doorheen de stad het oog OP de ajuinstede... Burgerlijke stand ^Marktprijzen N der stad Aalst SOS. BIHAR Bouwvergunningen Diamanten bruiloft Geboorten Aalstenaar opgeleid na brand in Filature impériale STAD AALST STAD AALST Zal de dienst verzekeren voor dringende gevallen zo de huisdokter afwezig is Zaterdag 13 mei vanaf 13u30 Zondag 14 mei Dr. L. DE BONDT Moorselbaan 53, Aalst Tel. 231.98 Maandag 15 mei Woensdagnamiddag 17 mei en na 20 uur tot en met Vrijdag 19 mei Dr. A. GABRIELS S. v. d. Guchtlaan, Aalst Tel. 275.39 STAD AALST De apoteken der stad zijn gedurende de week open van 8.30 tot 12 en van 13.30 tot 19 uur. Zaterdag 13 mei vanaf 13u30 Zondag 14 mei Apot. DE VLEESCHOUWER Boterstraat 6, Aalst Tel. 242.52 Maandag 15 mei en nachtdienst gans de week Apot. CARPENTIER Ledebaan 5, Aalst Tel. 232.98 VERLOF I Apoteek THIRY, Dirk Martensstraat, 99, i zal gesloten zijn van zondag 30 april tot en met donderdag 18 mei 1967. )ok| enl Aardappelen 3,50-4,50; nieuwe 10-14; I ajuin 15-20; kleine ajuin van Mulhouse 40-50 1J sjalotten 30-50; prei, per bundel 8-20; groe- 3eJ ne selder 2-6; witte selder 3-9; knolselder eJ 4-12; wortelen 5-14; nieuwe wortelen, het va pak 18-24; bloemkolen 8-24; rode kolen 5-10 I witte kolen 3-9; witloof 22-40; asperges 35- 60; tomaten 30-50; serretomaten 30-80; pad destoelen 40-70; prinsessen 48-60; snijbo nen 50-80; schorseneren 12-15; spinazie 10- Elj 16; chicorei 5-7; andijvie 3-7; kropsla 4-10; eb] veldsla 20-30; laurier, klein pak 4-9; tuinkers en 30-40; dragon 5-9; peterselie 30-40; kervel ieii 20-40; tijm 8-10; pinksternakel 3-5; witte nel radijs 2-3; rode radijs 2-4; witte ramenas I 3-5; komkommer 4-10; rabarber 6-10; hoeve el] boter 104; melkerijboter 106-108; eieren enj 1,25-2,10; braadkippen 27; soepkippen 18; jj konijnen 34; oude duiven, het koppel 30; bij jonge duiven 50; barberienen 25; eenden 25; 0r: kalkoenen 35; rundvlees zonder beenderen ge 140-160; rundvlees met beenderen 65-75; ;erj varkensvlees 90-120 fr. or C V P. ZITDAGEN TE AALST ee' W. VERLEYSEN e I Dinsdag 16 mei 1967 °e Groen Kruis van 19.30 tot 20.30 uur. tjel L. MOYERSOEN ek Zaterdag 20 mei 1967 :er aan huis in de voormiddag. R. OTTE Zaterdag 20 mei 1967 I Groen Kruis te 10 uur. 'i SINT JORISKLUB cn Vaste aktiviteiten Donderdaf open van 16 tot 23 uur. Vl! 19.30 Rietwerkatelier. re Vrijdag open van 16 tot 23 uur. w! 19.30 Judo (beginnelingen). an 19.30 Kunstglazuur. 19.30 Mirimbewerking. en 20.30 Tafeltennisklub. :ne 20.30 Koor. hel de B O G O M A de beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bredestraat, 31 AALST - Tel. 213.23 Bezoek onze tentoonstelling Deze aktie is flink gestart alle huizen zullen einde dezer week hun brief en hun spaarzakje voor zegeltjes hebben ontvangen. Mogen we vragen dat allen hun kaartje voor het raam zouden plaatsen. Giften We ontvingen ook reeds giften acht in getal, maar ze vertegenwoordigen een be drag van 28.300 fr. De grootste gift was er een van... 20.000 fr. P.C. 91.81.95 van De Achterlinie. Laat ook uw kinderen meedoen Op het sekretariaat van De Achterlinie zijn getekende zakken rijst te bekomen, die verdeeld zijn in 25 vakjes. Telkens als een van uw kinderen één fr. uitspaart van zijn snoep- of zakgeld mag hij of zij haar of zijn naam schrijven in een van die vakjes. Als alle vakjes vol zijn, is er een kg. rijst be taald voor Bihar. Onderaan wordt naam en adres ingevuld der medewerkende kinderen en die brief gaat dan mee naar Bihar. Ook onze scholen werken aan deze