ETaimo Vrouwenkroniek - PARK 'TERLINDEN - Voor weinig meer.. MET ETRIMO GEEN RISIKO! Meisje aangevallen te Aalst Gespreksforum 65-66 Bouwvergunningen Een tweejaarlijkse prijs voor Viaamse humor dan de normale huurwaarde een klein beginkapitaal, kunt ook U eigenaar worden van de prachtige appartementen be schikbaar in het RAFFELGEMSTRAAT (Sint Annawijk) AALST Financiering door hypotheeklen ng vanaf 4,5 tot 80 van de aankoopprijs. Volledig afgewerkt, sleutel op deur Cen trale verwarming Koud en warm water verdeling Geïn stalleerde badkamer Kelder Ruime Terrassen Inbegre pen parkaanleg. met 1 slaapkamer met 2 slaapkamers met 3 slaapkamers 380.000 Fr 485.000 Fr voorlopig uitverkocht Alle inlichtingen worden U graag ter plaatse verstrekt, dagelijks van 9 tot 12 u. en van 14 tot 20 u., ook 's zaterdags, of telefo nisch nrs. 299.37 en 299.38. Onze diensten staan te Uwer beschikking om zonder de minste verbintenis een financementsplan op te maken, aangepast aan uw persoonlijke omstandigheden. NATIONALE KAHFtirtöWEDSTRIJDEN It AALST De nationale wedstrijden voor haarkap- pers en haarkapsters, ingericht door de Ho gere Haarkappersschooi van Aalsi. Centrum Dirk Martens; die doorgingen in de zaal Madeion, gaven volgende uitslagen HEREN JUNIORES 1) Christiaan Loof, Moeskroen; 2) Rafael Govaert, Hniegem; 3; Alex Servaes, Herent DAMES JUNIORES 1) Nicole D'Hooghe, Berchem-Antwerpen; 2) Chrisuane Van Der Waals, Antwerpen; 3) Diane Ramaeckers, Eisden; 4) Magda Temmerman, Hofstade (Aalst;; 5) Yvette De Smet, Mechelen. DAMES SENIORES 1) Emma Westerlinck, Antwerpen; 2) Bianchette Govaert, Hillegem; 3) Norberte Acx, Brussel; 4; J. De Boom; 5) Anny Ja cobs, Baardegem. HEREN SENIORES 1; Albert Callens, Aartselaar; 2) Dannie De Backer; 3; Renaat Ryckaert, Eeklo; 4; Jacques Cardon, St. Denijs-Westrem; 5J Ro ger De Meyer, Zottegem; 6; Julien Deville, St. Genesius-Rode; 7) Emiel De Turck Meerbeke; 8) Eric Van Autreve, Wetteren. BROSSE SNIT 1) Roger De Meyer, Zottegem; 2) Alex Servaes, Herent Ter hoogte van het Koningin Astridpark werd het meisje V. D. V. A. uit Aalst aan gevallen door een onbekende kerel. Hij wilde het meisje ten gronde slingeren maar door haar verweer en haar hulpgeroep moest hij per fiets op de vlucht slaan. Een precieze persoonsbeschrijving kon op gegeven worden en door de politie van Aalst werd een onderzoek ingesteld. KEUKENGEHEIMEN BLOEMKOOL is een groente die zich op velerlei manieren laat toebereiden, jc.ii omdat ze praktisch het gehele jaar dooi te koop is, maken wij er een gretig gebrui* van. Laat U echter niet verleiden tot het kopen van misschien wei goedkopere, maai' uaor om niet voordeliger exempiaren. iven goeuc bloemkool moet stevig, mooi rond eu iiagcx- wit zijn. Dan ook kunt ge ervan ytsi/e+au zijn dat ge tevens een funke voorraau vita mine C inslaat Een ieit uat met ie vei sma den is. Een bloemkool als boven genoemd geeft weinig afval. Dat kan uien met zeggen van een zogenaamde iosse bioeuixooi, waar van men vaak veel moet wegsmjuen eu me ons struikjes levert welke gemakkelijk lijn koken en geen fijne smaak meer neooen. Zoals bij iedere groente het gevai is, moet men beginnen met ze schoon te maken en dit moet bij bloemkool zeer zorgvuldig ge beuren. Snijd eerst de bladeren af en maak nu met een keukenmes de struikjes stuk voor stuk los en trek het huidje van de steel. Zet vervolgens de