en omstreken Prins Jean-Paul nieuwe Aalsterse Karnavalprins carrousel PRIJSSTIJGING 5e Tuin- en Huisvestingsalon T.V. was er bij... De nieuwe prins Aero-Club Aalst Opening winterfoor Hulde aan Gery Helderenberg Raadszitting Afslag op de spoortarieven voor Karnaval Beambten van gemeenten en provincie in staking Brand te Hekelgem Ontspanning en vrije tijd Gazet van Aalst DE GAZET VAN AALST en omstreken VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK Kantoor: Schoolstraat 26, Aalst Telefoon: 241.14 Postrekening: 881.72 NEC SPE, NEC METU 23ste JAARGANG Nr. 7 -/ CENTRALE Kcv.estraat 3 maandab. 6 maandab. Jaarabonnement 62,50 F 120— F 230,— F DONDERDAG 26 JANUARI 1967 2.50 F HET NUMMER Er was veel volk op de verkiezing van Prins Karnaval. Bestuurders van de Keizerlijke Stede, prinsen, kandidaten, leden van het stede lijk Feestkomitee, die hun laatste karnavalzorgen nog niet achter de rug hebben, en een geestdriftige menigte. Maar er waren ook de camera's van de Vlaamse Televisie. De T.V. heeft immers aan het stadsbestuur laten weten dat eerlang een programma wordt samengesteld helemaal gewijd aan Karnaval, en daarin mag de Ajuinstad niet ontbreken. De verkiezing van de prins, de Ajuinworp, het verbranden van Karnaval en natuurlijk de stoet met de «echte Oilsterse geest» zuilen op de gevoelige plaat worden gebracht. Aalst heeft dus een nieuwe Karnaval prins. Prins Kamiel Kamiel Sergeant heeft zijn scepter in andere handen gegeven. Het is nu Jean-Paul De Boitselier d.e in de komende Karnava.dagen over Aalst zal regeren. En dat hij het op waardige wijze zal doen, daaraan hoeft men zeker niet te twij felen. De naam De Boitselier is immers vertrouwd met de prinsenkeuze. Vele jaren geleden werd in de Ke.zerlijke Stede inder daad ko.zer Franky verkozen, de man die de Aalsterse Karnaval op nieuwe glorie wegen loodste. H.j was er echter enkele jaren .ater niet meer bij, maar zijn zoon Jean-Paul heeft nu de scepter overgeno men, zodat de traditie weer hersteld is. Dat Jean-Paul uit het goede «Karnaval- hout» gesneden is, bewees hij voor de gro te massa, al was de sfeer in de zaal van de feesthalle werkelijk heet gloeiend. Al.e kandidaat-pr.nsen hadden immers de ver- kiezing goed voorbereid. Gans de Ajuin- stad hing vol met plakbrieven met «kies- propaganda» voor de verschillende kan didaten, terwijl de aanwezigen in de feest- hal.e werkelijk van het goede te veel kregen. Men werd overstelpt met koffieboontjes en lucifers, allemaal geschenken van Jean- Paul, terwijl Paul Bnjs het bij een leger ratels hie d, Robert Coppens, die een mas sa aanhangers begeleidde met een trommel, Romain De Bisschop zijn supporters van de Groenstraat achter zich had en Paul De Waegeneer, die het bij een minder groots vertoon hield. Hoe ook, de mannen van het orkest van overtuigen. Jean-Paul De Boit:;elier deed het met een zoetgevooisde stem; Robert Coppens hie.d het bij de w.elerliefhebbers, wat niet moest verwonderen daar hij in de w;eler- kringen een gekende figuur is; Paul Bnjs, Roma;n De Bisschop en Paul De Waege neer tenslotte lieten het aanvoelen dat zij boven alles van Karnaval houden. Nadat alle kandidaten met vee. vuur hun kansen hadden verdedigd deed schepen G. Jean-Paul I (De Boitselier) Prins Karnaval 1967. Op de foto de nieuwe en oude prins, samen met de leden van het feestkomitee en het stadsbestuur. Octaaf Boone zullen wel water en bloed gezweet hebben toen de tonen van het or kest totaal verloren gingen in een hels tumult van trommels, ratels en fluiten. Het liep zelfs zo sterk van stapel dat het er wel op leek dat de ziedende zaai in vuur en vlam zou gezet worden. Toegangskaarten waren er niet meer te verkrijgen... slechts bij de kandidaat-prinsen kon men nog te recht voor een kaartje. Bloemenfee Annick Palstermans kwam dan op het podium om de kandidaten voor te stellen, die nu maar moesten proberen om de kijkers van hun «Prins»-talenten te Claus een tijdje nadien de voorlezing van het verdict van de jury 1) Jean-Paul De Boitselier; 2) Paul Brijs; 3) Robert Cop pens; 4) Romain De Bisschop; 5) Paul De