ETRI rvi o vrouwen kroniek MODERNE APPARTEMENTEN IN EEN PARK vanaf 425.000 F Inlichtingen en modelappartementen ter plaatse RAFFELGEMSTRAAT - AALST a* 29937 - 29933) Nieuws van de Si-Jozefsparochie Aalst Welk was de geboortestad Beethoven Lezerstribune De werkloosheid van 1ste Komedianten- rally te Aalst KEUKENGEHEIMEN Er zullen geen restjes gehakt vlees aan het inpakpapier blijven kleven als u het pakje even onder de koude waterstraal houdt alvorens het open te maken. Voor de huisvrouw die «alles ai heeft» binnenkort zal zij, naast zoutvaatje, peper busje en andere kruicenpotjes, die het leven veraangenamen en de gezondheid (kunnen) dienen, een nieuw strooibusje op tafel kun nen zetten, dat dertien verschillende vita minen in poedervorm bevat. Een snuifje uit dit busje, uitgestrooid over de maaltijd, verzekert volledige voorziening in de vLa- minebehoefte van normale mensen geduren de een gehele dag. Ingeblikt of gedroogd kunnen we het gehele jaar door gen.eien van de heerlijke smaak van abrikozen. Doch alieen in augus tus en begin september kunnen we deze lekkere vrucht in vers geplukte toestand ge nieten. Ze glinsteren als puur goud en men zou er zich graag z'n buikje rond aan willen eten, doch daartegen moeien we een waar schuwend galuid laten horen, want de abri koos is een moeilijk verteerbare vrucht, zo dat men varstand.g zai doen aiicen ae rijpe exempiaien te eten en niet ie veel iegelijk. Gckooki ken i..ui ze beter verdragen, zodat we u aanraden er u slechts aan ie vei gasten nadat ze een min of rneer langdurige be handeling hebben ondergaan. Gekneusde of overrijpe vruchten bereiden we een roemvol einue door ze gesioofd te nuttigen, onrijpe aorikozen geven we een smakelijke stevige konfituur. Dikwijls houden we ons hart vast als we in de pas schoongemaakte keuken vis moeten gaan bakken. De spatten vutgen immers overal maar heen. En toch kunnen we dit voorkomen en wei op de volgende manier Zet drie wasknijpers vast op de rand van de pan en leg daarop een deksel dat juist past. Üc wasknijpers laten nu een spleet vrij, waardoor de waterdamp kan ontsnappen, maar het vet spat tegen het deksel aan. Op deze manier wordt de vis toch mooi bruin. Zacht fruit wordt over het algemeen beter van smaak wanneer het in plaats van met koud met warm water wordt gewassen. NUTï'iGE WENKEN Stukjes vilt uit een afgedankte vilten hoed, die u misschien nog ergens hebt lig gen, kunt u fijne geluiddempertjes knippen. Plak stukjes vilt uit de hoed onder de po ten van stoelen en tafels, cue op een gladde vloerbeoekking staan. Voorkomt krassen en dempt het lawaai. Fijn voor slapende kinderen en voor uw eventuele benedenbu ren. Bij de meesten onder ons is de vuil nisbak altijd al propvol vooraker hij wordt weggehaald. Een triestig zicht En toch kan men veel ruimte w.nnen door efficient te werk te gaan. Zo kan bv. doosjes van wasmiddelen, havermout, maïzena, enz. eerst met ander afval gevuld worden alvo rens ze in de vuilnisbak te deponeren. De zelfde methode passen we toe bij lege kon- serveblikjes, glazen potten (die tegenwoor dig niet meer worden teruggenomen) enz. Hierin kan zelfs vochtige afval, als appel en banaanschillen, enz., gedaan word Op die manier kan er veel meer in uw vuil- nisbak Ook planten hebben af en toe ren bad nodig, vermits de bladeren van stof bevrijd moeten worden. Natuurlijk ,s een mals zomerregentje het ideale middel hier voor. Maar dat gaat niet altijd. Op kunr- matige wijze is dit resultaat ook met een nevelspuit wel te bereiken en sinds kort be staat er nog een andere mogelijkheid, ni. een Zwitsers apparaat waarmee men ae bladeren van hardloofgewassen glanzend en stofvrij kan maken. De vloeistof spoort bo vendien de bladvoedingsstoffen aan en voor komt