Van auto's en mensen V de Sport op aalst vrijwillige brandweer te alle fronten Dames, voor U alleen. Het Rijbewijs 4X0 Het Aalsters Soldatenhoekje De soldaat die Jezus kruisigde... V.A.B.-RIJSCHOOL WAT ETEN WIJ DEZE WEEK ZONDAG Gevulde eieren Waterkers soep Kalfsgebraad Allerlei groen ten Gekookte aardappelen Abri- kozen-roomv'.a. MAANDAG Kaascroquetjes Biefstuk Sla Frites Citroenpudding. DINSDAG Gestoofde vis met mosterd saus Aardappelpuree Fru.lt. WOENSDAG Gehakt Spinazie Ge kookte aardappelen Vanillepudding DONDERDAG Varkenskoteletten Ge kookte aardappelen Schorseneren Flensjes. VRIJDAG Gebakken lever Gestoofde uien Gekookte aardappelen Rijst- pap. ZATERDAG Gekookte eieren met kerrie saus Aardappe'.croquetjes Yog hurt met sinaasappel. VOOR DE LEKKERBEKKEN Waterkerssoep BENODIGD 1,5 liter bouillon, 1 bosje waterkers, een paar soeplepels tapioka, 4 eierdooiers, een paar soeplepels verse room en een flinke klont boter. BEREIDING Zorg voor een geurige bouillon en zeef ze. Hak de waterkers fijn en voeg ze bij de bouillon. Strooi er al roerende de tapioka in en laat even door koken. Vermeng in de soepterrine de eier dooiers met de room en giet er onmiddel lijk onder voortdurend roeren de soep bij. Proef ze even en maak ze even tueel op smaak met peper en zout. Ver werk er luchtig kloppende een flink stukje boter in en dien ze op. Abrikozen - Roomvla BENODIGD 1 blik abrikozen, 6 kleine cakes, abrikozenconfituur, 1 pakje instant Daar stond ze nu in volle pracht. Er werd gepookt, gestookt met kracht; Roken, bruisen, persen, duwen. Tegelijk moest ze vuur en water spuwen. De gengsters vlogen door haar schouw in de wolken Om haar kracht en verbeten strijd te vertolken. 't Was in der stoompomp' vuurgloed Dat het vuur onderging als 't ware een zondvloed Van water; zestigduizend liter per uur. De brand was dan ook van geen lange duur; Ja, hoe groot ook, hij moest er aan geloven. Zij volbracht haar taak de \Hammen doven. Zelfs in 't veertig in 't begin van de oorlog Werkte zij drie dagen en nachten en meer nog... Nu is zij op rust en 't is verdiend Zoals degenen die haar hebben gediend. Ze was bijna vergeten, 't is een feit Zij, eens der brandweer de fierheid. Nu zijn wij de ouden, gelukkig en blij Om 't gebaar der ridders van puddingpoeder (vanille), een halve liter melk, 1 dl room, suiker en een eiwit. BEREIDING Laat de abrikozen uitlek ken en vang het nat op. Halveer de cakes overdwars, strijk er wat abrikozenconfituur tussen en leg de helften weer op elkaar. Snijd de cakes in b.okjes. Leg deze in een glazen schaal en schenk er wat abrikozen- nat over. Laat dit een ha.f uurtje intrek ken. Maak van de instantpudding met de melk een vla zoais op het pakje is aange geven. Schenk deze direkt op de blokjes cake en laat de vla even stijf worden. Klop de slagroom stijf en doe ef op 't laatst wat suiker door. Klop in een andere kom het eiwit stijf en schep dit door de slag room. Garneer de bovenkant van de vanil- levla met een mooie figuur van de uitge lekte abrikozen en spuit hiertussen toefjes van de lucht.ge slagroom. Gekookte eieren met kerriesaus BENODIGD 1 uitje, 40 g boter, 1 kof fielepel kerriepoeder, 1 lepel gemalen ko kos, 40 g bloem, een ha ve liter water, 2 bouillonblokjes, peterselie, citroensap, zout en 4 hardgekookte eieren. BEREIDING Laat de boter smelten en fruit hierin het gesnipperde uitje met de kerrie en de kokos. Voeg de bloem toe en roer tot alles als een homogene saus van de bodem los.aat. Schenk bij kleine hoe veelheden tegelijk het water, waarin de bouillonblokjes zijn opgelost, er bij. Roer de massa telkens goed