struikjes bloemkool weg in ruim zout water om eventuele rups jes gelegenheid te geven naar de bodem te zakken. Bloemkool wordt gekookt met de «bloem» naar boven in kokend water met wat zout. Laat ze vooral niet te lang koken 15 k 20 minuten is voldoende. Hebt ge uw SLAGROOM een beetje te duchtig geklopt, zodat er klonters zijn ont staan Vermeng ze dan vlug met een beetje verse melk en klop even tot er een mooie gelijkmatige massa ontstaat. Enkele druppels glycerine door het CAKEDEEG gemengd voorkomen dat het gebak te droog zal worden. Wanneer een ei wordt gebruikt bij het aanmaken van GEHAKT, gebruik dan liever alleen de dooier. Het wit maakt het vlees alleen maar droog. Gehakte peterselie en een gefruit uitje geven aan gehakt een apart smaakje. Wel iets om eens af te wisselen. NUTTIGE WENKEN Wanneer we een kledingstuk van don kere stof wassen, vinden we eventuele vlek ken moeilijk terug in het natte weefsel Daarom is het aan te raden dergelijke vlek ken voor het wassen even om te rijgen met een witte draad. Zo kan men gemakkelijk deze plaatsen terugvinden en een extra be handeling geven. U ontdekt op de brandende geemail- leerde haard een vlek. Wat te doen- Geen haardboenwas gebruiken, dat is te gevaarlijk bij de vuurhaard. Neem liever een doormid den gesneden rauwe stoofpeer en ga daar mede de vlek te lijf. Even nog nawnjven met een wollen doek en alles is weer ver geten. Als onze kamerplanten van onderen geen lucht krijgen bestaat er een kans dat de aarde zuur wordt. Om dit te voorkomen leggen we op het dekseltje of schoteltje vier lucifertjes in de vorm van een vierkant. Eenvoudig nietwaar Maar toch heel doel treffend. Meestal zijn onze rokken aan de taille- oand voorzien van 2 lusjes om ze aan de Kleerhanger te kunnen ophangen. Dit vol staat voor gewone rechte rokjes zonder plooi. noKjes echter die midden-achter een plooi neooen, zouden best een derde lusje krijgen en wei nog één in het midden van de tailie- oand boven de plooi. Deze ius kan men om- neen het metalen haakje van de hanger be vestigen, zodat de plooi in zijn oorspronke- iijxe geperste vorm komt te hangen, wat tot gevoig heeft dat de p.ooi zijn scherpte be- noudt en niet steeds opnieuw ingestreken moet worden, wat de stof niet ten goede xomt. Nee, U behoeft in de komende winter beslist met met een rode neus rond te lo pen. Behandel deze «steen des aanstoots» dagelijks een vijftal minuten met hete kom- pressen en pas daarna een massage met kamferzalf toe. Zelfs het meest hardnekkige rode neusje zal tenslotte voor deze behande ling kapituleren. KLANKJES UIT DE MODEWERELD TOTAL-LOOK Total-look wil zeggen van top tot teen ge kleed gaan in ruit, streep of imprimé, wat vooral bij de jeugd, de jonge garde in de smaak is gevallen. Bij een jurk in een bloemdessin horen dus ook bedrukte kousen waarover dan wel een effen wollen mantel gedragen wordt. In alle modemagazijnen zijn reeds truien, blouses en kousen van hetzelfde materiaal te koop. Maar de handige jonge vrouw kan de dag van vandaag ook zelf haar total-look uitrusting maken, want er zijn bijzondere mooie jersey's en dunne wollen stoffen in de handel, die zeer geschikt zijn om er een jurk én kousen van te maken. Het zal ons geenszins verwonderen als ons binnenkort knippatronen voor kousen worden aange boden. Intussen hoeft het meisje of de vrouw, die van haken en breien houdt, zich