en omstreken "Spelevaren,, was 1 aprilgrap... f Vissen achter 't aprilnet... -4 Aalsterse Feesthalle liep vroegtijdig leeg [SPELEVAREN BENEDEN PEIL Aalstenaar in «Speel een woord» In St. Martinuskerk te Aalst Betrapte inbreker slaat huishoudster van onderpastoor neer met ijzeren staaf KLEIN LOGBOEK Honderdjarige te Aalst Aa:^iaiui8WiiuMfa NEC SPE, NEC METU van Aalst DE GAZET VAN AALST en omstreken VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F Kantoor: Schoolstraat 26, Aalst Telefoon: 241.14 Postrekening: 881.72 23ste JAARGANG Nr. 27 DONDERDAG 6 APRIL 1967 2,50 F HET NUMMER 2.500 geestdriftige mensen zijn zaterdagavond de Feesthalle bin- nengestapt. Zij wilden er niet «the biggest show» zien, maar toch een 11 stukje televisiewerk dat niet aan veie steden aangeboden wordt. «Spe- j ievaren» liep immers uit Aalst en het entoesiasme was zo groot dat 10 onze krant er een 1 aprilgrap (excuse voor hen die naar het stadhuis zijn gegaan) uit puurde. Enkele uren later zijn dezelfde mensen teleurgesteld huiswaarts gegaan. Zij hadden inderdaad een show gezien. Een show van de Vlaamse Televisie, die wellicht in vele landen die nog in de T.V.- ll|; kinderschoenen staan, geen schijn van kans zou krijgen. De 2.500 van de Feesthalle werden nog aangevuld met vele duizenden in de huiskamer die in de volgende dagen slechts afkeuring en misprijzen toonden voor te| het spektakel dat uit Aalst werd uitgezonden. 'j Misschien is de televisie niet erg kittelorig voor de kritiek, het is maar best zo, maar het is lang geen eer voor een stad zo n programma als gast te hebben. Dat de televisie de kritiek zomaar van de schouders laat lopen, werd trouwens bewezen door de mededeling van de harte- wensen. De Herdersemnaar Hugo Coo man had als enige reaktie op de goedkope propaganda van Mare Sieen, de titel «dure elektriciteit». Hij doolde daarmee natuurlijk op het programma ze!f, maar de mensen van de T.V. lieten het door Paula Semer als een titel voor het werk van de inspiratieloze Mare Sleen (zonder barensweeen) doorgaan. Honni soit qui mal y pense. Echo had gezongen, door een nieuwe «schlager» had vervangen. De Aalsterse bediende bij de R.T.T., Kamiel Troch, graaide echter naast de 80.000 fr. Hij was er een beetje van onder de indruk, al was zijn keuze toch niet veel beter dan het bloemenabonhement, dat door de telefoonkorrespondente werd aan gewezen. En voor het vergeten wordt, moet ook nog gezegd worden, dat de Vlaamse T.V. voor de tweede keer in enkele dagen aan kondigde dat Louis Paul Boon de enkele tienduizende franken van de Huyghensprijs voor de aankoop van een nieuwe sport wagen heeft bestemd. Dat was bedoeld voor de mensen die het T.V.-programma Medium niet hadden gezien... DURVEN... NAAR NAZARETH Aan de cijfers die hierboven worden geciteerd moet een kleine korrektie worden aangebracht. Er zijn immers slechts 2.450 kijkers uit de Feesthalle huiswaarts ge keerd. De overige 50 reden met de arm tierige Willy Lustenhouwer naar Nazareth. Hij vond immers middel om de prijsvraag over Frank Fernandel, Brigitte Bardot en Jeanne Morau reeds bij de aankomst van de eerste deelnemer op te lossen. En dat worden in de vo.ksmond T.V.-sterren ge noemd... En zij reden naar Nazareth. Met tanden borstel, japon, valiesje, voor de droomreis van hun leven. Daarrond kon een prachtige 1 aprilgrap worden gesmeed. Nu hoorden wij vijf minuten de zoet gevooisde stem van Willy Lustenhouwer met het schepen kollege van Nazareth en zagen wij de auto bus in de laatste bocht (dal was een foto- ikopij van een Fred De Bruyne reportage). Meer niet. Wij zijn dan ook bij een van de mensen geweest die de «droomreis» heeft meege maakt. Hij zegde ons dat het niet nodig was daarvoor zondagochtend te komen. «Wij waren toch al een uur later in De Klaroen, zodat wij het daar