doorheen de stad Sport op alle fronten Burgerlijke stand 11e Provinciale Prijs «Jozef Ghyselen» Geneeskundige zondagdienst Wachtdienst der Apoteken Marktprijzen der stad Aalst It" 70 jaar geleden... Het Rijbewijs Bond van Grote en Jonge Gezinnen Aalst Geboorten KOMMUNIE- PRENTJES Grote LENTESHOW WEDSTRIJD IN VOORDRACHTKUNST EN WELSPREKENDHEID STAD AALST Zal de diensi verzekeren voor dringende gevallen zo de huisdokter afw< zig is Zaterdag 8 april variaf 13u30 Zondag 9 april Woensdagnamiddag 12 april en na 20 uur tot en met Vrijdag 14 april Dr. J. DE LOOF Karei van de Woestijnestr. 18, Aalst Tel. 233.00 STAD AALST De apoteken der stad zijn gedurende de week open van 8.30 u. tot 12 u. en van 13.30 u. tot 19 u. Zaterdag 8 april vanaf 13u30 Zondag 9 april en nachtdienst gans de week Apot. DE BIE Moorselbaan 152, Aalst Tel. 277.73 Aardappelen 3,5; aju n 813: sjalotten 4565; prei, per Dundel 513, groene selder 2,5—6; witte selder -1—12; knolsel der 5_i2; wortelen 4—8; bloemkool 8—16; rode kool 3—7; witte kool 2,5—7; savooi 36; spruiten 1728; witloof 1022; to maten 4560; soeptomaten 2530; padde- stoelen 5575; schorseneren 11—15; spi nazie 16—23; verse knoflook 11—16; cicho reiwortels 58; andijvie 56,5; kropsla 4—8; tuinkers 35—50; dragon 8—14; pe terselie 35—55; kervel 30—35; tijm 6—8; pinksternakel 3—5; komkommer 7—15; rabarber 4—8; braadkippen 27; soepkippen 22; konijnen 38; jonge duiven, het koppel 70; oude duiven 26; eenden 26; kalkoenen 32; barberienen 25; ganzen 26; hoeveboter 104; melkerijboter 107; rundvlees zonder beenderen 150160; rundvlees met been deren 7085; varkensvlees 110125 fr. Op 25 maart 1897 bracht de Geschied en Oudheidkundige Kring van Gent een bezoek aan onze stad. In zijn verslag schrijft Kanunnik (en kunstkenner) Van den Gheyn over het (oud) hospitaal van Onze Lieve Vrouw «Wie toch had tot hiertoe het bestaan der wonderbare kunstschatten vermoed, met zulke ijverige zorg bewaard in dit nederige toevluchtsoord, waar »nen eerst maar zou gemeend hebben de ellende des levens te ontmoeten Twee jaar later zou alles worden over gebracht naar het nieuwe ziekenhuis. Het is deze kunstverzameling onlangs nog aangevuld door schilderijen vroeger opgehangen in de lokalen van de K.O.O. in de Kattestraat die door de V.V.A.K. wordt bezocht op zondag 9 april. Deze gelegenheid krijgt U maar eens in 't jaar. Breng een vriend mee... en maak hem lid van onze vereniging. Samenkomen in de Gasthuisstraat te 15 uur. MEISJES - CHIRO SINT JOZEF Op zondag 16 april 1967 te 18 uur richt de Meisjes Chiro van de Sint Jozefspa rochie een ouderavond in onder het motto «Type '67». Deze ouderavond gaat door in de Sint Jozefskring, Meuleschettestraat. De inkom bedraagt 20 fr. KUNSTAMBACHTEN j UIT HET OOSTEN I Paters Kapucijnen stellen ten toon van I 9 tot 16 april in de zaal van het klooster van 9 tot 12 en van 14 tot 22 uur. Toegang vrij. C V P. ZITDAGEN TE AALST Sen. E. OOPPENS Maandag 10 april Groen Kruis van 10 tot 12 uur. l°j - W. VERLEYSEN dj Dinsdag 11 april I Groen Kruis van 19.30 tot 20.30 uur. n1 - L. MOYERSOEN Zaterdag 15 april aan huis in de voormiddag. - R. OTTE Zaterdag 15 april Groen Kruis te 10 uur. SINT JORISKLUB Vaste aktiviteiten i Donderdag open van 16 tot 23 u. 19.30 Rietwerkatelier Vrijdag open van 16 tot 23 u. 19.30 Judo (beginnelingen) 19.30 Kunslglazuur 