voortijdige afval. Hiermee kan men dus planten als de fiscus, de sanseviera of clivis behandelen, doch voor behaarde, geruwde, matte en zeer jonge bladeren is dit middel absoluut niet bedoeld. KLANKJES UIT DE MODEWERELD Wintermode in de konfektie Op een uitzonderlijk mooie zomerdag hebben onze Belgische konfektiefabrikanten hun nieuwe winterkollektie getoond. Opval lend is dat voor de mooiste modellen nog altijd beroep wordt gedaan op zuiver wol. De gehele kollektie getuigt van een bijzon der goede snit. Zeer geslaagd zijn de japonnen, die soe pel de natuurlijke lijn van het lichaam vol gen. De meesten zijn ceintuurloos en heb ben lange mouwen. Wanneer er wel gecruik wordt gemaakt van een ceintuur dan is dit op heuphoogte op een plooirok. De rokken zijn kort, doch niet mini. Wat de mantels betreft laat ons even kijken naar deze, die we graag bestempelen met de naam overgangsmantal, maar die eigenlijk het hele jaar door zijn diensten kan bewijzen en vooral ook zeer geschikt is als reismantel. Tweed blijft hier het ge liefkoosde materiaal. Behalve de gsxende tweed in wazige tekening, hansooren en Schotse ruiten met veelkleurige draden ge weven, verscheen er een nieuwe, droge tweed, glad en enigszins gespikkeld. De modellen zijn sportief, hoog aan de hals gesloten en hebben veüal opgestikte zakken. Andere mantels heoben militaire allures officierskraagje, dubbele knoperirij, schouderpatjes en een ceintuur ,n de rug. Alsof men toch een verlenging van ae rok verwacht, was er hier en daar ook een jas die tot over de knie viel. Voor het jonge meisje zijn er sierlijke mantels met ver hoogde taillelijn. Uiteraard zijn de mantelpaxjos in het voorjaar altijd talrijker en meer gevaree-J dan in de herfst. Het mantelpak voor het koudere jaargetijde heeft een langer jasje, de rokken plooien. De mode zal ook deze winter nog vrolijk van kleur zijn, met zwart, dat ons coar ongewoonte even triest aandoet, en het ge heel gedistingeerde donkerbruin «zwarte koffie», waarvoor men een triomfantelijke terugkeer voorspelt. De andere vedettekleuren zijn geroostcd brood en warm donkergeel, beter voor net winterseizoen geschikt dan het citroen en oranje, dat deze zomer een groot sukses kende. Paars, kardinaalsrood en groin zul len echter ook in het aanstaande winter seizoen niet onbetuigd blijven. Zilvergrijs speelt een rol als enige neu trale tint en komt prachtig uit als japon onder een mantel van een der bovengenoem de kleuren. GROND INBEGREPEN AFWERKING SLEUTEL OP ^EUR Ruime keus in 1 2 - 3 en 4 slaapkamers OPEN ALLE DAGEN VAN 9 TOT 12 EN VAN 14 TOT 19 UUR OOK DE ZATERDAG REEDS MEER DAN 250 VERKOCHT Na onze reuzetombola van 1965 en onze 2.000 loten-tombola met de autozoektocht van vorig jaar, past het aan onze parochi anen en sympatisanten een overzicht te geven van de huidige financiële situatie van de operatie: herschilderen van de Sini-Jo- zefskerk. Het herschilderen, met de daarmee ge lijklopende werken als herstelling van met sel- en bezetwerk, het herkappen van de zijaltaren de verplaatsing van de predik stoel en. het herstellen van de glasramen heeft ons in totaal 1.471.642 F gekost. Onze onderscheiden feesten brachten ons, samen met de giften, 625.385 F op. Als men daarbij een beginsom aan 200.000 fr en een speciale gift van 200.000 fr re kent, komen we tot een totaal bedrag van 1.026.385 fr. Zodoende blijft er nog een schuld van 445.257 fr te vereffenen. Dit is dan meteen de reden waarom we een derde reeks prestaties, met uw hulp. wensen te verwezenlijken. De redenen hiervoor zijn immers voor de hand liggend: enerzijds de nog overblijvende schuld en anderzijds uw gekende vrijgevigheid voor uw parochie. En hier gaat dan het nieuw programma: De 2 x t.OCO loten - tombola: Zoals vorig jaar