FIAT VAN TO'SI de wagen voor ieders beurs vanaf 39.900 F. GARAGE CAMMU P.&Cie. p.vb.a. L. PODEVIJN Het aalsterse autobedrijf in de branding Etn. LANDSHEERE HET RIJBEWIJS 21 modellen Fiat een parel van afwerking en techniek Fiat de wagen die de meeste vooruitgang boekt Pontstraat 59-63 Aalst Tel. 237.65 Het garageprobleem Autoverzekeringen worden duurder 1.8 miljoen auto's in Belgie Totale schade en weeldebelasting Verkeersmoeilijkheden V-loncla. Garage c c - Uitreiking rijbewijzen Gentsesteenweg 457, Aalst - Tel. 211.38 AUTOSCHOOL BAETENS Koop in vertrouwen bij de officiële verdeler der streek Wie 's avonds laat of 's morgens zeer vroeg door de stad rijdt, zal gemakkelijk kunnen vaststellen hoeveel automobilisten hun wagen 's nachts onder de blote hemel laten staan. In gioie steden is het reeds zo erg dat men op sommige plaatsen 's nachts even moeilijk als op de spitsuren een parkeerplaats vindt voor zijn wagen. De reden daarvoor is het uitsparen van een garage. Betekent het een besparing als men zijn wagen m de open lucht laat staan Een overdekte garage kost tussen de 300 en 500 fr. per maand. Lm is aus ongeveer 6.000 fr. per jaar. We veronderstellen dat u de wagen gedurende 5 jaar zult houden. Dit wordt dus 30.000 fr. voor de normale levensduur van een wagen. Het is een hoog bedrag, maar Wie zijn wagen dag en nacht, in weer en wind laat buiten staan, zal het koetswerk op zijn minst 1 maai moe ten laten herschdderen. Dat betekent een uitgave van ongeveer 5.000 fr. Ondanks de beste onderhoudsbeurten zal het wagenkoetswerk en de vloer door roest aangetast worden, wat een dure reparatie vereist. Door de vorst, de regen en de sneeuw zullen vaak elektrische defekten voor komen, die tijd en geld kosten. Het is triestig 's morgens de wagen niet meer terug te vinden. Dagemks worden in ons land talrijke auto s ontvreemd. De kans is natuurlijk klei ner dat men een auto weghaalt u't een gesloten garage. Als men na 5 jaar de wagen v;reer verkoopt, zal de overnamewaar je la ger liggen, daar de wagen sr m'.naer «fris» zal uitzien. We kunnen besluiten met te zeggen dat enkel automobilisten die zeer veel r.iden (40.000 - 50.000 km. per jaar) en mie twee jaar een nieuwe wagen kopen er voor teel aan hebben hun wagen buiten te laten staan. De andere automobilisten die wat zorg wil len dragen voor hun auto's, hebben er alle belanö bij de wagen in een overdekte ga rage onder te brengen. E.V.D.B De prij'zenkommissie heeft besloten het probleem van de verhoging van d8 premies der automobielverzekeringen te onderzoe ken. De verzekeringsmaatschappijen over wegen immers binnenkort hun tarieven ge voelig te verhogen. Er wordt gesproken van een verhoging van ten minste 20 procent. Ook wordt vernomen dat daarvoor sedert enige tijd besprekingen aan de gang zijn op het Ministerie van Ekonomischo Zaken. Volgens recente statistieken bestaat het huidig autopark in ons land uit 1.804.615 voertuigen, waarvan 1.539.879 personenwa gens, 225.966 vrachtwagens en 8.770 auto bussen. Zulks betekent een stijging van 167.945 voertuigen in vergelijking bij vorig jaar. Dit betekent ook dat we in Belgie thans één voertuig per 5,3 inwoners hebben. Volgens fle wet moet hij die schade ver oorzaakt, ze integraal vergoeden. Daaruit volgt dat de weeldebelasting (18 t.h. voor een personenwagen en 15 t.h. voor een vrachtwagen) in de schade meegere kend moet worden. Bijgevolg heeft de schadelijder recht op vergoeding van de weeldebelasting die hij bij het kopen van een vervangend voertuig van dezelfde waar de als het vernielde voertuig zou betalen en niet van die welke hij werkelijk betaalt voor een voertuig van mindere waarde. Om die reden is de weeldebelasting ook dan te vergoeden als de schadelijder het vernielde voertuig niet vervangt. Er is na tuurlijk geen vergoeding van weeldebelas ting verschuldigd als de eigenaar van het vernielde voertuig daarvan vrijgesteld is. wat o.m. het geval is met oorlogsinvaliden, voertuigen van de Staat, enz. Het verkeer in de straten van New York wordt de jongste tijd meer dan