19.30 Mirimbewerking 20.30 Tafeltennisclub 20.30 Koor B O G O M A de beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bredestraat, 31 AALST - Tel. 213.23 Bezoek onze tentoonstelling Voor de elfde maal richt de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer Sinte Barbara, Arbeid en Kunst, Aalst de «Prijs Jozef Ghyselen» in. Deze wedstrijden in voor drachtkunst en welsprekendheid kennen sinds hun ontstaan, reeds 11 jaar, een stij gend sukses. Vorig jaar waren er niet min der dan 130 deelnemers, uit a'.le delen van de provincie, zodat men werkelijk van een wedstrijd op provinciaal vlak mag gewagen. Voor de belanghebbenden vermelden we hier de voornaamste punten uit het regle ment Alle kandidaten worden, volgens hun leeftijd op 28 april 1967 in vijf reeksen ingedeeld Voor de voordrachtwedstrijd reeks A van 14 tot 16 jaar reeks B van 16 tot 18 jaar reeks C van 18 tot jaar Gedichten en proza worden toegelaten. Voor het welsprekendheidstomooi reeks D van 16 tot 18 jaar reeks E ouder dan 18 jaar Er zal een onderwerp naar keuze en een opgelegd onderwerp behandeld worden. iDe wedstrijden hebben plaats in de feestzaal «Groen Kruis», Sint Jorisstraat, 26, Aalst, op dinsdag 2 mei 1967 te 18 uur voor de reeksen C, D en E. Voor de reeksen A en B op woensdag 3 mei 1967 te 15 uur. De aanvragen tot deelneming worden uiterlijk donderdag 27 april ingewacht, met vermelding van naam, adres, geboorteda tum en eventueel naam van de schoo.. Voor de wedstrijd in voordrachtkunst moet nog worden toegevoegd tekst van de voordracht, in 3 eksemplaren, indien moge lijk getikt en op kwartoformaat, plus de naam van de auteur; voor de we.sprekend- heid gekozen onderwerp. Tijdcfis de plechtigheid op woensdag 10 mei 1967 te 19 uur zeer stipt, in de feestzaal van het stadhuis te Aalst wordt de wisselschaal «Jozef Ghyselen» aan de winnende school overhandigd en worden voor eervolle prestaties prachtige prijzen en erediploma's u.tgereikt. De Koninklijke Aloude Rederijkerskamer Sinte Barbara, Arbeid en Kunst Aalst, wil hiermee bijdragen tot 'n algemene versprei ding van onze beschaafde taal en biedt aan onze jeugd de gelegenheid haar talen ten in het openbaar te demonstreren. Voor reglementen van de wedstrijd, aan vraag tot deelneming of verdere inlich tingen Emiel Van Essche, Vilainstraat, 21, Aalst. Erevoorzitter Dr. Viassenbroeck, voor zitter advokaat Gaston Grysolle, sekretaris Devil.é en hun medewerkers van de Aal- sterse Bond voor Grote en Jonge Gezinnen, organiseren voor de leden een grote feest avond, op zaterdag'8 april te 19.30 uur in de zaal Madeion, Grote Markt. Op het feestprogramma Welkom met stemmige orgelmuziek, door de h. G. Temmerman. Poppenspel voor jong en oud, door de h. Rik Meesen. Feestrede door de gewestsekretaris de h. Roosens, die za". handelen over «Wat is de Bond voor zijn leden «Wat ver wacht de Bond van zijn leden en «Wat indien de Bond zou verzwakken of ver dwijnen Optreden van de h. Edmond Wellekens met een kunstzinnig programma. Verloting van een mooie fiets. Dans, ontspanning en gezellig samenzijn. Elk lid ontvangt een gratis lot voor de tombola. De inkom is kosteloos voor de leden, doch de kinderen beneden de 16 jaar die nen vergezeld te zijn van hun ouders. STAD AALST Voor de personen die geboren werden na 25 mei 1944, ook al worden zij pas 18 jaar na 1 januari 1967, volstaat het de leergang theoretische verkeerslessen te volgen aan de door de staat onder nr. 3.105 erkende V.A.B. RIJSCHOOL, Stationstraat 31 Aalst. Een nieuwe lessenreeks wordt ingericht op 11 april te 19.30 u. De lessen worden gegeven op dinsdag en vrijdag. Het eksa- men heeft plaats op vrijdag 28 april. Inschrijvingen bij de V.A.B.