7>e en omstreken Wordt het Aalsterse een onveilige streek Kultureel Centrum Symptomen van misdadigheid nemen toe Kulturele Revolutie en Smpe 11 juliviering in Karnavalstoet te Lede Erembodegem draaide bij... Politiedierenbescherming opgericht Wijs en onwijs... Een Vlaamse omroepster voor Zuid-Afrikaanse Radio-wereldomroep NEC SPE. NEC METU 23ste JAARGANG Nr. 13 van Aalst DE GAZET VAN AALST en omstreken VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK Kantoor: Schoolstraat 26, Aalst Telefoon: 241.14 Postrekening: 881.72 3 maandab 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F DONDERDAG 16 FEBRUARI 1967 2,50 F HET NUMMER Maandagmorgen I!. is een jonge leerlinge van een Aalsterse onder- wijsinricting ternauwernood ontsnapt aan een aanranding door een tot dusver onbekende autovoerder. Door de Rijkswacht werd een onderzoek ingesteld zodra dit voor val gesignaleerd werd. Het is niet uitgesloten dat ditmaal een triestig heerschap zou kun nen geidentificieerd worden. Naar verluidt beschikt men inderdaad over enkele, weliswaar vage gegevens, die naar een spoor zouden kunnen leiden. TERUGHOUDENDHEID. Dit laconieke bericht, bij wijze van inleiding, is het zoveelste in een reeks van dezelfde aard die tijdens de voorbije maanden in het Aalsterse werd gesignaleerd. Egn reeks die blijkbaar niet gans bekend is aan politie- en rijkswacht diensten omdat in sommige gevaiien de betrokken kinderen of ouders er het zwijgen aan doen om redenen die men menselijkerwijze kan begrijpen. Het laatste voorval heeft in elk geval voedsel gegeven aan een reeks geruchten omtrent recente aanran dingen. In de mate dat deze te kon- troleren zijn mag er uit opgemaakt worden dat deze eerste symptomen van de grootstadmisdadigheid ook te Aalst en omliggende gemeenten op onrustwekkende wijze aan bod komen. De vraag .kan dan ook gesteld worden of de terughoudendheid van sommige ouders niet de taak van de politie- en rijkswachtdiensten be moeilijkt. SOCIAAL GEVAAR Zoveel is in elk geval zeker dat zich bij de bevolking een zekere on rust begint af te tekenen. Zoveel is ook zeker dat in de streek enkele in dividuen, veelal gemotoriseerd, rond toeren die een sociaal gevaar bete kenen. Om tot deze vaststelling te komen moet men zeker geen lokale sensatie beogen. De versterking van politie en rijks wacht via een eerlang te verwachten gerechtelijke politie te Aalst, komt in elk geval op haar tijd. PÜUTIONELL TOEZICHT Bij de eerstgenoemde symptomen van misdad.gneid kan men ook het steeds stijgend aantal diefstallen voegen, waarvan een niet gering aan tal met i■■•braak gepaard gaan. Men kan omtrent de oorzaken of aanleidingen van deze diefstallen van mer, g verschillen, maar men moet wel akkoord kunnen gaan om trent de noodzakelijkheid van een preventieve politionele kontrole. In welke mate deze laatste te Aalst en omliggende gemeenten af doende kan genoemd worden, is een vraag die hier uiteraard niet deskun dig kan beantwoord worden. In elk geval is het aantal aanran dingen en diefstallen van die aard dat een doorgaans rustige stad, zo als Aalst, minder veilig is geworden. Tijdens de T.V.-reportage «Kultu- rele Centra in Vlaanderen» interview de Ludo Bekkers ook de Aalsterse Schepen van Onderwijs en Kuituur. De h. A. Van Hoorick zei o.m. dat het Aalsters Kuituurcentrum een po- larisatiegebied van ca. 300.000 men sen zou «bestrijken». De daaropvolgende dag, dinsdag, werden de vage Kultuurcentrumplan- nen in een ander Denderstreekstadje dat wij niet zullen noemen, metter daad zonder veel plechtigheid be graven. Dat schepen Van Hoorick terloops ook wees op de geest van pluraiisme (bv. de samenwerking tussen het Davidsfonds en het Vermeylenfonds De Rank die te Aalst levendig is) kon wellicht menigeen in Vlaan deren doen blozen enkele van erger nis, velen van blijde verwondering. De 15e Kavalcade te Lede werd een suc ces over heel de .ijn een zeer talr.jk op gekomen publiek, de prachtige groepen en de originele uitbeelding van aktuele the ma's door de plaatselijke deelnemers, zorg den voor een prachtig schouwspel. Bij de komische groepen mogen we wel de Leedse studentenklub «Ochsenia» ver melden, die als thema de kulturele revo lutie der Rode Wachten in China gekozen had, terwij', de