Bank van Brussel Een «Franse komedie» te Aalst MOTIE ATHOS p v.h.a. «Koloniale Schuld» «Kongo» Beschouwingen hij aanslaande statutair C. V.P. kon gres ie Luik op 18 en W december 1365 Vrijwillige Brandweer Aalst I KULTUREEL KALENDER en feestelijkheden Viering feestdag der H. Barbara Inbraak in Ministerie van Financiën? De omruiling van de effecten van de begint vanaf 6 december 1965. Levert Uw obligaties van de onverwijld in, bij de NIEUWSTRAAT 27 AALST of O.L. VROUWPLAATS 9 MIJLBEEK die voor U alle nodige formaliteiten zal vervullen. Er komt schot in dit kongres, De arron- sont les pensionnes» dissementele hoofdbesturen hebben reedt laatste verkiezingsresultaten hebben vanwege het nationaal comité hun voorstel bewezen dat de trouwe socialistische kie- tot wijziging van statuten ontvangen. Er zijn twee dominanten in deze voorstel len tot wijziging van de statuten: le Meer kansen voor de jeugd in de kaders van de partij. 2e Meer autonomie voor de beide vleugels. zers niet meer op de kiezerslijst staan, maar reeds in het graf liggen. In 1973 wanneer normaal het land voor de tweede maal zal kiezen voor het parle ment, zullen 1200000 nieuwe belgische kie zers op de lijsten staan en zullen er circa een milloen niet meer opstaan, die het par- Er zijn mensen die dolgraag eens een ons zo levendig bleef vragen wij ons af of en Saksisch porselein besterft het in deze avond van voor hun TV toestel zouden Marcel Achards «Jean de La Lune» een historie die «lachwekkend ontroert» weggeraken, en het ook zouden doen, weer even groot sukses te gemoet gaat. Wij ho of geen weer, als zij er maar zeker van pen het van harte voor de promotors van Regisseur is Frans Roggen, die geen ver waren dat zij in een of andere schouwburg- Kern, die in de voorbije twee jaar a! heel dere introduktie behoeft, als'men weet dat zaal geen twee uur verveling moeten door- wat fraais presteerden, en een werkelijk hij in de jaren 1940-46 akteur en regisseur maken. Zij hoeven daarom geen Beotiërs te toneel renouveau in onze stad hebben inge- was in de Gentse K.N.S. onder Staf Brug- zijn; maar men mag het hun niet euvel luid. Trouwens de hele toneel aktiviteit hier gen en Michel Van Vlaenderen; sinds 1942 duiden dat zij het leven niet zwarter wil- bij zowat alle verenigingen, verdient de het Jeugdtoneel onder de benaming SOL len zien dan het zo al lijkt. Tegenstanders grootste aandacht, van het lichtere genre voeren aan, dat «CULTUUR» geen glim- noch schaterlach behoeft, en best met hoge ernst wordt ge- «Mannetje Maan» situeert in de Parijse diend... alsof het speelse van de werkelijk fiat van een welvarend bloemist een gevormde geest niet een van de schoonste kunstenaar in zün vak de groei van een lijk Conservatorium te Gent, in 1949 een veroveringen was van de menselijke psyche hechte menselijke liefde tussen een demi- UNESCOopdracht kreeg om liet toneelleven In een lach, vooral de geamuzeerde lach mondaine die van de ene aanbidder naar de i„ Groot-Brittanie te bestuderen en in onze die «beter weet», zit méér dan vaak wordt andere fladdert en het mysterieuze «Man- stad leraar regie is aan de Akademie voor vermoed. netje Maan», want zo wordt de bloemist al Muziek, Toneel, en Ballet. van op school genoemd omdat hij altijd in Toneeltechnisch behoort de komedie tot <|e wolken leeft, het moeilijkste; en waar zowel gelach als geween virtuoos dienen aangewend om pijn te verbergen of illusies te wekken van ui terst subtiele aard zoals de Franse ko rnet bezieling leidt, sinds 1946 eerste regis seur is van de luisterspelen bij de Belgi sche radio en Televisie, lid is van de jury voor het Koninklijk Landjuweel, leraar in een toneel, regie en samenspel aan het Konink- De technische aspekten van deze verto ningen zijn in veilige