-vertegen- woordigers H. Tal'oen, Parklaan 93 (tel. 221.90) A. Machiels, Val. de Saedeleerstraat 25 (tel. 239.08) Lesgeld 600 fr. (handboek inbegrepen) VAN 28 MAART TOT EN MET 3 APRIL OVERLIJDENS Maria De Backer, zb, 65 jaar, wede Remi Heymans, Denderleeuw De Nayerstr 47. Ludovica Van Gyseghem, zb, 80 jaar, echte Guillielmus Van Cauteren, Aalst Koolstr 71. Maria Coppens, zb. 72 jaar, echte Jaak Van den Bril, Aalst Gentsestg 59. Ernest Van den Steen, spinner, 49 jaar, echt Clementina Redant, Aalst Leopoldlaan Jules Goeman, landbouwer, 67 jaar, echt Maria Van Cauwenberge, Sint Lievens-Esse Doornstr 23. Amandine Van den Eeckhoudt, zb, 53 jaar, echte Gustaaf De Sutter, Aalst Kreu- pelveldstr 60. Maria De Wachter, gep. 70 jaar, onge huwd, Haaltert Brilstr 17. Maria Van Holsbeeck, zb, 64 jaar, echte Frans Robyns, Hekelgem Terlindenstr 25. Joannes Engels, zb, 69 jaar, echt Maria Van den Borre, Liedekerke Meersstr 198. Livinus Meersman, gep. 67 jaar, echt Nathalia De Ridder, Aalst Jan Bijlstr 42. Rosalia D'Herde, zb, 71 jaar, wede Ca- millus Parewyck, Erpe Kattelinnestr 59. Hendrik Van den Biest, handlanger, 61 jaar, echt Maria Sonck, Denderleeuw Ro- destr 21. Emmelina Pieters, zb, 81 jaar, echte Victor Coppens, Lede Markiezaatstr 55. Joanna Luycx, zb, 60 jaar, echte Richard Boeykens, Aalst Jan De Windtstr 27. Isidoor Op de Beek, werfleider, 52 jaar, echt Suzanne Veeckman, Aalst Dender- mondsestg 7. Petrus Anné, burgerl. inval., 60 jaar, echt Helena Hoevelinck, Aalst Gentsestg 17 Simonne Dewyngaerd, zb, 56 jaar, echte August De Preter, Aalst Wellekensstr 9. Valeri Muy aert, landbouwer, 66 jaar, ongehuwd, Moorsel Eikenstr 24. Henri Corthals, zb, 77 jaar, wedr Alberta Baeyens, Haaltert Brilstr 17. Maria Debbaut, dienstmeid, 60 jaar, on gehuwd, Nederhasselt Keylandstr 3. Jozef Meert, grondwerker, 63 jaar, echt Maria Vermeir, Moorsel Rijgerstr 8. 1 dood geboren kind. HUWELIJKEN Roger Constandt, bankbed.ende, St. An- dries Gistelstg 232, met Hi.de Henckens, lerares, Aalst Geraardsbergsestr 73. Diederik Sterck, student, Aalst Beek- veldstr 20, met Denise Carlier, zb, Aalst Kareelstr 130. Luc Van de Putte, drukker, Aalst Korte Zoutstr 29, met Godelleve Van Sevecote, zb, Aalst Posthoornstr 95. Willy Matthys, bediende, Liedekerke Violetteweg 18, met Marie-CIaire Van Op- denbosch, kleuterleidster, Aalst Merestr 20 Etienne Verlée, beambte RTT, Aalst Wijngaardstr 39, met Francine Parrez, stikster, Aalst Stoofstr 18. Willy Coen, leraar, Aalst A. Marcelstr 33, met Jeannine Roelandt, onderw.jzeres, Aalst Spoelstr 23. STAD AALST VAN 28 MAART TOT EN MET 3 APRIL Mark D'Haese, Stg op Aalst 91 Hofstade Carine Willems, Mo.enstr 42 Hofstade Marleen Dueleman, B.nnenstr 347 Aalst Andrea Pirson, Katte weg 2 Erpe Wim Schockaert, V. de Saedeleerstr 35 Aa st Filip Clompen, Hoogstr 40 Woubrechtegem Griet Adams, Vesten 31 Beveren-Waas Kathleen Fieremans, Charlotteweg 1 Erembodegem Patric.a Temmerman, Herzelestr 88 Ressegem Geert