en omstreKen WELVAARTEINDJES AAN ME,,AAR KNOPEN DENDERMONDE LET OP UW ZAAK! si T NEC SPE. MEG METU Prijzen werkelijk zonder konkurrentie «Galerie DE KEIZER» Vlasnderenstraat 6 AAI ST - Tel, 242.81 Een avond met Sint Maarten V.A.B. protesteert tegen verhoging van benzinebelasting KLEIN LOGBOEK Beeldhouwer Oscar Jespers Spaanse vrouw ronselde Maria Lecina's voor Denderstreek Gerechterlijk onderzoek VtGazet van Aalst 21ste JAARGANG Nr. 87 ZATERDAG 6 NOVEMBER 1965 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER Op een avond dal de maan helder midden dromerige sterren stond, hebben wij met Sint Maarten een praatje gevoerd. Wij kenden hem sedert lang, dat wil zeggen, sedert onze eerste prille jaren, toon de mensen nog in geen living-room woonden, nog proefden van het gewijde brood van St. Hubertus. toen er nog een schouw was die je tij dig van 't roet moest reinigen. Hij kende ons nog, maar hij houdt van perslui die uiteraard een zeer goed hart hebben, maar het is bekend, een slecht karakter, dus uiteraard onhandel baar. Wij hadden van hem een nieuwe, splinter nieuwe bic gekregen om voor de rest van 't volgend jaar voort over goed en kwaad te schrijven. Meer kan ik niet geven, zei de brave man. Budgetaire moeilijkheden. Wij wilden hem van zijn duidelijke zor gen afleiden met de laatste Aalsterse mop te vertellen die vanzelfsprekend o.m. ONZE minister van defensie betrof Honny soit qui mal y pense maar, zelf oudgediende, hoorde hij, Sint Maarten, niet van die kant. Neen, het was te "Opvallend Sint Maarten zat met Eyskenslijke problemen. oOo Zie je, jonge man, zei de Sint, tot voor enkele jaren was mijn begroting afgestemd op enkele honderden franken per kop, meis je of jongen, 't was en 't is me gelijk. Maar de laatste tijd blijkt het dat ik in dat opzicht hopeloos achteruit ben geraakt Honderden, duizenden brieven uit uw goede stede hebben mij dat diets gemaakt. En 't ergste van al, zelfs de ouders willen de situatie niet begrijpen. Zij adviseren van die spullen, die ik niet alleen onverantwoord acht maar daarenboven in mijn katalogus in de serie van de duizenden franken 't stuk staan genoteerd. Met andere woorden, het wordt een prestige-affaire. Gisteren nog wordt ik geraadpleegd door een jong paar wier enige baby amper vier jaar is. Beiden moeten zeer hard werken om de twee weivaartseindjes aan mekaar te knopen. En wat denk je dat zij vooropstel den voor de baby Een echt gouden minia tuur polshorlogeken van om en bij de 3.000 franken. Ik heb goed te argumenteren dat de kleine daar niets aan heeft; unaniem klinkt het antwoord Ja, maar, Sint Maar ten, wij zijn dat aan onze stand verplicht... Kijk, hier enkele fiches Een sportvoi- tuur, een echte voor onze Martine, bijna 18 jaar. Een ander een pop met haute-couture- allure, model Marie-Louise, creatie Funk Neurenberg. Prijs 2.500 Fr... Nog een een ring met diamant voor Janine, leeftijd 12 jaar. En zo kan ik verder gaan. Ik kom er niet met 1000 F per baby, de sportvoituur- kens en gouden garnituurkens allerhande nog ter zijde gelaten. Versta je nu waarom ik gewaag van bud getaire zorgen Daarbij vind ik vele lieden van vandaag de dag, nogal egocentrisch, voor onze zwarte piet niet eens meer een raap wie ge troost zich nog de moeite hoogstens enkele suikerklontjes en in vele gevallen gewoonweg niets. Versta je, t gaat niet om die raap, enz., 't gaat simpel om de geste.. oOo Wij hebben Sint Maarten op de man af gevraagd of hij meende de traditie nog lang voort te zetten. Zei hij wat verdrietig zijn mond trilde tussen zijn verroeste baard Ik wil wel hoor, maar het maakt me moedeloos als je merkt hoe de mensen me eigenlijk exploi teren, zonder het minste greintje dankbaar heid en op een wijze die niet de verbeelding tart, want de St. Maartenverering is nog uitsluitend afgestemd op bussiness, enkele uitzonderingen niet te na gesproken. En dan te bedenken dat mijn kollega en goede vriend St. Niklaas reeds sedert jaren als het ware verstrikt zit in de netten van hoofdstedelijke intriges. Met nnj zullen ze het niet gedaan krijgen. Alvorens het zo ver zou komen ga ik op pensioen. Tegen die tijd zijn er geen kin deren meer. Daarenboven is