en omstreken ZICH ONTSPANNEN MOET HOOFDZAAK ZIJN Aalst krijgt drie rechtsmachten Klein Logboek J De gerechtelijke hervorming Solidaire parlementaire aktie. Aalst wint provinciaal tornooi pistoolschieten voor veldwachters ARBEIDSGERECHT TE ZOTTEGEM «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Plechtige auto- en moto-zegening Na de mini-rok, de mini-auto BENZINE DUURDER f "0en tyd van vlaa i en en van reizen Vakantie nemen is niet altijd gemakkelijk. 2,50 F HET NUMMER Gazet van Aalst NEC SPE. NEC METU 23ste JAARGANG Nr. 50 ZATERDAG 24 JUNI 1967 MET BIJVOEGSEL Zoals reeds in onze vorige uitgave werd gemeld hebben de volksvertegen woordigers van Aalst een amendement ingediend inhoudende de oprich ting van een gerechtelijk arrondissement Aalst. Zoals de indieners in de verantwoording van het amendement schreven, wil den ze als hoofddoel bereiken dat de drie jurisdicties, te weten de Recht bank van Eerste Aanleg, de Arbeidsrechtbank en de Rechtbank van Koop handel, in 't bereik van de bevolking zouden staan binnen het eigen arron dissement. SCHENKT UW VERTROUWEN AAN INGANG VRIJ BEVESTIGING VAN MINISTER WIGNY Het kwam de indieners voor dat om dit objectief te bereiken, het oprichten van een zelfstandige rechtbank te Aalst, de meest radikale, doch niet de enige oplossing was. De onderhandelingen die met de Minister van Justitie en de koninklijke kommissaris, Krings, werden gevoerd, kregen in de zitting van donderdag hun beslag. In een brief aan oud-minister Moyersoen bevestigt Minister Wigny dat het de bedoe ling van de regering is te Aalst een afdeling van de burgerlijke rechtbank, het arbeids gerecht en de rechtbank van koophandel te vestigen. Op uitdrukkelijke vraag van oud-minister Moyersoen verklaarde de minister bovendien akkoord te zijn om te Zottegem een afdeling VAKANTIE AAN ZEE De internationale verwikkelingen in het Midden-Oosten en de daaruit voortvloeiende hamsterwoede heeft een nadelige weerslag gehad tijdens de voorbije weken voor het verhuren van appartementen aan de kust. Aldus blijkt uit recente gegevens. Pas de laatste dagen hebben de verhuuragentschap- pen een nieuwe belangstelling kunnen vast stellen. De huurprijzen die twee jaar geleden werden verhoogd, blijven dit jaar gestabi- lizeerd. Men neemt aan dat de ongunstige ont wikkeling van de voorbije weken toch zal opgevangen worden door het feit dat velen hun buitenlandse reisplannen hebben opge geven en hun vakantieplannen op de Bel gische kust zullen afstemmen. RAADSZITTING EN NIEUW REGLEMENT De dagorde van de as. Aalsterse gemeen teraad, op woensdag 28 juni, vermeldt o.m. de oprichting van een overdekte sporthalle in het sportcentrum Osbroek te Aalst, prin ciepsbeslissing erelonen, voorts de oprich ting van het kuituurcentrum ruwbouw, goedkeuren ontwerp loten I en II en vraag op toelage. In dezelfde raadszitting zullen de Aalster- se raadsleden zich buigen over het nieuwe «reglement van orde en huishoudelijke dienst van de gemeenteraad». Uiteraard kan een dergelijke bespreking geen bijzondere verrassingen brengen, maar het is wellicht toch interessant te wijzen op de huidige reglementering, die nog tot de folklore van de Aalsterse raad behoort. Er moest dus een aanpassing komen en dat is ook de leidraad geweest bij het op stellen van het nieuwe reglement Dat de raad ook niet is vergeten de er van het arbeidsgerecht van Oudenaarde op te richten. De volksvertegenwoordigers van Aalst na men met genoegen akte van deze verklaring en trokken hun amendement in. Meteen werd het hoofddoel bereikt. Voortaan zal de bevolking van het kanton Aalst en Ninove recht horen spreken te Aalst, niet alleen in so ciale geschillen (arbeidsgerecht), handelszaken (rechtbank van koop handel), maar zal Aalst ook een af deling hebben van de rechtbank van eerste aanleg. De arbeidsgeschillen die de inwo ners van het kanton Herzele, Zotte gem en Geraardsbergen interesseren zullen niet te Oudenaarde, maar te Zottegem worden beslecht. varingen op papier te zetten, moge blijken uit het artikel I, waarin een van de voor vallen uit de voorbije maanden de inspiratie bron is geweest, ledereen herinnert zich nog wel de aanwezigheid van een bandopnemer in de rangen van het luisterpubliek, waarop de burgemeester een kordate beslissing nam en de verwijdering uit de zaal beval. Tot op het ministeriele vlak heeft men toen geijverd om het pro of contra