De en omstreken Jaarlijks rendez-vous der Aannemers uit c Arrondissement KLEM LOGBOEK Smetlede huldigdeE.fi De Paepe Van kwaad NEC SPE, NEC METU 't Feest der Vier Gekroonden Minister De Clerck opent tentoonstelling Oscar Jespers Auto in Bender te A aki tot erger... 1ÜH* Gazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F Kantoor SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72 Telefoon 241.14 21ste JAARGANG Nr. 88 DONDERDAG 11 NOVEMBER 1965 Voorzitter P. MEGANCK Ontwerp Van Reepinghen, een vernedering voor de bevolking van de streek Het jaarlijkse rendez-vous van de aannemers uit de Denderstreek ter gelegen heid van het traditionele feest der gekroonden, vertoonde ditmaal een wel bijzonder karakter dat van aard is 0111 in ruime kringen sympathie te verwekken. Inderdaad, niet alleen werden zowel tijdens de akademische als tijdens de feest zitting diverse problemen aangesneden die niet aiieen het professionele vlak, maar ook de belangen van onze eigen streek, dit reservaat voor de Brusselse bouwwer ven, raken. Alvast te onthouden valt het feit dat bij monde van de voorzitter van de Syndi- kale Kamer van de Aannemers van het arrondissement Aalst gewezen werd op de onbehaaglijkheid die in kringen van aannemers is ontstaan ten gevolge van ge ruchten over de willekeurige toewijzingen van belangrijke openbare werken vol gens een procedure die op zijn minst ongewoon is te noemen. Het blijkt inmiddels dat Minister De Saeger onverbiddelijk iedere vorm van willekeur en misbruiken zal te keer gaan blijkens een verklaring aan afgevaardig den van de Nationale Konfederatie van het Bouwbedrijf. Akademische zitting werp worden aangegeven. Hij bracht daar bij hulde aan de onbaatzuchtige werkkracht IX* aloude traditie getrouw werd de dag van referendaris J. Van den Bergh, ondei van de Vier Gekroonden ingezet met een wiens impuis deze aktie voor een gezond H. Mis in de St. Martinuskerk, bijgewoond rechtsherstel is gestart, dóór leden van het stadsmagistraat, het be stuur van de Syndikale Kamer en honder den aannemers uit de bouwsector. De akademische zitting ten stadhuize bood de gelegenheid om verdienstelijke werkgevers en werknemers te vereremerken waarvan de namen elders in dit blad. In een toespraak wees de h. Meganck, voor zitter van de Syndikale Kamer van de Aan nemers, op de betekenis van dit jaarlijks feest. Hij dankte de talrijke aanwezigen voor hun blijken van beroepssolidariteit en be groette in t bijzonder de leden van he' Aalsters stadsbestuur, de hh. Blanckaert burgemeester, G. Claus, B. Ringoir, schepe nen, de h. F. Callebaut, voorzitter der Han delskamer, de h. Asselman, direkteur van de Belgische Landsbond, de h. G. De Ge zelle, Honorair Voorzitter van de Belgische Landsbond der Bouwbedrijven, de h. J. Van den Bergh, referendaris van de Pechtbank van Koophandel, de h. J. De Block, direk teur van de Rijksdienst voor \rbeidsvoor ziening, voorts lal van afgevaardigden var de Nationale Konfederatie van het Bouw bedrijf en van de Oost Vlaamse Regionale Syndikale Kamers. Even in de namiddag zou dan in een stadsge'egenheid een feestzitting met ban ket worden gehouden. Scherp Requisitor In een tafelrede heeft de dynamische voorzitter Meganck metterwoord een scherp requisitor gehouden tegen het Ontwerp Van Reepinghen dat, zei hij, een vernederin: betekent voor onze streek. De h Meganck herinnerde dan aan het recente werkdokument van de Aalsters.. studiekommissie waarin duidelijk de ge rechtvaardigde bezwaren tegen bedoeld ont Gezond rechtsherstel dat inhoudt de herwaardering voor het Land van Aalst, voor de stad Aalst zelf die een zo belangrijke centrale functie heeft te vervullen in de Denderstreek. Dezelfde spreker legde aan de aanwezigen de motie voor die reeds enkele weken gele den ten stadhuize werd naar voor gebracht Spontaan verklaarden de meer dan twee De h. Claus wees er op dat de ekonomi- sche groei van de Denderstreek samen gaat met de belangen van de bouwnijverheid en hoopt dat in de toekomst verder een gun stig klimaat zou behouden blijven te dien aanzien. Burgemeester Blanckaert sprak een har telijk dankwoord uit en benadrukte een goede verstandhouding tussen werkgevers en werknemers. Problemen Namens de Nationale Konfederatie van het Bouwbedrijf raakte