glad. Maak de saus op smaak met fijngehakte peterselie, enige druppe.s citroensap en eventueel wat zout. Pel de eieren met behulp van een draad garen. Schik de eihelften op een schotel. Schenk de kerriesaus over de eieren en garneer de schotel met toefjes f.jngehakte peterselie. Deze poetsten, schrobden, verfden, blonken Zodat ons pomp nog staat te pronken Als een oude juffrouw, geschminkt en opgezet. Niet meer gevraagd maar steeds koket. Lieve oude stoompomp, het kan ons niet deren Dank zij de Zwalpeiren zo zien wij u geren. Ge zijt potverdorie Ons oudste glorie DE VRIENDENKRING DER OUD OFFICIEREN Sedert lang bekommerd om het iot van oud-officieren en oud-gedien- den die hun leven lang in dienst van de bevolking stonden en, na de ouderdomsgrens bereikt te hebben, weinig of geen kontakt meer hebben (de uitzonderingen niet te na ge sproken) met hun korps en met hun makkers, stichtte schrijver dezes in 1961 de Vriendenkring der oud-offi cieren. Het doel der vereniging 1) de vriendschapsbanden handhaven tus sen mannen die lange jaren eenzelf de ideaal hebben gediend; 2) te ijve ren voor een erkentelijkheidspremie ten bate van de oud-vrijwilligers. w- - "l_ J21"_ bonrlp r|P7f> üTART-TiPS Nu het lenteweer is, zijn er toch nog kille en vochtige nachten. Veie autobe stuurders die de wagen 's nachts onder de blote hemel laten staan weten welke onaan gename gevolgen er uit voort vloeien. Meestal start de wagen 's morgens moeilijk. Indien men de volgende tips in acht neemt is er veel kans dat de wagen gemakkelijker op gang komt men trapt het gaspedaal 3-4 maal diep door. Dan start men. Zo spuit de acceleratiepomp van de carbura tor een kleine hoeveeheid benzine extra in de carburator. Vooral bij oudere wagens kan dit een goede starthulp zijn. Overdrijf echter niet. start nooit langer dan 10 tellen zon der onderbreking. Wacht een 20 tel len, zo kan de accu kracht hernemen. indien de motor na 3 startbeurten nog weigert, wacht enkele minuten om de overtol.ige benzine in de cilin ders te laten verdampen. Doe daarna een nieuwe poging. PECH ONDERWEG Ondanks de goede onderhoudsbeurten kan het voorvallen dat de ventiiatorriem van onze wagen breekt. Dit konstateert de aandachtige automobilist door het verklik ker licht je op het dashboard van de wagen, dat aanflitst, of door het verhogen van de temperatuur van het water m de radiator. De eerste reactie moet zijn de wagen zo vlug als het mogelijk is tot stilstand VOETBAL Interessant op Eendrachtterrein Het partijtje tegen Cercle Brugge kan een interessante wedstrijd worden. In deze zin dan dat de Bruggelingen evenals Een dracht mooi voetbal spelen. Trouwens .n de vorige speeldag tegen leider Doornik waren de Cerclemannen weer groots, sleifh^s de aanvalslijn marcheerde niet. anders ware het voor Brugge een uitge sproken overwinning geworden. Dit om de lezer aan te tonen dat de bezoekers mo menteel tot de sterkste ploegen uit de reeks behoren. Men kan onmiddellijk be grijpen dat de Ajuinen het dan ook niet gemakkelijk zullen hebben, alhoewel het voordeel van het eigen veld wel een grote rol kan spelen in het toewijzen van de overwinning. Hoe ook, Eendracht heeft op Hamme het precies niet zo slecht gedaan en de aanhangers verwachten z ch dan ook voor zondag aan een prachtig Paasgeschenk Volharden moet winnen tegen F.C. Ninove Enkele weken terug behoorde Ninove nog tot de grote kandidaten in het titel- Vriendenkring een volledige bijval. De oud-officieren, hetzij zij beroeps officieren of vrijwilligers waren, vin den elkaar terug in een gezeilige kring waar de vriendschap hoogtij viert. Bij de korpsoversten