Bruisende drank Van Langenhovestraat t Uitgifte van 2 staatsleningen GROTE AALSTENAARS Clement MISSANTE Marie Elise SIENART Kansen verhogen... Ki volgens twee verschillende formules LENING 1967-1972- 1978, 2e reeks 7 o/o LENING 1967-1982, 2e reeks INSCHRIJVING op beide leningen van donderdag 15 juni tot dinsdag 4 juli 1967 Agatha Christie GEVRAAGD Commissie van openbare onderstand - Aalst Men verzoekt ons het overlijden te melden van DE HEER echtgenoot van Mevrouw Ontvanger A der directe belastingen te Aalst Ie Kantoor geboren te Lessen op 10 februari 1905 en schielijk overleden te Lokeren op 22 juni 1967 De plechtige uitvaartmis, waartoe Ued. beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats heb ben in de dekenale kerk van Sint Martinus te Aalst op MAANDAG 26 JUNI 1967 te 10 uur. Rouwhuis Parklaan 197, Aalst. Mochten wij U, vriend of kennis van de overledene, vergeten hebben, wil dan dit bericht als een persoonlijke kennisgeving aanvaarden. Deze straat werd aldus genoemd naar Alexander Van Langenhove, burgemeester van Aalst van 1866 tot aan zijn dood, 1871. Zijn portret siert de eretrap van het stad huis. Het geslacht Van Langenhove ontmoeten wij reeds gedurende de 16e eeuw in de ge schiedenis van Dendermonde; in de kerk van O. L. Vrouw aldaar blijven nog herin neringen bewaard aan deze vooraanstaande familie. Hoe ze dan in Aalst terecht kwam In 1731 werd Jan Dominique Van Langen hove aangesteld tot hoogbaljuw van de ba ron van Schoorisse en tevens tot afgevaar digde van Aalst, Geraardsbergen en het land van Aalst. Veertig jaar later zou hij een patricierswoonst aankopen in de Kapelie- straat, hotel nu ingenomen door de Recht bank van Koophandel. Het zou van 1771 tot 18z4 bewoond blijven door zeven opeenvol gende generaties Van Langenhove opval lend is het wel dat de kontinuiteit telkens dour slechts één mannelijke afstammeling kon worden in stand gehouden. Jean-Christiaan (Dendermonde 1736 - Aalst 1806), 2e generatie, was licentiaat in de rechten, advokaat bij de Raad van Vlaanderen, schepen te Aalst en lid van den «Breeden raad» samengesteld uit edelen en ■aotabelen. Hij was het die in 1782 het aan palende huis aankocht waarin de hertog de Berry zou verblijven gedurende de «Hon derd dagen» van Napoleon. Jan-Baptist (Moorsel 1765 - Aalst 1852), 3e generatie, was burgemeester van Den derleeuw en Erembodegem, tevens raadslid te Aalst. Door huwelijk werd de familienaam voortaan Van Langenhove-de Bovekercke. Louis-Vingent (Aalst 1787 - 1857) stich ter van de bank «C. en Al. Van Langenhove» was een gekend organist. Alexander-André (Aalst 1823 - 1871), 5e generatie, werd vermeld bij het begin. Al hoewel de meerderheid van de raad katoliek was, werd hij, gematigd liberaal, aangesteld tot burgemeester. L.ouis-Antoon (Aalst 1848 - Brussel 1914 en te Aalst begraven) was de grote zaken man van de familie. Hij nam het bestuur over van de garent- wijnderij (Fil. du Canal), gestitht door zijn grootvader, J.B. Jelie. Door versmelting met andere textielfabrieken werd hij afge vaardigde-beheerder van de N.V. Filatures et Filteries Réunies (FFR). Toen de firma De Naeyer te Willebroek in moeilijkheden verkeerde, wist hij, als voorzitter van de beheerraad, deze zaak vlot te brengen. Deze man van de groot-industrie bezat tevens een sterk sociaal gevoel hij liet werkmanswoningen bouwen «De Blok van Borreman». Ook