en omstreken Derde wereldoorlog... iao's doel ONVERKWIKKELIJKE SENSATIE REPORTAGE OVER JEUGDIGE (Aalsterse) «ONDERWERELD...» «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Onvoldoende politietoezicht? 't Far-West-station in de Ajuinstede Scheepvaart op de Dender Raadszitting Gazet van Aalst NEC SPE, NEC METU SCHENKT UW VERTROUWEN AAN INGANG VRIJ 23ste JAARGANG Nr. 2 ZATERDAG 7 JANUARI 1967 MET BIJVOEGSEL 2.50 F HET NUMMER een Brussels bouievard-weekblad, dat het vooral moet hebben van jeugdige lezers, en ook wei van sommige andere nieuws gierigen, is tijdens de voorbije week te Aalst ruimschoots aan zijn trekken gekomen, dank zij een reportage BOB (sic.) waaruit moet biijken dat er ook in de aloude keizerlijke stede «geheime iiefdebars voor vijftienjarigen» bestaan en men er «kursussen» geeft in zedenverwildering. Afgezien van de onver-kwik-keiijke sensatie waarmede deze re portage biijxbaar gepaard gaat, reportage die daarenboven via foto's rei in de verf is gezet, worden er enkele pertinente vragen gestelei waaruit men kan konkiuderen dat er onvoldoende politie toezicht is op het doen en laten van jeugdige schoolplichtige» d.c getrouwe bezoekers zijn van piezante «instellingen». TÉGEN VERSTROOIDE AUrÜGcLEIDÊRS, PROVO'S, ENZ. L)e ganse leportage, die van een zeker vakmanschap getuigt, is naar veriuidt op t getouw gezet ingevolge lezersbrieven waarin ten aanzien van de Dirk Martensstede betoogd wordt dat de poiitie het wel gemunt heeft op verstrooide autogeleiders en de provo's er van langs geeft (waar zijn te Aalst de echte provo's en met een tekort schiet in wat men kan omschrijven als jeugdbescherming. In elk geval bevat deze reportage wolfijzers en schietgeweren voor de Aalsterse volgelingen van de heilige Hermandad. Over het «etablissement» dat de reporters van het Brusselse sensatie blad heeft geinspireerd, zal voor de Aalsterse lezer wel niet de minste twijfel meer bestaan. Nog niet zo lang geleden werd hier in ons blad eveneens gewezen op bepaalde ge lijkaardige situaties, wat ons dan een kwaadaardig telefoontje bezorg de van een verbolgen uitbater. Zo men zeker alle uitbaters van jritspariningsgelegenheden niet over dezelfde karn mag scheren, blijft niettemin de vraag of da in het Brus selse weekblad bedoelde gelegen- neid de enige in het «genre» is in een stad, die overigens lang niet de faam verdient die men haar ingevol ge de sensatie - reportage zou kun nen tc GEVAARLIJKE WEEK-EINDTRIPS Het is een publiek geheim dat in het Aalsterse en uiteraard niet alleen in het Aalsterse bepaalde gelegenheden als de bekende padde stoelen uit de grond rijzen. Binnen een zekere straal van max. 10 km. rond Aalst kan men, vooral tijdens het weekeinde, gelegenheden aantreffen waar hoofdzakelijk de jeunesse dorée van deze tijd goede en kwade sier maakt. Bijaldien geen «liefdesbars» is er een ander en niet minder gevaarlijk aspect verbonden aan het feit dat voor deze gelegenheden de parkings volzet zijn met dure en minder dure SDortwaaens. door. al te welwillende ouders aan hun jeugdige spruiten ter beschikking gesteld. Welnu, tegen alle bestaande wet geving in, zijn wij geneigd niet zo zeer de danspartijtjes kwalijk te ne men, maar wel het feit dat een niet onbelangrijk gedeelte van deze jon ge mensen deze instellingen verlaten met een behoorlijke dosis alcohol en alle gevaren vandien op het ogenblik dat zij achter het stuur plaats ne men van auto's die dan doorgaans nog nokvol gevuld zijn met vrienden en vriendinnen - passagiers... Bij herhaling werd in dit blad bv. reeds gewezen op het feit dat vrij regelmatig jonge, roe keloze autogeleiders, met een talrijk en bont gezelschap over laden wagen, alle verkeersre glementeringen trotseren, o.m. tijdens nachtelijke uren in de omgeving van de Hopmarkt. Het is geen zeldzaamheid en dit zou de betrokken instan ties niet onbekend mogen zijn dat tijdens nachtelijke uren, vooral in t weekeinde, aoor- Men is nooit te oud om te