Vermei- ren, Kruisabeelstr 5 Moorsel Isabeile Vanachter, Acrenstr 1 Viane Ann Cor nells, P. Van Cauwelaertstr 16 Ternat Carmen Meert, Stationstr 32 Liedekerke Els Van Dorpe, St. Jobstr 181 Aalst Erw.n De Block, Voystr 101 Vlekkem Martine De Block, Voystr 101 Vlekkem Patricia Moerenhout, Stationstr 7 Lede Peter De Bolle, Teerlingenveldstr 19 Nieu- werkerken Christophe C aus, Regels- bruggestr 62 Aalst Inge Smoes, Potaar- destr 64 Teralfene Anja De Koker, Beekstr 88 Kerksken Chris Van Droo- genbroeck, Kru.sstr 9 Hekelgem Mireille De Backer, Wijrtr 7 Lede Michel Loc- cufier, Pastorijweg "10 Hekelgem Gunter Van den Steen, Hooi*ereweg 12 Haa tert Eddy Van Rossem, Ho^nkruisstr 5 Moorsel Nancy De Weghe, K.aemputten 100 Liedekerke Nadine De Weght, :dem Erika Meersschaeut, Paddestr 1 Lede Dirk D'hoe, Meersstr 51 Liedekerke Katia Hemmeryckx, Parklaan 7 Aalst Nadine Delmo.tie, Binnenstr 4 Erembode gem Peter De Meyer, Koolstr 91 Aalst Bruno Baeyens, Nijverheidstr 171 Mere Karina Huyghebaert, Hofstr 11 Kerks ken Danny Vonck, Hoefstr 3 Haaltert Pilar Navarro-Navarro, Diepestr 48 Aalst Jurgen Tack, Molenstr 13 Aalst Guy Saeys, Ninovestg 135 Erembodegem Ann Moerenhout, Ronkenburgstr 5 Lede Wim Van Overwalle, Gentsestg 317 Aalst Danny Van Eeckhout, Molenstr 27 Hof stade Ann Wachtelaer, Regentiestr 120 Welle Joost Roggeman, Lange Haag 4A Herdersem Chris Van Impe, Driehoek- str 66A Kerksken Nancy Van Mosse- ve.de, St. Pieters voorplein 16 Ukkel Geert Grauls, Vrijheidslaan 15 D.ibeek Mare De Valck, Hofstr 31 Kerksken Guy Claus, Molendreef 66 Aalst Achilles Suenaert, Dorp 27 Aaigem Rafael Rot- tiers, Vier Uitersten 1 Schoonaarde Els Dooremont, Bosstr 75 Haaltert Hilde Van Zype, Beekstr 11 Oordegem Danny Machteld De Kesel, G. Gezellestr 73 Den- Redant, Hoogstr 63 Baardegem Geert Van Leuven, Oude Gentbaan 291 Aalst derleeuw Jo Van den Wijngaerde, Me restr 58C Nieuwerkerken Ilse De Jaeger Magerstr 73 Mere Marleen Van Vo xem, Vredestr 10 Erembodegem Isabeile De Groote, Uiterdijksterweg 43 Leeuwarden (Ned.) Hilde Van Gerwen, Wallekens- weg 27 Opwijk Lieven Burms, Dorp 9 Mere D.rk Chiau, Vondelen 12 Dender- houtem Steven Palsterman, Leuvestr 90 Erembodegem. HUIS COPPENS Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Telefoon 212.53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bond Grote Gezinnen - Zegels Valois Drukkerij De Gazet van Aalst Schoolstraat, 26, Aalst Na Parijs en Berlijn komen wij te Aalst Parkhotel, Leo de Bethunelaan 18. POSTICHEN VOOR DAMES EN HEREN maandag 10 april te 20 uur GROTE LENTESHOW met medewerking van De Vrede, Galerie De Keizer, Milsac, Edelweis, Lubin, Wella. Begeleiding Oscar De Naeyer, tv-vedette. Ingericht door de «Artistieke klub van het haarkapsel» Aalst. Plaatsbespreking bij de medewerkende huizen en bij Jos De Waele, Gentsestr. Weer punten voor Eendracht De Eendrachters waren tegen het sterk aangeschreven Jambes nog eens op hun best Alhoewel zeer nipt kan de zege voor de Ajuinen ten volle verdiend genoemd worden ingevolge het massaal overwicht gedurende de tweede helft. Voordien had Eendracht het niet gemakkelijk gehad en keeper Van Hoorne moest op zijn sterkste benen staan om niet gevloerd te worden. De gevaarlijkste aanvallers bij de gasten waren Surin en Frère, die ook wel tegen slag kenden toen een paar loeiers tegen de deklat te pletter