Sport Burgerlijke stand JU S.O.S. Bihar Wachtdienst der apoteken IVlarktDrijzen der stad Aalst KEN UW STAD Bericht aan de bevolking Toneelmaatschappijen akkoord Geboorten binnen de stad Gewestplan Aalst - Ninove - Geraardsbergen - Zottegem Advieskomitee vergaderde Martha WALGRAEF STAD AALST Zai de dienst verzekeren voor dringende gevallen zo de huisdokter afwezig is Zaterdag 10 juni vanaf 13u30 Zondag 11 juni Woensdagnamiddag 14 juni en na 20 uur tot en met Vrijdag 16 juni Dr. F. DELARUELLE Dirk Martensstraat 33. Aalst Tel. 221.00 STAD AALST De apoteken der stad zijn gedurende de week open van 8.30 tot 12 en van 13.30 tot 19 uur. Zaterdag 10 juni vanaf 13u30 Zondag 11 juni en nachtdienst gans de week Apot. GOVAERT Zeshoek, Aalst Tel. 213.56 Aardappelen 3,50-5; nieuwe 6,50-10 ajuin 14-18; kleine ajuin van Mulhouse 2,50 ,50; sjalotten 1.50-2 het pak; prei, pe bundel 5-10; groene selder 2-4; witte sel der 3-9; wortelen 6-10; nieuwe wortelen 10 bloemkolen 2,50-14; savooien 2,50-5 serretomaten 26-34; paddestoelen 40-70 prinsessen 40-70; snijbonen 60-80; bonen van Soissons 25-34; erwten 40-50; spinazie 6-10; chicoreiwortels 5; andijvie 6-8; krop sla 2-3,50; laurier, klein pak 4-7; tuinkers 20-28; dragon 4-7; peterselie 20-35; kervel 20-30; tijm 4-9; pinksternakel 2-4; zurkel 7-8; meloen 25-35; witte radijs 2,50-3,50; rode radijs 2,50-3,50; witte ramenas 2-4; komkommer 3-10; hoeveboter 104, melkerij- joter 106; eieren 1.30-2,30; braadkippen 24; soepkippen 20; konijnen 32; jonge dui ven het koppel, 50; oude duiven 30; barbe- rienen 25; ganzen 25; eenden 25; kalkoenen 35; rundvlees met beenderen 90; rundvlees zonder beenderen 160; varkensvlees 110 fr. De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon bezoekt op 11 juni het oude slachthuis leiding veearts Van Der Schueren, de bloemenveiling leiding Schepen G. Claus, het nieuwe slachthuis leiding Arch. Vijvermans. Samenkomst te 15 uur voor het oude slachthuis, op de Moorselbaan. C V P. ZITDAGEN TE AALST Sen. E. COPPENS Maandag 12 juni 1967 A.C.W., Keizerlijke Plaats 59 van 10 tot 12 uur. W. VERLEYSEN Dinsdag 13 juni 1967 A.C.W., Keizerlijke Plaats 59 van 19.30 tot 20.30 uur. MOYERSOEN Zaterdag 17 juni 1967 aan huis in de voormiddag. R. OTTE Zaterdag 17 juni 1967 A.C.W., Keizerlijke Plaats 59 te 10 uur in de voormiddag. SINT JORISKLUB Vasts aktiviteiten )onderdaf open van 16 tot 23 uur. 19.30 Rietwerkatelier. Ifrijdag open van 16 tot 23 uur. 19.30 Judo (beginnelingen). 19.30 Kunstglazuur. 19.30 Mirimbewerking. 20.30 Tafeltennisklub. 20.30 Koor. B O G O M A de beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bredestraat, 31 AALST - Tel. 213.23 Bezoek onze tentoonstelling De burgemeester der stad Aalst vestigt nogmaals de aandacht der bevolking op de bepalingen van artikel 218 van het Stede lijk Politiereglement, waarvan de tekst volgt en verzoekt de inwoners hierbij rekening te willen houden met deze voorschriften «De eigenaar, huurder of bewoner van gebouwen is gehouden, iedere dag voor 9 uur 's morgens het gaanpad langs het gebouw, alsook de goten die in het gaanpad zouden gelegd zijn, en de waterzijpen te doen kuisen. Het gaanpad moet in een bestendige staat van reinheid gehouden worden. Indien