en omstrexen Cocktaii in Aalsterse itaad Palabers voor da Galerij NEC SPE. NEC METU Nieuwe Nijverheden - Stedelijk Sportkomitee Onderwijs - Zwembad Opdracht tot Onteigeningspian voor Aai ster se Ringiaan Korpsdag van opleidingscentrum voor geestelijke brancardiers te Aalst SPINNERIJ... ZWEMMEN... Vt Gazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F Kantoor SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72 Telefoon 241.14 21ste JAARGANG nr. 84 DONDERDAG 28 OKTOBER 1965 2,50 F HET NUMMER Een ideale cocktail van alles wat het ge meentebeleid zoal kan brengen. Een raads zitting waarin werkelijk alle takken van het stadsleven werden aangesneden. En met re sultaten. Vooral dan op onderwijsgebied. Het begon immers met een onschuldige vraag van h. Dhaeseleer over de plannen of het zogenoemd Park Terlinden op Sint An na, en het eindigde met een eensgezinde houding nopens het bijeenroepen van de commissie van Onderwijs in verband met de uitbreiding van het stedelijk onderwijs aidaar. Schepen Van Hoorick nam de uitno diging gretig te baat om de mogelijkheden van het stedelijk onderwijs aldaar te onder zoeken. Op de Oude Gentbaan is immers een nieuwbouw voorzien waar vier klassen kun nen ondergebracht worden, waarvan er thans twee bezet zijn, maar wanneer de be oogde appartementen zullen opgericht zijn, zullen deze klassen de behoeften niet meer kunnen dekken. Aangezien er door het stadsbestuur een waardevolle beslissing was dat toch aan de betrokken bouwmaat schappij werd opgelegd een zone voor open baar nut te voorzien, kan dus vrij over de inrichting van bijkomende schoollokalen ge sproken worden. De schepen van Onderwijs en Sport moest trouwens nog een andere knoop doorhak ken, iets waarover ui de rangen van de meerderheid wel nog een aardig woordje zai gesproken worden. Op een vraag van h, Caudron maakte de schepen bekend dat de samenstelling van het Stedelijk Sport comité zal gewijzigd worden en dat voortaan het Uitvoerend bestuur uit twintig leden zal bestaan, tien afgevaardigd door de poli tieke fracties en tien door de sportvereni gingen. Maar het was klaarblijkelijk niet voorzien dat ook de samenstelling op het politieke front zou bekendgemaakt worden, Toen schepen Van Hoorick bekendmaakte dat het: voor hem CVP 3, BSP 3, PVV 2, en VU 2 zou zijn, bemerkte eenieder dat daarover toch nog even moet gesproken worden, In de verhouding van de getalsterkte in de Aal sterse raad heeft de CVP een overschot van 60 voor de vierde kandidaat, terwijl de VU met een gelijkaardige 60 een tweede vertegenwoordiger zou krijgen. Het is wel licht geen grendel kwestie, maar het was voor enkele raadsleden toch een kleine ver rassing. Zowel voor hen die voldoening had den gekregen als voor... de overzijde Er werd begrijpelijk over het zwembad gesproken, II, Dhaeseleer informeerde of de berichten over een ziekteverschijnsel in het zwembad juist zijn en welke maatrege len het stadsbestuur in dit verband heeft getroffen, Schepen Van Sinay verklaarde dat noch de directeur, noch de geneesheren enig ziekteverschijnsel hebben vastgesteld, dat zou moeten toegeschreven worden aan de staat van het water, De schepen las trou wens enkele verslagen voor van water-ontle dingen, waaruit bleek dat de filtering en de andere technische installaties voldoende werkten. Raadslid Caudron (VU) voegde hieraan toe dat hij een onderzoek had ingesteld bij de leraars die regelmatig met de leerlingen naar het zwembad komen, en bij de direc teur en dat niemand op de hoogte was van enig ziekteverschijnsel Raadslid Waegeman vroeg daarna enige uitleg van net college nopens het bericht betreffende vestiging van een nieuwe Ame rikaanse spinnerij te Aalst. Schepen Rin- goir antwoordde dat noch het college noch het erpansiecomité, noch de economische het expansiecomité, noch