dringt de Vriendenkring aan opdat in ieder korps een kleine vereniging vau oud gedienden zou ontstaan. DE ERKENTELIJKHEIDSPREMiE Maar het tweede doel, de erken telijkheidspremie of prernie van ein de loopbaan, is moeilijker te beko men. Toch zijn er precedenten die er voor pleiten, zoals Anderlecht, Door nik en Namen, waar de oud-vrijwil ligers jaarlijks een premie ontvangen van 400 fr. per dienstjaar. Andere gemeenten zoals Vilvoorde, Leuven, Heist aan Zee en Schaarbeek, geven een mindere premie. Er zijn nog andere precedenten 100 redders aan zee hebben een pen sioen voor zeer weinig uren dienst, in vergelijking met die der vrijwillige brandweermannen. De oorlogsvrij willigers trekken frontstrepen hun leven lang. Ook in Frankrijk genieten de oud-vrijwilligers een klein pen sioen. Er zijn ook argumenten die als doorslaand mogen aangegeven wor- den de recrutering die te wensen breng. en de motor uitschakelen. Het breken van de riem kan zeer erge gevolgen hebben. Hij zorgt er namelijk voor dat de motor voldoende gekoeld wordt. Indien de koeling plots uitvalt verhoogt de tempera tuur abnormaal, zodat de motor onherroe pelijk beschadigd worden. De meeste outoconstructeurs leveren bij de nieuwe wagen een reserve ventilator- riem. Dan is het eenvoudig men vervangt de gebroken riem door de nieuwe. Indien debat. Ondertussen is er echter reeds veel veranderd, in negatieve zin dan, voor de stekjesmannen. Inderdaad, perikelen in de bestuurskr.ngen en andere hebben de Ni- r.ovespe ers zowat het moreel doen ver liezen, waarbij de punten door deuren en vensters werden gegooid. Het moest nie mand verwonderen dat Ninove een felle buiteling maakte :n de klassering en op het huidig ogenblik zelfs in de omgev;ng van het staartje vertoeft. Daar tegenover kende Volharden een eerder zwak begin in de kompetit.e en had het moeilijk om uit de laagste regionen te ontsnappen. Nu nog staan de groenzwar ten op een ongunstige plaats in de klasse ring, alhoewel we er toch moeten aan toe voegen dat zulks grotendeels te wijten is aan een reeks tegenslagen allerhande. Im mers, tijdens de jongste speeldag nog ver- diende Volharden tegen de koplopers van Lokeren minstens een puntje. Wat zal het nu op Paaszondag worden op het Asserendriesterreln Wij geloven dat in de omstandigheden zoals wij ze hierboven hebben uiteengezet, Volharden het meeste kans maakt op de overwinning, indien de ploeg het tenminste zo goed doet als tegen Standaard Lokeren.. overlaat; de perfekt te houden boek houding; het aansporen tot ijverige dienst tot einde loopbaan. De aktie voor de premie, in gang gestoken door voornoemde Vrienden kring, werd later bijgetreden door de Koninklijke Brandweerfederatie, die onderhandelingen aanknoopte met het Ministerie. Op het ogenblik dat deze geschie denis geschreven wordt is de kwestie dor premie, in het grote kader der burgerlijke bescherming, bij de Raad van Stata aanhangig gemaakt. AALST WORDT HULPCENTRUM 900 MET AMBULANCEDIENST Door het Ministerie van Binnen landse Zaken en Volksgezondheid werd deze dienst aan de Aalsterse brandweer toevertrouwd in 1964. Voortaan zal al wie in nood is, dag en nacht, een beroep kunnen doen op deze dienst. De telefooncentrale za! de brandweer oproepen, de po litie verwittigen en zorgen dat ge kwetsten en zieken in dringende toe stand, onmiddellijk vervoerd worden naar hospitaal of kliniek. Om een gedacht te geven van het belang van de ambulancedienst, weze gezegd dat de wagens met een gemiddelte van 5 per dag uitrukken. de ventiiatorriem zoek geraakt is en er geen middel is om hem te vervangen, kan men zich behelpen