en omstreken Ajuinen zwermen uit... r Aaisterse sprokkels... even uitblazen,, Erembodegem bezit modernste politiewagen in gans het land Klein Logboek X/ «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Voorkeur voor de kust en Spanje Zij die er op uit trekken Zij die biijven... Ook bij de brandweer Gazet van Aalst NEC 8PE. NEC METU 23ste JAARGANG Nr. 52 'it*' f/f,N SCHENKT UW VERTROUWEN AAN INGANG VRIJ ZATERDAG 1 JULI 1967 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER Sedert gisteren is de traditionele uittocht in de Dirk Maricnsstede begennan. Hoeveel duizenden Aalstenaars daarbij betrokken zijn, is bij benadering niet te omschrijven. Vast staat in elk geval dat tijdens de eerste helft van juli ce Ajui nen zeer talrijk langs het Noordzeestrand zuilen flaneren. Do kust geniet ai met al nog een zekere voorkeur. Maar ettelijke duizenden zuüen vandaag ook de landsgrenzen overschrijden. Tij dens de maand juni werden ten stadhuize ca. 800 paspoorien afgeleverd voor Spanje, Joegoslavië en zeifs enkeie voor Rusland. Het grootste gedeelte echter voor eerstgenoemd land; naar het tweede zijn 't hoofdzakelijk onderwijskrachten. Onze medewerkers ondervroegen verschillende Aalstenaars omtrent hun vakantie plannen. TOELAGE VOOR OOSTMALLE De Aaisterse raad heeft een toelage van 5.000 fr. vastgelegd voor de slachiofters van de natuurramp te Oostmalie, ter«i;l tevens een toelage zal voorzien worcen voor de slachtoffers van de natuurramp in West- Vlaanderen. Voor wat het toekennen van de toelage voor West-Vlaanderen betreft zal men echter wachten tot er een beslissing is getroffen over de oprichting van een ram penfonds. 3EWAARSCHQ0L AAN OUDE GENTBAAN -eraarsgezm 8., Aalst Gaan zoals elk jaar met verlof naar Middelkerke. Je moet aan de kinderen denken. Bediendengezin C. Voor enkele weken naar Zwitserland. Het is niet duurder dan de zee. Leraar Onderwijsinstelling, Aaist Naar Italië voor twee weken. Zijn er reeds geweest, 't Is er ideaal. Huisvrouw D., Erembodegem Naar Bredene. Wij huren er voor 150 F per dag een «houten huisje». No mens moet toch eens iets hebben, hé. Huisvrouw V.C., Aalst Mogen gaan logeren in de caravan van onze zoon. Die gaat op reis naar Spanje. Bediendengezin D.B., Lede Naar Spanje op bezoek bij kennissen die er een appartement hebben. Onderwijzer V., Aalst Naar De Panne zoals elk jaar. Doktersvrouw uit Aalst Zou je dat willen weten, waarheen wij gaan Wel, amper 50 km. van hier. Ik zal ze wel zeggen waar, op voor waarde dat je 't niet schrijft. Het is er een droom, goedkoop en rustig. Bedrijfsleider G., Aalst Naar Oost-Duinkerke, daar kom je te recht tussen de Aaisterse familie. Het krioelt er van Ajuinen. Student H.V.D.B., Aalst Parijs herontdekken Ik ben gewoon verslingerd op die stad Hopelijk ont moet ik er de grote liefde... Ja, ik zou liefst met een pittige Parisienne trou wen. Aalst heeft gebrek aan ingeweken Parisienne's. Tijdens de jongste raadszitting werd een lening goedgekeurd van 951.000 fr. voor de bouw van een nieuwe bewaarschool aan de Oude Gentbaan, wat door de ouders van kinderen uit deze omgeving alvast met ge noegen zal vernomen worden. KULTUURCENTRUM SPORTHALLE Is er over de oprichting van een sporthalle tijdens de voorbije maanden reeds veel ge sproken, dan kan nu toch aangestipt worden dat er schot in de zaak zal komen. Men weet dat er over de oprichting van een halle in de gebouwen aan de Nieuwbeekstraat ongunstige adviezen werden uitgebracht, zodat thans werd besloten een halle te voor zien langs