doorheen de stad Sport op alle fronten De geheime zitting Veel bijval voor het feest van de B.G.J.G. te Aalst Geneeskundige zondagdienst Wachtdienst der Apoteken Marktprijzen der stad Aalst Bouwvergunningen Viering van O.L. Vr. ter Druiven Kaartwedstrijden ia; N.C.M.V. vierde dag van de Beroepsopleiding te Aalst Geboorten STAD AALST Zal de dienst, verzekeren voor dringende gevallen zo de huisdokter afwtzig is Zaterdagnamiddag 25 maart Zondag 26 maart Dr. M. SCHELFHOUT Zonnestraat 13, Aa'.st Tel. 241.88 Maandag 27 maart Woensdagnamiddag 29 maart en na 20 uur tot en met Vrijdag 31 maart Dr. W. VAN VAERENBERGH Brusselbaan 170, Aalst Tel. 245.55 STAD AALST De apoteken der stad zijn gedurende de week open van 8.30 u. tot 12 u. en van 13.30 u. tot 19 u. Zaterdag 25 maart vanaf 13U301 Zondag 26 maart Apot. VAN CAUWENBERGHE Molendries, Aalst Tel. 235.39 Maandag 27 maart en nachtdienst gans de week Apot. HOUWEN Gentsesteenweg' 49-51, Aalst Tel. 243.84 Aardappelen 2,253,50; ajuin 512; kleine ajuin van Mulhouse 3550; sjalot ten 3560; porei, per bundel 614; selder, groene 26; witte 48; knolselder 614; wortelen 618; bloemkolen 816; rode kolen 27; witte kolen 25; savooien 2,506; spruiten 1025; witloof 818; tomaten 5060; soeptomaten 2030; pad destoelen 5070; schorseneren 1014; spinazie 20-28; verse knoflook 1828; cichoreiwortels 57; andijvie 46; krop sla 2,506; veldsla 4050; peterselie 20 40, kervel 2030; tijm 58; pinksterna- kel 59; witte radijs 34; rode radijs 3,505; zwarte ramenas 58; komkommer 8—13; rabarber 810; rapen 47; hoeve- boter 104; melkerijboter 106; eieren 1,50 2,25; braadkippen 27; soepkippen 20; konij nen 36; jonge duiven 60; oude duiven 40: barberienen 22; ganzen 22; eenden 22; rundvlees zonder beenderen 160; rundvlees met beenderen 80; varkensvlees 110 fr. fC II ZET B O G O M A de beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bredestraat, 31 AALST Tel. 213.23 Bezoek onze tentoonstelling Volgende bouwtoelatmgen werden door het stadsbestuur verleend Vercauteren Marcel, bouwen van appar tementen, Hopmarkt. Vrij Technisch Instituut, bouwen van muziekklas, Vakschoolstraat. Luyck Roger, boüwen van woning, Re- gelsbruggestraat. Landsheere Gerard, bouwen van woning, Oude Gentbaan. Van maandag 3 april tot maandag 10 april in de Kapel van de Werf te Aalst. Maandag 3 april 7.30 Mis ter ere van O. L. Vrouw. Uitstelling van het H. Sakrament Gedurige aanbidd.ng. 19.30 Avondmis. Iedere dag is er een avondmis te 19.30 uur (uitgezonderd op zondag). Maandag 10 april einde 19.30 Avondmis voor de overleden le den van de Broederschap en de Erewacht. Uitslag van de belotterswedstrijd inge richt door de Erewacht der Brandweer 1) Huylebroeck Jozef, 3257; 2) De Paepe Philip, 3078; 3) Van de Veurst Kamiel, 3014; 4) Huylebroeck Prosper, 2858; 5) Ruyssinck Constant, 2813; 6) Michiels Hen ri, 2726; 7) Ringoir Benoni, 2724; 8) Van Aerschot Leonie, 2644; 9) Rogge Fernand, 2467; 10) Coen Margerit, 2393; 11) De Sae- deleer Richard, 2329; 12) Van Mulders Henri, 2046. Uitslag van de belotterswedstrijd, die Plaats had in de Sint Martinuskring, Korte Zoutstraat, op zaterdag 18 maart 11. 