rijst-aktie flink mee. Er is een school die reeds 300 zakken heeft aangevraagd 1 Volgende bouwtoelatingen werden door het stadsbestuur verleend De Pierre Paul, bouwen van woning. Voor uitzichtstraat. Vinck Jozef, bouwen van varkensstal, Oude Dendermonds.esteenweg 307. Meireman Jozef, bouwen van woning, Ver verijstraat. P.V.B.A. Haegens, uitbreiden van stapel plaats, Wijngaardveld. Duquet Francois, verbouwen van woning, Sint Apoloniastraat 30. Van den Broeck Philemon, verbouwen van achterbouw, Dendermondsesteenweg 124. Vinck Hubert, uitbreiden van atelier. Brus selsesteenweg. De Backer Willy, bouwen van woning en garage, Tuinwijk Bergekouter. Segers Ghislain, bouwen van woning en garage, Tuinwijk Bergekouter. Carolus Van de Meerssche, geboren te Aalst op 24 september 1887, en Maria Van den Bremt, geboren te Aalst op 26 septem ber 1887, vieren op zaterdag 13 mei e.k. hun diamanten bruiloft. Zij traden in het huwelijk te Aalst op 8 mei 1907. Uit hun huwelijk sproten drie kinderen, zes kleinkin deren en 6 achterkleinkinderen. De jubilaris sen zijn gehuisvest in de Burchtstraat, 15. DE RODE DUIVELS TE GAST TE AALST. «De Rode Duivels» die hier bedoeld wor den, zijn niet deze die op de grasmat evo lueren, maar wel luchtakrobaten die reeds vele mensen een klein hartje hebben be zorgd. Ze werden uitgenodigd naar Ter Kluizen door de Aero Club Aalst, die al het mogelijke doen om hun sport bij het grote publiek populair te maken. Enkele dagen geleden werd een voor smaakje gegeven van deze luchtschow toen een straaljager halsbrekende toeren uitvoer de boven Aalst en Erembodegem. Er zullen echter nog meer attracties geboden worden waaronder een dropping van para's. Deze vliegmeting zou op 11 juni op Ter Kluizen een overrompeling kunnen veroor zaken, want zulke show ziet men niet elke dag. HET NEERHOF HIELD JAARLIJKSE BIJEENKOMST Het ging hier om de eerste jaarvergade ring van deze kleinveevereniging, maar het is reeds opgevallen dat ze vele goede vruch ten zal afwerpen en op heel wat medewer king van de leden kan rekenen. Sekretaris- penningmeester Debodt herinnerde in het jaarverslag aan de stichting in juni van ver leden jaar, nadat de heer Vandenbroeck de problemen van de kleinveeteelt besprak. Hoofdzakelijk stond deze statutaire ver gadering in het teken van een bestuursaan- vulling en een wijziging in de statuten. Deze dag werd met een gezellig samenzijn be sloten.' Er werd nog bekendgemaakt dat men zal trachten om in september de organisatie van een provinciale tentoonstelling in de Aalster- se feesthalle te verwezenlijken. FRANS PEREBOOM De kunstliefhebbers kunnen de werken van deze Aalsterse schilder bewonderen in VAN 2 TOT EN MET 8 MEI 1967 Anneke Roelandt, Kasteelstr. 50 Lede Jean De Beul, Berkenlaan 16 Erembodegem Martine Van Boxstael, Strymeersch 2 Vlierzele Veerle Van Gyseghem, Dender- mondsestg. 98 Aalst Nancy Voikaert, Edixvelde 29 Nieuwerkerken Veronique Verhoeven, Stationweg 21 Lede Sabine Keppens, Stationweg 1 Lede Anne-Marie Verhoeven. Pontweg 65 Herdersem Eddy Van Himst, Gentsestg. 58 Wetteren Vero nique Van Praet, Waverstr. 1 Moorsel Hilde Dotremont, Dielegemstr. 103 Jette Dirk De Vos, Voetbalstr. 54 Strijpen Car- la Van den Eynde, Donkerstr. 10 Haaltert Wouter De Raes, A. Marcelstr. 37 Aalst Herman Saey, Veldstr. 2 Aalst Jan De Bolster, Leuvestr. 208 Erembodegem Cedric Kennof, Hoging 31 Oordegem An Neetens, Asserendries 76 Aalst Nancy Verlé, Kampstr. 57 Welle Joris D'hoe, De Vilanderstr. 33 Aalst Carine Willems, Nieuwstr. 