slechts 2.000 loten van 100 F en dit maal met twee luxe-prijzen als inzet, de eerste prijs een vijfpersoons wa gen FIAT 124, ter waarde van 94.518 F (weeldetaks en similiafwerking binnen in inbegrepen), en als tweede prijs een reis naar Lourdes. Een auto-zoektocht Een auto-zoektocht op 8 oktober a.s. over een afstand van circa 40 km. opnieuw in gericht met de gewaardeerde medewerking van de VTB - VAB en de heer Van de Sype en begiftigd met waardevolle prijzen. De inschrijvingsprijs hiervoor, werd vastge steld op: 225 F. verzekering en koude schotel bij aankomst inbegrepen. 150 F. voor de mede-inzittenden, die naar de prijzen willen meedingen, koude schotel eveneens inbegrepen; voor leden van VTB - VAB worden deze prijzen 200 respectievelijk 125 F. Een voetgangers-zoektocht Een voetgangers-zoektocht op 8 oktober a.s.: dit wordt een kolfje naar de hand van de jeugdbewegingen en de sportieve sym patisanten, die niet aan de auto-zoektocht deelnemen. De tocht gaat door in de stad DOKUMENTATIE EN PLANS OP AANVRAAG DISTELS EN UURWERK BEGIJNHOFKERK Aan de Tir waar de stad gronden bezit krioelt het van distels. Ik heb reeds de po litie verwittigd en deze zou de stad op de hoogte brengen. Maar intussentijd blijven de distels maar groeien en het zaad wordt verder gestrooid Als een simpele landbojwer wat distels laat groeien, is men er andsrs vlug bij om hem een proces verbaal op te maken. Wie verbaliseert nu de stad? Te Aalst weet men natuurlijk nooit hoe laat het is, want bv. de horloge van het begijnhof tikt sedert jaren niet meer. J iliaan T Tijdens de week van 23 tot 29 juli 1967 werden er per dag gemiddeld 55.617 volle dige en 20.740 gedeeltelijke werklozen ge controleerd, zijnde ern totaal van 76.357. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 1.388 volledige en een vermindering van 552 gedeeltelijke werklozen genoteerd. De ontwikkeling van de werkloosheid on dergaat nog steeds de invloed van de jaar lijkse vakantie in tal van bedrijfstakken zo dat er aan de hand van de waargenomen bewegingen geen verantwoorde conclusies kunnen getrokken worden. Volgens Prof. M. Raymond van Aerde uit Mechelen zou Beethoven niet uit Ant werpen afkomstig zijn, doch wel uit Meche len. In 1901 had de Duitse musicoloog Gei- ters vastgesteld dat een tak der familie Beethoven te Mechelen gewoond had, doch hij betwijfelde of tot die tak de grootvader van Ludwig van Beethoven behoorde. Doch Prof. van Aerde kwam tot de vaststelling dat de grootvader van de geniale komponist wel de Mechelse Ludwig van Beethoven was geboren op 5 januari 1712 als zoon var| Michel van Beethoven en Marie-Louise; Struyckers. Later woonde hij te Luik en te Bonn; hij had drie kinderen waarvan er twee vroeg' stierven. De jongste zoon trad in 1767 iir het huwelijk met Marie Keverick welke opj 16 december 1770 het leven schonk aan dej grote kunstenaar. over een afstand van circa 7 km en gezien de deelnemingsprijs van slechts 50 F (le den van VTB - VAB: 45 F) koude schotel bij aankomst inbegrepen, rekenen we op een massale deelneming! Gezellig samenzijn met dansgelegen heid Gezellig samenzijn met dansgelegenheid eveneens op zondag 8 oktober a.s. van 18 uur af in de gastvrije lokalen van het Sint- Maarteninstituut. Vrijheidstraat, met de me dewerking van het dansorkest Roger De- clercq and his Combo. Overhandiging van de prijzen der zoektochten en de trekking van onze tombola. Ten slotte is voor het propageren van al deze gebeurtenissen een pjopagandabro- chure met reklame-aankondigingen in voor bereiding en worden geschenken ingezameld voor de zoektochten. Voor deze laatste twee punten kunt U, indien bij vergetelheid niet daartoe aangezocht, steeds terecht bij E.H. Mussche Stationstraat 11 of een der Gee stelijken