te kunnen vernemen en tenslotte bleek het de raad zelf die der gelijke voorvallen in zijn reglement moet opnemen. Zo klinkt het nu «Tijdens de vergadering van de raad mag er, behalve voor het op maken van de notulen voorgeschreven door artikel 67 van de gemeentewet, geen ge bruik worden gemaakt van registreerappa- raten, zoals geluidsbanden; het is eveneens niet toegelaten gebruik te maken van film en fototoestellen. Het gebruik van registreer- film- en foto-apparaten en soortgelijke is echter wel toegelaten bij bepaalde plechtig heden (viering van jubilarissen, overhan diging van eervolle onderscheidingen e.a.) te bepalen door de gemeenteraad.» Daarmee zal in de toekomst geen enkele twijfel meer mogelijk zijn. Tenminste indien het voorstel er ongeschonden doorkomt op de volgende zitting... Men heeft ook aan de orde in de bespre kingen gedacht. Er is heel wat te doen ge weest over de voorstellen die zomaar op tafel worden gebracht en die geen enkel verband houden met de dagorde zelf. Hier over heeft men eveneens al heel wat woor den gestort, maar tenslotte slaagde men er nooit in de vaste lijn te bepalen, die elke arbitrage mogelijk maakt. Dat is nu wel gebeurd. In het nieuwe re glement werden bepalingen opgenomen die meer orde moeten brengen in de besprekin gen en in de voorstellen. Indien... de raads leden zich aan het reglement willen houden. Onder de bescherming van gouverneur De Kinder had het jaarlijks tornooi pistool schieten voor veldwachters plaats op de stedelijke schietstand te Oudenaarde. Aan de wedstrijd namen de beste schut ters van 4 brigaden deel, nl. Oudenaarde, Aalst, Sint Niklaas, Dendermonde en Gent- Eeklo. DE UITSLAG Individueel klassement 1. Verlacht Karei, Mere; 2. De Rap Vic, Nederboelare; 3. Servant Leon, Nieuwer- kerken; 4. Opsomer Raphael, Wortegem; 5. Casteels August, Massemen; 6. De Schui- tenaere Raymond, Overboeiare; 7. Van Her zele Cyriel, Zandbergen; 8. Michiels Mau rice, Kruishoutem; 9. Vertenten Maurice, Oosteeklo; 10. Van Miechelen Theofiel. Zelo: 11. Van Ginneberge Valeer. Oostwinkel; 12. Van Steenbrugghe André, Waarschoot; 13. Meirhaeghe Frans, Ruien; 14. Caroes André, Aspelare; 15. Meeuws George, Ron- se; 16. Adam Jozef, Berlare; 17. Impens Jean, Appels; 18. Van Houcke André, Bas- sevelde; 19. De Jonghe Albert, Gavere; 20. Van de Velde Jan-Baptist, Hundelgcm- Dikkele. Groepsrangschikking wisselbeker 1. Bestuurlijk arr. Aalst, 3e brigade; 2. Bestuurlijk arr. St. Niklaas-Dendermonde, «Mijn geburen trekken naar Italië, mijn vriend gaat naar Spanje, mijn schoonbroer heeft een appartement gehuurd aan de Mid dellandse Zee en ik... ik weet het nog niet. misschien blijf ik dit jaar wel thuis». Gesprekken als deze zijn nu schering en inslag in de Ajuinstad. Bij de kapper of de kruidenier is de vakantie het onderwerp van alle konversaties; bedienden en arbei ders op tram en trein hebben het nog slechts over één zaak het jaarlijks verlof. De maanden juli en augustus schijnen wel een bijzondere ziekte met zich mee te brengen, een ziekte die zelfs als een epide mie werkt en die we best de naam geven van reiskoorts. Voor velen is reizen onontbeerlijk gewor den. Zonder reis en liefst zover moge lijk, kwestie van de geburen te overbluffen beschouwen ze hun vakantie als mislukt, en een tikje uit de hoogte kijken zij neer op hun kennissen die tijdens hun verlof zich tevreden stellen met enkele wandelingen te maken in de naburige bossen, of die een werkje opknappen binnenshuis. Maar laten we eens nagaan waaruit voor de meesten van deze toeristen zulke reis eigenlijk bestaat. Hoofddoel is voor het me rendeel der verlofgangers op de kortst mogelijke tijd zo ver mogelijk van huis weg om gewoonlijk totaal uitgeput en misselijk van het rijden in een overbevolkt hotel aan te komen. Van daaruit beginnen dan de eindeloze tochten, d.w.z. de gids blindelings volgen, alles willen zien en in feite niets zien 4e brigade; 3. Bestuurlijk arr. Oudenaarde, 2e brigade; 4. Bestuurlijk arr. Gent-Eeklo, Ie brigade. Buiten wedstrijd Veldbrigadiers 1. Bouckaert Hilaire, St. Niklaas-Dendermonde; 2. Crombeen Roger, Oudenaarde; 3. Van Houcke M., Gent; 4. Peijnsaert Victor, Aalst. Reserven 1. Vermassen Gilbert, Sem- merzake; 2. Vonck R., Welle; 3. Callaert, St. Maria-Horebeke; 4. De Kezel Noel, Kem- zeke. Na de schieting werden de overheidsper sonen en de deelnemers in de schepenzaal van