mijn plunje ver versleten en je weet op 't Concilie hebben ze voor mij geen modern kostumeken be dacht. Dirk M. Uit de dagelijkse persberichten blijkt dat de regering, wat de financiële toestand van het land betreft, in nauwe schoentjes zit Er dienen beslist middelen gevonden ie wor den om deze netelige toestand te verhelpen. Er wordt nu al weken gepalaverd over de daartoe aan te wenden middelen. Verhoging van de belastingen staat na tuurlijk als eerste mogelijkheid vjermeld om de put te dempen. En dan wordt weer eens allereerst gedacht aan de verhoging van de belasting op de benzine. Gemakkelijk gevonden! Maar blijft men dan in regeringskringen behept met de verkeerde opvatting dat een auto een luxe-artikel is, terwijl talloze on zer landgenoten hun wagen dagelijks dienen te gebruiken om den brode Een verhoging van de benzineprijs treft dus vooral hen. voor wie de wagen een onontbeerlijk werk instrument is. SOLIDAIR OPTREDEN in een vorige uitgave werd in ons blad reeds verslag uitgebracht over de bespre kingen tussen de in unster van Openbare Werken en een ue.egatie uit het arrondisse ment in verhand met de regionale infra structuur. veeioetekenend hierbij is wei hel ieit aat voor net eerst sedert vele jaren, parlemen tairen uit ue verscniiieuue partijen hierhij aanwezig waren. Dit zeldzaam solidair optreden heelt in elk gevai een goede inuruk gemaakt oij de Minister, die zich thans bij het uitvoeren En daarenboven wanneer de nood dwingt Van soimm*>fc plannen willens nillens denkt men in de eerste plaats aan verho 1116111 6en zekere gedaan te worden ging van de belastingen, terwijl over moge Ult ilel nogal omvangrijke Programma lijke bezuinigingen zo tussendoor eens vaag Seriiggesteund weet door de politieke man- wordt gerept en elke gezond redenerende landgenoot toch weet en dagelijks onder vindt dat er met de rijksfinancies al te licht wordt omgesprongen, wanneer het gaat om uit te geven, ja, dat nutteloze verkwistingen op grote schaal geschieden en blijven ge schieden, zelfs verergeren. Dat men in regeringskringen eens ernstig overwege waar er kan bezuinigd worden en vele miljarden besparingen zullen er het resultaat van zijn. De Vlaamse Automobilistenbond ziet zich dan ook verplicht krachtdadig te proteste ren tegen de in het vooruitzicht gestelde verhoging van de belasting op de benzine De gemotorizeerde weggebruiker is immer en altijd het kind van de rekening. Een Spaanse dame. mevrouw Carmlan, en een zekere heer L. Hotte, zijn dezer dagen tegen de lamp gelopen na een gereehterlijke razzia in verschillende baan- cafes in het Aalsterse, o.m. te Erpe. Beiden zouden betrokken zijn in het ro nselcn en onwettig «tewerkstellen» van Spaanse meisjes die onder valse voorwendsels uit het zonnige zuiden naar hier werden gelokt. Heden wordt in het Oud-Hospitaal te 16 uur de retros pectieve tentoonstelling geopend van beelden en teke ningen van de grote expressionistische beeldhouwer Oscar Jespers. Deze tentoonstelling werd ingericht door de kulturele werkgroep Inka onder het mecenaat van de Bank van Brussel. Deze opening gaat door in aanwezigheid van de heer H De Clerck, Minister van Kuituur en van de Kabinetschef van de Koning. Deze tentoonstelling loopt tot 30 november. Twijfelachtige job Het ganse geval heeft veel weg van een goedkope stationsroman waarbij snoodaards letterlijk munt trachten te slaan uit de nai viteit en schoonheid van klassieke vertegen woordigsters van het zuiderse zwakke ge slacht. Het zou uit een onderzoek blijken dat hogervermelde mevrouw Carmian haar land genoten, bij voorkeur jonge vrouwen, naar ons land wist te lokken onder het voorwend sel van prachtige en goed betaalde werkge legenheden in de industrie. Alhier gearriveerd werden de betrokke nen alsdan om de tuin geleid, de vacante betrekkingen waren zogezegd intussen bezet zodat de meisjes van geen ander hout we tend pijlen te maken, regelrecht in de val liepen die de vrouwenronselaar Hotté, in samenwerking met dame Carmian, welbe dacht had opengezet. In verschillende gevallen kwamen de Spaanse meisjes terecht in diverse baan cafékens, zonder het wettig werkkontrakt dat voor vreemdelingen is vereist