leren. De Amerikaanse 98-jarige Mevrouw Mary Walker, die voordien nooit onderwijs heeft genoten, liet zich enkele we ken geleden inschrijven in het lager onderwijs. Daarvoor mocht zij de gelukwensen ontvangen van het Ministerie van Onderwijs, alsmede een muzi- kal^njldevar^^plaatselijk^onder^iizers. STILAAN VAN DE DROP iN DE REGEN De uitbaters van de krantenkiosk in het Aalsters station hadden donderdagmorgen af te rekenen met 't doorsijpelend water. Een gedeelte van de uitstalling van de kiosk diende derhalve te worden ontruimd teneinde beschad.ging van de uitgestalde waren, kranten, boeken, sigaretten, enz. te voorkomen. De stad van de duizenden pendelende arbeiders en bedienden zal met de ministeriele beloften allerhande omtrent de aanbouw van een nieuw station wei meer en meer van de drop in de regen geraken. heen de stad auto's met jeug dige bestuurders racen aan een snelheid die hoogstens verant woord is op de grote wegen. WIE IS SCHULDIG De ganse aangelegenheid is o.m. terug te leiden tot de vraag of de politie voldoende toezicht uitoefent? Toen tijdens de oorlogsjaren anno 1943, via een reportage m een Ant werpse krant, een jeugdig «rendez vous» - huis te Aaist aan de kaak werd gesteld, volgde hierop zeer prompt een ernstig politioneel on derzoek. De zaak was meteen ge klonken. Als het Brusselse sensatie - week blad thans de vraag stelt Waarom mag dit dan toch allemaal dan schept dit voor Aalst een zeer onbe haaglijke sfeer. Men doet er inmiddels verkeerd aan het te laten doorschemeren als of alleen een zogenaamd gebrek aan politioneel toezicht de oorzaak is van een en ander. In de zeer moei lijke en om diverse redenen gevaar lijke oorlogsomstandigheden slaag den alvast te Aalst de meeste direc ties van de grote,onderwijsinstellin gen er in hun oudere scholieren ook buiten de lesuren binnen behoorlijke perken te houden. De vraag mag ge steld worden of op dit vlak een ze kere vorm van samenwerking tussen de verschillende onderwijsinrichtin gen niet aangewezen is Er bestaat te Aalst zoiets als een jeugdraad. Hoe voortreffelijk de be doeling ook moge zijn, welk idea lisme er bij sommigen terzake ook moge voorzitten, men ontkomt niet aan de indruk dat dergelijke initia tieven in de praktijk omgezet geen vat hebben op het merendeel der jonge lui. Dat tenslotte vele ouders deerlijk in hun taak tekortschieten hoeft ze ker niet meer betoogd te worden, voor wie enigszins vertrouwd is met de problemen van de hedendaagse welvaartsjeugd. En ook nog dit wat biedt deze stad aan de jonge mensen op het stuk van behoorlijke, mo derne ontspanning Waar is de grootscheepse, in spirerende aanpak van jonge mensen, in een stad die men modern wil maken De stad Aalst boekte in 1965 140.460 F. aan kaairechten. In 1964 bedroeg dit bedrag 133.224 F. 596 schepen losten in 1965 hun goederen aan de Aalsterse Den- derkaaien met een totale ton- nenmaat van 168.728 ton. In 1964 waren er 518 schepen met een totale tonnenmaat van 135.187 ton. Opgelet Zoekt U een nuttig adres voor bouwp'annen wagens leningen en verzekeringen radio of T.V. naaimachines nieuwkuis e bladzijde 3 HANDELSPOCKET De Aalsterse raad zal in openbare zitting bijeenkomen op maandag 9 januari te 20 u. Een 25 tal punten staart op de dagorde waarvan de bijzonderste zijn Het goedkeuren van stede" ijke belastin gen voor het dienstjaar 1967. Het aanleggen van een nijverheidszone in de wijk Kerrebroek 2 en Wijngaardveld. Aanwervingen in der minne van eigen dommen in de Gefusilleerdenstraat, Hove nierstraat, Kroonstraat, Kerrebroek en Wijngaardveld. Verkoop van percelen grond door de COO te Erpe en Erembodegëm-Terjoden. Leningen met het gemeentekrediet van Belgie. Wijziging aan het bijzonder plan van aanleg voor de wijk Regent Prins Karei- v» Moa Tse Toeng, de leider van het grootste volk van de aarde, is bi- slist geen onbetekenende rrr!