het stadhuis door de stedelijke over heid ontvangen. SINT KRISTOFFELGILDE Zondag 25 juni 1967 voor het Capucijnenklooster, Capucijnenlaan, 95, Aalst. Te 10 uur plechtige H. Mis, gevolgd door de zegening der voertuigen. Parkering vanaf 9 uur. (maar zeer geleerd ja-knikken, ook als je er geen jota van begrepen hebt I). zicht- kaarten sturen aan jan en alleman, veel ple zier maken in de herbergen langs de weg (in het buitenland is het bier immers altijd beter...), kiekjes nemen van alles en nog wat en enkele onpersoonlijke indrukken op doen. Na enkele weken komen onze toeristen dan terug thuis met een dosis toeristen wijsheid en herinneringen, veel meer ver moeid dan wanneer zij vertrokken. De terug reis was zeer zenuwslopend, dagen achter het stuur van de wagen gezeten en niet zelden mopperend over de pech op de baan die alleen hen scheen te achtervolgen. De eerste dagen terug op het bureel of op de fabriek vallen zeer zwaar en met te genzin begint men aan de dagelijkse taak. Maar kom, we troosten ons wel, want vol gend jaar trekken we er opnieuw op uit en dan nog veel verder... «RATIONEEL» VAKANTIE NEMEN Er zijn ook andere manieren om zijn ver lof door te brengen, vooral op een wijze die werkelijk beantwoordt aan de behoeften van de mens. Na een jaar lang van inspan ning heeft men behoefte aan een flinke ont spanning. Dit wil zeggen veranderen van bezigheid, maar dan op een wijze die ons tot rust en kalmte brengt. Indien het jaarlijks verlof voor vele men sen er slechts in bestond alle gejaagdheid Engeland, de bakermat van het minirokje, moet mini-mini-auto's hebben om in de druk ke steden nog ergens te kunnen komen, al dus een rapport dat aan de minister, van Verkeer, Barbara Castle, is overhandigd. Volgens het ongewone plan zou voor de autootjes een speciale hooggelegen rijbaan moeten worden aangelegd met eigen par keergelegenheid. In het rapport worden vier verschillende types stadsauto's voorgesteld, die zodanig zijn ontworpen dat de minimum afmetingen een maximum aan voordeel bieden. Zo is er o.m. een vierpersoonsauto voorgesteld, een tweepersoonsauto met verstelbare stoe len en een eenpersoonsauto. Alle types heb ben vier wielen. Het plan is voortgekomen uit een ander rapport, dat voorstelt een soort ingangsgeld in te stellen van zes shilling per dag om in het hartje van Londen te kunnen rijden. Men hoopt op deze wijze de grote auto's uit de binnenstad te houden. De meeste petroleummaatschappijen hebben donderdag II. hun benzineprijs met 13 centiemen per liter verhoogd. De gemiddelde prijs voor «super» is nu gestegen van 8,62 tot 8,75 frank per liter en voor «gewone benzine» van 8,12 tot 8,25 frank per liter. te vermijden, gedurende enkele weken alle beslommeringen van zich af te werpen, dan zouden de dokters veel minder zenuwpatiën ten onder hun klienteel tellen. En nochtans ligt zulk verlof in ieders be reik, zonder de zware finantiele lasten die er gewoonlijk komen bij kijken. De ene zal zich overgeven aan zijn hob by, een ander zal van zijn verlof gebruik maken om zijn huisje wat op te knappen, een derde zal met vrouw en kinderen lange en mooie wandelingen maken. Als de beurs het toelaat zullen sommigen een rustig plek je op de buiten uitzoeken of in een ander land in een vergeten, afgelegen dorpje hun tenten opslaan, met de bedoeling zich daar vrienden te maken en de mentaliteit van dat andere volk te leren begrijpen. Ver van ons u afkerig te maken van trek ken en reizen. We wilden u alleen aantonen hoe het reizen zoals' de «moderne» toerist het opvat, veel meer van uw zenuwen en uithoudingsvermogen vergt dan de dagelijk se arbeid. Men heeft er gewoonlijk niet veel aan; het kost een heleboel geld. Tenslotte nog dit wilt ge een test om te weten of ge uw verlof op een gezonde en vooral ontspannende manier hebt door gebracht Ga dan na of ge met nieuwe moed uw dagelijkse taak weer kunt aanpak ken. Zo ja, dan moogt ge u rekenen onder de helaas al te weinige «verstandige» verlofgangers. S, De traditie getrouw gaat het volgende week einde de Aalsterse kermis van start... Of glaasje op laat je rijden... Dus een tijd van oude lekkere vlaaien en van reizen naar andere oorden. Het Aalsterse kermisprogramma publiceren wij in onze volgende uitgave. Waar de meeste Aalstenaars zich gaan «be geven» kan U eveneens in dat nummer lezen

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1