vlogen. Denk nu niet dat de Ajuinen er tijdens deze periode niet bij te pas kwamen. Wel integendeel, in het eerste kwartier kreeg men reeds kansen toen Everaert een prachtvoorzet van Dré De Nul aan de voet kreeg, en aan het half uur toen na fraai werk van het trio Suys, Gambassi, Everaert de bedrijvige Freddy Schollaert een pracht van een sco rekans kreeg en ook niet aarzelde, doch jammer had de referee buitenspel gezien. Het overwicht van de Eendrachters kwam er echter, zoals wij hoger zegden, in de tweede helft. De Walen werden een hele tijd op hun doel geplakt en reeds aan de 50e minuut scoorde Everaert na voor bereidend werk van Schollaert het enige en winnende doelpunt van deze partij. Enige doelpunt inderdaad, want alhoewel de gasten naar het einde toe nog enkele wanhopige tegenaanvallen ontketenden die niet zonder gevaar waren, zou de stand met meer gewijzigd worden en bleef de buit verdiend in de handen van Eendracht, dat met deze nieuwe puntenwinst reeds naar de vierde rang in de klassering is opgerukt. Volharden nog niet gered De jonste speeldag kon voor Volharden geen slechter verloop krijgen. Immers, niet alleen diende men de twee punten in de stekjesstad te laten, doch ook de andere kandidaat-afdalers Olympia en Dendermonde konden één puntje oogsten, waardoor de toestand in de klassering voor de Ajuinen ineens weer dreigende vormen aanneemt. Indien wij het goed voor heb ben zouden er drie koppen moeten vallen en in dat geval zal het voor de groen zwarten nog een gevecht op leven en dood worden voor het behoud met Olympia en Dendermonde. Laat ons hopen dat de jon gens van de Asserendries, nu er in de fusie met Adelaars meer schot schijnt te komen, de redding kunnen verwezenlijken om volgend jaar op een nieuwe kerf te beginnen. Om nog even op de wedstrijd tegen Ni- nove terug te komen, kunnen wij een ster ke eerste helft van de Ajuinen onderstre pen, waarbij men langs Frans Verhofstadt zelfs op winst kon komen. Het was echter in de tweede helft dat men door de knieen ging toen de lokalen, geholpen door een sterke wind, de Volhardenmuit met sukses belegerden. Punten voor Adelaars en Arend Kon Arend na een verdienstelijke partij op Nieuwerkerken één puntje in de wacht slepen, dan deden de Adelaars hetzelfde te Erondegem. De Oranjen verdienden er ze-fs de zege, doch de lokale defensie had dame Fortuna aan de zijde, waardoor de Ajuinen het met één puntje moesten stel len. Roger De Wolf is weer daar Tijdens het jongste weekeinde overtroef de Roger De Wolf al de liefhebbers uit het Aalsterse met een schitterende pres tatie in de Ronde van Vlaanderen. Van bij de start was hij steeds aan te treffen in de vuurlinie en hij was trouwens de enige Denderstreker die betrokken was in de beslissende vlucht. Uiteinde.ijk legde de Aalstenaar beslag op de vijfde plaats, terwijl hij daags nadien in de Trofeerit te Stekene weer een fel opgemerkte wed strijd reed en op een ereplaats eindigde. Nu Roger De Wolf op maandag 10 april a.s de ge egenheid krijgt om onder de ogen van zijn supporters te strijden in de wegrit te Mijlbeek, zou het wel eens een eerste voltreffer kunnen worden voor deze sterke kerel, alhoewel ook zijn stadsgeno ten Hugo Coppens, Ward Ernst en Hugo Cooman een briljante prestatie op het oog hebben.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3