handen bij specialis ten als Bert Janssens, Jozef de Wolf en Fritz De Coninck. Volgaarne bevelen wij dan ook deze ver toningen aan ,die plaatsvinden in de stads schouwburg^ Vrfedeplein een stemmig en gemakkelijk - zittend zaaltje met aange hechte bar op zaterdag 11 december, zon dag 12 december, maandag 13 december, Wij willen met te lang verwijlen bij het lement van 65 hebben helpen kiezen, tweede punt, aangezien de vraag om meer zelfstandigheid en beslissingsrecht uitgaat vanwege de beide vleugelbesturen, schijnt dit reeds een verworven voorstel. Een op merking slechts, de walen eisen in het over koepelend en beslissend orgaan, het Natio naal Comité, de pariteit, alhoewel zij niet de helft v.d. effectieven noch in leden noch in mandatarissen bezitten van de vis: gen Wij willen als Vlamingen hun dit ge., omdat zij anders werkelijk geminoriseerd Een zaak dienen wij niet uit het oog te zijn. verliezsn, de jeugd verlangt geen paterna- Maar wij vragen aan de walen een zaai lisme, waar sommige reeds oudere gewor- het respekt voor onze taal, onze cultuur en den politiekers van dromen.,, LAAT DE onze ekonomische noodzakelijkheden. Om JEUGD HAAR EIGEN VISIE GEVEN, men j kort te zijn het stop zetten van het frans moet met de jeugd een dialoog aangaan, en j kuituur imperialisme en dit vooral in he geen preek gaan houden, de jeugd van van-1 Een feit is zeker: WIE DE JEUGD HEEFT, HEEFT DE TOEKOMST. De grote vraag: HEEFT DE CHRISTELIJ KE VOLKSPARTIJ EN HAAR PROGRAM MA NOG AANTREKKINGSKRACHT OP DE HEDENDAAGSE JEUGD Wanneer nu de leiding van de partij be reid is met de jeugd binnen hare kaders het dialoog aan te gaan dan geloof ik dat er mogelijkheid bestaat. Lea Cleyman (de Hermione uit «Helena») staat met haar gaaf talent en haar toneeler- medie, inzonderheid bij Marcel Achard, dit varing in voor de aartsmoeilijke opgave van vergt mocht Kern '63 dit genre niet on- d<? Marcelline-rol; Lena Siau, ook een goe- gemoeid laten. de bekende in Aalsterse toneelmiddens (speelde vroeger met Staf Bruggen en is Reeds met Roussins «Helena of de Le- m Groep Tijl niet weg te denken) speelt vensvreugde», met een puike vertolking van Louise; Nora De Boitselier, die haar sporen Chris Boni, Loa Cleyman, Kamiel Van Geert verdiende bij «Voor Taal en Vrijheid» zet en André Van Daele, bewees Kern '63 tot het meisje Etiennette; Walter Boni en Nor- en dinsdag 14 december, telkens te 20 uur waar zijn mogelijkheden reikten op dat ge- bert De Jonge, die het Kern-seizoen open- zeeT stipt' bied. Een dankbaar publiek juichte deze den met alom gewaardeerde vertolkingen in vertoningen, die vorig seizoen bekroonden Molières «Don Juan» de eerste in de titel- Plaatsen worden niet gereserveerd: wie harteijk toe. Regisseur Frans Roggen rol, de tweede als Sganarelle, zijn nu res- eerst komt, kan best kiezen: maar iedereen die zopas een enorm sukses oogstte met zijn pectievelijk de broer van Marcelline, naam zit uitstekend en kan het hele gebeuren montering van Huygens «Trijntje Cornelis» Clotaire in de omgang «Cloclo», en haar zowel visueel als auditief van dichtbij vol- in de Nederlandse schouwburg Gent had bedrogen minnaar Richard. Mannetje Maan gen. zijn beste beentje voorgezet... en dat wal de bloemist, de man die een bloem wil heel wat zeggen! uitvinden voor zijn geliefde, is André Van Zie hieronder de speciale mededeling van Precies omdat de herinnering daaraan bij Daele. Een klein fortuin aan Chinese vazen Kern '63 Ingevolge het overlijden van H.M. Koningin Elisabeth, beschermvrouwe van Kunsten en Letteren, worden de vertoningen van Jean de la Lune door Kern '63 die gepland waren voor zaterdag 27, zondag 28 en maandag 29 november afgelast ten teken van rouw. Zelfde stuk wordt opgevoerd in de Stadsschouwburg op Zaterdag 