Vt en omstreKen A* Parkeerproblemen in Ajuinstede Nog de T.V. reportage over de Denderstreek «Dallas 22 nov.» NEC SPE, N€€ WIETU Prijzen werkelijk zonder konkurrentie «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tei. 242.81 GROEIEND AUTOPARK •*r srS: !5 I 1 De jutete verhouding Et. nhecracrdts - Garage Peugeot ELDERS Wereldsolidariteit Handelspocket Gazet van Aalst 21ste JAARGANG Nr. 91 ZATERDAG 20 NOVEMBER 1965 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER BELANGSTELLING VOOR ONDERGRONDSE PARKEERPLAATSEN OOK PRIVAAT VOORSTEL VOOR ESPLANADEPLESN de stationswijk, is er een In liet Aalsterse stadscentrum, inbegrepen groeiend tekort aan parkeergeleger heid. Deze situatie waarmede natuui lijk ook andere gelijkaardige centra ge- konfronteerd wordt, is vooral de laatste jaren, en tijdens het weekeinde, vooral de laatste maanden, zeer scherp toegespitst. Dit hoeft overigens geen verwondering te verwekken als men bv. weet dat het autopark van Aalst en rar dgemeenten, Erembodegem, Haaltert, Kerksken, Meldert, Moorsel de cijfers van Lede en Mere hebben wij mo menteel niet voorliggen bij benadering 16.000 bedraagt. Dirk Martens, een sta-in-de-weg zeggen sommige lokale ver- keersspecialisten. Wat denkt U ervan, waarde lezer Toekomst vergt verbeelding Gezien de centrale administratieve en vooral kommerciele funktie van Aalst in de toekomst nog aan betekenis zal bijwinnen is het vanzelfsprekend dat dagelijks een be langrijk gedeelte van het regionale wagen korps te Aalst in vermeerderde mate «on derdak» moet krijgen. De overheidsmaatregelen niet alleen te Aalst die te dien aanzien worden getrof fen als bv. «Blauwe Zone» hébben onge twijfeld een doeltreffend effect, maar in een naderend toekomstbeeld van een stad bv anno 1975, zouden deze maatregelen wel on voldoende kunnen blijken. Verkeersspecialisten zijn het er overigens over eens dat het ganse probleem zeker in Belgie waar de meeste stedelijke centra nog middeleeuws gestructureerd zijn slechts een oplossing zal krijgen door een bijna visionaire aanpak die berekend is op de Belgische verstedelijking, anderdeels op de niet te stuiten aangroei van het wagen park in ons land, dat meer en meer Ameri kaanse allures aanneemt. Nu reeds zei dezer dagen een leidende figuur uit een Amerikaans autobedrijf te OP HET EERSTE GEZICHT is het comfort van Peugeot voor een zakenauto wellicht verwonderlijk. Bij nadere beschouwing blijkt het allemaal op veiligheid bedacht. Natuurlijk, wegligging en vering zijn uitermate comfortabel, doch in de eerste plaats veilig. Neem de stoe len bijvoorbeeld. Volmaakte steun tot in de schouders, in elke stand verstelbaar. Bovendien neergeklapt een fijn rustbed op een lang tra- jekt. Dan de dubbele ventilatie en ook het schuifdak - standaard in elke Sedan! Zij zijn nodig om fris te chaufferen. Slaapverwekkend gedruis is uitgebannen en zelfs met open dak is het rustig conver seren. Ja, dit comfort is zakelijk verantwoord. Daarom kan men met Peugeot bij élke relatie voorrijdon geen kritiek op te kleine of te dure auto, want in Peugeot is de gunstige verhouding bereikt tussen prestatie en prijs Tot uw d:<°nst HOPMARKT blijkt momenteel voor dergelijke onder grondse parkeergelegenheden een nieuwe belangstelling te groeien, althans voor de Hopmarkt. Aansluitend hiermede werd, zoals reeds eerder gemeld, enkele weken geleden op initiatief van schepen Claus enkele loutere informatiekontakten gelegd met terzake rechtstreeks mogelijks geïnteresseerden, in dit geval de verschillende bankinstellingen, waarbij uiteraard ook andere instellingen die aan de Hopmarkt gelegen zijn, zeker niet worden uitgesloten. A priori zou in elk geval bij de bankinstellingen een princi piele belangstelling aanwezig zijn. Deze louter informatieve besprekingen zullen in de toekomst worden voortgezet. Een formule zou er in bestaan dat een groep private instellingen voor de uitvoering van een ondergrondse parkeergelegenheid die bv. aan of onder de Hopmarkt ruim te zou bieden voor ca. 150 wagens van de stad een concessie zou