de ko mende lange winteravonden niet te vervelen want bij de kousen, trui en rok horen ook nog mutsen, handschoenen, vesten en over- gooiers, alles in één dessin of kleur. TIJDLOZE MODELLEN De total-look en de Courrèges-stijl mogen voor het jonge meisje en de jonge vrouw verrukkelijk zijn, de oudere dames zijn meer gebaat en houden beslist ook meer van die jurken die men «tijdloos» placht te noe men. We denken voornamelijk aan de tame lijk klassieke modellen als de chemisier, de robe-manteau en de deux-pièces. Ja, dames ook deze japonnen zijn nog steeds in de mo de en vooral de wat forse vrouw doet er goed aan uit deze modellen haar keus te maken. Wel is het aan te raden hoge eisen te stellen aan de kleur en de stof. Lichte en levende kleuren zijn modern, ze zijn zelfs voor de dame op leeftijd zeer flatteus. Wat het materiaal betreft kan men kiezen tussen het onvolprezen kamgaren, wollen linnen Shetland, terlenka of een andere goede po- lyster-stof, welke laatste het voordeel heb ben dat ze minder kwetsbaar zijn en een minimum aan onderhoud eisen. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN PRUIKENTIJD Nq de Parijse coiffeurs aan het zomer- kapsel 1965 maar nauwelijks iets verdokterd hebben en het met kleine veranderingen overnemen voor de komende winter, hebben de Parisiennes zelf voor nieuws gezorgd. Als grote wintermode pousseren ze de pruiken Frangoise Hardy om te beginnen bracht haar verloofde Jean-Marie Perier tot wan hoop en tot een publieke woede-uitbarsting toen hij in de Rue du Faubourg St. Honoré op Frangoise stond te wachten en haar ge kortwiekt de kapsalons van de zusjes Carita uit zag komen. «Het is niet waar... Ik geloof het niet... Je hebt je haren niet afgeknipt!» riep Jean- Marie uit en verkondigde luidkeels dat dit wel het einde van Frangoise's carrière moest worden. Toen Frangoise genoeg plezier had gehad van zijn woede, onthulde ze, dat het inderdaad niet waar was ze droeg een korte pruik! Cathérine Deneuve veroorzaakte soortge lijke ophef, toen ze zich met korte haar in het Parijse uitgangsleven bewoog. De kran ten meldden dat Cathérine veel navolgers had in Parijs. Caroll Baker, gesignaleerd in Parijs, wil geen pruik dragen, maar hield haar Jean Harlow-type in stand, door zich een krullerig te laten maken. Davidsfonds Aalst manifesteert Vlaams katolieke «New-Look»» met (vervolg van le bladz.) VERZUILING Verzuiling is de maatschappelijke situatie die zich voordoet wanneer de mensen een overdreven neiging vertonen om zich op te sluiten in hun eigen groepssfeer en begrip penwereld. Verzuiling treft men aan op alle gebieden van het openbare leven in de politiek, in de internationale betrekkingen; in het intel- lektuele leven, op godsdienstig terrein, in de sociale verhoudingen en zelfs op het vlak van de gewone menselijke betrekkingen. Verzuiling leidt tenslotte tot een gesloten maatschappij, die de volledige ontplooiing van de individuele talenten bemoeilijkt. Daar zulks vooral ten nadele van de jeugd uitvalt, hebben wij tot opdracht te streven naar het doorbreken van de verzuiling. Mark Grammens, journalist, spreekt over dit onderwerp De verzuiling in Vlaan deren vrijdag 7 januari 1966. OEKUMENISCH Het oekumenisch concilie vindt zijn oor sprong in de bewustwording van een malaise in de Kerk. Bij het zoeken naar de oorzaken van de krisis zal men vanzelfsprekend botsen