de economische initiatief. De Aalsterse raad bracht ook hulde aan een aantal laureaten van de arbeid. Zij wer den toegesproken door burgemeester Blanc- kaert, die hen tot voorbeeld stelde voor de maatschappij. Volgende diplomas werden uitgereikt: Gouden ereteken: Jozef Van Driessche, Driesstraat 10 Aalst; zilveren ereteken: Barrez Edgard; Blanc- kaert Modest; De Schrijver Leopold; Me- ganck Pierre; Peynsaert Achiel; Sacré Fran- ciscus; Van Bever Marcel; Van Mulders Er- nest. Vogelaere Adolf. bronzen ereteken: Bogaert Jean Baptist, raadslid Etienne Bogaert, Bogaert Omer, mevr. Kreutz; Daelman Marcel; Delparte Alfred, Deschrijver Antoon; Elaut Veronus; Janssens Alfons; Nennckx Jozef; Peynsaert Albert; Ringoir Richard; Vanden Berghe Philemon; Vanderelst Fritz; Vandenscheu- ren Raymond; directeur van het stedelijk slachthuis, Van Landuyt Petrus; Van Over- walle Roger; Wauters Emiel; IJsebaert Gas ton. REKENINGEN Een aantal rekeningen werden eenparig goedgekeurd: van de kerkfabriek van Sint Jozef over het dienstjaar 1965, evenals de begroting voor 1966 en de begroting van de Evangelische Kerk Opstanding. De stadskas heeft na het derde kwartaal een batig saldo van 2 230 784 F, de COO van 1 156 954, de verzorgingsinstellingen van 1319 945. De tewerkstelling van werklozen in stadsdienst zal gefinancierd worden met een lening van 2 miljoen. Het stedelijk waterbedrijf heeft een ver antwoord vermogen van 819 425 F, waarna een aantal oninbare belastingen werden vastgesteld. Bij de bespreking van de gemeentebelas ting op de motorvoertuigen werd door raads lid Vandeneede voorgesteld deze belasting alleen voor 1966 goed te keuren, doch dit voorstel werd verworpen en de belasting werd, zoals gebruikelijk voor drie jaar ge stemd. STADSGEBOUWEN Voor de stadstussenkomst in het mobilair van het Tehuis voor Oudjen van Dagen werd een lening van 88 100 F aangenomen, terwijl voor het saldo van het schrijnwerk in de school van het Vredeplein 77 000 F werd geleend, en 43 000 F voor schilder werken aan het stadhuis. In de Watertoren moest een nieuwe automatische installatie voorzien worden en hiervoor werd een be drag van 83.500 ontleend. Na een toelichting van schepen Van Hoo rick hechtte de raad ook zijn goedkeuring aan de oprichting van een loods als over dekte sporthalle op de terreinen van de Ro- zendreef, die thans in de Sint Jobstraat be schikbaar is. Een dergelijke halle moet in de toekomst zeker voorzien worden aange zien de basket ballclubs en handbalclubs reeds herhaaldelijk hebben aangedrongen in een zaal te kunnen oefenen. De basket ballclub Okapi heeft trouwens over enkele tijd de verplichting in een der gelijke zaal te kunnen spelen. Raadslid Ver- nimmen drong aan op contacten met de be staande sportverenigingen, teneinde in de beste voorwaarden te kunnen spelen. Op de verdere dagorde werd aan het col lege ook machtiging verleend gronden te verwerven in de Osbroek in de omgeving van het geplande station waar een defini tieve sporthalle zou gebouwd worden. Er zit dus schot in. HOOGSTRAAT VERNIEUWD NIEUWE VOETPADEN Voor de ruimingswerken aan grachten werd 197.000 F ter beschikking gesteld, ter wijl waterleidingswerken op de H. Hart- en Leopoldlaan een uitgave van 254 000 zullen vergen. In de Bredestraat en Esplanade straat zullen nieuwe voetpaden worden aan gelegd door aannemer Vandervurst uit Eron- degem voor 267 400 F terwijl voor 312 500 F rioleringswerken zulen uitgevoerd worden. In het kader van de werken die thans aan de Keizerlijke Plaats en omgeving worden uitgevoerd zal ook de Hoogstraat van een nieuw wegdek voorzien worden. De uitgave wordt op 645 105 Fgeraamd, en schepen Claus bevestigde ook dat aan de aannemer opdracht werd gegeven zijn volledig ar beidspotentieel op dit werk te concenteren om de werken nog voor de winter af