het gebouw niet bewoond is, vallen deze verplichtingen ten iaste van de eigenaar». Bij nalatigheid zal de stedelijke politie zich verplicht zien, de bepalingen van het politiereglement en de sancties er aan ver bonden, toe te passen. STAD AALST NOG EVEN GEDULD Verleden vrijdag en zaterdag werden reeds in een groot gedeelte van de stad door een ploeg vrijwilligers de zegeltjes binnenge haald. Maar er blijven nu nog vele straten te doen. We ontvingen daarover reeds ver scheidene telefoontjes van mensen die ons vroegen wanneer men ze komt ophalen. Wees gerust, men komt uw bijdrage opha len deze week of de volgende. Vergeet niet uw lot te vragen. Intussen danken we allen reeds die zo mild hebben bijgedragen tot het wellukken van onze snelaktie. Degenen die niet thuis waren, ontvingen een kort briefje waarin stond dat ze hun omslag mogen afgeven bij Pater Van Nuffel, Den- dermondsesteenweg 55, of op het sekreta- riaat De Achterlinie, V. de Saedeleerstr. 24, of aan hun parochieherders, of bij al de R-brigadiers. Daar verschillende Aalsterse toneelvere nigingen tijdens het komend toneelseizoen ingevolge verbouwingswerken geen gebruik meer zullen kunnen maken van de feestzaal van het Groen Kruis, zijn naast «Voor Taal en Vrijheid», «Kern '63», «De Schakel» en «Groep Tijl», nu ook «De Catharinisten», «Het Land van Riem», «Sinte Barbara» en «Het Aalsters Toneelverbond» aangewezen op de stadsschouwburg op het Vredeplein. Onder het voorzitterschap van schepen Bert Van Hoorick werd met afgevaardigden van al deze toneelgroepen een bijeenkomst gehouden, waarbij een akkoord werd be reikt betreffende de speeldata. Daar de scene van de stadsschouwburg praktisch voortdurend zal bezet zijn en er zeer weinig tijdsruimte overblijft voor dekor- afbraak en dekor-opbouw, is het getroffen akkoord slechts uitvoerbaar indien men over een bestendig schrijnwerker-dekorbouwer zou beschikken. Het schepenkollege zou bereid zijn hieraan de gewenste oplossing te geven. VAN 30 MEI TOT EN MET 5 JUNI 1967 OVERLIJDENS Melania Tas, zb, 85 jaar, echte van Felix Heireman, Aalst Scherreveldstr. 41. Clement De Nys, postbode, 55 jaar, echt van Ivonne Wynant, Aalst Eikstr. 41. Gustaaf Suys. zb, 81 jaar, echt van Vic toria Meert, Erembodegem Bredestr. 73. Maria Rmgoir, zb, 89 jaar, wede van Pe trus Van den Bremd, Aalst Diepestr. 49. Maria Kuys, bobijnster, 52 jaar, echte van Richard Blondeel, Hofstade Kammenstr. August Callebaut, zb, 70 jaar, wedr van Leontina Wijns en van Hortense Van Was- senhove, Mere Kerkveldstr. 81. Martha Walgraef, zb, 64 jaar, echte van Renaat Cooman, Aalst Koolstr. 109. Jan Van Vaerenberg, zb, 70 jaar, echt van Maria Wauters, Moorsel Molenstr. 2. Maria De Schepper, zb, 75 jaar, echte van Hubertus Ruyssinck, Baardegem Hoog- str. 47. Tania Deduytschaever, 13 jaar, Welle Vooruitgangstr. 65. Ludovicus Van De Winkel, metsersgast, 54 jaar, echt van Leontine Cardon, Aalst Wellekensstr. 52. Eduard Eeckhaut, zb, 68 jaar, wedr van Marie Saeys, Wieze Hoeksken 37. Martin De Beul, zb, 81 jaar, wedr van Josephina Van Geit, Aalst Kte Binnenstr. 1. Palmy re Lanckman, zb, 51 jaar. onge huwd, Hofstade Driesstr. 