Super shop Waarheen te Aalst? mm Bouwhulp Parage INJECTA p.v.b.a. /ersskerin gen Jean Meert andelspocket- Noteer in uv/ agendo: Kattestraat 78, Aalst. WEBA» De Mirakelridder Weekkalender Het Aalsters Toneelverbond - ATV Het Aalsters Soldatenhoekje Wist je... «Die lieve Dames Groen» 30 jaar zangfeest Pater Rasschaert wordt herdacht te Erembodegem Koncert Frans Perebocm la-o.t - ASSERiNDRIES 76 TEL. (053)263.76 AALS7 Personer m is Sportwagens - tvvagens P.V.B.A. Lid van de Handelskamer Aalst Dendersïraat 18, AALST Tel. (053) 227.57 betekent veilig bouwen zonder zorgen betekent goed en goed koop bouwen. Onze faam honderden referenties honderden gelukkige gezinnen. Officieel verdeler NIEUWK'JiS HEMDENDIENST doet het beter TEL. 238.65 VRIJHEIDSTRAAT 3, AALST Tel. (053) 222.02 Alle Verzekeringen Hypotheekleningen DOE UW KEUS... Duizenden artikelen van de beste merken, Radio, T.V., Naaimach:nes Elektrische en nuishoudapparaten Gereedschap. autobenodigheden fietsen, sanitair, keukenmeubels, enz, enz... 20, SIMT JOZEFSTRAAT AALST presenteert komedie in drie bedrijven door LOPE DE VEGA Regie Francois Bernard zondag 23 april 1967 19 uur maandag 24 april 1967 20 uur donderdag 27 april 1967 20 uur zondag 30 april 1967 19 uur Schouwburg «GROEN KRUIS», St. Jorisstraat, Aalst. Kaarten te bekomen in cafe Paviljoen en op de dagen der vertoningen zaal Groen Kruis Met medewerking van het NOORDSTARFONDS, .kulturele stichting van de Vlaamse verzekeringsmaatschappij DE NOORDSTAR EN BOERHAVE, Groot Brittannielaan, 47 Gent. - Dat een pantser-soldaat van het mooi weer op 8 april dankbaar gebruik maakte om dat hoog blondje eens het stadspark rond te leiden. - Dat de Aalstenaars die voortaan opgeroepen worden naar het Klein Kasteeltje geen vrees meer moeten hebben van er in een totaal vreemde omgeving terecht te komen. Er zetelt immers een stadsgenoot-milicien in de 2e Kie Administratie. - Dat het komende zomer-seizoen heel wat reisplannen voorziet voor bezoeken aan de BSD. De publicatie geschiedt in het volgend nummer van de Ajuin - Dat nog meer van deze wist je's ingewacht worden op de sol datendienst, Boudewijnlaan 1 Je vrienden van het thuisfront te Aalst in zaal ««Kring Met deze klucht in drie bedrijven van Guy Paxton en Ed. Van Hoille sloot de piep jonge toneelgroep «.Nieuw Leven» hun eer ste seizoen af. Dat hun eerste opvoering in januari j.l. (.Plantage Tamaride) geen eendagsvlieg was. zal door het zeer talrijk publiek bij aeze vertoning spoedig opgevallen zijn. Beginnen we maar met de zeer smaakvolle ingerichte huiskamer als decor, waarin we het verzorgd werk vonden van ontwerper P. Kiekens en zijn ploeg naarstige medewer kers. De vertolking van dit stuk dreef op een zeer goed peil met in de hoofdrollen een puike uitvoering van H. De Ras, H. Michieis, Linda De Rijck, Marianne De Brucker (debutante) en mevr. Devriendt. Zeer opvallend was ook de verzorging van de figuratie waarin flink werk geleverd werd door R. De Cock, J. Devillé, mevr. Espenhout, M. Van Mulders en debutant V. Devriendt. De inhoud van het werk zelf werd een paar maal ontsierd door de soms te lang durige inleidende gesprekken voor bepaalde situaties die nochtans tot een minimum herleid en herwerkt werden door regisseur H Larcher, wiens werk ten stelligste te waarderen valt, voor wat hij uit zijn spelers- matriaal heeft weten uit te krijgen. Hierme de heeft «Nieuw Leven» zijn geboortejaar achter de rug en staan ze op de drempel voor een mooie toekomst indien ze met de zelfde geest en zelfde toewijding verder gaan. Kriticus DAViDSFONDS AALST Op 28 mei presenteren Regine Clauwaert en Jef Burm het Vlaams Nationaal Zang feest in hei Antwerps Sportpaleis. Naast een pleiade dirigenten, waaronder Hendrik Diels, Jef Tinei en Renaat Veremans treden nog op «The Shepherds» - «Dansa Ritmica» - «Kerngroep SFX» - «Pro Arte Gymnastic?.». Een drietal fanfares en het Brugs Koper-ensemble zorgen verder voor de muzikale omlijsting. Dit jaar kan U ook met ons naar Antwer pen. Een autobus vertrekt op de Esplanade (St. Jozefskerk) om 12.15 uur. De prijs (reis en ingang) bedraagt 110 fr. of 130 fr. naargelang niet- of wel gereserveerde plaat sen. Tot 18 mei kan U inschrijven bij Willy Van Boxstael, Esplanade 2. Karei van den Bossche, Posthoornstr. 