2>e en omstreken De Geschenkenmaand «Üt mm L0GBÜEK fcfcC SPfc Pifc4, iWt l li Prijzen werkelijk zonder konkurrentie «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Een enorme kooplust Belangrijke renovatie in textielnijverheid Aalster bed rijf klaar met ultra-moderne spoelmachine Aalstenaars investeren in Spanje Bericht aan de lezers De Gazet van Aalst i .VY - van Aalst 21ste JAARGANG Nr. 99 ZATERDAG 18 DECEMBER 1965 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER Het weer is niet best, maar storm, noch sneeuw, noch regen zijn in staat de kooplust in de westerse wereld te bekoelen. Laat ons beginnen met Amerika. Verleden jaar werd in de USA in de maand december voor 27,7 miljard dollar omgezet, een re cord, maar dit jaar komt men er minstens 10 7c overheen, 30 tot 32 miljard dollar, een som die de staatsschuldenlast van de hele Benelux overtreft. De rage wordt nog ver stel kt door de voorliefde voor dure cadeaux. Voorop in de liefde van de kopers staat het kleurentelevisietoestel, dat ginds minstens 500 dollar kost. Maar ook is er grote vraag naar huis stoom- en sauna-baden en, niet te vergeten, bontmantels. Jarenlang waren de duurste Russische bontsoorten niet te krij gen; dit jaar wel. Hermelijnmantels doen 6000 tot 8000 dollar. Er is natuurlijk ook «snob» bij. Zeer in trek is een fles parfum (van 3 liter) voor 2500 dollar te. laten bezorgen, maar dit ge schiedt dan door iemand in livrei, die met een prachtige Rolls Royce voorrijdt. Wie hiervoor zijn Rolls Royce verhuurt, een maand voor bv. een ton, of desnoods iets minder, is niet slecht af. Aardig is de idee van grote warenhuizen, die deze maand een aparte winkelafdeling «alleen voor heren» hebben, waar lieftallige jonge dames de klienten helpen iets moois voor hun eega uit te kiezen; en de afdeling «voor rijke ooms», die kindergeschenken zoeken. Nu. ze mogen wel rijk zijn, want de geschenken zijn duur. Of de afdeling «Whimsey» (gril len); of de afdeling 007, James Bond na tuurlijk. Niettegenstaande Vietnam is er geld ge noeg in Amerika en men geeft het graag uit. Dit geldt trouwens ook in Europa. Het geld wil rollen, gemakkelijker en sneller dan ooit. Hoe dit komt Natuurlijk, het woorr' «welvaart» is het eerste antwoord. Daar komt bij. dat de sociale verzorging heel wat levensrisico's aan de gemeenschap heeft overgedragen en het algemeen gevoel van inflatie doet zeggen Waarom sparen Over een paar jaren is de hele spaarpot mis schien nog maar de helft waard! Een groot deel van het volk is gewend de tering naar de nering te zetten, zonder de wens van een volle oude kous te koesteren; het mag op En aangezien er goed verdiend wordt, is de geschenkenmaand overal prima. Kent U Barbie 9 Zo heet de pop van het jaar. Ze heet zo, naar het dochtertje van de ontwerper en stamt natuurlijk weer uit Amerika, nl. Californie, uit de grootste speelgoedfabriek van de wereld met een dagelijkse omzet van 80 miljoen dollar. Maar de kleding van Barbie werd door deze fa briek uitbesteed naar Japan, waar 25 000 vrouwen onafgebroken de wereldkledin- voorraad voor alle Barbies vervaardigen. Er is ook een wereldfanclub voor Barb; met afdelingen in grote steden met eer wijdvertakte correspondentie In Europa komen er thans per jaar een 8 miljoen Barbies bij. In Zweden is ze zo «in», dat er naar men zegt meer Barbies dan Zweder in het land zijn. Ze