te wer ken. Voor de ophogingswerken in de Os- broek voor het stedelijk sportcentrum werd een '.ening van 916 OQO F goedgekeurd, ter wijl ook talrijke aanwervingen van grond werden aangenomen: voor 170.105 in de Af- fligemdreef, 28 268 F voor de H. Hartlaan, aan het Koningin Astridpark, in de Berge- meersen, Wijngaerdstraat, een huis in de Koolstraat hoek Koolstraat en ingang De- prez dat zal gesloopt worden, Nederveld- straat, Heilig Hartlaan, Grotstraat. Guido Gezellestraat, Oude Dendermondse steen weg, Klaterbaan. Tevens werden in de tuin wijk «Ten Berg» percelen grond verkocht voor 32 garages. INDUSTRIE Voor de uitrusting van het industrieter rein op het Wijngaerdveld werd de aanleg van wegen- en rioleringsnet aangenomen en werd de raming aangepast tot 5 754 650 F. terwijl op hetzelfde industrieterrein een nieuw perceel werd verkocht aan h. Vanden Berg. Bij de bespreking van de verkoop van 70 a aan de PVBA Hagens verklaarde de h. met deze vestiging van een plakhoutindus- Rombaut (VU) dat hij niet kon instemmen trie omdat de oppervlakte van de fabriek te ruim is voor de beoogde tewerkstelling. Schepen Ringoir verklaarde echter dat deze vestiging interessant is omdat de mo gelijkheid voor expansie wordt geboden, en het arbeidspotentieel gevoelig zal opgedre ven worden Hij bevestigde trouwens dat ook de kleinere firma's de kans moeten krijgen te delen in de economische expan sie en dat deze nieuwe industrie voor Aalst grote mogelijkheden inhoudt. Deze verkoop werd tenslotte algemeen aangenomen bij onthouding van de Volksunie. MINISTERIELE TOELICHTING OMTRENT 'T ARRONDISSEMENT OPENBARE WERKEN IN Zoals reeds in onze uitgave van zaterd ag 11. werd gemeld, intving de h. De Saeger, Minister van Openbare Werken, vrijdag 11. een afvaardiging uit het arron dissement Aalst in verband met diverse plannen en problemen o.w. de ringiaan te Aalst, de oprit naar de autosnelweg te Mere, de ringiaan te Ninove, de toepassing van het streekplan Sodegec en de autosnelweg Brussel-Kortrijk, via Zuid-Oost- Vlaanderen. Minister de Saeger hechtte persoonlijk veel belang aan een eventuele noord-zuid- verbinding in de provincie Oost- Vlaanderen wat meteen een direkte aansluiting van de Denderstreek met de industriezone aan het Kanaal Gent-Zelzate zou bete kenen. Betreffende de diverse punten gaf de h. De u. voering van de werken zijn voorzien de Saeger een nadere toelichting: in de begrotingsvoorstellen van 1966. 1. Ringiaan te Aalst: Voor wat aangaat het traject tussen de H. Hartkerk en de Boudewijnlaan, moeten nog tal van ontei geningen doorgaan. Momenteel bestaat nog geen onteigeningspian. Wat het overbruggen van de Dender en de spoorweg aangaat cruciale punt in deze ringiaan, werd er op gewezen dat het ont werpen van een tunnel eveneens tot de mo gelijkheid behoort. De minister heeft inmid dels opdracht gegeven het onteigeninsplan en het ontwerp van de Ringiaan op te stel len om zo vlug mogelijk tot de verwezen lijking er van te kunnen overgaan. 2 Ringiaan te Ninove- Per 13 oktober heeft de Minister zijn akkoord betuigd met de uitvoering van deze laan op vier rijstro ken. De werken zullen in 1967 uitgevoerd worden. 3. De oprit naar de autosnelweg te Mere: Met de onteigeningen werd reeds begonnen. 4. Gewestplan Aalst-Ninove-Geraardsber gen-Zottegem: De streek studie is beëindigd en gepubliceerd. Kredieten worden voor 1966 voorzien met het oog op het opstellen van dit gewestplan. 