best konden vertellen. En de hors d'oeuvre die wij er kregen, lag volledig in de lijn van het pro gramma...» Meer wilde de man over zijn «droomreis» niet vertel en. Alleen hoopte hij dat hij van de politie geen proces-verbaal zal heb ben gekregen omdat zijn wagen slecht ge stationeerd stond... DE AAP Over de hartewensen kan men kort zijn. Alleen juffrouw Luypaert bracht echt wat spanning, met de goede medewerking van E.H. Dewolf, pastoor te Waarbeke, een oud leraar van het Sint Maarteninstituut. Het apekind van prof. dr. Bernard was alleen een beetje plezant toen de kepi van de agent-van-dienst, die meer oog had voor de camera, werd weggegraald, terwijl de Aalsterse Karnavalprins een goed T.V.- debuut maakte. Maar het had nog veel beter kunnen zijn indien J.P. (dixit Marc Mory) het Karnavalliedje, dat hij al in T.V. Spelevaren heeft een eerder slechte indruk gemaakte op de duizenden kijkers in de Aalsterse Feesthal.e en in de huis kamers. Sommigen beweren zelfs dat het ten slop van jewelste is geworden en, ten zij men het roer omgooit, dit... brood... en spelevaren voor 't publiek... maar best gt stopt wordt. Men kan moeilijk beweren dat hier Aal- sters chauvinisme met deze publieke af keuring kan gemoeid zijn de .okale kleur kwam inderdaad ruimschoots aan bod via L.P. Boon en Prins Karnaval. Dus niet dat... Er was ook wel de «droomreis» naar Nazareth, een stunt die er mocht zijn, maar daarmee is dan ook alles gezegd. SPIRITUALITEIT... Toch nog dit Alvast de kamerakansen wellicht met uitzondering van de man die Mare Sleen wou ontmoeten en het Aal sters karnavalliedje, waarvan het plaatje beter klinkt dan het in Spelevaren werd gezongen waren nogal naar de goedkope kant, waaruit misschien kan blijken dat men er in de Vlaamse T.V. nogal voorzich tig moet mee omspringen. Met andere Woorden dat niet kans krijgt wie wil... De rest was niet eens navenant 1 april. Als de darwinistische «professor» het sum mum van spiritualiteit moet betekenen, dan kan men zich afvragen wie men eigen lijk voor de aap wil houden, 't Is maar één woord... GEEN ENTHOUSIASME Tenslotte moeten sommige T.V.-lui er zich gaan voor hoeden een soort kunst grepen toe te passen hoe goed bedoeld ook die een zeer onaangename indruk maken. T.V. Spelevaren moge dan een spel zijn, men moet om het nu eens lapidair uit te drukken daarom niet noodzakelij kerwijze met de voeten van 't publiek gaan spelen. Dat publiek moge zich dan al eens gedragen als kleuters schoon dat niet het geval is geweest bij de aanwezigen in de Feesthalle, wier enthousiasme zelden aansloeg het hoeft er niet op een school meesterlijke toon aan herinnerd te worden, zoals dit gebeurde even voor de uitzending van start ging. Hopelijk komt een volgende Spelevaren terug op niveau, zoniet kan men het nog beschikbare budget best ter beschikking stellen voor het Aalsters Kuituurcentrum. Het is waar dat alsdan de T.V.-technici in behoorlijker omstandigheden zouden kun nen werken... De Aalstenaar André De Winter, wonende Keizerlijke Plaats, zal bij de volgende T.V.-uitzending «Speel een woord» opnieuw zijn kans mogen wagen. Tijdens een uitzending van dit programma, vorige week, boekte André De Winter sukses met het woord «Zegen», een soort visnet met van boven rubber en onderfcan ijzeren bollen, dat een zak vormt en gans de breedte van het water afspant, waardoor dan alleen kleine vissen nog door kunnen zwemmen. Het paneel kon voor dit woord geen behoor'ijke uitleg vinden, zodat de Aalste naar een tweedelige Winkler Prins Encyclopedie In ontvangst mocht nemen. Slotsom is in elk geval dat er heel wat durf nodig is om voor een dergelijk pro gramma een bom geld en een ganse stad te mobiliseren. Dan hadden wij nog veel lie ver de Aalsterse brandweer in het pro gramma gezien (het was goed gevonden, spuitgasten) of