1) De Luyck Fl. 4632; 2) Lepagie A. 4487 3) Deshommes B. 4378; 4) Cooman R. 4319: 5) Roeiandt W. 4311; 6) Frangois F. 4192 7) Verhofstadt E. 4132; 8) Luyckx F. 4124; 9) De Neef Ph. 4100; 10) De Troch W. 4094. Ulkl uik SINT JORISKLUB jen Vaste aktiviteiten Donderdag open van 16 tot 23 u. J 19-30 Rietwerkatelier vef«Vr^dag opep van 16 tot 23 u" J !9-30 Judo (beginnelingen) onj ^uns.glazuur - al Mirimbewerking rjJ 20.30 Tafeltennisclub 1 20.30 Koor aal Het jaarlijks bal van de voorzitter, inge richt door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, dat deze maal plaats had in de feestzaal van De Klaroen, kende zeer veel bijval. Talrijke personaliteiten w.o. oud-minister Moyersoen, volksvertegenwoordigers de hh. Otte, Dhaeseleer, Van Hoorick, senator E. Coppens, het Aalsters stadsbestuur, verte genwoordigers van Minister De Riemaecker en honderden afgevaardigen van alle bon den van het Vlaamse land, werden verwel komd door voorzitters Prof. Van Mechelen (Vlaanderen) en Frére (Wallonië). Een van de hoogtepunten van deze over a.le lijnen geslaagde avond was de uitrei king van de TV-prijs Leo Roels. Voorz.tter Van Meeheren leidde ondervoorzitter Van Landuyt in, die het programma «Voor boer en tuinder» als laureaat aanwees. H.j prees de ploeg Tollenaere, Nackaerts en Vonck voor hun inspanningen in de deze uitzen ding ook telkens de rol van de moeder en het gezin te wiLen betrekken. De laureaten en hun dames werden in de bloemen gezet, ook door de Aalsterse Bloemenfee, waarna de zangeres Rita Deneve en het orkest op het podium kwamen voor het inzetten van een schitterende dansavond... Het NCMV van het arr. Aalst was in feest ter gelegenheid van de dag van de Beroepsopleiding, waarbij tientallen ge tuigschriften aan de laureaten werden uit- gere.kt. Een ganse dag hebben de ver- sche.dene diensten van de Beroepsopleiding in het teken gestaan van deze b oeiende tak van het sociale leven. Niet alleen de laureaten van de scholing werden in deze dag betrokken, maar ook de leraars en an dere verantwoordelijken waren van de partij. Het feest werd ingezet met een akade- mische zitting in de feestzaal van het stad huis, waar het woord werd gevoer door de ondervoorzitter van het gewestelijk ver bond, die er op wees dat alhoewel de stad een net van onderwijsinr.chtingen heeft, de beroepsopleiding in het atelier zelf toch van uitzonderlijk belang blijft. Dat wordt trouwens bewezen door de resultaten van tot een schitterende organisatie uitgewerkt de jarenlange beroepsopleiding, die thans werd. Al es zal in de toekomst dan ook gedaan worden om de beroepsopleiding nog meer in het brandpunt te brengen. Deze geslaagde dag werd besloten in de feestzaal van De Klaroen met een feest avond, nadat aan talrijke laureaten getuig schriften waren uitgereikt. In de geheime zitting werden volgende punten behandeld Aanpassing van de zitpenmng van de gemeenteraadsleden. Benoeming in vast verband van een opsteller bij het stadsbestuur na het be ëindigen van zijn proeftijd. Toekennen van een diplomatoesiag aan de h. Willem Liebaut, opsteller bij het stadsbestuur. Vaststellen van het overlevingspens.oen van sommige leden van het sted. personee-. Vaststellen van de voorwaarden voor het aanleggen van een werfreserve van half geschoold arbeider bij 't stadsbestuur. Voorstel tot wijziging van de voorziene dotaties van het kledijfonds van het sted. politiepersoneel. Voorstel tot aanduiding van een beheer der en een commissaris bij de Interkom- munale Maatschappij voor Gasvoorziening der omgeving Aalst-Dendermonde en voor stel tot aanduiding van een beheerder en een commissaris bij de regionale interkom- munale