Sport op alle fronten Sport in het teken van de vernieuwing Gemeenteraad van Erembodegem Wie doet het nu Snelweg-schuimers bedrijvig te Erembodegem Drie diefstallen Een nijpend probleem te Aalst 0E SP0RTHALL DE ZEGE VAN EEN PLOEG Eendracht Aalst heeft jen kostbare over winning afgedwongen, ten zege die hen aan de leiding heeft gebracht, hoewel men niet mag vergeten dat Ou le laarde een wed strijd minder speelde. Het is vooral de zege van een PLOEG geworden. Elf eendrachtige spelers hebben immers voor de punten gi streden, een vast stelling die men in dit seize en toch niet zo vaak heeft kunnen doen Misschien heeft Eendracht zich vooral n»n l een doel ge schaard omdat men wer ce ijk werd uitge daagd door enkele voetb.irakels in de ran gen van Scela Zele of do«-r de kwetsuur van Kik Van Hoorne, het is mogelijk, doch voor ons is het een duidelijke wenk dat Een dracht op de goede weg is. Voor Kik Van Hoorne nebben drieduizend kijkers de oeste opKcinst van het jaai m üfcvordering een grenzeloze sympaue gekoesterd. Niet op het ogenblik dat hi. net tegeiipunt van Scela dc orliet, maar na dien, kort na cie rust, toen bekend werd dat rnj een nersenschudding had opgelopen een lichte, maar hij was toch groggy en hij door Louis Pfaff zou worden ver vangen, ï^ouis stond ook in het doei, ai was net siechts voor vijf minuten, want nadien kwam xuk van noorne teiug itegennaug werd nij in zijn doei opgekikkt ra aooi Aai sierse onigenien, zouat nij ook net emue naaiue zonuer nog een xoutje te oeguan Zijn Later was dus meteen vergeten .en tereent en Kik v an Hoorne zaï nu wei voor een heie tijd in ue gunst blijven nij ue Aaisterse kijkers. Dezelfde kijkers hebben ook het echte spel van .Bevordering kunnen .ien. Een grenzeloze warboel met zware fou.en, zeds ai en toe een viegeistreek, zoals de «ciownw nucien Chnstiaens, die ook Kik van Hoorne maaide. Aiaar toen vmden wij bet fout van enkele Eendracntspeiers dat zij die viegel streken hebben willen Deantwoorden. Het is gemkkig allemaal bij een corrida-sfeer ge bieven, doch toen Boone in de ciincn gmg met Chnstiaens vreesden we toch het erg ste. Boontje was nochtans een van de bes ten en heeft zich op de backplaats vastge ankerd voor vele weken, indien hij maai begrijpt dat techniek en onnodige fiontuur tjes met samengaan... Over het elftal kan verder niets dan goeds verteld worden vooral de aanval ue enkele knappe akties zien hoewel wij toch even m de toekomst zouden wiuen priemen. Eendracht zal dan immers bioot staan aan heel wat gevaren en op Ronse al zondag as. zal men het vei van de beer mei onder de prijs kunnen kopen. Weinu, het is ons opgevallen hoe Etienne Collijns na een schitterend eerste halfuur na de rust is weggedeemsterd. Hierdoor ontstond een brede bres in de rechterdefen- siestrook van Eendracht waar ook het doel punt van Zele na de rust tot stand kwam. Dat moet een wenk zijn voor de toekomst want indien Scela meer op deze flank had gespeeld, hadden nog andere scherven kun nen vallen. Rik Teirlinck zal hierover wel Licht meer kunnen vertellen... WAT MET ROLAND MARTENS Roland 3Iarlens was een van de kijkers in het Pierre Curneusstaaion oij de kunis. van oce.a Zele. in ue tribunes natuurlijn Hij mengde zich zeer weinig in de sfeei van de kleedkamers en was er ook met» Zij die geioof hechtten aan de woorden van Roland uat het met voetballen gedaai zou zijn indien hij tegen Scela Zele me. zou opgesteld worden, zuilen wellicht gc uaent neuuen uat zijn besiuit vast stonu wij vroegen net aan Jean Boone, een van de weiKinahkers van Koiand, maar iuj oc vestigde uat hiervan nooit sprake is geweest Anuerzijds schijnt er wei enige verwar ring te zijn rond de «schorsing» van noiann ninrieus. voorzitter Mertens vertelde on: dat luj met «geschorst» is, maar anderzijds staat hel toch vast