9 Hekelgem Fabienne De Brae- keleer, Statiestr. 92 Liedekerke Inge De Baets, Brusselbaan 23 Erembodegem Marnix Van Canegem, Kwalestr. 28 Bam- brugge Patrick Petit, Zavelbaan 40 Aalst Hilde Buyl, Muïsereelstr. 6 Meldert Anita Van Dooren, Stg. op Aalst 211 Opwijk Nancy Keymeulen, Moorselbaan 68 Aalst Gunther Van den Abbeele, Molenstr. 46 Schoonaarde Martine Lievens, Zavelbaan 108 Aalst Carine Schelfhout, Meersstr. 156 St. Katherina-Lombeek Kathleen De Rijck, Prieelstr. 43 Aspelare David Van Herreweghe, Steen 5 Denderhoutem Fi- lippe De Saedeleer, Molenkouter 54 St. Lie- vens-Houtem Guy Van Lierde, Grote Baan 13 Herdersem Veronique Ramsdam Heirbaan 17A Borsbeke Koenraad Kep pens, Bredestr. 34 Wanzele Benedicte De Bie, Beukenlaan 60 Erembodegem Conny Vonck, Ekent 45 Haaltert Peter Van Geyt, Langestr. 104 Welle Nancy Lepiouf, Damstr. 17 Nieuwerkerken Tom De Groote, Brusselsestg. 166 Wetteren Annick Minner, Zandplaatstr. 96 Dender leeuw Chris Valckenborgh, St. Jobstr. 64A Aalst Peter Roelandt, Dennenlaan 28 Erembodegem Bruno Macharis, Lange Haag 1A Herdersem Johan De Wolf, Volksverheffingstr. 70 Aalst Lieve Bei- rens, Nijverheidstr. 129 Mere Saskia Van Oppen, Kattestr. 48 Aalst Veerle Van Brempt, Hoving 4 Meldert Dirk Van Droogenbroeck, G'bergsestg. 80 Erembode gem Carine Blanken, Magerstr. 90 Mere Ann De Jaeger, Korte Zoutstr. 35 Aalst Hans Van Neck, Molenstr. 25 Hofstade Veerle Vandenabbeele, Landuitstr. 222 Den derleeuw Yves De Kegel, E. Bosteelsstr. 26 Aalst Marnix Nuelant, Kerkstr. 58 Baardegem Brigit Van der Gucht, Nino- vestr. 66 Erembodegem Nicole De Wolf, Smetledestr. 1 Impe. HUIS COPPENS Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Telefoon 212.53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bond Grote Gezinnen - Zegels Valois de Belfortzaal. Het werk van Pereboom richt zich vooral tot deze die houden van landschappen vol kleurenpracht, met het spel van zon en schaduw. Hij is hoofdza kelijk landschapschilder die enkel en alleen belangstelling heeft voor de natuur, er spe len immers geen figuren in zijn doeken. In de weergave van de natuur is Frans Pere boom zeer ervaren, wat zijn tentoonstellin gen een bijzondere aantrekkingskracht ge ven. De tentoonstelling blijft geopend tot 21 mei, elke dag van 10 tot 12 en van 15 tot 20 uur. RERUM NOVARUM VIERING Deze viering, die door het A.C.W. Aalst stad werd georganiseerd, viel mee over gans de lijn. De belangstelling voor alle program mapunten was overweldigend. Zowel jong als oud waren gedurende het weekeinde in de feesthalle aanwezig. Voor de kaartprijs- kamp, de grootste ooit in Aalst gehouden, waren honderden kaarters opgekomen. Zaterdagnamiddag werd de jeugd vergast op een mooi poppenspel, dat eventjes 500 kleuters naar de feesthalle lokte. De feestelijkheden van 's avonds werden ingezet met een kunstkoncert van de kon. fanfare «Kunst en Vermaak» onder de lei ding van Maurits Bonnaerens. Dat dit op treden bij het publiek in de smaak viel, werd bewezen toen de talrijke toehoorders recht staand een langdurige ovatie brachten. Onder het motto «Ontmoeting 67» werd deze avond dan verder gezet. Alle parochies van de stad werkten hieraan mee en dit onder de leiding van Miel Ba- ckaert. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door Roland Decock. Frans Barrez nam het voorzitterschap van de jury waar, met als leden Willy De Turck, Clement Prieels, René Vandevoorde en Amand De Veylder. Zo werd de kampioen '67 gekroond en VAN 2 TOT EN MET 8 MEi 1967 OVERLIJDENS Jozef Podevijn, landbouwer, 69 jaar, on gehuwd, Aalst Dr. De Moorstr. 