ooit in ern stige moeilijkheden gebracht. De reden Dieven gaan er vandoor met verkeersborden als «verboden richting», «stop», stationeer- verbodtekens, parkingpijlen, enz. De dieven verkopen hun buit aan hande laars in oud ijzer en ondertussen zit de ver keerspolitie met de handen in het haar. Bezoekt onze stand 45 en 47 op de Handelsfoor Overgrote keus van BROMFIETSEN en MOTOS prijzen vanaf 6.480 F. waarborg 12 maanden. GENTSESTEENWEG 204, AALST Tel. 217.01 De oudere automobilisten herinneren zich nog de heldhaftige tijden waarbij de garage houder terzeldertijd smid, garneerder en paswerker was. Het was de gouden tijd van de man die alles kan. Herstellingen aan het koetswerk werden zowel uitgevoerd als de meest gewaagde operaties aan de motor. De garagist had soms meer de allures van een smid dan van een mecanicien. Misschien is het goed dat deze tijden al leen nog leven in de herinneringen van deze die met het houten stuur in de hand over onze Aalsterse kasseien hotsten en botsten. Op dit ogenblik mag Aalst echter fier gaan op zijn goed uitgeruste autobedrijven. Er zijn inderdaad slechts weinige garages die zich met herstellingen in de breedste zin van het woord bezighouden. Deze gara ges hebben veelal het karakter van een familiebedrijf en zijn over het algemeen niet groot. Aangenomen wordt dat men daar letterlijk alle herstellingen uitvoert. Ja, ze bestaan hier nog, deze geniale mecaniciens. Nochtans sterft hun aantal met de jaren uit. Daartegenover staan dan een aantal mo derne autoherstelbedrijven die het kunnen opnemen tegen de beste uit de andere ste den en zelfs uit de hoofdstad. De tijd ligt nog niet zover terug dat men naar Brussel of Gent diende te gaan om een of ander wisselstuk te halen om een herstelling te kunnen uitvoeren. Daarbij kwam dat men het wisselstuk eerst diende aan te passen en dan pas in te bouwen. De garages zijn thans uitgerust met een bijzondere snel- dienst. Het vraagt nu slechts enkele uren om ieder onderdeel, voor zo ver niet in voor raad, ter plaatse te hebben. Daarvan profi teert natuurlijk de automobilist. Dat dit zeer gewaardeerd wordt blijkt uit het feit dat veel automobilisten uit het omliggende naar Aalst komen om hun wagens te laten her stellen of op punt te stellen. Onze garagebedrijven beschikken over 'n geselekteerd personeel. Alleen geschool de en ernstige technici kunnen zich nog handhaven. De garagehouder is een onver biddelijk man geworden wat betreft de uit voering van de reparaties. De konkurrentie is nu zo scherp dat iedere garage verplicht wordt de standing van het bedrijf dermate hoog te houden dat alle vergelijking met andere kollega's gerust kan worden ge maakt. Wanneer wij naar de uitrusting van onze garages kijken, stellen wij vast dat de laat ste jaren heel wat nieuwe apparaten werden aangeschaft. Wij denken niet alleen aan het «uitballanceren» van de wielen, wat men overigens in gespecialiseerde bandenbedrij ven dadelijk kan laten doen, maar voorna melijk aan de ingevoerde apparaten die met werkelijk wetenschappelijke nauwkeurigheid de motor op punt kunnen stellen. Dit betreft voornamelijk de ontsteking en de regeling van de verbranding. Bepaalde garages van Aalst zijn er zelfs uitstekend voor uitgerust om motoren met verscheidene karburatoren af te stellen en te regelen. Nog steeds wordt door sommige sportieve automobilisten be weerd dat men naar Brussel of naar andere grote steden van het land dient te gaan om aldaar deze ingewikkelde motoren te rege len. Met vreugde kunnen wij nu bevestigen dat ook in Aalst de afstelling van dergelijke motoren kan gebeuren. schoold personeel herstellingen of ondf houdswerken mag uitvoeren. Het dat deze mensen werkelijk weten waaro> het gaat. eei H »w is klsi bal Niemand wordt door de Aalsterse garage houder geweigerd wanneer hij zich aan biedt met een wagen, zelfs al werd die wa gen bij anderen aangekocht. Dat schrijft de erecode van het bedrijf voor en daaraan houdt men zich steeds. Het kan nochtans niet genoeg onderstreept worden dat door de vergedreven specialisatie