5. Louis Mergan, textielbewerker, 62 jaar, ongehuwd, Aalst Popperodedries 71. Leon Devrieze, gep., 67 jaar, echt van Joanna Eeckhaut, Aalst Dompelstr. 42. Gilbert Troch, postbediende, 41 jaar, echt van Denise Collyns, Hofstade Blektestr. 39. Philemon Droeshoudt, aannemer v. voeg werken, 62 jaar, echt van Delphyna Jacob, Aalst Hof ten Bergestr. 155. Edgard D'Herder, kleermaker, 49 jaar, echt van Julia Willems, Aalst Maanstr. 37. 3 levenloos aangegeven kinderen. 1 kind overleden van minder dan 1 jaar. HUWELIJKEN Theofiel Goossens, beenhouwer, Baasrode Heirbaan 52, met Hedwige Fieremans, ver koopster, Aalst Esplanadestr. 22. Frans De Smet, drukker, Aalst, Korte Binnenstr. 3, met Suzanne Van Cauter, rem- plieerster, Aalst Paardendries 23. Pierre Van de Maele, chauffeur. Aalst. Schendelbeekhofstr. 1, met Annie De Smet, haarkapster, Aalst Boudewijnlaan 24. Luc Van Mulders, tech. ir., Moorsel Beu- gemstr. 7, met Yvette De Beul, zb, Aalst Molenstr. 14. VAN 30 MEI TOT EN MET 5 JUNI 1967 Bart Fahy, Boudewijnlaan 203 Aalst Christa De Pauw, Essestr. 44 Impe Pe ter Corthals, Dompelstr. 17 Aalst Bart Parewijck, Nieuwstr. 2 Burst Wim De Nul, Mortelveld 1 Nieuwerkerken Griet Van den Houwe, Anderenbroek 34 Dender- houtem Carine D'Haese, Naarstigheid- str. 144 Aalst Elsy Boel, Oude Dender- mondsestg 396 Aalst Eddy De Bock, Ingang Borreman 3 Aalst Mare Moens, Molenstr. 8 Hofstade Bart Osselaer, Achterstr. 4 Laarne Katrien De Vos, Binnenstr 25 Erembodegem Luc De Hert, Romain Steppestr. 92 St. Amands Jchan Van De Velde, Kapellestr. 116 Welle Griet Vlaminck, Driesstr. 85 Zele Kristien Torek, St. Martensplein 9 Aalst Christoph Veldeman, Zavelbaan 42 Aalst Frank Vagenende, Opaaigemstr. 102 Aai- gem Anja De Schepper, Dries 7 Nieu werkerken Carl Baeten, Hollestr. 36 Haaltert Martine Van den Hauwe, Sint Annalaan 103 Aalst Anja De Vos, Spe- ckaertstr. 17 Lede Nele De Clercq, Bar- revoetsenhoek 1 Lede Annick Vanhols- beeck, Statiestr. 54 Welle Pierre Coop- man, rue de la Station 170 Moeskroen Guy Van Der Snick, Boskouterstr. 24 Erpe Frans Schoof, Molenstr. 16 Impe Pedro De Coensel, Bredestr. 50 Wanzele Anne De Coninck, Churchillstg 3A Erem bodegem Rita Clompen, Dorpstr. 38 Ot- tergem Pascal Moyersoen, Paardendries 15 Aalst Bruno Volckaert, Dorpstr. 50 Kerksken Gerrit Biebaut, Volksverhef- fingstr. 28 Aalst Pascal Van Melkebeke, Keiberg 51 Haaltert Jean-Francois De Nil, Koolstr. 145 Aalst Tania Uyttersprot, Kouterbaan 4 Herdersem Frank Schiet- tecatte, Van Ooststr. 23 Schaarbeek Gunther Meganck, Driesstr. 98 Heldergem Willem Vidts, Kasteelstr. 25 Gijzegem Anja Danckaert, Hoogstr. 7A Erondegem Geert Smekens, Bellaertstr. 68 Lede Maurice De Neys, Meregracht 175 Liede- kerke Anne Lannoij, Bisschopweg 8 Meldert Mare Avoux, Boomgaardstr. 18 Aalst Ilse Roelandt, Ver. Natiesstr. 5 Nieuwerkerken Chris Mouton, Hove- niersstr. 55 Aalst Willy D'Hondt, Wel- vaartstr. 89 Aalst Mireille Janssens, Langenakkerstr. 50 Lede Hilde Fies, Kerkhofstr. 