elektriciteitsmaatschappij voor de streek Dendermonde, Aalst, St. Niklaas. Ontslag op eigen verzoek van de h. Nor- bert Wemeis als brandweerman bij de vrijwillige stedelijke brandweer. Wijziging van de duur der lestijden aan de stedelijke akademie voor Schone Kunsten. Goedkeuring van de beslissing van het Kollege van Burgemeester en Schepenen, houdende aanduiding van ïnterimar.ssen in het stedelijk bewaarschoolonderwijs. Benoem.ng in vast verband van twee onderwijzeressen bij het stedelijk lager enderwijs. Herziening van de individuele wedde van een .eraar aan de akademie in schone kunsten, ingevolge terbeschikk.ngstelling wegens ziekte. Ontslag op eigen verzoek van de h. R. van der Spurt, leraar aan de akademie voor Muziek, Ballet en Toneel, voor het beko men van een pensioen. Aanstellen van een tijdelijk waarnemen de toezichtster aan de stedeijkc akademie voor Muziek, Ballet en Toneel, in vervan ging van mw. De Smet-Van Gijseghem, met bevallingsverlof. (vervolg van le bladz.) Wijziging van het aantal prestatie-uren van sommige leraars aan de stedelijke aka demie voor Muz-ek, Ballet en Toneel. Aanstellen van een vast waarnemend leraar in koperen blaasinstrumenten aan de afdeling van de stedelijke akademie in Muziek, Ballet en Toneel, te Dender'eeuw. Aanstellen van een vast waarnemend begeleider aan de afdeling Ba let en Eurythmie, van de stedelijke akademie, in vervanging van mw. Plumat-Blattel, die ontslag nam. Vaststellen van de voorwaarden tot openverklaring van de plaats van ieraar bouwkunde aan de stedelijke akademie voor schone kunsten. Beslissing van de KOO dd. 15 december 1966* houdende kaderwijzliging van het verplegend en verzorgend personeel der verzorgingsinstellingen en van het werk- liedenpersoneel. Beslissing van de KOO houdende wij ziging van het reg'ement statuut voor het bediendenpersoneel der KOO en voor het wcrkliodcnpcrsonccl. Besl.ssing van de KOO dd. 19 januari 1967, houdende benoeming van de sekre- taris van de KOO. STAD AALST VAN 14 TOT EN MET 20 MAART 1967 Nele K.ndt, Tuinwijk 22 Lede Patrick Cobbaut, Ledestraat 20 Impe Hiide De Neve, Ledestraat 24 Impe Gunther Van Impe, Nijverheidstraat 25 Mere Sofie Van Parys, Geraardsbergsestraat 8 Aa.st Dirk Hendrickx, Stiche.en 57 Dender- houtem Marn.x Van Huyck, Overbroek- straat Hofstade Rita De Meersman, Hoeksken 4 Moorse! Christine Baetens, Dorpstraat 18 Kerksken Anja Moens, Briistraat 5 Haaitert Sandra Boon, Dijk weg 12 Gijzegem Guy Van der Sijpe, Kattelinnestraat 91 Erpe Danielle Van Nieuwenborgh, Brusselbaan 136 Hekelgem Kristien Renneboog, Val. de Saedeleer- straat 40 Aalst Jan Buydens, Ressche- bekestraat 41 Erembodegem Gunther Scheeriinck, Edestraat 48 Haa.tert Hilde Permentier, Horingstraat 12 Me.dert Annick Van der Steen, Aa'stersesteenweg 119 Moorsel Marijke van der Schueren, Fonteinstraat 36 Aalst Hilde De Backer, Diepeweg 8 Haaitert Bettma Le Long, Lambrechtstraat 33 Aalst Gary B.ebaut, Welvaartstraat 154 Aalst Ann Van Ros- sem, St. Kamielstraat 65 Aalst Dems Waerseggers, Nieuwstraat 64 Lede Fran- ky Van den Heuvel, Kreupe.ve dstraat 51 Aalst Veronique Baele, Kruisstraat 21 Aalst Wim De Wolf, P. Daensstraat 17 Aalst Marnix Plas, Domentveldstraat 5 Essene Sandra Verieysen, Heuvelstraat 12A Heke gem Michèle Plas, Boudew.jn- laan 55 Aalst Geert Claeys, St. Anna- straat 37 Hofstade Regina Van den Abeele, Gentsesteenweg 460 Aalst Dirk