dat hij niet wordt op geroepen zoiang hij niet met de invaders speelt. Het is uns eau scriois.ng met «open ueur/. maar ot er tussen beide enig verscnn is weet men niet. in eik geval is het noodzakelijk er op tt wijzen dat «aileman door de poort van u invullers moet», zoals een van ue Eenuiacut spe»ers het ons vertelde, die weet wat u invallers zijn... UIIolAÜ tombola De trekking van de tomuoia op het kiub- biaü «De isenciracmer» van de wedstrijd Eendracht Aaist Scela Zeie, gaf volgende winnende nummers 8/82 8/23 8b95 8104 8786 8594 8410 8367 8298 8689 8309 8252 8360 8259 8647 8504 8112 De prijzen kunnen afgehaald worden alle dagen, behalve maandag, tussen 18 en 20 u in het bureel van de h. De Cock, onder de tribune op het Eendrachtterrein. OKAPI SCHITTEREND Indien Okapi op leper de nederlaag had geleden, zou niemand hen een steentje ge worpen hebben. Men dacht immers dat de jongens van voorzitter Heeremans hun troe ven zorgvuldig zouden bewaren, om lepei niet een stapke toe te geven in het titel debat. Maar Okapi ging vrank en vrij dc strijd aan en heeft leper ook bewezen dal de Aalsterse titelkansen nu de voile realiteit zijn. Hierdoor zullen de Westvlamingen wei licht ontnuchterd zijn want zij zijn nu ook uit de Beker gewipt, terwijl Okapi een waardevolle stimulans krijgt voor de grote konfrontatie... Louis De Pelsmaekes BIUARTSPORT TE AALST Door het Biljartverbond der stad Aalst werd dit jaar terug het Criterium, genaamd Beker der stad Aalst, ingericht. De matchen gingen door in de verschillende clublokalen en werden betwist door volgende maatschap pijen BC De Biljartvrienden, BC St. Anna, BC St. Martmus, BC Palace, BC Juventus, BC Ajuintjes, BC Kromme Stok, BC Herleving. Dit jaar werden de verschillende wedstrij den betwist in clubverband met de daaraan verbonden individuele prijzen. Ziehier het klassement per ploeg vooi de Beker der stad Aalst. I) BC Palace 59,5 p .2) BC Herleving 48 p 3) BC St. Anna 47 p 4) BC Kromme Stok 45 p. 5) BC Ajuintjes 42,5 p 6) BC St. Martinus 41 p 7) BC Biljartvrienden 37 p. 8) BC Juventus 36 p. Het individuele klassement 1) Baetens A. (BC Herleving) 13 p. 2) Paelinck L. (BC Juventus) 13 p. 3) Van de Storm (BC Palace) 12,5 p. 4) De Rauw (BC St. Anna) 12,5 p. 5) Verhaegen (BC Biljartvrienden) 12 p. 6) Van Gerven (BC Palace) 11,5 p. 7) Corthals (BC Kromme Stok) 11 p. 8) Carael (BC Herleving) 11 p. 9) Van de Velde (BC St. Martinus) 11 p. 10) Hobbels (BC Kromme Stok) 10 p. II) Van Moorter (BC Palace) 10 p. 12) Smet (BC Palace) 9,5 p. 13) De Cock (BC St. Martinus) 9 p. 14) De Troch (BC Kromme Stok) 9 p. 15) Van Goethem (BC Ajuintjes) 9 p. Klassement beste gemiddelde per reeks 1) Baetens A. (BC Herleving) 3 2) Verhaegen (BC Biljartvrienden) 14 3) De Troch (BC Kromme Stok) 5 4) De Backer (BC Ajuintjes) 7 5) De Rauw (BC St. Anna) 45 6) Hobbels (BC Kromme Stok) 38 Klassement hoogste reeks per kaïegorie 1) Ottoy (BC Ajuintjes) 11 p. 2,10 m. 2) V. Goethem (BC Aj.) 20 p. 2,30 m. 3) De Meyer (BC St. An.) 16 p. 2,30 m. 4) De Backer (BC Aj.) 32 p. 2,10 m 5) De Rauw (BC St. An.) 32 p. 2,10 m. 6) Geeroms (BC Juv.) 64 p. 2,30 m. Het bestuur van het Biljartverbond dankt al deze die hebben medegewerkt om di criterium mogelijk te maken, de spelers voor hun sportief optreden, de afgevaardig- den der clubs en in het bijzonder het stads- I bestuur en het Sportkomitee der stad Aalst I voor hun morele en financiële steun. N.B. Plaats en datum der prijsuitreiking zal later aangekondigd worden. BILJARTTORNOOI De traditionele Grote Prijs Uvin wordt ingericht tijdens de maand februari in het lokaal «Sint Annakrihg», Roklijfstraat 4. De prachtige wisselbeker zal definitief toegekend worden. De clubs die aan dit tornooi wensen deel te nemen moeten hun inschrijving sturen voor 30 december e.k Nadat in Aalst een belangrijke