3 Baardegem Jurgen Van Cauter, Baron J. Greindlaan 25 Zellik. HUIS COPPENS Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Telefoon 212.53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bond Grote Gezinnen - Zegels Valois HERLEVING ZEGEVIERDE, MAAR... Waren de Aalsterse kaatsliefhebbers het er over eens dat de leiders van Herleving Houtmarkt met het bezoek aan Lebbeke V.O. een echt vakantiereisje voor de boeg hadden, dan heeft het bitter weinig ge scheeld of al hun voorspellingen vielen in het water. Inderdaad, van een vakantie- tocht is er voor de Ajuinen nooit spraak geweest, wel integendeel heeft men tot de allerlaatste minuut met alle krachten moe ten vechten om twee puntjes in de wacht te slepen, zodat men dus niet heeft kun nen verhinderen dat de lokalen één puntje op zak staken. Al bij al heeft het Herle- ving-vijftal (|in toch de schade kunnen oeperken, zodat de voorsprong in de klas sering feitelijk onaangeroerd bleef. Hadden wij gunstige vooruitzichten voor de verdere opmars van Sint Anna na de zege van vorige week, dan hebben wij de bal van ver misgeslagen, daar Sint Anna een smadelijke nederlaag te slikken kreeg waarover men nog niet zo spoedig zal over heen zijn. De 1-15 eindcijfers in het voor deel van Moorsel spreken immers boek delen en plaatsen Sint Anna meteen weer in het groepje van de meelopers, hoe graag wij het ook anders zouden willen. TRANSFERS Eendracht Aalst heeft deze week Willy Collijns van Leeuwkens Teralfene in de witzwarte rangen gekregen. Het gaat hier om een broer van de gekende Eendrachter Etienne Collijns, die naar het schijnt heel wat in zijn mars heeft. Verder is er in het Aalsterse op gebied van transfers nog niets ophefmakends ge beurd, alhoewel de Eendrachtaanhangers nog op een knalaankoop rekenen. EDDY DE SITTER IN DE KIJKER Eddy De Sitter heeft met een schitte rende zege te Gavere de leiding genomen van de profs in het gewest, nu Frans Mel- ckenbeeck nog steeds inaktief is na zijn zware val. Eddy De Sitter, die na zijn zege in het nationaal kampioenschap der lief hebbers in 1965, bijna wereldkampioen werd te San Sebastian, doch nadien inge volge aanhoudende tegenslagen in de schaduw bleef, heeft met deze briljante overwinning bewezen dat hij weer volledig de De Sitter is uit zijn glorierijke periode van 1965. Het zou ons dan ook niet ver bazen indien de Denderbellenaar het mees terstukje van Gavere tijdens dit seizoen nog meermaal zou herhalen. Na De Sitter is het Remi Van Vreckom die meest in de kijker troont van de Den- derstrekers. Remi heeft nog niet de kon- ditie te pakken van vorig jaar, toen hij als piepjonge prof zeven zegepralen ver overde, doch nu hij te Gavere weeral in de voorste rangen eindigde, mag worden verwacht dat hij kortelings een eerste bloemtuil zal meesnappen. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEVROUW echtgenote van de Heer René COOMAN Lid van de Bond van het H. Hart geboren te Aalst op 8 januari 1903 en er godvruchtig overleden op 3 juni 1967 gesterkt door de H.H. Sakramenten der zieken en de Pauselijke Zegen. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de teraardebestelling, heeft plaats gehad in de parochiale kerk van St. Jozef te Aalst op WOENSDAG 7 JUNI 1967 te 9 u. 30. Rouwhuis Koolstraat 109, Aalst. Mochten wij U, vriend of kennis van de overledene, vergeten hebben, wil dan dit bericht als een persoonlijke kennisgeving aanvaarden. Begraf. Arijs en Zonen, Hoogstr., Aalst Zoals reeds gemeld, werd bij besluit van 14 april 1967 door de Best. Dep. van O.