en omstreken Klein Logboek Belangrijke nieuwe reglementering inzake bouwvergunningen voor winkel- en appartementskomplexen vng Waarborgen... Aalsters Stadsbestuur op zoek naar oplossing van parkeerprobleem i/anaf september Branden in 't Aalsterse Molenstraat Slipstraat... In 't Pajottenland. T.V. EN RECLAME. DE GAZET VAN AALST en omstreken Verschijnt tweemaal per week 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarab. 230,F Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon 241.14 Postrekening 881.72 Gazet van Aalst NEC SPE, NEC METU 23ste JAARGANG Nr. 63 ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1967 2,50 F HET NUMMER Het Aalsters stadsbestuur wil terzake blijkbaar niet in 't ootje worden genomen i derhalve is een waarborg voorzien voor de verwezenlijking van deze verbintenis, aarborg die inhoudt dat de bouwheer een bedrag van 10.000 F per ontbrekende par ierruimte stort; bedrag dat tot 50.000 F is verhoogd wanneer het een autobergplaats itreft. In het geval dat binnen de voorziene termijn deze parkeerruimten of autoberg- latsen door de eigenaar van een nieuw komplex van winkelhuis of appartementsge- uw niet wordt verwezenlijkt, blijven deze bedragen met de intresten aan de stad. Uit een tijd toen een auto te Aalst nog een zeldzaamheid was. Hier een open sportwagen (nummer plaat 16.615) in de Aalsterse Kat- testraat ofte Rue Léopold, door verbaasde Ajuinen nagestaard. BOONTJE VLAAMS KULTUURBEELD Met een weliswaar zekere vertraging, hier enkele kris-kras bedenkingen van Louis Paul Boon in een interview met het Nederlandse weekblad «De Nieuwe Linie» «Wat nu het huidige algemeen kultureel klimaat in Vlaanderen betreft dat is niet het mijne. Er is gelukkig een avant-garde die mij zo'n beetje als peter beschouwt. In oude boerenherbergen, zoals Celoeton in Dendermonde, Papa-Doc in Berlare en Driete in Wetteren, houden we exposities we spelen er lonesco of Beckett, in een hoekje hebben wij ook een juke-box staan. Dat schept allemaal een nieuw klimaat. Ook jongeren uit Nederland komen er op af. Maar ja, voor de heren officielen ben ik daardoor het enfant-terrible. Dat is een rol die me wel bevalt. Soms kan ik 't zelfs niet laten voor de televisie, waar ik meedoe aan een programma als vroeger in Nederland «Hou je aan je woord». Ge weet dat in Belgie geen reclame op de T.V. is toegestaan, hoewel ge bij voetbal- reportages niets dan reclame ziet. Nu moest ik eens een keer tijdens dat programma een krant uit mijn zak halen en terwijl ik die krant pakte zei ik «Eerst eens kijken of er geen reclame voor Martini op te zien is». De producer viel zowat van zijn stoel van ontsteltenis». EEN CONCILIE VOOR DE SOCIALISTEN En verder zegt L.P. Boon nog «Ik zei u al, mijn hart ligt links. Maar dat betekent niet dat ik geheel akkoord ga met wat de socialistische partij in Belgie wil en doet. Ik ben niet aan de partij verkocht. Ik zou u eens wat zeggen er zou ook eens een concilie voor de socialisten moeten komen. De kerk heeft daar haar voordeel mee ge daan, ze is niet zo verstard meer, er is ver nieuwing aan de gang. De kerk vertoonde al meer in de loop van de eeuwen verkal kingsverschijnselen, maar bij de socialisten treden ze nu voor het eerst op. Als ge aan iets van het socialisme komt, dan is dat direkt heiligschennis. DAYAN LOOK De Israëlitische Minister van Defensie, generaal Mosche Dayan, zegevierde voor lopig niet alleen op alle militaire, maar ook op alle modefronten. Parijs heeft immers sinds enkele weken de eenogige Dayan-look gelanceerd de modebewuste Parijse dames bedekken hun linkeroog met een ooglapje a la Dayan. Ofschoon de Dayan-look dan nog origi neel mag genoemd worden, is hij niet zo origineel als men zou denken. Dayan heeft immers reeds een voorganger gehad in de persoon van Nelson, de eenogige Britse ad miraal uit het einde van de 18e eeuw. De held van de zee was toen ook al de held van alle vrouwenharten en de Nelson-look was in die tijd ook «in». Inderdaad vanaf 1 september a.s. zullen irgelijke bouwvergunningen nog toege- aan worden op voorwaarde dat binnen een iriode van vijf jaar na de goedkeuring, een irkeerruimte a rato van 50 vierkante meter sr winkel of één autobergplaats per appar- iment in het plan wordt voorzien en dit in sn straal van 400 meter van het nieuwe smplex. Het gebrek aan parkeerruimte is ook te Aalst een nijpend probleem waarmede het stadsbestuur heeft af te rekenen. De markten en openbare pieinen in het stadscentrum kunnen niet langer meer het groeiend aantal auto's ruimte bieden. Als