diefstal werd gepleegd in twee bedrijven, één op het Wijngaardveld en in de Kareelstraat, deze laatste in de onmiddellijke omgeving van de snelweg dus, heeft Erembodegem zijn beurt gekregen. Langsheen de autostrade werden drie diefstallen gepleegd, telkens met een opval lende stoutmoedigheid. Eerst verschaften de dieven zich toegang tot de woning van W. Goetvinck, Kleistraat 79 te Erembodegem Langs de achterbouw belandden zij in de achterkeuken van waar zij het ganse gelijk vloers doorzochten. Geldbeugels en lader werden doorsnuffeld, zodat zij met een be langrijke som aan de haal gingen. Minder meeval hadden zij in de onmid dellijke omgeving in de woning van Pierre Segers, Kleistraat 81 te Erembodegem, uit bater van het Vissershof. Nadat de achter deur werd geforceerd stonden zij plots voor een waakhond, die hen dadelijk op de vlucht dreef. De sporen van de snelweg naar de huizen waren duidelijk zichtbaar, ook op de derde plaats waar zij trachtten binnen te dringen, gaalstraaf, werd een ruit stukgeslagen met een steen, maar toen zij op het punt stonden binnen te dringen, werden zij ook hier ver rast. Een streng onderzoek werd ingesteld door de politie van Erembodegem, terwijl ook de BOB Aalst ter plaatse verscheen. Men vermoedt dat deze diefstallen het werk zijn van snelweg-echuimers. Sedert enkele jaren was in de gemeente een belasting ingevoerd op het aanleggen van de voetpaden. Iedereen moest bijdragen in de onkosten van deze werken, die begrij pelijk niet in één jaar konden uitgevoerd worden. Dit betekende voor de gemeente een jaarlijkse inkomst van 300.000 F. Deze belasting werd thans echter gewijzigd, zo dat nog slechts de inwoners die een nieuw voetpad hebben gekregen zullen moeten bij dragen. De belasting blijft zoals voorheen vastgesteld op 12 F per meter geveibreedte maar een groot deel van de bevolking heeft hiermee toch een klein Kerstgeschenk ge kregen. Deze mindere inkomst van 240.000 F pei jaar heeft de gemeentekas natuurlijk enigs zins bezwaard. Maar vermits ook het Ge meentefonds opnieuw met 700.000 F werd verminderd en de weddeaanpassingen een uitgave van 541.000 F hebben veroorzaakt, vermeerderd met een stijgende schuldenlast tot 6.195.000 F, moesten nagenoeg twee mil joen nieuwe inkomsten gezocht worden. Hiervoor zal de gemeentebelasting op de inkomsten op 5 vastgesteld worden, oi de verkeersbelasting op 10 op.,de onroe rende voorheffing 700 opcentimes, 150 F voor het ophalen van het huisvuil, 1200 op centimes voor de drijfkracht, 800 voor dc bedienden en 2400 voor de werklieden. De belastingen op de honden, rijwielen voertuigen, huispersoneel, tabakslijterijen en drankslijterijen blijven ongewijzigd. De begroting 1966 zal in een volgende raadszitting worden voorgedragen. LIJKEN VERVÖER GEZINSRADEN In de aanvang van de zitting werden er vragen gesteld over de hoogbouw op Terjo den in de omgeving van de Lokerenveld- straat, en de verbranding van materieel in de buurt van de vijver aan de snelweg. Burgemeester Boel (CVP) verklaarde maatregelen te zullen treffen om tot een gunstige oplossing te kunnen komen. Het kasnazicht van de gemeente en van de COÜ werd goedgekeurd, terwijl de be groting van de COO werd aangenomen met 1.820.150 F in ontvangsten en 1.819.480 F in uitgaven, met een gemeentelijk aandeel van 1.226.000 F. Na de wijziging van het reglement op de voetpaden, werd het kohier aangenomen voor het ophalen van het huisvuil, zijnde 340.670 F, evenals de opbrengst van de voetpaden-belasting. De landbouw- en boszones werden defini tief afgebakend in de omgeving van 'dc Kluizen, Osbroek, Fonteinbos en Leuvestraat. In verband met het lijkenvervoer werd beslist van 1 januari 1966 af de gemeente lijke belasting op het lijkenvervoer af te schaffen, waardoor alle inwoners vrij hun keuze kunnen