-VI. het advieskomitee samengesteld voor het gewestplan Aalst - Ninove - Geraardsbergen en Zottegem. Dit komitee heeft als voornaamste op dracht het bijstaan van de studiegroepen S.R.O. en O.R.O. te Leuven, die de feitelijke redaktie van het plan moeten verzorgen. De installatievergadering van dit komitee werd gehouden in de raadszaal van het Aalsters stadhuis, waarbij tevens al enkele praktische schikkingen werden getroffen. Algemeen werd nochtans als voornaam ste winstpunt aangestipt dat de gewesten zelf hierdoor nader met de studiegroepen zullen gekonfronteerd worden om bepaalde problemen degelijk te kunnen uitdiepen. SAMENWERKING NOODZAKELIJK... De h. Edgard Saeys, ondervoorzitter van het Aktiekom. voor Ekonomische Expansie, verheugde er zich over dat een jaar na het ministerieel besluit eindelijk de handen aan de ploeg werden geslagen. Terloops stipte hij de verdiensten aan van het Aktiekomitee in de uitbouw van de Denderstreek en waar bij vooral de bloementeelt, industrialisatie en de sanering van waterzieke gronden wer den beoogd, zonder de uitgebreide aktie voor een degelijke infrastruktuur over het hoofd te zien. Hij herinnerde er aan dat in 1960 een eerste survey van de Denderstreek werd gemaakt door de gespecialiseerde diensten van Sodegec. Het kontakt met de bevolking en haar vertegenwoordigers zelf was echter tijdens dit onderzoek niet vol doende rijp geweest. Daarom verheugde de h. Saeys zich over de beslissing om bij de opstelling van het gewestplan de streek- vertegenwoordigers ruimschoots aan het woord te laten. Daardoor zou het advies komitee zijn werkelijke inzet kunnen bij brengen. Bestendig Afgevaardige Wim Verleysen, die deze installatievergadering voorzat, had hierop trouwens al ingehaakt met de wens dat het advieskomitee de schakel zou zijn tussen de bevolking zelf en de studiegroe pen en dat de plannen geenszins onder de sluier zouden gehouden worden. Zo werd zelfs overeengekomen dat de dossiers die door de studiegroepen worden aangelegd bestendig zullen kunnen ingeke ken worden door de leden van het advies komitee, terwijl de werkgroep van de studie groepen zelf ook bestendig alle gewenste inlichtingen zal kunnen verstrekken. De reakties die bij de publikatie van de eerste survey werden gemaakt, hebben dus ruimschoots inslag gevonden en het mag vooral verheugend heten dat de Bestendige Deputatie zelf de grootste zorg aan de dag heeft gelegd. Dat is trouwens ook tot uiting gekomen bij de samenstelling van de werk groep van het advieskomitee, die bestendig kontakt zal onderhouden met de studie groepen. VOLKSVERT. MOYERSOEN VOORZITTER. Nadat volksvertegenwoordiger L. Moyer soen tot voorzitter van het advieskomitee werd aangeduid, werd de werkgroep ge vormd uit de voorzitter en de leden E. Nijs (Aalst), T. Desmet (Grotenberge), die nog zullen aangevuld worden met een vertegen woordiger uit het Geraardsbergse en wel licht ook met een lid uit de sector Moorsel- Baardegem. Tenslotte werd besloten over een viertal weken een nieuwe plenaire vergadering te houden waarop de procedure zal vastgelegd worden en een eerste onderzoek zal gewijd worden aan de gestelde problemen.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3