haalt deze maand een Oscar in de geschenken van de rijke ooms Maar er is meer Men kan niet steeds barbiseren. De internationale raad voor het kinderspeelgoed gaf een aantal nuttige re gels 1) De leeftijd s voor de keus van speelgoed van fundamentele betekenis 2) Kinderen vormen rret eenvoudige bouw stenen hun eigen wereld. S) Het speelgoed moet betekenis hebben voor het kind, het moet herkenbaar zijn 4) Kleuterspeélgoed moet eenvoud'ge vormen hebben, kleuren liefst de primaire, verhogen de bekoring overmatig kleurengebruik schaadt. 5) Spee! goed moet bestand zijn tegen ruw gebruik 6) De constructie moet eenvoudig zijn het kind moet lanes deze weg zijn omgevinr leren begrijpen 7) C-oed speelgoed moet lang mee kunnen gaan en een eerlijke vorm geving hebben die voortkomt uit de eieen schappen van het materiaal Deze regels zijn goed. De tiid dat de markt werd overstroomd met niemendalle tjes, die snel kapot waren, is voorbij. Goed speelgoed is niet duur. Het bekende textielmachinebedrijf GILr BOS heeft gistervoormiddag ten overstaan van vertegenwoordigers uit Belgische indus triële kringen en de pers, haar CONEMATIC spoelmachine voorgesteld. Hiermede levert dit Aalsters bedrijf een belangrijke bijdrage tot de vernieuwing van de textielmachines op het internationaal vlak. Met de studie van CONEMATIC werd aangevangen in 1959. Niet minder dan 62 Aalstenaars hebben tijdens de voorbije maanden geïnvesteerd in onroerende goederen, appartementen er villa's in Spanje. Tijdens de laatste weken zou anderzijds een stilstand gekomen zijn in de Belgische investeringen in Spanje in gevolge de onzekerheid inzake de toekomst plannen van het staatshoofd, Gen Franco Sommige Spaanse kringen zijn inderdaad de mening toegedaan dat met de wederin stelling van de monarchie op lange termijn bepaalde politieke troebelen niet uitgesloten zijn, wat uiteraard een ongunstige invloed zou hebben op de ekonomische ontwikkeling van het land. Lees eerlang in dit b!ad ...EN TOEN BEGON DE VREDE. Aalsterse Memoires 1945-1965 De 'wee volgende weken verschijnt slechts cón editie per we^k van ons blad. ingevoige het Kerst- en Nieuwjaars weekend zullen deze uitgaven reeds verkrijgbaar zijn vanaf de vrijdag Naar aanleiding van de opening van de «Aalsterse Tentoonstelling» gis teravond in het Centraal Station, bracht een afvaardiging van de Dirk Mar- tensstede een bezoek aan de hoofdstad. Toen zij, de Aalsterse afvaardiging, later op de avond, langsheen de Brus selse lanen flaneerde, onder het zingen van «Oilst is een sjieke stad» waren de Brusselaars blijkbaar ontroerd. Sommigen onder hen groetten dan ook hoofds. (De onderluitenant met stick had met het ganse Aalsterse geval niets te maken, maar was evenals agent nr. 15 in de war geraakt) WIE IS DAT Op deze prettige vooroorlogse soldatenfoto komt een bekende Aalsterse figuur voor. Herkent U hem Neem dan pen en papier Vermeld de naam en voornaam en bon dig curriculumvitae van «onze man» (vijf lijntjes volstaan). Stuur Uw ontdekking naar het kantoor van ons blad De eerste juiste inzending wordt beloond met een tonoplaat. ge schonken door het Huis Kieckens, Lange Zoutstraat, AALST. Maar opgepast, lezer, vergis U niet. GEVAARLIJKE 2££BtRGBRUG Naar aanleiding van het zoveelste ongeval waardoor een voertuig in de Dender terecht kwam, ter hoogte van de Zeebergbrug, en zoals de lezer