Van Ginderachter, Slotstraat 73 Aalst Kurt De Groote, Paardestraat 76 Vlekkem Ingrid De Vis, Doortstraat 138 Opwijk Mart.ne Bosteels, Kerkstraat 70 Buar- degem Rolf Putteman, Vaalstraat 1 Asse Isabe le De Vos, Gentsesteenweg 1 Aalst Frank Nevens, Caudenberg 1 Hekelgem Wim Buyl, Boekentstraat 19 Kerksken Ivan De Cmet, Kerkevijverstraat 73 Lede Wim De Pauw, Bosstraat 58 Mere Conny D'Haese, Broekstraat 55 Welle. HUIS COPPENS Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Telefoon 212.53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bond Grote Gezinnen - Zegels Vads ZANGKOOR SINT JOB AALSTENAARS, gij die met verlof gaat, laat U vooreerst voorlichten door «ZANGKOOR SINT JOB» met «OILJST IN CONGE PAYE Donderdag 4 mei (O. L. H. Hemelvaart), zaterdag 6 mei, zondag 7 me., telkens te 20 uur, zaal Capucienenklooster. Noteer NU reeds die data. VOETBAL Eendracht kon winnen Toen Eendracht aan het half uur op Hamme met een voltreffer van Dré Denul de leiding veroverde en een weinig nadien bij de lokalen De Poorter gekwetst werd, kreeg men alle kansen in handen om de overwinning te behalen. Van deze kansen heeft men echter geen gebruik kunnen maken om de eenvoudige reden dat de Vigoristen tijdens de tweede helft het .a- ken volledig naar hun kant trokken, zodat de witzwarten praktisch geen kans meer kregen om een doelpunt te netten. Het waren integendeel de lokalen die langs Herreman de bordjes in evenwicht brach ten en nadien nog dikwijls de Aalsterse verdediging in alarmtoestand brachten, zo dat de Aa stenaars zich op slot van reke ning nog mochten gelukkig achten met de halve inzet. Mooi zo, Volharden Spijts Volharden op het nippertje heeft moeten onderdoen voor de kandidaat kam pioenen uit Lokeren, mogen de groenzwar ten fier op de geleverde prestatie terug blikken. Inderdaad,, de jongens van de Asserendries hebben tegen Standaard een pracht van een wedstrijd gespeeld en de gasten mogen alvast een d kke kaars bran den voor dame Fortuna, die hen de twee kostbare punten heeft gescjhonken. Bij zonder in de tweede helft was Volharden op zijn best, nadat men in de eerste helft reeds langs Wellekens op winst gekomen was. Het was tijdens deze periode van overwicht dat men de overwinning liot ontglippen, toen De Blieck, die voordien de gelijkmaker had gescoord, het winning een rozenpad loopt is zulks vooral omdat de jeugd in dichte drommen aantreed, ter- doel tegen de touwen schoot. Wie aangenaam heeft verrast bij de Aal- stenaars is Willy Verhofstadt, die op de linkervleuge aanhoudend m de kijker liep. Ook Willy Bellon en Jef Verbraeckel waren schitterend, terwijl vooraan Dirk Welle kens mooie dingen deed. Klacht van Adelaars En verlichting van Volharden Volharden is weer op zoek naar een an der terrein, zo heeft men ons tenminste verte d, terwijl er ook weer gefluisterd wordt over een fusie met Adelaars. Onder tussen kregen de groenzwarten een nieuwe tegenslag te inkasseren toen verleden week, vermoedelijk ingevolge het noodweer, de lichtinstallatie volledig vernield werd. Men zal nu alles met de grond gelijk maken, zodat de lichtbundels op het Volhardenveld verleden tijd zijn geworden. Adelaars heeft het zeer goed gedaan te gen het gereputeerde Opstal, dat naar het zeggen van de Oranjen echter slechts het winnende doelpunt kon scoren toen de wedstrijd al had moeten afgefloten zijn. De referee zou inderdaad zeven minuten