doen. Schepen Decremer (CVP gaf enkele in lichtingen over de samenstelling van de gc zinsraad die weldra zal geinstalleerd worden t Voor de aankoop van een tankwagen werd een lastenkohier aangenomen voor nagenoeg 650.000 F, terwijl ook een princiepsbeslis sing werd aangenomen voor de ovemaine tan de wegen die werden aangelegd door de bouwgroep Europa op voorwaarde da? deze goed onderhouden worden. De Aalsterse sportwereld in een velletje samenvatten is onbegonnen werk. Dat voelt men zo wanneer men even op stap is in de stad. Tijdens de weekends worden alle pleinen ingenomen door sporttakken die in hun verscheidenheid ook zeer aantrekkelijk zijn. Alle verdienen een beetje Interesse hoewel zijzelf HUN sporttak natuurlijk op de top plaatsen. Maar niemand zal er iets op tegen hebben dat EENDRACHT AAIÜT aan het hoofd loopt van het rijtje. Neen, niet om de schit terende prestaties van de witzwarten. Maar om het vonnis dat dcor de Belgische Voet balbond werd geveld. De veroordeling van Eendracht is voor vele ploegen een grote les. Niet om hen te wijzen op de gevaren van de korruptie, want die was er niet, maar eenvoudig om hen tot voorzichtigheid aan te manen wanneer incidenten de boel op stelten kunnen zetten. Hoewel in het geval van Eendracht vooral kringen die buiten de voetbalsport staan, een zeer kwaadaardige rol hebben gespeeld, is Eendracht tenslotte toch aan de paa gebonden. En veie maanden nadat het von nis viel, kwam men dan een stap terug om Eendracht, Vandereist en Vandenhenden vrij te pleiten van alle schuld in de beta ling van de schadevergoeding voor keeper Jamin. Het is een eerste wenk voor Vande r- elst om zo vlug mogelijk zijn herklassering aan te vragen... In die nieuwe sfeer moet ook Eendracht in de huidige Bevordering gezien worden Af en toe deed men nog onwennig in i. harde kompetitiespel, maar het is verheu gend dat iedereen overtuigd blijft van de noodzaak NU te klimmen. Dat voelt ook VOLHARDEN, voor velen toch wel DE ploeg van de toekomst. Wan neer men weet dat Volharden nu op he punt staat zijn derde titel te veroveren in vijf jaar, dan moet men toch toegeven dat ïu de omgeving van de Asserendries ai zcei ernstig is gewerkt. In 1960 stond men not in Derde Provinciale, nu worden alle krach ten ingezet om de stap naar Bevordering te doen. Het is een bloeiperiode, die zeker de werkkracht van de leiders m de veil moet zetten. Nederiger is ook ADELAARS «uit de pui nen verrezen». Men heeft de spelers einde lijk kunnen wijzen op hun plichtsbosei waardoor de zwarte periode van voorheen ook voorgoed voorbij is. Zo hoopt men ten minste... 'En is het ook niet de ideale gelegenheid om even de talrijke formaties in de kijker te zetten, die niet altijd de grote belanj stelling genieten, maar in elk geval toe ook zeer veel verdiensten oogsten. Met H. HART aan het hoofd in de range van het KKVS nu krijgen de supporte van de ploeg van Louis Van Royen to( werkelijk grote namen op de schotel ov< Mijlbeek, Beukenhof, tot het liefhebbersve bond en de corporatieve kompetitie, all< dragen toch bij om de voetbalsport in Ajuinstad de vaste standing te bezorgen c men ook verdient... Zij hebben tenslot allemaal het vleugje vernieuwing gebraci dat wij in dit sportjaar zo erg nodig haddel De voetbalsport moest trouwens dit traatje leveren. De basketballsport stond iif mers klaar om de eerste plaats op te eisej OKAPI met een aantal titeltroeven overal worden geprezen en die hen binm kort zeker in hoger sferen zullen brengi waardoor Aalst wel verplicht zal worden et overdekte sporthalie te bouwen. BLACK BOYS met een vernieuwde tit koorts, die in de voorbije weken meer d ooit werd benadrukt. i geleder voor mi neer >ers NEPTUNUS en OSIRIS in de van de jeugd, die t.ch het zaad gen moet uitstrooien. En zal ook de handbalsport niet meer meer