een kinderkrib en kleuter tuin werden opgericht; hij was de eerste die de werkuren verminderde en de lonen ver hoogde, zelfs genoot het personeel toen reeds van een deelneming in de winst (De Volksgazet, liberaal weekblad 17 mei 1914) Hij zou het stamhuis verlaten in 1894 en het twee jaar later verkopen om er de Rechtbank van Koophandel te laten onder brengen. Alexander-Jan-Baptist (Aalst 1882 - Brus sel 1964), 7e generatie, was burgerlijk mijningenieur. Alhoewel hij reeds op 12-ja- rige leeftijd zijn geboortehuis verlaten had, bleef hij er ten zeerste aan gehecht van zijn hand verscheen in luxe-uitgave (50 exemplaren) «Une ancienne demeure alos- toise et son histoire», een met liefde ge schreven werk waaraan wij de meeste bij zonderheden hebben ontleend. Ook slaagde hij er in het hotel en zijn binnenhof met de bilababoom te laten klasseren bij koninklijk besluit van 21 september 1962. Aalst mag zich gelukkig achten een mooie barokbouw te bezitten, vrome herinnering aan een geslacht bij wie de glans van het blazoen een weerspiegeling is van de adel van het gemoed. F.C. m WiiT' i'TIVSilTaEiifiMBBMBlBMaMMWBnMi Nu de Olympische Spelen in hun hoofd stad worden gehouden, speuren de Mexicanen ijverig naar mogelijkheden om ook eens een medaille van enig be lang te behalen. Een der Mexicaanse officielen moest na de laatste O. S. mistroostig vaststellen wat bronzen medailles voor een bronskleurig volk. Afgevaardigen van het Mexicaans 01. Comitee hebben nu in de bergen van de Sierra Madra een Indianenstam ont dekt, waarvan de mannen vier uur lang op hoge snelheid kunnen hardlopen. Na enige gerichte training zou er voor de Mexicanen wel brood inzitten. Het M.O.C. is in onderhandeling getreden met de stamoversten. En nu maar hopen dat de Indianen Mexico wat brons bezorgen... Bemoedigend had Victor gezegd «Je moest wat meer zelfvertrouwen hebben, meisjelief. Dan zou je George om je pink kunnen winden. Rozemarijn is niets dan een onnozel gansje.» «Hij heeft gelijk,» dacht Ruth, «als Roze marijn er niet was, zou ik George naar mijn hand kunnen zetten, hem mij ten huwelijk laten vragen. Ik zou goed voor hem zijn. Hij zou een goede vrouw aan mij hebben.» Zij voelde een plotseling bij haar opko mende woede, een golf van hartstochtelijke wiok. Victor Drake zat haar hoogst verge noegd aan te kijken. Hij hield ervan anderen op een idee te brengen. Of zoals in dit ge val, anderen aan zichzelf te openbaren... Ja, zo was het begonnen... die toeval lige ontmoeting met iemand die de volgende dag naar het andere eind van de wereld zou vertrekken. Een geheel andere Ruth was die middag op kantoor teruggekomen. Vlak daarop had Rozemarijn Barton opgebeld. «Mr. Barton is juist gaan koffiedrinken. Kan ik u helpen «O, Ruth, graag. Die vervelende kolonel Race heeft geseind dat hij niet tijdig genoeg terug kan zijn voor mijn dinertje. Wil je George vragen, wie we in zijn plaats ne men We moeten werkelijk nog een andere heer zien te krijgen. Er zijn vier dames... Iris komt ook en Sandra Farraday... en wie is de vierde ook weer, dat ben ik glad ver geten.» «Dat was ik, als ik me niet vergis. U was zo vriendelijk mij ook uit te nodigen I» «Och ja, natuurlijk. Neem me niet kwa lijk.» Rozemarijn lachte, 'n helder, zuiver lachje Zij kon de plotseling opkomende blos en de verstrakte trekken op Ruths gezicht niet op merken. Ze was dus op