11 Zondag 12 Maandag 13 Dinsdag 14 brusselse, Belgie barst zo onze frans-spre- kende vrienden onderstellen dat ze de k o kunnen terugstellen. De vlaamse subtibiliteit op dit gebied is zeer groot. Het Belgie van papa bestaat niet meer. Een ander probleem is de jeugd. En deze zaak is een zuiver rekenkundig probleem. Een socialistisch waals volksvertegen woordiger heeft eens gezegd «L'avenir ces daag heeft de preekmethode zat. Wij vragen aan al wie verantwoording draagt het probleem uit deze hoek te be grijpen, Dichte Rostand niet in zijn werk «L'aig- l°n». Au ames bien nées, la valeur n'attend pas le nombre des années. Marcel de Bisschop december telkens te 20 u. Zaterdag 27 november te 15 u trouw-zaal van het stadhuis uitreiking van getuig schriften aan de geslaagden van de cursus voor het vormen van ploegbazen, gevolgd door receptie. Ingericht door de Rijkdienst voor Arbeidsvoorziening en het stadsbe stuur. Zaterdag 27 november te 21 u 30 zaal Rink, De Ridderstraat jaarlijks Katarinafeest met het orkest Dolf Pelgrims ingericht door De Catharinisten Zaterdag 27 november te 19 u 30 lokaal Land van Riem Grote Markt algemene ver gadering en voordracht ingericht door Also Zaterdag 27 november te 20 u Sint Jozefskring, Meuleschettestraat, groot Ouder- feest ingericht door de St Jorisscoutsgroep Zondag 28 november te 14 u zaal van het Sint Laurentiuscollege Kapucijnenlaan, filmvertoning «De speuders van Scotland Yard» ingericht door de Marcelinoclub Tot en met zondag 28 november m de zaal van het Belfort, Grote Markt tentoon stelling Wagrail, Open van 10 tot 20 u; zondag van 9 tot 20 u. Zondag 28 november te 10 u 30 Sociaal Centrum Immerzeel, belangrijke vergade ring voor het oprichten van een comité voor het organiseren of coördineren van fees telijkheden op de parochie Zaterdag 27 en zondag 28 november St Elooivienng door de Christelijke Centrale der Metaalbewerkers Zondag 28 november te 10 u in het Groen Kruis St Jorisstraat 26 voorlichtings vergadering voor de houtbewerkers en de bouwvakarbeiders, ingericht door de Cen trale Hout en Bouw van het ACV. Tot 28 november in de Bank van Brussel, Nieuwstraat 27 tentoonstelling der werken van kunstschilder Willem Van Hecke. Zondag 28 november van 9 tot 12 u in het Groen Kruis, St Jorisstraat gewestelijke ontspanningsclub voor alle kernleden van het arbeidsmidden van de VKAJ Zondag 28 november St Ceciliafeesten der Kon Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» te 11 u. Jaarlijkse H. Mis in St Martinuskerk, te 13 u, St Ceciliabanket in het Lokaal St Martinuskring. Het Groot Kunstconcert is uitgesteld tot zaterdag 4 december Maandag 29 november van 19 u 30 tot 22 u 30 in de zaal «De Koornbloem» bij Gaston Van Der Eist, Grote Markt danseur sus ingericht door de Katholieke Jongeren uit de middengroepen Maandag 29 november viering van de jaarlijkse feestdag door de schildersbond van het gewest Aalst Dinsdag 30 november te 20 u in het nieuw lokaal van de St Martinuskring, Zonne- straat vierde studieavond over Moderne huwelijks- en gezinsproblemen met «Waar staan wij inzake periodieke onthouding?» door E. Pater Van Hocht, Oblaat te Gijze- gem. Ingericht door de KWB en KAV afdelingen Sint Martin us Tot dinsdag 30 november in de zaal van het Oud Hospitaal, Vismarkt tentoonstel ling der werken van Oscar Jespers PROGRAMMA VRIJDAG 3 DECEMBER Te 17 uur in de Sint Martinuskerk, Plech tig lof met Sermoen en Processie ZONDAG 5 DECEMBER Te 9,15 uur Bijeenkomst m het arsenaal Tc 9,30 uur Groet aan de vlag Schouwing der manschappen door de Korpsoverste. Neerleggen van kroon aan de gedenkplaat «DE RIJCKE LOUIS» ter nagedachtenis van onze overleden leden Te 10,00 uur Gesolemniseerde Krijgsmis zang en orgelspel. Na de H. Mis optocht door de