jongens van Impe de veel besproken 11 juliviering van vorig jaar nog eens in herinnering brachten. De studenten van Erpe hielden een vei ligheidscampagne op de weg en maakten daarbij de Leedse straten onveilig. Maar ook de folkloristische groepen brachten een kleurig schouwspel. De twee Leedse reuzengroepen waren vanze fspre- kend van de partij, benevens de Vijverse reuzien en hun kroost en markies Willem Bette. De Zigeuners van Ber'.are, de Gentse Verenigde G"usten, de Vismijnvrienden van Oostende en nog vele andere groepen, brachten eveneens een kleurig vertoon, ter- wijl fanfares uit Lede, Gent en Oostakker voor de lustige noot zorgden. Deze geslaagde kavalcade werd besloten door Prins Padova I en zijn gevolg. Lede heeft bewezen dat Karnaval er geen dood woord is het met zorg samengestelde programma en de grote belangstelling b«v wijzen het tegendeel. Uit het plannendossier van het Kultureel Centrum te Aalst. Het is geen alleenstaand feit maar het kan wellicht toch tot voorbeeld gesteld worden het gemeentebestuur van Erem bodegem heeft bes oten toe te treden tot de dienst «Polit.e-dierenbescherming». Daardoor zal de gemeente het stamnum- mer 301 krijgen. 301 gemeenten hebben dus al dezelfde weg gevolgd. In de provin cie Oost-Vlaanderen is het aantal ook vr.j talrijk, maar in het Aalsterse bleef het tot een vijftal beperkt. Het doel van deze dienst kan in enkele woorden worden samengevat de wreed heid tegenover de dieren is niet alleen strafbaar maar ook onwaardig. Voor de die ren die ronddolen en die vaak oorzaak zijn van ziekteverschijnselen, moet iets gedaan worden. Tenslotte dient een einde gesteld aan de praktijken waarbij hulpeloze dieren in beken en rivieren worden gegooid. Door politiekommissaris Gilbert Robbe (Erembodegem) werden enkele bijzonder heden verstrekt over de apparatuur. De politie beschikt thans over een speciale revolver om honden en katten pijnloos af te maken. Hiervoor hebben politieagenten een bijzondere opleiding gekregen te Gent. Daarenboven is een chloroformbak beschik baar waarin kleine en pasgeboren honden of katten pijnloos worden gedood. Ten slotte is ook een val aangekocht om rond dolende dieren, of door razernij aangetaste hnnden af te maken. Telkens wordt er naar gestreefd de dieren pijn oos om het leven te brengen. Deze politie-dierenbescherming staat ten dienste van de inwoners en telkens de po litie verwittigd wordt dat een van de aan gehaalde gevallen zich voordoet, wordt op de plaats zelf ingegrepen. Een initiatief dat alleszins door meer dere gemeentebesturen zou moeten gevo gd worden. Het is immers tenslotte ook de openbare hygiene die op het spel staat... De studentenklub «Ochenia» uit Lede met de uitbeelding van «De rode wachten». Cl. Het Volk «WAAROM WERD PRIESTER DAENS OPSTANDIG Vrijdag 17 februari a.s. zal, in de feest zaal van het stadhuis, te 20 uur, Dr. K. van Isacker SJ. de gespreksavond, die wordt ingericht door het Davidsfonds, in samen werking met De Rank, inleiden, evenals letterkundige L.P. Boon. Onderwerp «Waarom werd Pr.ester Daens opstandig De vendelzwaaiers van de groep Tijl uit Oostakker, met op de achtergrond de reuzen van Lede. Britse Poedel beschikt over e ge:" lantaarnpaal... De poedel Brandy is de enige Britse hond die een eigen lantaarnpaal te zijner beschikking heeft. Zijn baas heeft dit privaatbezit van Brandy in zijn tuin neergezet als een bijdrage van de poedel aan de aktie «Houdt de straten rein»... De Europese dienst van de werelduitzendingen van radio Zuid- Afrika, die momenteel in het Engels verzorgd wordt, zal met ingang van 5 maart uitgebreid worden met Nederlandse, Franse, Duitse en Portugese uitzendingen. De eerste omroepster voor de Nederlandse uitzendingen werd reeds aangeduid. Het betreft Mejuffer Jeanne Moelaert uit Aalter in Oost-Vlaanderen. Ze behaalde het diploma van onderwijzeres in Tielt en arriveerde twee jaar geleden te Durban, waar ze lerares geschiedenis werd in een Afrikaanse school. Mejuffer Moelaert zal o.m. verantwoordelijk zijn voor de jeugd- damesprogramma's van de Nederlandse dienst van de werelduitzen dingen. Deze dienst richt zich vooral tot Nederland en Nederlands sprekend Belgie.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1