het dinertje gevraagd bij wijze van gunst... op verzoek van George «O, goed, jouw Ruth Lessing mag er gerust bij zijn. Ze zal het vast prettig vinden... kunnen trouwens best met haar voor de dag en we hebben altijd zoveel aan haar. We komen.» Op dat ogenblik besefte Ruth, dat zij Rozemarijn haatte... omdat ze rijk was en mooi en onverschillig en geen verstand had. Geen sleurwerk op kantoor had ze... alles kreeg ze gepresenteerd op een zilveren blaadje. Liefde, een idolaat echtgenoot, qeen zorgen aan haar hoofd... Akelig uit de hoogte, vol inbeelding, mooi, luchthartig. «Ik wou dat je dood was,» zei Ruth Les sing zacht, toen ze de hoorn op de haak hing. Ze schrok van haar eigen woorden. Niets voor haar. Nooit was ze zo hartstoch telijk, nooit fel. Altijd kalm, beheerst en handig. «Wat overkomt me nou vroeg ze zich af. Ze had Rozemarijn Barton die middag gehaat. Nu, een jaar later, haatte ze haar nog. Later misschien zou ze Rozemarijn uit haar gedachten kunnen zetten. Maar nu nog niet. Bewust liet ze haar gedachten naar die novemberdagen terugdwalen. Hoe ze opge wekt, met beheerste stem, aan George de boodschap van Rozemarijn had doorgege ven, met het voorstel, dat zij zelf thuis zou blijven om een even getal te maken. Haastig had George dat idee terzijde geschoven. Hoe ze de volgende morgen verslag had uit- «Waarom heb je mij ooit naar hem toege stuurd Zie je niet, dat ik sedert gisteren totaal ben veranderd Merkje niet, dat ik nu gevaarlijk geworden ben Dat ik tot alles in staat ben Maar in plaats daarvan had ze volkomen zakelijk geinformeerd «Hoe staat het met de brief naar San Paolo Ze was weer de bekwame secretaresse geweest. Vijf dagen later was Rozemarijn jarig. Een rustige dag op kantoor. Ze had een be zoek gebracht bij haar kapper. Haar nieuwe zwarte japon aangedaan. Een lichte make-up smaakvol aangebracht. Het gezicht, dat haar uit de spiegel had aangezien, was niet het hare. Een bleek, vastberaden, verbitterd gezicht. Victor Drake had gelijk gehad. Me delijden kende zij niet. Later op de avond, toen zij met openge spalkte ogen over de tafel naar het blauwe vertrokken gelaat van Rozemarijn Barton had gekeken, had zij evenmin medelijden gevoeld. Maar nu, elf maanden later, dacht ze met een plotseling angstgevoel aan Rozemarijn Barton... oooo HOOFDSTUK III ANTHONY BROWNE Anthony Browne zat met gefronst voor hoofd voor zich uit te kijken nu hij aan Ro zemarijn Barton dacht. Verdraaid stom van hem, zich met haar in te laten. Ofschoon je het een man vergeven kon Ja, ze was een betoverende schoonheid. Die avond in het Dorchester had hij zijn ogen niet van haar kunnen afwenden. Zo mooi als een hoeri in Mohammeds paradijs... maar zeker niet intelligenter I Wat had hij het zwaar te pakken gekre gen Het was een hele toer, iemand te vin den, die hem met haar in kontakt kon bren gen. Eigenlijk onvergefelijk bij zijn drukke werk. Want hij zat heus zijn dagen niet te verdoen in hotel Claridge. Maar Rozemarijn Barton was een vol doende excuus geweest om een tijdelijke plichtsverzaking te motiveren. Hij had goed praten, nu hij zich achteraf afvroeg, hoe hij ooit zo stom had kunnen zijn. Gelukkig had hij nergens spijt van behoeven te hebben. Zodra hij met haar in gesprek was geraakt, had zij iets van haar charme ingeboet, was alles tot normale proporties teruggebracht. Dit was geen liefde geweest... zelfs geen malle verliefdheid. Een heel genoeglijke tijd voor alle partijen, niet meer, maar ook niet minder. Nadruk verboden vervolgt KONINKRIJK BELGIE MINISTERIE VAN FINANCIEN FORMULE MET TUSSENTIJDSE VERVALDAG RENTE. 