123. Ludovicus Pots, zb, 76 jaar, echt van Vic torina Fransaert, Aalst Rapenstr. 6. Frans Van Driessche, zb, 67 jaar, echt van Elisa Medaerts, Aalst Oude Dender- mondsestg. 254. Albert De Greif, architekt, 52 jaar, echt van Justine Van Stichel, Aalst Nieuwstr. 41. Frangois Van den Eynde, zb, 50 jaar, echt van Julia Demuijnck, Essene Kerkstr. 30. Delphyna Van Geem, zb, 68 jaar, echte van Petrus Van Goethem, Aalst Binnenstr. Marie De Swaef, zb, 79 jaar, wede van Dominicus Rasschaert, Erondegem Ganzen- dries 3. Gerard Coen, constructeur, 46 jaar, echt van Maria Medaerts, Aalst Botermelkstr. 82 Maria Vera, gep. 64 jaar, echte van Phi lemon Thomas, Hofstade Hoogstr. 57A. Alice Van der Steen, strijkster, 26 jaar, echte van Remi Van de Meerssche, Aalst Langestr. 139 August Vermaeren, zb, 80 jaar, wedr van Maria Meuleman, Wanzele Bosstr. 18A. Frans Verhoeven, tuinbouwer, 65 jaar, echt van Julia Hendrickx, Burst Doorent 22. Franciscus Sterck, grondwerker, 50 jaar, echt van Anna Beirens, Mere Verenigde Na- tiesstr. 29. Felix Scheerlinck, losse werkman, 68 jaar echt van Maria Paridaens, Denderhoutem Anderenbroek 9. Gaston Lemmens, kleermaker, 56 jaar, ongehuwd. Lede Langeweestr. 3. Victor Lombaerts, gep. 70 jaar, echt van kregen voorzitter Rousseau en sekretaris Vanderelst een verdiende beloning voor hun initiatief. INWIJDING NIEUWE VLEUGEL IN SINT JOZEFSCOLLEGE Het statige gebouw, waarvan in 1964 de eerste steen gelegd werd, is nu volledig in gebruik genomen. Op het gelijkvloers van deze nieuwbouw werden de spreekkamers en het sekretariaat ondergebracht alsook een refter en keuken voor de leerlingen. De eerste verdieping wordt volledig ingenomen door de klassen, terwijl de overige ruimte voorbehouden is voor de priesters. Op deze inwijding was de gewezen rector Pater Janssen aanwezig, die door zijn op volger, rector Crombé, werd geprezen om zijn voorbeeldige samenwerking met het per soneel en de ouderkomitees. De inwijding werd gedaan door Pater Vi- vex en werd gevolgd door een receptie. In het St. Jozefscollege reiken oud en nieuw mekaar de hand, want in de Pont straat staat naast de nieuwe hypermoderne vleugel de zeer oude kapel, die echter nog goed bewaard bleef. GEZINSDAG VAN CHIROMEISJES Deze dag die in de feesthalle gehouden werd, verliep in een uitstekende werkelijk gloeiende sfeer. Het was een voorbeeld van gezonde entspanning met een echte kompe titiegeest, waarbij de kwis, die eveneens ouders en familie erbij betrok, het hoogte punt was. Toen de wedstrijd op zijn einde liep, leek het een ontknoping te zijn van een spannende sportmanifestatie. Te dier gelegenheid werd aan de halle een bijzonder feestelijk karakter gegeven, waar voor het ouderkomitee van Sint Jozef een Marie Van de Meerssche, Aalst Bredestr. Joanna Cornand, zb, 74 jaar, echte van Henricus Tombeur, Aalst Bolleweg 139. Polydoor Guns, zb, 65 jaar, echt van Ma ria Caflebaut, Aalst Posthoornstr. 66. Maria Van den Abeele, zb, 76 jaar, wede van Pieter T'Sas, Asse Stg. op Gent 235. Idalie Balcaen, zb, 70 jaar, echte van August Meuleman, Haaltert Statiestr. 35. Benedikt Claus, landbouwer, 66 jaar, echt van Maria Ruyssinck, Aalst Ledebaan 130. Isabella Coene, zb, 86 jaar, wede van Frans Van der Eecken, Aalst Albrechtlaan. Amand Spittaels. zb, 69 jaar, echt van Victorina Sterck, Kerksken Watervoorstr. 