de rechterzijde van de huidige toegangsweg tot het Osbroekstadion. Aan gezien het koninklijk besluit terzake al is getroffen, zal onmiddellijk het nodige wor den gedaan voor de onteigening van de gronden. De principiële belofte van staats- toelage zou in de kortst mogelijke tijd wor den gegeven. ZWEMBAD Arbeider uit Aaisterse randwijk Naar zee Dat kost geld. Ja missch,en voor een dag. Ik weet het niet. Ik rust eigenlijk liever uit thuis. Dan is iedereen weg. Waarom vraag je aan ons, arbei ders, waarom we thuisblijven Vraag liever aan ae rijken waar ze naartoe gaan. En zet dat in uw gazet, liefst met namen voluit... Ambtenaar uit Aalst Nee, dit jaar komt er niets van. Mijn vrouw moet een chirurgische ingreep ondergaan en niettegenstaande de ziek teverzekering geloof ik dat mijn vakan tiegeld er aan gaat. Van herstelverlof zal er wel niets in huis komen. Ik heb vier kinderen. Waar moet ik er mee heen, terwijl mijn vrouw op herstelver lof zou zijn Ik heb hier geen familie in de streek. En mijn ouders wonen te ver en zijn daarenboven te oud om bij te springen. Gepensioneerd echtpaar V.P. Och, wij blijven liefst thuis. Wij zouden wel kunnen meereizen met een onzer kinderen. Maar op onze leeftijd wordt het te zwaar. Daarbij dan moeten wij toch terug onze spaarcentjes aanspre ken. En wij hopen nog lang te leven. En ge weet wel dat ge dat niet kunt van dat pensioentje. Leraarsgezin, Nieuwerkerken Van vakantie komt niks dit jaar. Wij hebben gebouwd en moeten nog wat spenderen aan ons huis. Mijn verlofgeld gaat naar een grasmachine. Leve de boerenbuiten. Mijn verlofgeld, bij wijze van spreken natuurlijk. Arbeider in volkscafé te Erembodegem Vakantie... Dat is voor de rijken en de jonggetrouwden. Mijn vrouw en ik heb ben nog nooit vakantie genomen. Altijd hard gewerkt voor onze kinderen. Zij mogen er van profiteren. Mij zegt het niets. Geef ons nog een pintje... Bekend industrieel uit Aalst Er komt een tijd dat je zowat van alle reizen moe zijt. En terug je eigen lend gaai ontdekken. Wij blijven voor het eerst sedert vele jaren terug thuis. Mijn vrouw gaat terug vlaaien leren prepa reren. Vader van groot gezin, Aalst Drie van onze kinderen gaan op vakan tie met de ziekenbond. De anderen blij ven thuis bij ons. Dit jaar sparen wij ons vakantiegeld voor de aankoop van een okassie-auto. Als ge geen auto hebt is het een hele affaire om op reis te gaan. 60-jarig mekanieker, Aalst Wat een vraag... «meverans». Wiidet- weten ik sta al vier jaar op de zie- kenbond. Ik lijd aan 't hart. Hoogstens de pastoor komt wel eens op bezoek. De rest is niet geïnteresseerd aan men sen zoals ik. Wordt nooit ziek. man, want men vergeet je gemakkelijk. Neen niemand heeft me ooit al gevraagd of ik eens naar zee zou willen gaan. Spreek me niet van syndikaten. Winkelierster V.D.B., Aalst Ik durf niet meer op reis gaan. Ge hoort zoveel van ongelukken spreken met al die auto's. En daarbij ge weet nooit wat er gebeurt. Er zullen velen thuis blijven, mijnheer. Want ik weet maar al te best hoeveel mensen de laatste weken hun geld hebben uitge geven voor eetgaren uit schrik dat het zou oorlog worden. Het bestek van de loten I en II van het Kuituurcentrum in de Molenstraat werd aan vaard. Heel wat moeilijkheden heeft het ge vergd vooraleer het dossier in het goede ka- naai kon geloodst worden, alhoewal er nog door enkele raadsleden tegengestribbeld werd over de inplanting in de Molenstraat. Zij zouden liever het park hebben verkozen, doch schepenen Van Hoorick en Claus ant woordden dat