Waegeneer. Dan kwam het plechtige ogenblik toen schepen Claus de nieuwe prins het iint der waardigheid omhing, terwijl Prins Kamiel zijn scepter aanbood aan de nieuwe prins. En dan begon de stroom van geschenken en gelukwensen en wat kon prins Jean- Paul beter doen dan eindigen zoals hij be gonnen was met een liedje... Zondag 22 januari ging op het vliegplein Ter Kluizen de wijding en traditionele «doop» door van een nieuw vliegtuig. Het toestel, type Ercoupe en met imma- trikulatie FAN, behoort toe aan de heer Ch. Berlot uit Essene-Brabant. De wijding gebeurde door Z.E.H. A. Callant, pastoor te Baardegem. Een talrijke schaar genodigden was aan wezig. Meter van het nieuwe toestel was mevrouw Ilenn De Vis. Peter was de jonge heer Jean-Pierre Francois uit Halle. Na de plechtigheid deed het toestel zijn eerste vlucht boven de hoofden van de be langstellenden. Met het nieuwe seizoen in het verschiet zal deze nieuwe aanwinst op Ter Kluizen zeker de nieuwsgierigen kunnen bevredi- gen. ELC Zaterdag 28 dezer, wordt de winterfoor i officieel geopend. Te 16 uur Raadszaal Ontvangst van tie foorreizigers. Te 16.30 uur Officiële opening van de Uoor Rondgang, met muziek, naar de I verschillende pleinen. Te 17.30 uur Ontvangst van het stads bestuur en de genodigden door de foorrei zigers in het lokaal op de Grote Markt. Op donderdag 26 januari 1967 te 20 uur, ten stadhuize, gewone zittingszaal, raads zitting. Er staan 21 punten op de dagorde. Ter gelegenheid van de karnavalfeesten te Aalst en te Binche za. de NMBS een ind.viduele vermindering van 25 of 50 t.h. toestaan, volgens de afstand, aan de reizi gers die zich op 5 februari naar Aalst of op 7 februari naar Binche zullen begeven. Bijkomende treinen worden ingelegd bij vertrek van Brussel-Noord en St-Ghislam naar Binche; bij vertrek van Brussel-Noord Gent Sint-Pieters en Zottegem naar Aalst. OP 9 EN 10 FEBRUARI In de d.ensten van de gemeenten, de provincies, de openbare onderstand en de tussengemeentelijke maatschappijen zal op donderdag 9 en vrijdag 10 februari ge staakt worden. De aanzegg.ng werd dinsdag ingediend door dr^e vakbonden de socalistische al gemene centrale der openbare diensten en de christelijke centrale der openbare d.en sten (ACOD en CCOD verenigd in een gemeenschappelijk front) en de algemene centrale der libera.e vakbonden (ALCVB) afdeling gemeente-, provincie- en aanver wante diensten. Aanleiding tot de aanzegging is de vast stelling dat de reger.ng het beginsel der herstructuratie der weddeschalen niet aan vaardt. Zondagochtend is aan de Brusselse steen weg te Hekelgem brand uitgebroken in de woning van Louis Bellemans. De bewoners bemerkten de rook toen zij terugkeerden van de mis. Onmiddellijk riep men de hulp in van buurman Leon Vermoesen, die met de hulp van zijn vriend Vandervecken de blussingswerken aanvat te. Hierdoor konden de vier personen die nog op de eerste verdieping vertoefden gered worden. De brandweer van Aalst was spoedig ter plaatse en slaagde er in het vuur na ander half uur te overmeesteren. Een bewoner had zich tijdens de blus singswerken ernstig verbrand aan de beide handen en werd ter verpleging naar het ziekenhuis te Aa.st overgebracht. De zee ligt verlaten en rustig. Langs heen de uitstervende baren staan aller lei vogels op wacht en pikken met regelmaat. De meeuwen krassen, vlie gen even op en strijken wat verder neer. Een eenzame wandel.ng op het strand geeft in de wintertijd het ware beeld van de zee. Op de dijk ziet men de sporen van voorbije storm en w.nterweer. In de duinen werden nieuwe aanpiantingen gerealiseerd. De golfterreinen l.ggen verlaten. Hotels staan opgesloten. In het grote salon waar tijdens de zomer zoveel drukte heerst, staan de zware clubfauteuils nu bedolven onder witte lakens. De ruiten zijn vol stof en zwart. Het is vreemd om aan te zien. Het is de wereld van Agatha Christie en van Georges Simenon. Stel je voor dat onder elk laken een zonderling per sonage zit verscholen En de verbeel ding kan je mijlen ver voeren. In de duinen is het eenzaam. De wind streelt je gelaat. Je