4. Maria De Schutter, zb. 74 jaar, echte van August Van Aelbrouck, Aalst St. Apolonia- str. 15. Leo Van Hauwe, zb, 65 jaar, echt van Maria Woulff, Aalst Geraardsbergsestr. 51. Rosalia De Backer, zb. 73 jaar, wede van Emilius Van Laere, Aalst N. de Tierestr. 46. 1 kind overleden van minder dan 1 jaar. HUWELIJKEN Edmond Boone, elektricien, Aalst Slotstr. 35, met Monique De Smet, zb, Aalst Nes tor de Tierestr. 49. Henri Var. Geirt, wedr van Virginia Pyck, Aalst Binnenstr. 63, met Hortentia Wauters, wede van Frans Carael, Aalst Molendries. Jean Spinette, bouwvakarbeider, Aalst Kloosterweg 24, met Rita Kieckens, zb, Aaist Duivekeetstr. 9. Hugo Spaenhoven, zb, Aalst Koolstr. '00 met Delphina Verstraeten, textielarbeidster, Aalst Park De Biieck 6. Leon Peereman, mekanieker, Onkerzele Bosstr. 6, met Elonda Meganck, bediende. Aalst Leopoldlaan 3. buitengewone inspanning geleverd had. De Chiromeisjes van deze parochie droegen ook hun steentje bij met enkele geslaagde tus- sennummertjes, die een beetje verpozing brachten in de harde kwis. De technische uitrusting, die door de Vrije Technische Scholen was verzorgd, mag voor vele tech nische knobbels als voorbeeld genomen wor den. Na de openingsplechtigheid waarin men het dagprogramma weergaf en waarin 25 oud-leidsters werden begroet, leidde gewest- proost E.H. Brisard (Welle) en leiaster Chris Janssens het uitgebreide programma in. Per afdeling werd een ploegenspel be twist. De zonnemeisjes deden een reis om de wereld; hier toonde Sint Martinus zich de sterkste. Bij de kroonmeisjes, die een stadsspel opvoerden, zegevierde Sint Jozef Aalst voor Welle. De christymeisjes deden een exploratietocht, waarbij de meisjes van Denderleeuw de eerste waren, terwijl de aspiranten een tocht deden met kompas en stafkaart. Nadien werd er een etentje gehouden, maar een uurtje later waren de geestdriftige meisjes weer paraat in de feesthalle. Na eens duchtig gezongen te hebben, leidde E.h' Brisard de groepswedstrijd in. Elke groep bestond uk een Chiromeisje met haar ouders en drie kinderen, waarbij Oordegem, Lede, Aalst St. Martinus, Mijlbeek, St. Anna St. Jozef, Hofstade. Denderleeuw. Welle, More en Erembodegem de deelnemers wa ren. Zij doorstonden gezwind alle proeven over sport en diverse andere onderwerpen. Nadien werd in stoet naar de Sint Jozefs- kerk getrokken, waar E.H. Brisard samen met de proosten van de afdelingen een ge concelebreerde mis opdroeg. Nadien kregen de Chiromeisjes de vrije teugel... WRAAKNEMING? In de late namiddag, zondag II., is brand onstaan in het kemplex van de Filature et Filteries Impériales aan de Beekveldstraat te Aalst. In een van de stapelplaatsen was het materiaal reeds aangetast door het vuur. Een forse uitbreiding van de brand was niet uitgesloten. De tussenkomst van de brandweer met niet minder dan 12 waterlansen, kon echter groter onheil voorkomen, ofschoon de schade toch reeds aanzienlijk was en op verschillende miljoenen gerekend wordt. VERDACHT Tijdens de brand werd door verschillende personen een man bemerkt, die haastig de omheining van het komplex wou beklimmen. Dit leek vrij verdacht en werd dan ook aan de politiediensten gesignaleerd. De man kon vereenzelvigd worden als de 46-jarige J. Wauters, wonende aan de naburige St. Jobstraat. Hij werd opgeleid en ondervraagd. BEKENTENIS Door de politie in de fabriek gebracht bekende hij de dader ie zijn, eveneens van de brand die een viertal weken geleden de fabriek teisterde. De dader werd naar Dendermonde ovei gebracht.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3