de h. Pere terloops diverse aktuele pro blemen aan, o.m. in verband met zekere looneisen, mede het feit dat in de laatste maanden ingevolge de beperking van de kredieten zich een zekere remming aftekent in de bouwnijverheid, wat onvermijdelijk verminderde werkgelegenheden moet tot gevolg hebben. Spreker waarschuwde voor te ver regaande syndikale eisen en stipte hierbij aan dat de lonen in de bouwsector het midden moeten houden tussen deze van de zware industrie en van de fabrieksindus trie. Stemmig feest Omdat niet elke dag met problemen <an geladen zijn, zou tenslotte voorzitter Me- honderd aannemers zich akkoord met het ganck de genodigden tot feestvieren aar. verzet tegen de miskenning van de Dender streek. zetten in de aloude geest van dit patroon feest. In aanwezigheid van minister De Clerck, minister Moyersoen, de h. Molitor, volksver tegenwoordiger Otte, schepenen Claus, Van Sinay, Van Hoorick, deken De Vos, vrede rechter Moreels en talrijke andere persona liteiten werd in het Oud-Hospitaal de ten toonstelling van Oscar Jespers geopend. De h. Dupont, directeur van de Bank van Brussel, die deze tentoonstelling samen met de kulturele werkgroep Inka inrichtte, dankte Oscar Jespers voor het tot stand brengt ïi van deze tentoonstelling en de musea, die werken van de kunstenaar in bruikleen afstonden. Schepen Van Hoorick betoogde dat Jes pers behoort tot een onzer grootste kunste naars. Hij wees op de belangrijke rol die de stad Aalst op kultuurgebied speelt en drukte tevens de wens uit, dat eerlang een Kuituurcentrum te Aalst zou opgericht worden. Minister De Clerck verheugde er zich over dat in Vlaanderen steeds meer kunstleven tot uiting komt en verzekerde zijn steun tot het oprichten van een Kuluurcentrum. Kunstenaar Jespers dankte ontroerd allen die hadden meegewerkt tot het inrichten van deze tentoonstelling. Door schepen Van Hoorick werd aan mi nister De Clerck en aan Oscar Jespers een bibliografie over Aalst overhandigd, waar na een rondgang plaats had in de tentoon stelling. 2,50 F HET NUMMER SMAKELOOS In het Dendermondse weekblad «De Voor post» werd een «verslag» gepubliceerd van de voordracht van Minister Moyersoen over Streekekonomie in de Kamer van Koophan del van de Ros Beiaardstede. Zelfs wie de politieke opvattingen van de h. Moyersoen niet deelt, ontzegt hem niet een onbetwistbare ervaring in de streekeko- nomische aangelegenheden. Binnen de gren zen van de Denderstreek heeft de h. Moyer soen ter zake verdiensten die iedereen zal erkennen .lie, wars van politieke passies, objekuef kan oordelen, j Wat de Dendermondse scribent n.a.v. de- i ze spreekbeurt als kommentaar ten beste i geeft, getuigt dan cok van een dergelijke onbevoegdheid als verslaggever, dat zelfs een turfboer uit de vorige eeuw er zijn neus zou voor opgehaald hebben. Dat meteen ook de initiatiefnemers van deze causerie, de Dendermondse Kamer van Koophandel, een pad in de kori' werd gezet, is voor rekening van 'onze Dendermondse konfrater. TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN Het Tehuis voor Ouden van Dagen dat vrijwel voltooid is, zal dit jaar niet meer officieel ingehuldigd worden. Verwacht wordt dat dit pas zal geschie den in het aanstaande voorjaar Ook schepen Claus drukte de ver- En dat liet dat oude bonkige forse ras wachting uit dat de rechtvaardige van Vlaamse «entrepeneurs» uit de Dender eisen van 't Land van Aalst, die streek zich geen twee maal zeggen, even- meteen de uitdrukking zijn van het min de leden van 't Aalsters 'lurgenieester- gezond verstand, zullen ingewilligd en schepenkollege, die blijkbaar ook op de worden. dansvloer hun man kunnen staan. Niet minder belangrijk tijdens deze dag van de aannemers te Aalst, was de spontane wijze waarop zij zich solidair hebben verklaard met de Aaisterse Stu- üiekommissic die de streekhelangen behartigt ten aanzien van het zg. Ontwerp Van Reepinghen i.v.m. de gerechtelijke hervorming in ons land. De gebeurlijke toepassing van dit ontwerp in zijn huidige vorm is inderdaad van die aard, DAT EENS TE MEER 'T LAN I) VAN AALST, meteen ook de bevolking de dupe van de historie zou worden. Terecht werd het tijdens de feestzitting van de meer dan tweehonderd aannemers als een vernedering bestempeld voor een der belangrijkste, want