6,75 's jaars vanaf 23 juni 1967; 7 's jaars vanaf 19 september 1972. Betaaibaar op 19 september van de jaren 1968 tot 1978. AFLOSSING. Door inkoop of door uitloting. TERUGBETALINGS PERCENTAGES tegen het pari, op 19 september van de jaren 1969 tot 1977, in geval van aflossing door uitloting; tegen 101 op 19 september 1978. VERVROEGDE TERUGBETALING. Mogelijkheid voor de houder de terugbetaling tegen het pari te bekomen op 19 september 1972. UITGIFTEPRIJS. 1.000 frank per effect frank. van 1.000 FORMULE ZONDER TUSSENTIJDSE VERVALDAG RENTE. 7 °/o 's jaars vanaf 23 juni 1967. Betaalbaar op 6 februari van de jaren 1968 tot 1982. AFLOSSING. Volgens aflossingstabel, door inkoop of door uitloting. TERUGBETALINGS PERCENTAGE tegen het pari - op 6 februari van de jaren 1969 tot 1981, in geval van aflossing door uitloting; - op de eindvervaldag van 6 februari 1982. UITGIFTEPRIJS. 995 frank per effect van 1.000 frank. bij de inschrijving volledig te betalen hetzij in specie, hetzij in obligaties van de 5 lening 1957-1967 van het We genfonds, teruggenomen tegen het pari van de nominale waar de, aHe coupons afgeknipt. Beide leningen zijn vertegenwoordigd door toonderobligaties van 1.000, 5.000, 10.000, 25.000 en 100.000 frank. De coupures van 1.000 frank worden slechts als bijpassing afgeleverd. De inschrijvingen worden zonder kosten aangenomen bij de Natio nale Bank van Belgie, te Brussel en buiten de hoofdstad, alsmede aan de loketten van de in Belgie gevestigde banken, financiële instel lingen en wisselagenten. OFFICIËLE NOTERING. De obligaties zullen officieel ter beurze worden genoteerd. Brussel, 8 juni 1967. De Minister van Financien, R. HENRION. 11 gebracht van het vertrek van de San Cristo bal. George's opluchting en dankbaarheid. «Dus hij is goed en wel vertrokken «Ja, ik heb hem het geld ter hand gesteld vlak voor de loopbrug werd ingehaald.» Ze weifelde even en vervolgde toen «Hij wuif de met zijn hand, toen de boot van de wal werd gesleept en riep nog Geef George een zoen van me en zeg hem, dat ik van avond op zijn gezondheid zal drinken.» «Wat een onbeschaamdheid riep Geor ge uit. Benieuwd vroeg hij «Hoe vond je hem, Ruth Ze legde opzettelijk geen klank in haar stem, toen ze antwoordde «O, net wat ik dacht... het type van een zwakkeling En George had niets gezien, niets ge merkt Zij had het willen uitschreeuwen JONG D;EN3TME!SJ£ voor nieuwe vilia voor jong huisgezin van 3 personen te Denderhoutem. Heel goed betaald Eigen kamer met Radio en T.V. Zakgeld Referen ties vereist ook kunnende koken Vrij van zaterdag tot maandag. Tel. (02)79.08.57 of (054)328.38 of zich wenden naar de Firma Hema, School straat 8bis, Denderhoutem. Zijn te begeven 1 PLAATS van TECHNISCH ADJUNCT 6 PLAATSEN van LABORANTE 2 PLAATSEN van KOK Voorwaarden en inlichtingen te bekomen op het Secretariaat der C.O.O. - Gasthuisstraat 40 Aalst, in de voormiddag, alle werkdagen, behalve de zaterdag. De kandidaturen, met de bewijsstukken, moeten tar post aangetekend ge stuurd worden aan de heer Voorzitter der C.O.O op voornoemd adres en ter bestemming zijn uiterlijk op 15 juli 1967.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 2