ztch zal herinneren eens te meer een inzittende door verdrinking om het leven kwam, wordt door enkele lezers de aandacht gevestigd op wat zij noemen een gevaarlijk traject, niet alleen voor weekeindreizigers uit eigen stad en streek, maar zeker en vast voor vreemdelingen. In dit verband moge echier worden op gemerkt dat het bedoelde traject vanaf de viaduct inbegrepen de fameuze Zeebergbrug onder het toezicht van de Staat valt. Niettemin ware het ongetwijfeld aange wezen ter hoogte van de spoorwegviaduci de automobilisten via een signaal aan te manen tot grote voorzichtigheid RECHT OP STILTE Indien het waar is dat ieder burger recht heeft op een zekere «stilte» en zich niet alle soorten straatlawaai moet laten welge vallen, dan is dit zeker het geval voor de patiënten van de matermteit van het stede lijk ziekenhuis te Aalst. Met andere woorden, het blijkt dat zowat alle genres van modern straatlawaai ook het stedelijk hospitaal en uiteraard vooral dt materniteit niet wordt bespaard. Misschien kan de Aalsterse Verkeerskom missie daaromtrent wel eens van gedachten wisselen. DOTATIEN De begroting van Dotatien door de Minis ter van Financiën aan het parlement voor gelegd, hebben betrekking op een krediet van 560 miljoen. Hiervan zijn 52 miljoen voorzien voor de Koning, 6 miljoen voor Koning Leopold 4 miljoen voor Prins Albert. Gezien deze kredieten werden opgesteld voor het overlijden van Koningin Elisabeth zijn ook nog 4 miljoen ingeschreven voor de overleden vorstin. Tenslotte zijn voor de Senaat 167 miljoen voorzien, voor de Kamer 200 miljoen ei voor het Rekenhof 125 miljoen. EIEREN IN NIEUWE VERPAKKING Vooral in Nederland heeft een nieuwi eierverpakking ingang gevonden in de win kels en grootwarenhuizen. Deze verpakking bestaat uit twee kleuren naargelang de grootte van het soort eieren DRAAGBARE TV-TOESTELLEN Het draagbare TV-toestel met een scherm diameter van 10 cm. 12 cm, 12,5 cm en 22,5 cm met een gewicht van minder dan 4 kgr heeft in ons land een vrij groot succes. Met dit TV-apparaatje kunnen de belang rijkste TV programma's van West-Europa worden opgevangen. Tijdens de twee voorbije maanden over trof de vraag de produktie. vervaardigd uit geprefabriceerde elementei met bouten gekoppeld. De vormen zijn u: metaal vervaardigd. Een op- en afrit be staat uit een spiraalvormige aanbouw. TOEKOMSTBEELD Buiten de Franse hoofdstad zullen op eer afstand van vijftig kilometer 12 nieuwe sti den met eigen nutsvoorzieningen moeten op gericht worden. Alleen op deze wijze kan Parijs zich ont wikkelen volgens het toekomstbeeld ar.n< 2000. Deze nieuwe steden zouden in totaa. 300.000 inwoners bevatten. De inwoners van de Franse hoofdstad zouden hierbij priori teit krijgen. WAT IS BE TOEKOMST VAN EUROPA Op uitnodiging van de K.V.H.U. zal prof A. Cappé, ondervoorzitter van de E.O K.S te Luxemburg, handelen over «Wat is de toekomst van Europa Deze voordrachtavond heeft plaats op donderdag 23 december te 20 uur in dc feestzaal van het stadhuis. PARKEERGEBOUW Een Britse firma heeft een demonteer baar parkeergebouw opgericht met vier par keerverdiepingen. Dit gebouw kan op eer beperkte ruimte worden opgericht en i De welvaart van 't Land van Aalst is ons aller belang. Daarom lees Het blad dat de streekbelangen verdedigt. KULTUREEL SOCIAAL EKONOMISCH

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1