van het auto bedrijf, de automobilist er alle belang bij heeft zich te wenden tot de garagehouder die het merk van zijn auto vertegenwoordigt. Om voor de hand liggende redenen zal men daar altijd het best en het meest doelmatig worden gediend. De automerken eisen, met betrekking tot de waarborg, alleen door hun bedrijf ge- Men zou zeer verwonderd zijn als mi wist hoeveel theoretische kennis er verei is om de onderhoud van een moderne wagi te kunnen volgen. De automerken richt! daartoe regelmatig schoiingsdagen in. De worden gevolgd door de voornaamste mea werkers van de garagehouder. Af en toe wordt geklaagd door autom bilisten dat ze na de verkoop geen servi krijgen zoals ze het wensen. Daarover zo, den we in het lang en in het breed kunm uitwijden. Het is een zeer ingewikkel; zaak. Dikwijls verlangt de klant meer di wat de garagehouder kan of mag geven. E feit is zeker doe beroep op uw garag houder als u het nodig vindt. Vraag he wat ge niet weet. Hij beschikt niet allei over een technisch geschoold en deskund personeel, maar hij heeft ook verkopers t steeds ten dienste staan van de klant. Oc na de aankoop van een wagen, want tt slotte weet de garagehouder dat hij ni alleen en uitsluitend kan leven van de ve koop. De onderhoudswerken spelen ee zeer grote rol, niet alleen voor de faam de wagen, maar voornamelijk voor de faa van de garage zelf. Indien men tevreden over de dienst geleverd door de garageho der, zal men steeds terugkeren. Een wagen aankopen vergt veel nade ken. vergelijken en ondervinden, al mag ma zeggen dat de huidige stand van de technii de wagens bijna allen op hetzelfde peil hee gebracht. De strijd onder de merken is zeer scher Weldra zal de service na de aankoop doorslag gaan geven. De garagehouders v« Aalst zijn daartoe voorbereid. Met een opi handelsgeest willen zij hun diensten gra« aan het Aalsterse publiek aanbieden automobilist heeft hierbij dan toch het la; ste woord. E.V.D.I De uitreiking van de rijbewijzen in het politiekommissariaat zal na het verlof her vat worden. Van 4 tot 9 september voor de inwoners der Goudbloemstraat, Graanmarkt, Groen straat (tot en met huisnummer 200). Van 11 tot 16 september voor Groen straat (van nr. 201 tot einde), Grote Markt, G. Gezellestraat, Guldenboomplein. Van 18 tot 23 september voor Gustaaf Papestraat, Hammestraat, H. Hartlaan, Hya- cinthenstraat. Van 25 tot 30 september voor Irisstraat Hertshage, Hoezestraat, Hoenderveld, Hof ten Bergestraat, Hof Zomergem, Hoge Ves ten, Hopmarkt. Van 2 tot 7 oktober voor Houtkaai, Hoog straat, Hoogveld, Houtmarkt, Hoveniers- straat. Van 9 tot 14 oktober voor H. Lefevre- straat, lmmerzeeld(ieef. Ingang Backaert, Ingang Bonner, Ingang Borreman, Ingang De Blieck, Ingang De Nayer, Ingang De Prez Ingang Jelie, Ingang Lauwereys, Ingang Le- vionois, Ingang Molenberg, Ingang Van Bem- ten. Ingang Van Waeyenberghe, Ingang Van Wijnendaele, Iweinstraat. Van 16 tot 21 oktober voor Jan Bijlstraat, Jan De Windtstraat, Jan Jeliestraat, Jas mijnstraat, Josse Ringoirkaai. Jozef Me- ganckstraat, Kalfstraat. Van 23 tot 28 oktober voor Kan. Colinet- straat, Kapellestraat, Karei van de Woes tijnestraat. Katoenstraat, Kattestraat, Keien- berg, Kerkstraat. Van 30 oktober tot 4 november voor Kei zerlijke Plaats, Kerkhoflaan, Klapstraat, Klaterbaan. 1000 59.900 F 1301 85.000 F 1501 93.000 F PLYMOUTH-VALIANT 129.000 F Al de personen welke voor het bekomen van het rijbewijs eksamen moeten afleggen, kunnen zich zowel teoretisch als praktisch volle dig in regel stellen in WELVAARTSTRAAT, 3A AALST Door de Staat erkend als Rijschool Type A. Wordt U kortelings 18 jaar, kunt U nog niet rijden welke ouderdom U ook moogt hebben, dan hebt U zeer groot belang met het volgen der lessen in een rijschool Type A. Dan moogt U onmiddellijk alleen achter het stuur. Inschrijving elke maandag, dinsdag en woensdag van 8 tot 19 uur. Zaterdagvoormiddag van 9 iot 11 uur. Doorlopend aanvang nieuwe leergangen, duur één week, prijs weg- kodeleergang 600 fr.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 4