wordt niet gestoord door allerlei muziek van klei ne radioposten. Je hoort geen kinder lach. En het zwarte schip op zee roept je het ware beeld op van de wereld van de vissers. Op de dijk wordt vis verkocht. De vrouwen dragen 'n dikke mantel en een sjaal om de hals. In de zomer dragen ze een witte schort en pronken onder de helgekleurde wijde parasols. De vis ziet er kouwelijk uit. Als je hem vastneemt, voelt hij aan als een ijsblok. In het restaurant snuif je de geur op van pas klaargemaakte tarbot. En dan weet je weer dat de zomer ver af ligt. Dan denk je weer aan de over drukke autostrade. Dan denk je weer aan de mengelmoes die vakantiegasten met zich mee brengen. Zo is de Noordzee in de wintertijd. Ze draagt nog altijd haar ware gelaat, maar dan juist in een tijd dat schier een groot aantal vakantiegangers niet eens beseffen dat ze ook in het voor jaar een grote charme bezit... Manten In het Kultureel Centrum te Lede werd, zoals in ons blad gemeld, hulde gebracht aan de priester dichter Gery Helderenberg, die we hier zien tijdens zijn dankwoord tot de overheidspersonen en de talrijke aanwezigen. Melkchocolade duurder De minister van Ekonomische Zaken, de h. Van Offe en, heeft toestemming gegeven om de prijs van de chocolade te verhogen. Een pak melkchocolade van 400 gram zal 27 fr. kosten in plaats van 25 fr. Een reep melkchocolade of gevulde chocolade zal 3,50 fr. kosten in plaats van 2,25 fr. Koekjes Bij de prijzenkommissie werd een ver zoek ingediend om de prijs van de koekjes met 8 t.h. te verhogen. Vieesconserven Door de prijzenkommissie werd een gun stig advies uitgebracht om de prijs van de vieesconserven met 3 tot 10 t.h. te ver hogen. Er werd nog geen beslissing ge troffen door de minister. Wasserijtarieven De kommissie heeft ook een gunstig ad vies uitgebracht over een verhoging van de wasserijtarieven met 5 t.h. Ook hier moet de min ster nog een beslissing tref fen. De officiële opening van het 5e Tuin en Huisvestingsalon zal plaats hebben op 25 februari e.k. Het zal a.le zalen in be slag nemen van het Internationaal Rogier Centrum te Brussel en 190 Belgische en buitenlandse deelnemers groeperen op een totale oppervlakte van 15.000 m2, hetzij 5.000 m2 meer dan vorig jaar. Het Salon is toegankelijk iedere dag van 10 tot 19 uur; woensdag van 10 tot 21 uur. Waarom kan het Tuin- en Huisvesting salon rekenen op de algemene belangstel ling Het tijdstip zelf waarop het Salon plaats heeft, duidt er reeds op, menen wij, dat bij het aanbreken van de mooie dagen ieder een aktief wil medewerken aan de herop leving van de natuur na een lange winter. Alle openluchtaktiviteiten worden voorbe reid in een algemeen enthousiasme. Ook het tuinieren, dat bijna altijd synoniem is van ontspanning en vrije tijd. Daarenboven blijft toch niemand ongevoelig voor de schoonheid en de charme van verzorgde en gezonde beplantingen. Met enige fierheid stellen we vast dat op het gebied van de vrije tijdsbesteding het tuinieren ook in Belgie een zeer ver spreide bezigheid is welke helemaal niet onderhevig is aan modeverschijnselen. Vanuit physisch standpunt bevordert het de harmonische ontwikkeling van ALLE spieren. Tuinieren is daarenboven een ak- tiviteit die met exclusief voorbehouden is voor een of andere soc.ale groep, zoals het spijtig genoeg wel het geval is voor som mige al te dure sporten. Een ander aspekt is eveneens van be lang het staat vast dat de bloem die men zelf met liefde gekweekt heeft, nog heel wat mooier is dan gelijk welke andere en dat de groente die men met aandacht ver zorgt anders is dan deze welke men ge woon op de markt gaat kopen. De ervaring leert ons dat de kinderen die een open oog hebben voor de dingen in de natuur, een scherpere waarnemings- zin hebben, wat hun matur.teit stimuleert. Daarom is dan het 5e Tuin- en Huisves- tingsalon een zo belangrijke man.festatie om tegemoet te komen aan de wensen van allen en zijn ieder jaar steeds talrijker en om hen de verbeteringen en n.eu- wigheden te doen kennen die zij verwach ten.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1