op het zwakke getuigenis van de Kerk. Wat kan worden gedaan om het werk- dadiger te maken Met die vraag houdt het Koncilie zich voornamelijk bezig. In dit perspectief moeten wij de diverse themas van deze vier konciliejaren beschou wen het mysterie van de Kerk, de kolle- gialiteit van de bisschoppen, de liturgie I Kerk en wereld, het oekumenisme, de mis sionering, de hedendaagse kommunikatie- middelen. Alles wat daar wordt vastgelegd, heeft uiteindelijk maar één bedoeling, het getui genis van de Kerk meer toegankelijk ma ken voor de mensen van vandaag. Hierover zal A. Luysterman, leraar OCGB een inleiding houden onder {Je titel Het tweede Vatikaanse Concilie, vrijdag 11 fe bruari 1966. Eigenlijk, zei iemand van de D.F.- ploeg, hadden wij ook nog «anderen» voorzien. Wie zijn de «anderen», vroe gen wij Kunnen wij nu nog niet ontraadselen wees geduldig zoals weleer Perin de armen aanraadde. Stel geen vragen en verkondig de goede DaV.dsfonds-bood- schap in Aalst 1965... TWINTIGSTE VERJAARDAG HERDACHT VAN OVERLIJDEN DOM MODEST VAN ASSCHE De twintigste verjaardag van het overlij den van wijlen Dom Modest van Assche, abt van de Benediktijnerabdij te Steenbrug- ge, werd tijdens het voorbije weekeinde herdacht te Erembodegem en te Steenbrug- ge. In zijn geboortedorp werd zaterdagmorgen een H. Mis opgedragen in de O. L. Vrouw Kerk, ter intentie van deze onvergetelijke Vlaming, waarna bloemen werden neerge legd aan het monument dat enkele jaren geleden onthuld werd. In de abdij van Steenbrugge werd dan zondag een plechtige H. Mis gecelebreerd door H. E. H. Dom Lambrecht, opvolger van Dom van Assche. Uit het Aalsterse, en in 't bijzonder uit Erembodegem, was een talrijke afvaardiging aanwezig o.w. de familieleden van wijlen Dom van Assche, burgemeester Boel, Br. Daem, voorzitter van het komitee, F. De Bisschop, voorzitter VVB, de h. Callebaut, Ere-Schoolhoofd, de raadsleden De Kerpel, D'Hondt, en anderen. Te dezer gelegenheid werd ook een her- denkingsplakket ingehuldigd, die is aange bracht in de gevel van de abdij te Steen- brugge. Z.E.P. Dumon en Dr. Wildiers brachten resp. in een toespraak de figuur in herin nering van de Vredesapostel, de pré-conci liaire figuur die Dom van Assche is geweest. Volgende bouwtoelatingen werden door het stadsbestuur verleend N.V. Filature et Filteries Reünies, uitbrei den van nijverheidsgebouw op Tragel; Fir ma Kessels, bouwen van bergplaats in Ge- raardsbergsestraat; Alfons De Cock, bouwen van woning in Reinaertdreef; N.V. Gas en Elektriciteit, bouwen van omvormingscabine in nieuwe wijk Rozendreef; Kamiel Bonnae- rens, bouwen van appartementsgebouw in Immerzeeldreef; Alfons De Saedeleer, ver bouwen van voorgevel in Scherreveldstraat; Hortence Schockaert, bouwen van woning op Oude Dendermondsesteenweg; ^etrus Wellekens, bouwen van woning in Dompel- straat; Paul De Spiegeleer, bouwen duiven til in Rozendreef; Maurice Schellaert, ver bouwen van woning in Spaarzaamheidstraat; Oscar De Jonghe, bouven van loods in de Albrechtlaan. Bij de opening van hel zeer gesiaague Zesde Salon van de Vlaamse Humor te Ant werpen, deelde de voorzitter van de Viaamse Toeristenbond mee, dat zijn veren tging een tweejaarlijkse Prijs voor Vlaamse Humor heeft ingesteld, ter aanmoediging van een volwaardige kunst. De wedstrijd zal steeds plaats hebben in het jaar dat volgt op een der eveneens