met een damesnylon- kous. Indien men de nylonkous rond de ventilatoras legt en zo een aandrijfriera maakt, dan kan men gemakkelijk de dichts bijzijnde garage bereiken. Voorwaarde is dat men niet te vlug rijdt. De nylonkous zal het desnoods wel een 30 km. volhouden zonder de motor te schadert. E.v.d.B. Adelaars in derby met S.K. Eremöodegem Aan de oevers van de Dender te Erem- bodegem wordt het een spannende derby tussen de bijna zekere kampioenen van Sportkring en het momenteel sterk spe lende Adelaars. Deze laatsten hebben tot h ertoe een kompetitie achter de rug die allesbehalve rooskleurig was, daar men een aantal nederlagen kende, die mits een klein beetje meeval best overwinningen hadden kunnen worden. Alhoewel men in Erem- bodegem zeer gerust is in de komst van de Oranjen, hebben wij de overtuiging dat de Adelaars-jongens wel eens voor de grote verrassing zouden kunnen zorgen. Het moedige Arend, voor wie deze kom petitie eerder een lecrschoo was, moet op reis naar Eendracht St. Gillis, waar het zeer moeilijk zal zijn om iets van de buit te bemachtigen. BSLJARTSPORT BIJ BILJARTKLUB SINT JOZEF Aan de biljartliefhebbers van Aalst latei we weten dat op 1 april (geen aprilvisj een vriendenmatch zal gespeeld worden ti 19.30 uur stipt, tussen de nog jonge Bil jartklub Sint Jozef en de winnaars van di Beker Uvin, Biljartklub Sint Anna. Dea wedstrijd gaat door in de Sint Jozefskrinf Meuleschettestraat. door PHILIP DE PAEPE Ere bevelhebber Voorz. Vriendenkring der oud-officieren EERSTE NATIONAAL KONGRES DER OUD-BRANDWEERMANNEI VAN BELGIE Het had plaats te Aalst op 2 ji 1966, onder de auspiciën van I Vriendenkring der oud-officieren. Hoofddoel was een duw te gevi aan de kwestie van de erkentelij heidspremie waarop de vrijwillige' recht hebben. Van alle kanten waren ze opgek men, zo van Herbestal als van t Panne; zelfs oud-beroepsmensen w ren er bij uit solidariteit met de vr willigers. En de oudste oud-pompi van het land was er ook, Emiel Ca don, 102 jaar, uit Roeselare. Kongreszaal, ontvangstzaal, ba ketzaal, alles liep nokvol en tal v personaliteiten waren aanwezig. I toespraken van erebevelhebbers I' Paepe, Gombert en De Gunst werd ferm toegejuicht en een ordemo werd aan Direkteur-Generaal Lebr meegegeven voor de Minister v Binnenlandse Zaken. Volgend deklamatiestukje, voor! dragen door 1e sergeant Backaf vertolkt wel de geest van 't kongre (WORDT VOORTGEZI We sloegen Hem aan 't kruis. Zijn vingers grepen Wild om de spijker, toen 'k de hamer hief. Maar Hij zei zacht mijn naam, en «Heb Mij lief». En 't groot geheim had ik toen begrepen... Ik wrong een lach weg, dat mijn tanden knarsten, En werd een gek, die bloed om liefde vroeg Ik had Hem lief, en sloeg en sloeg en sloeg De spijker door Zijn hand in 't hout, dat barstte... En antwoord, als de mensen mij wat vragen «Ik heb een spijker door Zijn hand geslagen...» (Martinus Nijhoff) Voor de personen die geboren werden na 25 mei 1944, ook al worden zij pas 18 jaar na 1 januari 1967, volstaat het de leergang theoretische verkeerslessen te volgen aan de door de staat onder nr. 3.105 erkende STATIONSSTRAAT, 31, AALST Ten behoeve van de studenten wordt een leergang ingericht tijdens de eerste week van het Paasverlof (begin 28 maart te 19 u. 30 einde 31 maart). Inschrijvingen zaterdag 25 maart (van 8 tot 20 uur) en dinsdag 23 maart (van 8 tot 18 uur) bij de V.A.B.-vertegenwoordigers H. Talloen, Parklaan, 93, Aalst (Tel. 221.90) en A. Machiels, Val. de Saedeleerstraat, 25, Aalst (Tel. 239.08) Lesgeld 600 F (handboek inbegrepen).

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 2