stad Te 11,30 uur opde koer van het stadhuis afroeping der dienstjaren, aanstelling: Lui tenant VERSPAILLE Jozef Emiel, uitrei king van eretekens, huldiging jubilarissen, hulde aan een uittredend lid. Te 13,30 uur, Banket in de zaal Madeion Grote Markt. ZATERDAG 11 DECEMBER Te 21 uur «Bal der Brandweer» in de zaal Rink, De Ridderstraat, met het gekende or kest «Actif Club» TUSSEN 1 DECEMBER 1964 en 25 NOVEMBER 1965 Verleenden de verschillende diensten van ons korps volgende hulp: De Brandweerlieden werden: 59 maal op geroepen voor het bestrijden van brand bin nen de stad 44 maal opgeroepen voor het bestrijden van brand buiten de stad J Het HOOFDBESTUUR van het ACV arr 'Aalst en het HOOFDBESTUUR van het jACW arr Aalst: verzetten zich met klem en overtuiging tegen de achteruitstelling van Aalst en de Denderstreek bij de voorgenomen ge- rechterlijke hervormingen, waarbij he4 bestuurlijk arrondissement Aalst voor de arbeidsrechtbank in twee wordt gesplitst en de rechtsonderhorigen uit de kan tons Geraardsbergen, Herzele en Zotte gem zich in de toekomst naar Oudenaar de zullen moeten verplaatsen. vragen dat in Aalst een arbeidsrecht bank zou worden opgericht met als rechtsgebied het bestuurlijk arrondisse ment Aalst en die eveneens te Geraards bergen zou zitting houden Beide bestuursorganen zijn van oordeel dat alleen een volledig rechtsherstel moge lijk is door de oprichting van een rechtbank van eersten aanleg te Aalst met het be stuurlijk arrondissement als rechtsgebied en waarvan de arbeidsrechtbank ook te Ge raardsbergen zou zetelen. tons Aalst en Ninove naar Oudenaarde in die zin dat de zetel van de arrond sementsrechtbank en van de burgerlij! correctionele en jeugdrechtbank voor d rechtbank van eersten aanleg geves. blijft te Oudenaarde en dat een afdelin,- van deze laatste met griffie te Aals wordt opgericht; dat de zetel van de ar beidsrechtbank en van de rechtbank v.. koophandel gevestigd wordt te Aalst e: een afdeling met griffie te Oudenaarde; dat de zetels of afdelingen van de rech* bank te Aalst gevestigd, het bestuur lijk arrondissement als rechtsgebied heb-: ben en dat de arbeidsrechtbank eveneens te Geraardsbergen zou zetelen. - staan aldus volledig achter de besluiten van de Aalsterse studiekommissie voor de rechterlijke hervormingen Deze motie werd eenparig goedgekeurd en beslist naar de bevoegde instanties te sturen op de bijeenkomst van het HOOFD 1 BESTUUR van het ACW arrondissement Aalst van vrijdag 19 november en op de b:j zouden subsidair genoegen men met de overheveling van de kan- eenkomst van het HOOFDBESTUUR kunnen ne- het ACV arrondissement Aalst van zaterda 20 november 1966 104 maal hulpverleen enz) opgeroepen voor (overstromingen, Het Hulpcentrum «900» werd 16107 maal telfonisch opgeroepen De ambulancedienst verzekerde het ver voer van 684 ritten voor het wegbrengen van gekwetsten bij ongevallen langs de baan op het werk of in de huiskring 1447 ritten voor het wegbrengen van drin gende gevallen (zieken) Naam Adres Op deze foto ziet U een specialist die een muur behandelt tegen de regen: gevel wordt onzichtbaar ingestreken, voegen worden gedicht. ATHOS iso leert alle muren tegen opstijgend wa ter (in één dag gevels tegen de regen (kleuren of kleurloos), kelder- dichtingen, terrassen... in heel het land. Laat nog voor de winter uw mu ren behandelen of vraag tenminste reeds prijs. Zend bijgaand bonnetje terug. wenst katalogus en referenties wenst een bezoek wenst produkten te kopen voor zelfuitvoering de Borrekenslaan 52 Aartsela ar tel. (03) 77 55 41 Nijverheidsstraat 73, St-Ama ndsberg, tel. (09) 28 47 62 1 de kui eer lan var var nie ziei hee leei dar one kijc gen Coi elk; Cois as V hici mer

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 2