59. Of door storting van het bedrag op P.R. 322837 van Davidsfonds Aalst. Ook voor afzonderlijke kaarten kan U op deze adressen terecht. Gezien het sukses van deze busreis is het aangeraden niet te oorzelen om plaatsen te bestellen. FEESTELIJKHEDEN Zaterdag 15 april Te 19u.30 in de H. Hartkring, Dr De Moorstraat, feestavond onder het motto Aprilse grillen» ingericht door de Jong Davindsfonds-afdeling van de H. Hart- wijk. Te 20 u in de zaal van «De Korren- bloem, bij Gaston Van der Eist, Grote Markt, Verbroederingsavond met Stu- dentiekoos samenzijn, ingericht door de Oudstudenten van het Vrij Technisch Instituut Zondag 16 april Ter gelegenheid van de kermis op de wijk Rozen worden allerlei vermakelijk heden en feestelijkheden ingericht. Te 18 u. in de zaal van de Sint Jozefs kring, Meuleschettestraat Ouderavond ingericht door de meisjes-chiro St Jozef Maandag 17 april Te 20 u. in de feestzaal van het stad huis concertavond ten voordele van het boekenfonds van de Academie voor Mu ziek, Ballet en Toneel, ingericht door de Oudleerlingenbond van de Academie TONEELVOORSTELLINGEN Zaterdag 15 april Te 20 u. in de stadsschouwburg, Vrede plein, opvoering van de avant-premiere van «De knecht van twee meesters» door de toneelgroep Kern 63, ingericht door de Bond van Grote en Jonge Ge zinnen Op 24 maart jl. was het precies drie jaar geleden dat Pater Herman Rasschaert uit Erembodegem in India om het leven werd gebracht door een opgezweepte menigte wilde mannen die een aan tal Muzelmannen wilden bedreigen, voor wie de Erembodegemse missionaris wilde tussenkomen. Nadat de naam van Pater Rasschaert aan een nieuwe straat in Erem bodegem werd gegeven, zal door het Da vidsfonds Erembodegem-Centrum en door de K.W.B. op zaterdag 15 april te 19u.30 een herdenkingsavond worden georgani seerd. Pater Van Branteghem zal een lezing houden over pater Rasschaert, en zal dia's en een film tonen waarop het leven van de Erembodegemse missionaris is weergege ven. Aangezien deze avond als een blijk van waardering is opgevat voor het werk van deze figuur, zal de inkom in de gemeen teschool (Gaston De Schepperstraat) vol ledig kosteloos zijn. Zondag 16 april Te 19u. in de feestzaal van het Groen Kruis, St Jorisstraat 26 opvoering van de operette «De Graaf van Luxemburg» door het Aalsters toneelgezelschap «'t Land van Riem». Te 20 u. in de stadsschouwburg. Vrede plein, opvoering van het toneel werk «De knecht van twee mees ters» van Carlo Goldoni door de Aalsterse toneelgroep «Kern '63». Maandag 17 april Te 20 u. in de stadsschouwburg, Vrede plein, opvoering van «De knecht van twee meesters» door Kern '63 TENTOONSTELLINGEN Tot zondag 16 april van 15 tot 20 u. in de zaal van het Belfort, Grote Markt tentoonstelling der werken van kunst schilder Wilhem Mechnig Tot zondag 16 april van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u in de lokalen van het Oud Hospitaal, Oude Vismarkt, ten toonstelling met werken van wijlen Mo dest Van Mulders Tot zondag 16 april van 9 tot 12 en van 14 tot 22 u in de zaal van het Ka pucijnenklooster, Kapucijnenlaan, ten toonstelling over Kunstambachten uit het Oosten. Zaterdag 15 april Van 14.30 tot 18 u. in de lokalen der «Dames van Maria» Onderwijsstraat, tentoonstelling der werken van de leer lingen van de afdeling snit en naad. En kele werken van de leerlingen zullen verkocht worden. Zondag 16 april Van 