tweejaarlijkse batons, dus in 1966, I960, enz Alle Vlamingen, waar ze ook wonen, kun nen aan deze wedstrijd ueelnemeu, met een onbeperkt aantal inzendingen. Gevraagd woi den «cartoons.», humoristische tekeningen spotprenten, zonder verklarende tekst. Voor de eerste wedstrijd mogen drie on derwerpen behandeld worden. Prijs van de Roze Humor «De toerist of het toerisme in de woonplaats of de streek van de inzender». Prijs van de Zwarte Humor «De dood op de weg». Prijs van de Grauwe Humor «Minorisa- tie». Voor elk van de drie reeksen wordt een eerste prijs van 3.000 F en een tweede prijs van 2.000 F voorzien. Samen dus 15.000 F. De bekroonde inzenders behouden het ei gendomsrecht van hun werk, maar laten aan de VTB reproduktie toe in zijn tijdschriften «De Toerist» en «De Autotoerist». De goed verzorgde inzendingen moeten tenminste 30 cm. op 40 cm. groot zijn. Alles moet voor 16 december 1965, behoor lijk verpakt, ingezonden worden naar het bondsgebouw van de VTB, St. Jakobsmarkt 45 Antwerpen, of mag voor 10 december afgegeven worden in een van de tien VTB kantoren in het Vlaamse land en te Brussel. Een bevoegde jury doet uitspraak voor zaterdag 8 januari 1966, dag waarop de expositie van inzendingen geopend wordt in de Hendrik de Braekeleerstudio van de VTB, St. Jakobsmarkt 45 Antwerpen. Ter gelegenheid van die tentoonstelling wordt een speciale beoordelingsprijskamp voor de bezoekers ingericht, met mooie kunstboeken-prijzen. Alle verdere inlichtingen worden graag verstrekt, mits postzegel voor antwoord, door de Vlaamse Toeristenbond, St. Jakobsm; kt 45, Antwerpen. DE WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening deelt mede Tijdens de week van 17 tot 23 oktober 1965 zijn per dag gemiddeld 29.316 volledig en 12.078 gedeeltelijk werklozen gekontro- leerd, hetzij een totaal van 41.394 werklozen Vergeleken met de vorige week is een vermeerdering met 321 volledig en 1.873 ge deeltelijk werklozen vastgesteld. De vermeerdering van de volledige werk loosheid die slechts de mannen treft, doet zich voornamelijk voor in de sectoren aarde werk en bouw. De stijging van de gedeel telijke werkloosheid bij de mannen heeft vooral betrekking op de kolenmijnen en de havenarbeiders te Antwerpen en te Gent. Wat de vrouwen betreft, dient de verho ging toegeschreven aan de schommelingen in de werkgelegenheid in de sector kleding. oqo LOTENLENING 1953 Bij de 655e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1.000.000 Fr gevallen op obligatie reeks 1652 nr. 637 en een lot van 250.000 Fr is gevallen op obligatie reeks 944 nr. 608. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 Fr. oUo— DE VRIENDENKRING DER OUD-BRANDWEEROFFICIEREN VAN BELGIE Algemene statutaire vergadering op zater dag 20 november te 11 uur in hotel Central, Aug. Ortsstraat 3, Brussel. Dagorde Verwelkoming. Herkiezing of vervanging van o/voorz. Erebev. Theysen; penningmeester Krebev. Vanbesien; en het lid Majoor Janssens. Vervanging van het lid Ceulemans, over leden. Aanvulling van het bestuur met een een heid (beslissing der vergadering vereist) Kandidaturen worden ter plaats voorgesteld Het woord van de voorzitter o.m. over de erkentelijkheidspremie van de vrijwillige brandweerman na ouderdomsgrens. Rondvraag. De algemene vergadering wordt gevolgd door een lunch in zelfde hotel.

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 2