talrijke verenigingen zelf heb ben gevraagd om de inplanting dichter bij het stadscentrum te doen. Alle raadsleden zijn het eens dat het hui dige zwembad niet meer aangepast is aan de behoeften. Raadslid Rombaut drong dan ook aan op modernisering van het zwem bad. Het is inderdaad zo dat de huidige toe standen er absoluut onwaardig zijn, zodat ten spoedigste naar een nieuw zwembad moet worden gestreefd. RAADSLEDEN MET VAKANTIE De Aaisterse raadsleden waren in hun nopjes als hen werd medegedeeld dat zij ten minste tot 15 augustus e.k. mei verlof kunnen gaan, vermits tot deze datum geen zitting van de raad zal gehouden worden. Van een goed nieuwsje gesproken... Ingevolge de wet op het jac-'"1"* zal het kantoor van ons blad gesloten zijn van 1 juli tot 9 juli. Wij wensen onze lezers die in de voor bije maanden in een stijgend aantal toena men een prettige vakantie. ...Goede reis en behouden terugkeer... De eerstvolgende editie van ons blad ver schijnt op 13 juli a.s. In deze uitgave leest U reeds de eerste informaties en kommen- taren over «Aaisterse Kermis-Happenings». Het politiekorps van Erembodegem kan prat gaan op een nieuwe politiewagen. Het is gewis de meest modern uitgeruste wagen van het land en door zijn praktische inrich ting kan deze wagen ten dienste van de manschappen en van derden uitzonderlijke diensten bewijzen. Dat het gemeentebestuur van Erembode gem de inspanningen voor een voldoende uitrusting van de diverse diensten op alle fronten tot uiting heeft laten komen, werd bewezen tijdens de jaarlijkse demonstratie van de gemeentelijke vrijwillige brandweer. Door bevelhebber Remi Van Vaerenbergh en de luitenants Roland Van Vaerenbergh en Jozef Sonck werden de verscheidene toe stellen gedemonstreerd waarmede het korps in de voorbije maanden werd uitgerust. Ook de nieuwe brandweerwagen werd voorgesteld en hiermee is de apparatuur van de brandweer ook volledig verzekerd. HUMOR AAN DÊ KUST Wie met vakantie aan zee vertoeft mag ongetwijfeld niet nalaten een bezoek te brengen aan de tentoonstelling «Wereldkar- toonale 67» op de Grote Markt te Heist. Dit badplaatsje heeft enkele jaren gele den het initiatief genomen tot het «Eerste Salon van de Humor» dat geleidelijk een internationale faam heeft gekregen. Het idee van een dergelijke tentoonstel ling was gebaseerd op een tweetal bespie gelingen. Men had te Heist opgemerkt dat vele krantenlezers eerst de stripverhalen in hun dag- of weekblad te lijf gingen. Boven dien was het misschien een gelegenheid om de vakantiegangers over de drempel en over de daarbijhorende vrees te laten heenstap pen, het tentoonstellingslokaal binnen. Laureaat van de «Wereldkartoonale 67», met niet minder dan 130 deelnemers uit 16 verschillende landen, is dit jaar de bekende kartoonist Gal, illustrator van het weekblad «De Nieuwe». STUDIEKOMMISSIE GERECHTELIJKE HERVORMING VERGADERDE Dinsdag II. vergaderde de Aaisterse Stu diekommissie voor de Gerechtelijke Hervor ming in de trouwzaal van het stadhuis. De vergadering werd voorgezeten door Karei Fransman, voorzitter van de Werk- rechtersraad te Aalst. Vermelden wij verder als aanwezigen, de volksvertegenwoordigers Van Hoorick en D'Haeseleer, dhr. Pierre Meganck, voorzitter van de Handelsrecht bank, advokaat Willems, Willy De Turck, sekretaris van het A.C.V. en licentiaat Karei Baert. De vergadering besprak vooral de mid delen om de oplossing, uiteengezet in onze vorige nummers, te beveiligen en te reali seren.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1