14u.30 tot 18 u. in de lokalen der school van de Dames van Maria, Onder wijsstraat, tentoonstelling der werken van de leerlingen van de afdeling snit en naad VERGADERINGEN Zondag 16 april Te 9 u. en te 13.30 u. in de zaal van het Sint Jozefscollege jaarlijkse recol lectie van de H. Hartbonden. Er zal ge handeld worden over «De Kerk in be weging» en «De taak van de leek, in de Kerk». DANSCURCUS Dinsdag 18 april Van 19u.30 tot 20u.45 voor beginnen- den en van 20u.45 tot 22 u. voor ge vorderden danscursus ingericht door de Vlaamse Toeristenbond in het lokaal De Korenbloem, bij Gaston Van Der Eist, Grote Markt. SPORTMANIFESTATIES Zondag 16 april Te 9 u. in de sportzaal Okapi, Burcht straat, Belgische kampioenschappen keurturnen voor de jeugd ingericht door de Turnkring der stad Aalst Te 15 u. in het Beukenhof, Langestraat petanquetornooi ingericht door de Aal sterse petanqueclub «P.C. Alosta». Dinsdag 18 april Te 19u.30 in de St Martinuskring. Korte Zoutstraat 40. tweede ronde van het biljarttornooi ingericht door de bil jartclub «St Martinus» Woensdag 19 april Te 19u.30 in de St Martinuskring, Korte Zoutstraat 40 derde ronde van het biljarttornooi ingericht door de bil jartclub «St Martinus» FILMVERTONINGEN Voor allen ALFA - Z. Maya l.vbh. Voor volwassenen FEESTPALEIS: De gravin van Hong- Kong Vbh. PALACE: Hartentroef in Tokio voor O.S.S. 117 Vbh. RIO: Objectief in zicht Bijf. Terreur over Hong-Kong Vbh. Te mijden ALFA - W.: Natuur door de zon Dallas bij nacht Van 6 tot en met 21 mei 1967 gaat er in de Belfortzaal te Aalst een tentoonstelling door met schilderwerken van kunstschilder Frans Pereboom. Dagelijks open van 10 tot 12 en van 15 tot 20 uur. Atelier: Eikstraat 95 Aalst Maandag 17 april e.k. richt MUZA (oud leerlingenbond van de Stedelijke Akade- mle voor Muziek, Ballet en Tonee.) een belangrijke koncertavond in, in de feest zaal van het stadhuis. Aanvang te 20 uur. Levenswijsheid De jongeling brengt mater.a'en samen om een brug naar de maan te bouwen en de man van middelbare leeftijd besluit uiteindelijk er een schuur van te maken. (Henry David Thoreau, 1817-1962) Wens hun een gelukkig naamfeest 16 april Benedikt, Bernadette, Drogo, Druanus. 17 april Elias, Rodolf, Stevens. 18 aprii Apollonius, Anthia, Idesbald. 19 april Leo, Bernard, Emma, Armmia Gerold. 20 april Aldebrecht, Agnes, Hildegon- de, Theodor, Marcellin, Odo. 21 april Anselm, Silvius, Wolbodo. 22 april Herman, Adelbertus, Cajus, Pancraas, Soter. Heilig Evangelie van zondag Joh. 16:16 «De belofte van de Trooster» Maanstanden Eerste kwartier op 17 april te 20u48. Bijzondere dagen Zondag 16 april Jubilate. H. DROGO patroonheilige van de herbergiers. Agenda Zondag 16 april ANTWERPEN Voetbalwedstrijd Belgie Nederland. DEINZE Stoet van Canteclaer. NAMEN Automobilisme 12e Grote Prijs van de Citadel van Namen. Maandag 17 april VILVOORDE Brote nationale land- bouwwedstr.jd. Woensdag 19 april HALLE Wielrennen Belgische inter- klubkampioenschappen. In de natuur 16 april De vensterzwaluw en de grijze grasmus keren weer. De olm en de els sch,eten blad. 18 apri. Normale datum voor de laat ste sneeuw. De plataan, de witte populier schieten blad. 19 april De artolaan keert weer. De trilpopulier schiet blad. 20 april Norma e datum der gemiddelde temperatuur van het jaar. De koekoek en do braamsluiper keren weer. Bloetijd van het schildzaad. 21 april De Spaanse aak en de gewone esdoorn schieten blad. 22 april Datum van de eerste warmte van 20 graden en meer. Van 22 tot 24 april gewoonlijk onweerachtig. Volkse weerkunde April veranderlijk en guur, Brengt koren in de schuur. Mag het dauwen in april en mei, Wij zijn in oogst en september blij. Als het dondert in april, Verheugt zich de landbouwer; Maar vlieg en schaap, Hebben veel te lijden.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 5