-;ij is vanaf zijn jeugd de ras-revo'u'.ionair geweest. Als 18 jarige vocht hij mee met de revolutie van Soenjatsen, die de republiek stichtte. Ze voldeed Mao niet; het was maar een halve revolutie. In 1921 stichtte hij de kommunis- tische partij van China en streed te gen de nationalistische republikei nen van Tsjang Kai Shek. Aanvanke lijk verloor hij, maar met zijn geloof in de «onoverwinnelijke kracht van revolutionaire volksmassa's» keerde hij terug en won China. In een twintigtal jaren wist hij van het vroeger zo ^wakke China een wereldmacht te maken. Hij schafte het pachtsysteem af en bracht de grond aan de werkers, het grote pro bleem van heel Azie. Hij bracht het analfabetisme van 90 t.h. tot 10 t.h. terug. Hij vernietigde de onuitroei baar hetende corruptie. Hij maakte China tot een industriële macht en verschafte zich het nucleaire wapen. Doch tevreden is de oude revolu tionair niet. Hij vreest dat China nu in burgerlijk revisionisme zal terug zinken en zint er op. hoe hij met «de onoverwinnelijke revolu tionaire volksmassa's» van de Chi nese revolutie een wereldrevolutie kan maken. Toen in Afrika enkele zwarte volken hern duidelijk maak ten, dat ze wel Chinese hulp wilden, maar niet van plan waren hun oude koloniale heren voor nieuwe Chinese dito s te ruilen, toen Indonesië de grote zwaai naar rechts maakte en zelfs Noord-Vietnam en Noor-Korea zich neutraal verklaarden tussen Moskou en Peking, besloot Mao de storm te ontketenen. Hij nep in no vember 1965 de «grote proletarische kuituurrevolutie» uit, sindsdien te beleven in de opkomst van de rode gardisten, die, als Mao's droom in vervulling gaat, opnieuw gelijk de norden van Dschengis Khan Azie. Australië, Europa, Afrika en Ameri ka moeten overstromen en proleta riseren. DE RODE GARDISTEN Deze rode gardisten zijn China's provo's, maar volgens China zijn hun kollega's in het westen slechts mak ke betogers, in China echter harts- macht in handen hebben. Ze vertrouwen aat ze de provo's van de hele wereld zullen meeslepen tot de wereldrevolutie. Het was een maal aan de Franse sansculottes van 1789 .mogelijk met hun onweerstaan baar elan een wereiddeei te over heersen. China denkt, dat het groot ste volk van de aarde het nog verder zal brengen. We staan pas aan het begin van de beweging. Ze moet eerst in China zelf tot revolutionaire drift worden opgevoerd en dit slaagt. Al wat re visionistisch is wordt vernietigd. Honderdduizenden heten in het he'ö rijk het land en de werkplaats ir de steek om naar de steden te trekxen en te betogen. Ze sloegen Boedriha- bee.den de hoofden af, verklaarden roken, aicohol, schaken, posizegei- verzamelen, bloemen kweken tot per verse neigingen, eisten het siu.ten van de dierentuinen, omdat de bees ten het viees opeten dat voor üe massa moet dienen, verwierpen het ballet en het toneel, sloegen vreem delingen, enz. Hun programma zegt dat ieder handenarbeid moet doen, dat Mao-citaten het neonlicht moe ten vervangen, dat de bankrente af geschaft moet worden, sieraden, par fums en met-proietarische kleding stukken moeten worden verboden; zelfs vrijende paartjes op parkban ken moesten het ontgelden, omdat ze iemand anders dan Mao in hun hart hadden. Intussen betekent dit alles niet dat het in die rode garde maar rare snui ters zijn. De jongelui worden stelsel matig opgezweept tot het kookpunt van fanatisme, dat geen rede of vre- do meer kent. En de hooidoedoeling is ze dan als «onoverwinnelijke re volutionaire massa» tegen het bui tenland te richten. Macao, de kleine Portugese kolo nie, kreeg reeds een opstopper en zal wel dejangste tijd aan Portugal hebben behoord. Hong Kong is voor lopig veilig, want het is het hoofd- smokkelcentrum van de wereld. Maar langs Rusiands grenzen dringen ze op en Rusland zond er reeds nieuwe divisies heen. De tijd komt angstwekkend nader, dat ze Vietnam zullen binnenstromen. En deze horden zijn evenmin te onderschatten als de Franse volks legers van 1789. Daarop rekent de revolutionair Mao. Het gele gevaar

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1