verkrijgen. Inmiddels zou andermaal een Aal sters architekt een gelijkaardig plai voor het Esplanadeplein vooropstellen Wat er ook van weze in het toe komstperspectief van een groeiend» moderne stad, wijst het op een dur vende verbeelding dat dergelijke pro jokten ten minste reeds onder ogen durven genomen worden. Een verbeelding dan, die meer d( toekomst van Aalst benadert dan dez» die (overigens goedbedoeld) suggere ren dat men met het verplaatsen var de Aalsterse Zvmrie Man of Dirk Mar tens, reeds halverwege de oplossinj van de Aalsterse parkeerproblemen zou geraken. Clk. De reportage van Omer Grawet over de Denderstreek n.a.v. het Richtplan van de Groep Sodegee is in het Aalsterse slecht onthaald, althans blijkens verschillen de lezersbrieven. De meeste lezers verwonderen er zich over dat de zeer knappe TV-journalist Omer Grawet zich voor wat de Denderstreek betreft blijkbaar heeft laten «mis leiden». Op zijn minst mocht verwacht worden, aldus een gelegenheidskorrespondent, dat een of meer representatieve figuren uit sociaal-ekonomische kringen o.m. het Expansiekomitee hun opvattingen ter zake hadden kunnen mededelen. De hiernavolgende lezersbrief moge volst aan als uitlaatklep voor de Aalsterse «ver ontwaardiging» over voormelde reportage R. Antwerpen, tekent zich in Belgie reeds een tendens af die wijst op een bezit van twee auto's per gezin. Een ander aspect de toenemende hoog bouw, niet alleen in grotere steden, die voor de appartemensbewoners die autobezitters zijn ook al problemen stelt, niet het minst van financiële aard, waar inderdaad bv. te Brussel en niet te Brussel alleen een bedrag van 100.000 F. en meer bijtellen voor de aankoop van een appartementsgebouw met autoboxe. Vandaar dat zowel van officiële als private zijde hier dan belangrijke nijverheden en andere instellingen de laatste tijd meer en meer belang stelling wordt betoond voor het ont werpen van ondergrondse parkeerge legenheden in stadscentra. Dergelijke projecten zijn niet nieuw en kwamen ten andere in verschillende Europese landen reeds tot stand. Gedachtenwisseling Werd reeds enkele jaren geleden het toen ogenschijnlijk nogal fantastisch plan door een Aalsters architekt vooropgesteld, dan Auto voor appartementsdeur E.D. Te Munchen in West-Duitsland plant men thans een nieuwe woonwijk, op korte afstand van het stadscentrum. De toekomstige bewoners zullen er des gevallend hun auto tot in of aan hun appartement kunnen parkeren. Er is inderdaad een Motor-Hotel voor zien met een toren speciaal als oprit voor de auto's, waardoor de bewoners van dit verdiepingen tellend apparte mentsgebouw tot aan de eigen deur kun nen rijden. Men is hier kennelijk geinspireerd door het Amerikaanse voorbeeld. De verschillende woonzones of apparte- mentswijken zullen door ondergrondse wegen en parkeergelegenheden worden verbonden. Er zijn bovengrondse paden voor de voetgangers. Deze nieuwe woonwijk zal huisvesting bieden aan 12.000 mensen en werkgele genheid aan 14.000, hoofdzakelijk be dienden. VAARTSTRAAT, AALST Tel. (053) 242.49 ERUSSELBAAN 234-236, NINOVE Tel. (054) 328.10 A. «Iedere seconde sterft een mens van honger» Met is een plicht van ieder mens zijn evennaaste te helpen. Dagelijks worden ons beelden voor ogen gebracht over de armoe de die hoogtij viert in de onontwikkelde landen. Het wordt tijd dat de aandacht van de wereld gevestigd wordt op deze toestand Het is niet te verrechtvaardigen dat landen j in weelde leven terwijl in andere gebieden het schamel brood ontbreekt en kinderen zonder eten een langzame dood tegemoet gaan. In het kader van de Wereldsolidariteit kan ieder voorbijgaande mens zijn penning hoe gering ze ook is, storten in de inzamel bus die zal geplaatst worden aan de voet van het Belfort en dit gedurende de week van 21 tot 27 november ek. In naam van de hongerlijdenden danken we al dezen die bereidwillig het werk van Wereldsolidariteit steunen. Wie de reportage in de TV betreffende de enderstreek heeft gevolgd en iets of wat met het plan Sodegee bekend is, moet on vermijdelijk