te iang hebben laten spelen. Moest deze klacht aanvaard worden dan zou zulks met een een goede zaak worden voor Erem bodegem, dat dan één puntje meer voor sprong zou nemen op de rivalen van Opstal BASKETBALL Bij Okapi gaat alles goed Tegen Royal IV heeft Okapi in de beker strijd het onderspit moeten delven, nadat men de wedstrijd nochtans goed in handen had gehad. Doch als men momenteel op wijl ook het supportersaantal van week tot week uitbreiding neemt. Op dit ogenblik telt men reeds meer dan zes pupillenploegen, veert;g kadetten en liefst zes miniemenpioegen. En met de dag komen er steeds meer jonge mannen bij. Het zal dus een probleem worden hoe deze ploegen a.lemaal aan de beurt kunnen komen. Voor deze jonge mannen heeft men een bijzondere kompetit.e georganiseerd. The Zouious, Tigers, Cats, Maffers en Trot ters zijn allen ploegen samengesteld uit de Aalsterse jongeren, die met geestdrift werken en tra.nen om de weg naar de top te vinden. Bij Black Boys Black Boys leed eens te meer een neder laag, zelfs met zware cijfers. Ondanks het optreden na armbreuk van Jef Van Nuffel, die een bevredigende partij speelde, moest Black Boys in Silaba Zelzate zijn meer dere erkennen. Sinds de nederlaag tegen Baasrode werden alle promoveringskansen definitief verkeken en dienen de Black Boys z.ch in te spannen om hun tweede plaats te behouden. PAASTORNOOI Op Paasmaandag, 27 maart, gaat er in de Sint Annaschool, Volksplein, het jaar lijks nationaal tornooi door, ingericht door basketba.klub Black Boys. Geen moeite werd er gespaard ten einde aan het publiek werkelijk iets degelijks en sportief te kun nen bieden. Alzo werden volgende ploegen aangeworven HERMES ANTWERPEN, kampioen 2e Nationale, met Lieven Vinck en de kleur ling Paul Franck. GERANIMO BORNEM, kampioen le Pro vinciale Antwerpen en nog ongeslagen in de Beker van Belgie. FELLOWS ANTWERPEN, 2e geklasseer de in 2e Nationale, promoveert naar le Nationale. Aanvang der schiftingen 9.45 uur. Tornooi-flnale 15 uur. HANDBAL Sparta op het nippertje Een leider moet werkenjx a..e uoeven op zak hebben. Daarvan heeft de Aa.sterse handbalklub Sparta de ondervinding opge daan in de wedstrijd tegen Jemeppes. De jongens van voorz.tter Lootens dachten dat het reeds was gebeurd toen zij rustig tot 61 konden uitlopen. Doch dan kwam er plots een ommekeer die niemand had verwacht toen de Waaltjes niet alleen hun achterstand konden overbruggen, maar tot 911 konden uitlopen. Het was op dat ogenblik dat bij Sparta, onder impuls van Gunther De Schrijver, alle troeven op tafel werden gegooid en men tenslotte nog de zege aan huis kon houden. PETANQUE Nieuwe overwinning van P.C. Alosta tegen Fort Jaco 6 overwinningen tegen 3 106-104. Samenstelling der ploegen A. Van Puymbroeck J.; De Ridder M.; Elskens Ben. B. Sonck R.; Lecompte M.; Heyman C. C. Ameloot F.; Van den Steene H.; Van der Meerssche Fr. Deze spannende wedstrijd tegen een der leidersploegen Fort Jaco staat tweede in de rangschikking is dan een v.erde achtereenvolgende overwinning geworden van P.C. Alosta. Volgende wedstrijd is een vriendentor- nooi onder de leden op tweede Paasdag, 27 maart, te 15 u. in het lokaa. Beukenhof. De volgende ontmoeting in het winter kampioenschap ;s de laatste, de verplaat sing n^ar Le Relais Beersel, op zondag 9 april. Vertrek aan autostrade te 13.30 u.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3