centrum voor duizenden forenzen naar het Brusselse, o.w. velen per auto uit de randgemeenten het Aalsterse station willen bereiken, is o.m. ook de Aalsterse stationswijk als dagelijkse parkeerruimte reeds oververzadigd. Na 8 uur 's morgens kan men bv. nog met moeite een auto parkeren op de Koolmarkt en de aanpalende straten. Zelfs in sommige wijken buiten het oude stadscentrum staan straten de ganse dag door '«overladen» met auto's. Uiteraard is vooral de zaterdagvoormiddag, de traditionele Aalsterse marktdag, het parkeren binnen een brede kring van het centrum onmogelijk geworden. In afwachting dat mogelijke ondergrondse parkeerruimten mettertijd een afdoende oplossing zuilen brengen, heeft het Aalsterse Schepenkollege een beslissing getroffen waardoor getracht wordt met dit parkeerprobleem rekening te houden bij het aanbou wen van winkeltehuizen en appartementsgebouwen. Een vredig fotootje dat in het licht van de recente neger-opstanden, een be drieglijke indruk geeft der blank-zwart verhoudingen in de Verenigde Staten. Berlijn, het symbool van de verscheurde wereld. Hier een beeld van een her denking nabij de Berlijnse Spree, van een slachtoffer van de Oost - West den tegenstellingen. Nadat de Aalsterse brandweer diende in te grijpen voor een nieuwe brand in de loka len van de oude fabrieksgebouwen Roos - Geerinckx - De Nayer in de Pontstraat, waarbij zelfs een ogenblik werd gevreesd voor uitbreiding naar de aanpalende gebou wen, diende men. nadat de vuurhaard was overmeesterd, in te grijpen voor een nach telijke brand in de Beekstraat te Mere, waar een loods waarin hooi, stro en landbouw gereedschap was opgestapeld, vuur had gevat. Het vuur nam een snelle uitbreiding zodat de Aalsterse brandweer, die nochtans vlug ter plaatse was, met man en macht diende in te grijpen om de woning en de boerderij te vrijwaren. Nadat men er in geslaagd was het inheil te omschrijven dienden nog manschappen tot 10 uur 's morgens ter plaatse te blijven om een herópflakkering van het vuur te voorkomen. Terwijl men nog te Mere bezig was met de blussingswerken werd een nieuwe brand gesignaleerd in een leegstaande woning in de Pontstraat te Aalst. Hier ook was er ge vaar voor uitbreiding, doch het snel ingrij pen van de pompiers leverde een gunstig resultaat op. Aangezien deze woning in de Pontstraat onbewoond is en er in de omgeving van deze krot al vaak brand ontstond, wordt veron dersteld dat de brand met opzet werd aan gestoken. Een streng onderzoek is dan ook gaande. Maandagnamiddag werden de winkeliers van het bovenste gedeelte van dè Molen straat getuige van 5 autobotsingen. Geluk kig beperkte zich alles tot stoffelijke scha de. maar de vrees voor ernstige ongevallen blijft bij de winkeliers voortdurend bestaan. Het is een bekend feit dat bij regen het versleten wegdek zo glad wordt als een spiegel. De slipreputatie van de Molenstraat is bij de automobilisten reeds het onder werp van vele gesprekken. Het wordt nu stilaan tijd dat men van overheidswege 'n ernstige oplossing brengt. Wanneer wordt de bestrating doelmatig hernieuwd met een remmende deklaag Ook de politie zou zich nu ernstig met het opsporen van de oorzaken van de veel vuldige auto-ongevallen in deze straat die nen bezig te houden. Er bestaat inderdaad een verkeerstechnisch aspekt dat door vak lui dient uitgewerkt. Waarop wacht men, voordat een ztoaar ongeval de verantwoordelijkheden in het gedrang brengt Het is de hoogste tijd Enkele lezers signaleren ons het volgende Op een T.V.-uitzending «Zoektocht door Vlaanderen» kwam enkele tijd geleden het Pajottenland aan de beurt Het Kuituurcentrum van Affligem, een voortreffe lijk initiatief, en o.m. ook de Hekelgemse Zandtapijten. Dat men in verband met deze laatste enkele historische onnauwkeurigheden heeft begaan, tot daar toe. Erger werd het wanneer in het kader van deze Hekelgemse Zandtapijten een restauranthouder aan de beurt kwam en meteen ook een in opbouw zijnde res taurant in beeld kwam. Welnu, het wil ons voorkomen dat dit laatste niet door de beugel kan. Een privé-kommereïeel initiatief komt hier zo maar gratis aan zijn reclame-trekken, weze het dan ook toevallig, terwijl anderzijds restauranthouders belangrijke bud getten moeten spenderen via diverse media voor hun reclame. Tot daar onze korrespondenten. Over T.V. en reclame leze men wat Louis Paul Boon daarover nog toevallig vertelt in een interview met een Neaer lands weekblad, waarover een echo in Klein Logboek. (N.v.R.)

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1