de brave man uit Nieuwer- kerken, die voor de derde keer aan de T.V. heeft gevraagd een hartewens te mogen uiten, maar heel waarschijnlijk niet origi- nee. genoeg is (de man, verblijvend in een gesticht voor zenuwzieken te Gent met een 20-tal patiënten, heeft er met zijn vrien den als enige ontspanning een biljartspel en hij wou in de hartewensen alleen een oproep doen om een nieuw laken en nieuwe ivoren ballen te kunnen krijgen). Nu mensen aan bc-1 zijn gekomen die een dagje bij een tekenaar willen zijn en organisatoren van een bloemenstoet, kan in de volgende editie van «Spelevaren» wel licht de man oon bod komen die een wed strijd met Fred De Bruyne wil volgen, of iemand anders die gaaag een beetje publi citeit rond zijn naam verwerft, of iemand van het Aalsters Feestkomitee om een ont werp van een aff.che voor de Karnavalfees- ten te vragen. Neen, mensen van de televisie, het is echt spijtig dat «Spelevaren» uit Aalst NA het Maurits Dewilde programma «Dure elektriciteit» op het scherm is gekomen. Anders had Maurits Dewilde beslist enkele interviews kunnen weglaten voor duide lijke informatie via het beeld van... Spe'e- varen. Maar gelukkig kunnen wij alles in een 1 aprilsfeer zien... Maandagavond omstreeks 19.45 uur belde de pastoor van Zolder (Limburg), die op beaoek waa bij zijn auster, bestuurster van het lager onderwijs school Moorsel- baan te Aalst-Mijlbeek, aan in de dekenij om een kijkje te nemen in de Sint Mar tinuskerk. Ingevolge de afwezigheid van Z. E. H. Deken De Vos belden zij aan bij E. H. Bekaert, onderpastoor. Ook deze was afwe zig, maar juffrouw A. De Wispelaere was bereid de kerkdeur te openen om de be zoekers rond te leiden. DADER KON VLUCHTEN Maria Ludovica De Wispe'aere opende de kerkdeur in de Rozemarijnstraat en verzocht de pastoor en zijn zuster even te wachten tot ze het licht had aangemaakt. Daarop ging ze naar de sakristie, maar nog voor ze het licht kon aanmaken werd ze door een onbekende met een stuk ijzer neergeslagen. Terwijl ze viel kreeg het slachtoffer nog enkele felle slagen op het hoofd en op haar hulpgeroep snelden de twee bezoekers onmiddellijk toe. Deze werden op hun beurt door de onbekende bedreigd, maar toen E. H. Van Heusden een stoel greep om zich te verded.gen, sloeg de kerel op de vlucht en kon via de opengebleven deur ontkomen. Het slachtoffer werd door de dienst 900 naar het stedelijk hospitaal overgebracht, waar vastgesteld werd dat zij een sche delbreuk had opgelopen. KONFRONTATIE In de loop van de avond verschenen de politie van Aalst, de B.O.B. en het parket van Dendermonde ter plaatse. Er werd vastgesteld dat de ongekende dief zich in de kerk had laten opsluiten en dat hij a.le offerblokken in de sakrlstij reeds had gekraakt. Nadien werden zelfs een paar schoenen teruggevonden. Er vielen verdenkingen op een 30 jarige man uit Erembodegem, die in de loop van dinsdagavond werd voorgeleid en zou ge- konfronteerd worden met de overige per sonen. Dit bracht evenwel geen oplossing teweeg. TOESTAND VAN SLACHTOFFER BEVREDIGEND Naar we konden vernemen was de toe stand van juffrouw De Wispelaere, niet tegenstaande ze erg toegetakeld werd, woensdag bevredigend. 1 MILJARD Voor de Rotary Club van Ninove sprak dezer dagen de h. L. Moyersoen over de ekonomische situatie van de Denderstreek. De h. Moyersoen zei o.m. Sedert 1959 werd in ons arrondissement voor 1013 mil joen nieuwe industrieën gebouwd. En daar voor zijn er 473 miljoen kredieten besteed, welke genoten hebben tot percentage van 75 t.h. rentetoelagen. Een miljard is dus in ons arrondissement geinvesteerd tijdens de voorbije zeven jaar. FALINGEN Tijdens 1966 werden 11 falingen door de Rechtbank van Koophandel gesloten, ter wijl er 72 voor open werden verklaard. BLOEMENVEILING Tijdens 1966 steeg de omzet van