de indruk opgedaan hebben dat het er bij Omer Grawet niet op aan kwam, dit plan voor te stellen in de geest waarin het door de ontwerpers werd opgemaakt maar dat hij van de gelegenheid gebruik maakte om er zijn eigen visie van te geven en de leidende rol van Aalst te minimali seren en zelfs te negeren. Zowel bij aanvang als bij slot werd de Denderstreek gesymboliseerd door stem mingsbeelden van Dendermonde. Bij de hele reportage kwam geen enkel beeld te pas van Aalst of Ninove, alhoewel deze as met haar geweldige bevolkingsdichtheid de ruggegraat vormt van de Denderstreek. Een groot aantal personaliteiten uit Den dermonde werd geïnterviewd tegen één en kele uit Aalst. Het zou nochtans, om maar één vorbeeld te noemen, zeer interessant geweest zijn te vernemen of in het bloeiend bibliotheekwezen van Aalst dit plan eer even nutteloos boek zou geweest zijn als in de (naar verklaring van de bibliotekaris) nog op volkse leest geschoeide bibliotheek van Dendermonde. Wat de pendel betreft, kon hij moeilijk het station van Denderleeuw .buiten bet schouwing laten, maar de vele duizenden die dagelijks uit Aalst vertrekken waren blijkbaar het vernoemen niet waard. Verder moesten de ontwerpers zelf meer dan eens op de rol van Aalst wijzen omdat hij deze in zijn konklusies telkens negeer de. Dit kwam duidelijkst tot uiting in het door hem vastgelegd algemeen besluit waar men er hem eens te meer moest op wijzen dat Dendermonde wel een belangrijke scha kei zou worden bij de ontdubbeling van de as Antwerpen Brussel, maar dat het toch Aalst was dat de leidende rol moest blijven vervullen. Een toppunt was echter bij het vertonen van de kaart met de kommerciele aantrek kmgscentra, toen hij smalend langs de neus weg vroeg «of Aalst dan zo belangrijk was» Dat de grootste aantrekkingskracht onver mijdelijk uitgaat van het belangrijkste een trum, dat alleen nog 50 inwoners meei telt dan de drie andere Dendersteden samen cn 2 randgemeenten heeft die elk evenveel of meer inwoners tellen dan een van voor noemde drie steden, dat ging deze ail-round man blijkbaar boven het petje. Het moest zeker geen reportage worden over Aalst, want Aaist is de hele Dender streek niet, maar Dendermonde nog hee' wat min. Nu hebben we in verhouding ge nomen zoiets meegemaakt als een "reportage over Belgie waarbij de kijker op het einde geen, of slechts een flauw, vermoeden heeft van het bestaan van Brussel! We zullen in hei vervolg zijn «grote re portages» en de indrukken die hij bij de kijkers wil verwekken dan ook best met een korreltje zout nemen. W. De moord op de jonge Amerikaanse pre sident Kennedy, twee jaar geleden, heeft een Duitse toneelschrijver, Felix Luetzken dorf, geinspireerd voor een toneelstuk dat onder de titel «Dallas 22 november» dezer dagen voor het eerst werd opgevoerd te Aken. De auteur heeft zich daarbij laten leiden door het zg. Warren-rapport, met als een trale figuur de vermoedelijke presidents moordenaar Lee Oswald. De figuur van Kennedy wordt in dit stuk geevokeerd door een zeer praegnante ge luidsregie die tijdens het getuigenverhoor voor de Warrenkommissie, fragmenten uit de presidentiele redevoeringen ten gehore brengt. Een stuk waar ongetwijfeld «stof» inzit voor de Aalsterse toneelwereld. HUMOR IN DE ENCYCLOPEDIE In de nieuwste Encyclopedie «SE», lu xueus en veelkleurig voorgesteld, worden ook een tiental regeltjes aan onze goede keizerlijke stede gewijd. Bij de vermelde bezienswaardigheden wordt de argeloze lezer o.m. aanbevolen een bezoek te brengen aan het aloude Be gijnhof en in de omgeving aan het kasteel Overha'mme... Van up-to-date informatie gesproken X. Een gids die U wegwijs maakt voor uw Bouwplannen Kontaktlenzen Schoeisels Toiletartikelen Verzekeringen Vleeswaren Winkelinstallaties De Vrijwillige Bloedgevers van Aalsi waren in feest ter gelegenheid van de wijding van hun nieuw vaandel. Hierboven een opname van de feestvierende groep met o.a. de gevierden J. Van de Bossche en Moeder Matthieu. <C"-V !T't V

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1