5. In verband met de autosnelweg Brus sel-Kortrijk (zie onze uitgave van zaterdag II.) werd opgemerkt dat het K.B, reeds in 1962 is verschenen strekkende tot het vast leggen van het tracé. Minister de Saeger laat evenwel opmer ken dat de verwezenlijking van deze auto snelweg via Zuid-Oost-Vlaanderen niet voor de eerstvolgende jaren is. De afvaardiging van het arrondissement was samengesteld uit de hh E. Saeys, W. Van Nuffel van het Ekonomische Expansie- komitee de parlementairen R. Otte, D'Hae- seleer, A. v an Hoorick, Dr. Van Leemputten en E. Coppens en de h. C, Prieels, ACW sekretaris Aalst. Een opname tijdens het defile op de Grote Markt van de manschappen van de gezondheidsdienst welke ge legerd zijn in de aloude pupillen school. (Cl. Het Volk.) De tweede korpsdag van het Opleidings centrum voor geestelijke brancadiers te Aalst kende heel wat belangstelling. Nadat 's morgens door het stadsbestuur bloemen werden neergelegd aan het gedenk teken van de gesneuvelden op de Grote Markt, werd in de kazerne een mis opgedra gen voor de overleden militairen van de ge zondheidsdiensten. De manschappen bega ven zich nadien naar de Grote Markt en stelden zich op voor de eretribune, waarop talrijke vooraanstaanden hadden plaatsge nomen. De muziekkapel van de Luchtmacht lui sterde de plechtigheid op. Wanneer luitenant-generaal Fallon, divisie bevelhebber en generaal Van Houtte, in specteur-generaal, door MP begeleid, hun plaats hadden ingenomen op de eretribune werden de manschappen geschouwd door de militaire leiders en burgemeester Blanc- kaert, Kononel Dewinter, bevelhebber van het O.C.G.B. nam de eed af van onderluite nant geneesheer Vandenbossche o/l. Fall, o/l Decaestecter en kapitein-geneesheer Dhaene. In een toespraak herinnerde kolonel De- winter eraan, dat verleden jaar een traditie werd ingezet met de verbroedering van het OCGB en de Aalsterse bevolking. Hij dankte het stadsbestuur voor de medewerking en vestigde in het bijzonder de aandacht op de rol van de gezondheidstroepen in de voor bije oorlogen. Hij onderscheidde nadien commandant-geneesheer Van Tittelboom adjudant chef Meiresonne, adjudant eerste klasse Van PotteIsberghe de la Potterie, tot ridder in de Kroonorde, adjudant Borre mans, adjudant Bijloos tot ridder in de Leo pold II orde; eerste sergeant majoor Sim pelaere en korporaal Decocker met de zi'.ve ren palmen der Kroonorde. De korporaals Carael Debacker, Van Hole Van Oost en Devos werden eveneens onder scheiden. waarna de manschappen defileer den op de Grote Markt. In de kazerne werd vervolgens een ontvangst aangeboden aar, de militairen, familieleden en vooraanstaan den waarbij nogmaals op de goede geest werd gewezen die in het centrum heerst ALHOEWEL Hendrik Conscience reeds een eeuw geleden zijn volk leerde lezen, hebben sommigen blijkbaar nog moeilijk heden met de lectuur van krantenberich ten. Zo het achtbaar Aalsters PW raadslid de h. Waegeman die zijn bezorgdheid heeft uitgedrukt omtrent wat hij noemde de vestiging van een nieuwe Amerikaanse spinnerij te Aalst. Nergens stond in het bericht dat in onze uitgave van donderdag 21 oktober verscheen, dat die vestiging definitief was, nergens stond dat Aalst daar voor in aan merking kwam. De Dirk Martensstede is wel de voormalige hoofdstad van het Keizerlijke Vlaanderen, maar daarom nog niet de ganse Denderstreek. Voor de bezorgde lieden: de betrokken industriëlen hebben geïnformeerd in het Geraardsbergse. Het Aalsters schepenkol lege kon dus bezwaarlijk op de hoogte zijn. Het blijkt dus dat verschillende ouders ons omtrent de gevallen van huidbesmet ting in het Aalsterse zwembad louter fan tasietjes hebben opgedist, meer dat het advies van terzake betrokken geneeshe ren van nul en gener waarde is. Stoute lezers, die huri krant zo om de tuin lei den... Wie twijfelt er nog aan dat alleen de raadsleden van de goede stede Aalst, de wijsheid in pacht hebben? Mogen we intussen glimlachen om zo veel goedertierendheid van het achtbare raadslid en VU. opposant de h. Caudron die eveneens na onderzoek tot de vaststel ling is gekomen dat NIEMAND op de hoogte is \an enig ziekteverschijnsel.

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1