S.M. Veiling Flora tot 97.500.000 Fr. In het eerste boekjaar, 1957, bedroeg dit cijfer 36.500.000 Fr. KOMEN EN GAAN «Tijd», het weekblad van het VEV, heeft het verschijnen aangekondigd van een nieuw financieel-ekonomisch dagblad. Te Brugge is anderzijds het Westvlaams weekblad «De Nieuwe Dag» ter ziele ge gaan. Het verschijnt voortaan als maand blad. DE WERKLOOSHEID TE AALST Tijdens de week van 19 tot 25 maart wer den per dag gemiddeld 3.308 werklozen ge- kontroleerd. De verdeling is als volgt 1.168 volledig werkloze mannen; 576 volledig werkloze vrouwen; 586 gedeeltelijk en toevallig werkloze mannen; 978 gedeeltelijk en toevallig werkloze Woensdag 19 april a.s. zal de honderdste verjaardig gevierd worden van Mevr. Richard De Stobbeleir, geboren Pelagie De Grauw, geboren te Aalst op 19 april 1867, wonende alhier, Capucienenlaan 79. De honderdjarige zal op 19 april a.s. te 11.30 uur door het stadsbestuur plechtig ontvangen worden op het stadhuis, alwaar haar door de heer burge meester geschenken zullen worden overhandigd, resp. namens Zijne Majesteit de Koning en namens het stadsbestuur. Over een afleidingsmaneuver, ongestempelde Spelevaren-kaarten, telefoontjes en een taxirit Aalst - Nieuwerkerken Deze krant is zaterdag 11. zeer onbetrouw baar geweest. Une fois n'est pas coutume... Maar het was moeilijk om aan de verlei ding te weerstaan die geboden werd door de Vlaamse T.V.... en Henri Van de Perre, de dynamische, moge het ons vergeven. De lezers, enkele tientallen, die al dan niet de stadhuisdrempel hebben overschre den teneinde hun toegangskaart tot de Feesthalle «geldig» te laten stempelen, bieden wij wel excuus aan. Schoon dit in alle gevallen niet eens noodzakelijk was. Sommige mannelijke lezers zouden inder daad naar verluidt, ten overstaan van hun twijfelachtige ega's, staande hebben gehouden dat het bericht waarbij de be zitters van toegangskaarten tot de Feest halle werden uitgenodigd deze te laten afstempelen in de dienst «Bevolking» van 't stadhuis, juist was. Weshalve zij de kans kregen «even» uithuizig te zijn. Onze excuses ook aan Burgemeester Blanckaert, die menig telefoontje heeft gekregen en aijn interpellanten terecht heeft gerustgesteld. De lezer uit Nieuwerkerken, die nog wel per taxi stande pede ende nutteloos naar 't Aalsters stadhuis is gereden en wiens naam ons niet bekend is, nodigen wij ne derig maar dringend uit op ons kantoor Het lijkt ons aangewezen dat zoveel goede trouw dubbel en dik moet vergoed worden. En wij menen het. De gebeurlijke belangstellenden voor de D'67-meet.ng voor 't stadhuis kunnen moeilijk excuses inroepen. Als afleidings maneuver was het toch nogal doorzichtig. Wijl we, op één na, prettige telefoontjes kregen omwille van deze 1 aprilgrapjasse- rij, geven wij graag andermaal rendez-vous volgend jaar op 1 april. Een verwittigd man is er twee waard. TRADITIEGETROUW Vele Aalstenaars hebben tijdens het voorbije weekeinde een uitnodiging gekre gen om zich aan te b.eden bij schepen Ringoir in verband met de regeling van hun pensioenkwestie. Men zegt dat een eerbiedwaardig Aal sters raadslid, wiens naam we niet zullen noemen, zich als eerste slachtoffer van deze Aalsterse 1 aprilgrap bij schepen Ringo.r heeft aangeboden. De traditie van weleer industrieel Schot- te, Frans Tack e.a., is dus nog levendig in de stad van Pierlala. Onze Dendermondse konfrater De Voor post heeft inmiddels ook al op 1 april de Spelevaren-uitzendlng te Aalst toch gepro grammeerd in de Oktoberhalle te Wieze. Dendermondenaars, die nogal lichtgelovig zijn, zouden zich inderdaad zaterdag 11. in bedenkelijke toestand te Wieze hebben aangeboden In welingelichte kringen wordt verteld dat de bewuste mededeling door onze Den dermondse konfraters gepubl ceerd, uit

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1