de gunst van de sportliefhebbers i eisen SPARTA werd zeer goed opgei i uit de degradatiekuil en met een niet moreel beeft Andre Lootens voor de blauf witten ook nieuwe horizonten kunnen o nen. Speler-trainer Deriemacker kwam, jeugd werd meer dan ooit m het vuur jaagd en thans gelooft iedereen in een li komst vol rozen. Hoe kan het anders vermits EENDRACi VRIJ precies dezelfde wensen heeft c wens oog m oog zal komen met Soar'.a i straks de titel zal moeten toegewezen den. Hun duei kan een spoorslag zijn AJAX om in elk geval stand te houden met de deur te openen voor de ontgoocl ling. Dat is zowat de speurtocht doorheen sportkringen die thans de ogen van de spo mensen opeisen. Straks komen weer de renners in de ker en dan moeten veien nieuwe weg kiezen om hun vrije uren te vullen. De kaatsers trekken dan de handschc^| aan, want elk seizoen lokt toch steeds dere sportbeoefenaars naar buiten. Dat is de eeuwige wisseling die zeker ver buiten een jaarbestek groen Louis De Pelsmaeker B Onze Keizerlijke stede heeft na het in vervulling gaan van vele projecten zoals de bloemenveiling, het slachthuis, het pompier arsenaal, het politiebureel e.a., nog enkele dringende problemen waaronder 'n schouw burg en een sporthalie. De verschillende en talrijke kulturele groeperingen en sportverenigingen onder vinden een zeer grote hinder van dit gebrek dat een stad als Aalst onwaardig is. Het is een probleem voor de stad, maar het is ook een probleem voor de jeu Hoeveel beoefenaars van basketball, hal bal, volleybal, boksen, judo, yoga, turn biljart, enz. blijven nu inaktief omf de uitvoering ervan met in de vereiste standigheden kunnen geschieden Is I met veel eenvoudiger voor deze jongens! meisjes zich door andere met opvoedeï daden te laten verleiden waarmee bestl en opvoeders onzer stad meer en meer I krijgen Ieder persoon, of hij van sport houd! Een schouwburg is er meer dan nodig. njetj v0€jt goeci aan dat hier een oplosj maar met de verschillende zaten die er voor aan gegeven «..worden. Volgens handen zijn (deze zouden wel moeten aan- beschelden mening kan of mag het sl gepast worden) kan men toch nog vooruit bestuur niet bünd blijven voor dit Maar met de steeds toenemende sporttakken probleem. is hel heel wat slechter gesteld. De openluchtpleinen die werden aange legd en waarvoor de klubs het stadsbestuur dankbaar zijn, volstaan hedendaags met meer. Hoeveel meetings worden niet uitge steld of onderbroken Plaatst U even in de schoenen van de spelers, die bij regei sneeuw of ijskoud weder, de voorziene speel- en rusttijd, in hun doorweekte uitrusting moeten doorbrengen! En dan nog gezwegen van de magere publieke belangstelling waar mede vele van die groeperingen zich moeten tevreden stellen,, wegens het feit dat ook do toeschouwers door zovele kwalen gemar teld worden. Men beweert wel dat de sport halle (feesthalle) er toch is, ja, maar wie al eens ter plaatse is geweest, weet wel beter. Een reusachtig betonnen gebouw, koud en vochtig, slechte bevloering, ontelbare dwars liggers, het gebrek aan kleedkamers en stortbaden, enz., neen, dat gaat werkelijk njet.. Reeds vele keren werden beloften gel maar van de uitvoering ervan, geen mï teken, waarschijnlijk volgens de zogef grote kosten. Nochtans denken alle middens dat hieraan een dringende sing moet en kan gegeven worden vl dat men toch op de grote financiële van staat en provincie kan rekenen, een zeer grote stap vooruit betekent. Laat ons ho]>en dat met samengebuml krachten de uitvoering van het prJ SPORTHALLE weldra werkelijkheid zal I den. De honderden sportbeoefenaars en I ouders, de besturen der verscheidene kl de ontelbare supporters, in een woorcl ganse gemeenschap zal het stadsbea| hiervoor erkentelijk en zeer dankbaar y

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 8