der parochie. Ook thans zal niet vergeefs op U beroep worden gedaan en zeker niet in de periode van voorbereiding van het jubelfeest van onze parochiekerk. Do parochiegeestelijkheid en het Comité De «1ste Komediantenrally» wordt inge richt door de Koninklijke Aloude Rederij kerskamer «Sint-Barbara» - Arbeid en Kunst te Aalst, op zondag 27 augustus 1967 met vertrek aan de St Annakring, Roklijfstraat te Aalst. De rally bestaat uit 2 delen: 1ste deel: een beschreven orientatie- rit over een afstand van 20 km aan een ge middelde snelheid van 20 km/uur. 2de deel: toeristische en folkloristi sche opzoekingen over een afstand van 40 km. Het inschrijvingsgeld bedraagt 40 fr per persoon, kinderen onder de 15 j. 15 fr en dient betaald te worden bij één van de vol gende bestuursleden: Theo Van Gijseghem, G. Paepestraat 55 Aalst Marcel Crombeen, C. Haelterman- straat 79 Aalst Amand De Veylder, Keizerlijke Plaats 59 Aalst Tel. 239.61 Emiel Van Essche, Keizerlijke Plaats 59 Aalst Tel. 239.61 Achiel De Moor, Dr A. Goffaertsstr. 85 Aalst Louis Van der Eist, Brouwerijstraat 45 Aalst Dit bedrag omvat het deelnemingsrecht en de wettelijke verzekering. Inschrijvingen en betalingen dienen te geschieden uiterlijk op datum van 25 au gustus 1967 Na deze datum kan nog ingeschreven worden aan de start, mits betaling van 50 fr. Voor diegenen die meer uitleg wensen over het verloop van de rally is er een «Voorlichtingsvergadering» voorzien op 25 augustus eveneens in de St. Annakring te 20 uur. leder deelnemer ontvangt een startnum mer dat op de voorruit van de wagen moet bevestigd blijven gedurende gans de duur van de rit. De start heeft plaats aan de St. Anna kring, Roklijfstraat te Aalst. Het eerste vertrek zal gegeven worden te 13.30 uur. Het eerste deel eindigt te Wieze en het tweede deel /indt zijn emdplaats te Aalst De uitslag en prijsuitreiking wordt voor zien rond 20 u. in de zaal van de St. Anna kring Roklijfstraat te Aalst VAN DER SPiEGEL DIT JAAR NAAR EUROPEES KAMPIOENSCHAP JUNIORES BILJART? Feit is dat Flor de Jonghe huidig Euro pees kampioen der juniors niet meer kan deelnemen gezien hij de leefdtijdsgrem (21 jaar) overschreden heeft. Derhalve is het zo stilaan tijd dat de he ren van de keuze commissie uitkijken naar een waardig opvolger en waarom zou dit met onze Aalsterse 17 jarige belofte zijl nl. Marc Van der Spiegel. De uitslagen die onze jonge vedette maakte in de korte tijd dat hij dit spel be oefent zullen voor de keuze heren spreken de boekdelen zijn. 3 band: twee jaar achtereenvolgens! (1965 en 66) kampioen der stad Aalst met resp 0,72 en 0,81 gemiddeld, in de K.B.B.B.L. speelde hij zich in het speeljaar 66-67 over van Ie cat naar ex. met een ge middelde van 1,000. kader 38/2: twee jaar achtereenvolgenc (66 en 67) kampioen der stad Aalst met resp. 20 en 24 gemiddeld. Promoveerde van 2e cat K.B.B.B.L. naar 1e cat. Wie Mare de laatste tijd van dichtbij1 volgt zal zeker gemerkt hebben dat dit ge] middelde van ong. 20 reeds voorbij ge streefd is en hij nu momenteel 30 a 35 ge^ middeld haalt. Terloops vermelden wij dat hij het nieu-i we seizoen zal inzetten met een tornooi kader 23/2 Ie cat dat zal gespeeld wordeij in St. Martinuskring, Korte Zoutstraat 41 Aalst. Het tornooi zal betwist worden ondei volgende 5 spelers: Coppenholle (Zuid Gent) Vermeersch (Zuid Gent) De Vreese (Metro Gent) Buys (Palace Aalst) Van der Spiegel (Palace Aalst) Laten wij hopen dat deze eerste wed strijd van het nieuwe seizoen een ieuwi overwinning voor ons Aalsters jong t£ mag wezen, wat we hem van harte wensen B O G O M A de beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bredestraat, 31 AALST - Tel. 213.23 Bezoek onze tentoonstelling

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 2