en wat meer is, tot uitoefening van een job van twijfelachtige aard. In een dergelijke gelegenheid te Erpe waren aldus niet minder dan vijf Spaanse vrouwen in dienst genomen. Ook elders De wagen ging aan 't rollen nadat naar verluidt enkele bezoekers bij de neus wa ren genomen en voor het gerstennat een prijs hadden moeten tellen, waarbij onge twijfeld ook de Spaanse glimlach mede was en zeer duur aangerekend. Beide hogervernoemde personen werden aangehouden. Het gerecht zoekt inmiddels verder naar mogelijke andere vertakkingen van dit triestige bedrijf. De ongelukkige Maria Lecina's warden intussen reeds naar hun land teruggestuurd datarissen uit de streek. STEEDS HET KULTUURCENTRUM Zullen de budgeiaire moeilijtiieden waar mede de huidige regering heeft af te reke nen o.m. ook een weerslag hebben op de bouw van kuituurcentra, bv. dit te Aaist waarover, zoals men weet, Minister De Clerck zich reeds in hoopvolle bewoordingen heeft uitgelaten Wellicht biedt zijn bezoek n.a.v. de ope ning van de Jespers-tentoonsteiling in het Oud-llospitaai, heden zaterdag, de vroede Aaisterse vaderen de gelegenheid om ter loops eens poolshoogte te nemen. TNtU LEFEVRE In sommige politieke middens wacht men met een zekere nieuwsgierigheid op de te rugkeer van oud-Eerste Minister Lefèvre. Men aeht het niet voor onmogelijk dat de gewezen premier een gelegenheid zal te baat nemen om niet alleen zijn indrukken over zijn Amerikaanse reis weer te geven maar meteen ook zou kunnen replikeren en dit met zijn gekende temperamentvolle bewoordingen, op wat de laatste tijd werd gezegd en geschreven over het fmanciel beleid van zijn ploeg. HET ONTWERP VAN REEPINGHEN De Commissie van Openbare Onderstand heeft in haar zitting van donderdag li. op voorstel van commissielid E. Bogaert, een motie goedgekeurd waarin verzet wordt aan getekend tegen de achteruitstelling van Aalst en de Denderstreek bij de voorgeno men gerechtelijke hervormingen. De motie werd bij eenparigheid goedge keurd en verstuurd naar de Minister van Justitie. In de Dendermondse artikel ■Voorpost" van verleden week lazen wij volgend «Wraar er vroeger een historische vete met eendeerder folkloristische inslag be stond tussen Aalst en Dendermonde. worden de verhoudingen nu opnieuw toegespitst in een aangelegenheid die voor Dendermonde van levensbelang is. Te Aalst werd er in derdaad een studiekommissie voor de «Ge rechtelijke Hervorming» opgericht. De doel stelling van deze kommissie is noch min noch meer het gerechtelijk arrondisse ment Dendermonde afschaffen en de Recht bank van Dendermonde te doen verhuizen naar Aalst en St. Niklaas. Het hoeft geen betoog dat dergelijke gang van zaken voor Dendermonde een ramp zou betekenen. Zonder zijn Rechtbank is Dendermonde als stad volledig ten dode gedoemd en mogen de handelaars en nering doeners een dik kruis trekken over hun toe komstmogelijkheden. De kwestie van het al dan niet voortbestaan van de Rechtbank is voor Dendermonde dan ook van levensbe lang. Te Dendermonde dient men nu ook te reageren en mag men zich door de Ajui nen niet laten manoeuvreren. Het is de plicht van alle Dendermondenaars om als één man een krachtig «NEEN» toe te roe pen aan het Aalsterse opzet, Ondertussen vernamen we ook reeds dat de «Jonge Balie» op initiatief van haar voorzitter, Meester Luc Wiemeersch, nog volgende week een eerste kontaktname zou organiseren om de Dendermondenaars in te lichten waarover het gaat en hoe het moet. W'e houden onze lezers verder op de hoog- oOo N.v.d.R. Hier is dus Dendermonde met haar «gewichtige» argumenten. Van Recpinghen heeft er ons voor ge waarschuwd wanneer hij schreef «iedere bedreigde rechtbank zal haar vurige verdedigers vinden in naam van plaatselijke belangen... en op grond van vroegere kermisplaatsen of markten.» Van Reepinghen noemt hen anachronisten. \ls het waar is dat de aanwezigheid van een rechtbank in Dendermonde «van levensbeiang is voor de hande laars en neringdoeners van deze stad die zonder haar rechtbank ten dode gedoemd Is», met welk recht wil men dan aan de stad Aalst, die vijf maal groter is, deze voordelen ontnemen

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1