dichtst bevolkte agglomeratie van het land. De recente motie van de Aaisterse Studiegroep verwierf dan ook de goedkeu ring van alle aanwezigen op dit feest der Vier Gekroonden, inbegrepen de regio nale afgevaardigden van Gent, St. Niklaas en Oudenaarde, alsmede van tal van na tionale afgevaardigden uit de Bouwbedrljfkonfederatie. Het Aalsters verzet blijkt metterdaad begrip en steun te vinden ook buiten de eigen streekgrenzen. BESTUURDER GERED MEISJE UIT AALST VERDRONKEN In de nacht van zondag op maandag om streeks 3 uur is er ter hoogte van de Zee- bergbrug te Aalst een personenwagen in fle Dender terechtgekomen. De bestuurder kon zich op het nippertje uit het voertuig redden, maar een inzittende vrouw weijl in het water gesleurd. Toen de wagen kort nadien werd boven gehaald werd alleen de handtas terugge vonden. De brandweer van Aalst heeft da delijk de dreggingswerken aangevat. GESLIPT Johny Deman, Veldstraat 1 Nieuwerker ken, in dienst als kelner in de herberg «Napoleon», Brusselsesteenweg Hekelgem, keerde huiswaarts maandagochtend rond 3 uur. Een jonge vrouw uit Aalst, de 18- jarige Leona Van Iiumbeeck, A Lienaert- straat 17a, vroeg hem een lift te geven naar Aalst. Op weg naar huis kwam zijn voertuig ter hoogte van het bureau der Douanen aan de Zeebergbrug echter plots tegen de boord- steen terecht. De wagen slingerde heen en weer en stortte in de Dender, nadat het achterste gedeelte nog een boom had ge raakt. Onmiddellijk werd hulp geboden en be reidwillige mensen slaagden er in de be stuurder op te vissen, die het voertuig had verlaten. Hij werd door de ambulance dienst 900 naar het stedelijk hospitaal ge voerd. Het was slechts later dat zou blijken dat Leona Van Humbeeck eveneens in de wa gen vertoefde. Toen de brandweer met een takelwagen het voertuig uit het water kon ophalen, vond met een handtas terug waar in de naam van de vrouw was vermeld. Haar lichaam was echter ondertussen door de stroming meegesleurd. De brand- j weermannen bleven de ganse nacht en maandagmorgen bedrijvig om dreggings werken uit te voeren. OPGEHAALD Toen in de voormiddag nog geen resul taat bereikt werd, is ook het technisch ma teriaal van de mobiele kolonne van Liede- kerke verschenen. Kond 11 uur belde een schipper dat hij een lichaam in het water had bemerkt, ter hoogte van het Sas. •Enkele minuten nadien kon het stoffelijk overschot van de vrouw op het droge ge bracht worden. Te Atlanti in de Amerikaanse staat Geor gia, had een lichte aanrijding plaats tussen twee autovoertuigen; een ongeval zoals er dagelijks tientallen gebeuren; beider schokbrekers hadden elkaar licht geraakt zodat de schade onbeduidend was Het toeval wilde nu dat het ongeval pre cies gebeurde op een spooroverweg. De be stuurders geraakten niet akkoord omtrent de verantwoordelijkheid. Na lang palaberen lieten ze hun wagen achter en gingen ze op zoek naar een politieagent die een Salo mons oordeel moest vellen. Inmiddels kwam een trein met een finke vaart aanzetten Een van beide wagens werd 200 meter mee gesleurd, terwijl de andere in de diepte naast de spoorweg terecht kwam. Van bei de wagens bleef enkel nog een hoop oud ijzer over. De politie hieeft de beide bestuurders aangehouden wegens het veroorzaken van het tweede ongeval... Het was feest te Smetlede. Begunstigd door een uitzonderlijk mooie na jaarsdag heeft zondagnamiddag de plechtige aanstelling plaats gehad van E.H. De Paepe als pastoor te Smetlede. De nieuwe herder werd op de wijk Oud-Smetlede aan de grens met Wetteren te 15ul5 verwelkomd door het voltallig gemeentebestuur, de kerkraad, de kommissie van openbare onderstand en het schoolcomité. Burgemeester R. De Paepe verwelkomde de nieuwe pastoor in naam van de hele bevolking. Daarna begaf de nieuwe herder zich stoetsgewijze naar de nieuwe kerk. Smetlede heeft er voor gezorgd dat het een triomfantelijke intocht werd langs feestelijk versierde en bevlapde straten De plaatselijke muziekmaatschappij t n de harmonie "Kunst en Vermaak» van Aalst zorgden voor de nodige stemming. De laureaten bij de nationale wedstrijd voor haarkappers en haarkapsters ingericht door de Hogere Haarkapperssehool van Aalst (Centrum Dirk Martens. (Cliché Het V.olki

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1