en omstreken noenemm Parlementairen en industriëlen beraadslagen Klein Logboek MIS. T Waar staan wij met de gelegenheid tot sportbeoefening? De industriële perspektieven in de streek. Bijeenkomst op kasteel Ten Berg .Kommentaar Groeiend nieuw inzicht Aalstenaar aangereden te Diksmuide 20e Handelsbeurs in Feesthalle voor elck wat wils. Bij de 7e Sportweek van de stad Aalst Vt Gazet van Aalst NEC SPE, NEC METU... DE GAZET VAN AALST en omstreken Verschijnt tweemaal per week 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarab. 230,F Kantoor Schoolstraat 26. Aalst Telefoon 241.14 Postrekening 881.72 23ste JAARGANG Nr. 65 DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 2,50 F HET NUMMER (Eigen Berichtgeving) Op het kasteel Ten Berg heeft zondagnamiddag een bijeenkomst paats gehad van de parlementairen en vooraanstaande industriëlen en bankiers uit het ar rondissement. Deze bijeenkomst, belegd op initiatief van de h. L. Moyersoen, voorzitter van het Ekonomisch Expansiekomitee, had naar verluidt tot doel een ernstige ge- dachtenwisseling in verband met de moeilijkheden van diverse industriële sek toren in het Aalstersc. Met uitzondering van de hh. D'Haeseleer en Waltniel, die zich hadden laten verontschuldigen, waren alle parlementairen, behorende tot de verschillende partijen op deze bijeenkomst aanwezig. De bijeenkomst van parlementairen en in dustriëlen op het kasteel Ten Berg wijst ■r op dat het besef dat de Denderstreek op iet ekonomische vlak in een slop dreigt te s. jeraken, doorgedrongen is in de verantwoor- ielijke top-regionale politieke, finantiele en luctriele milieus, voor zover dit eventueel og niet het geval was. Kennelijk hebben recente gegevens zoals leze in verband met de Filature du Canal, in de kousennijverheid, de laatste twijfels weggenomen. Wil men de toekomst van de Dender- gaaf stellen dan moet met dit besef Ie overtuiging groeien dat naar andere me- hodes dient gezocht te worden om Brussel beweging te brengen, meteen dat men ich dient af te stemmen op een REEEL iECONVERSIEBEELD an de streek. De aandacht van Brussel, van de opeen- Igende regeringen voor de Denderstreek eeft in feite slechts tot gevolg gehad dat len een traditioneel stuk van de taart van Ipenbare Werken toebedeelde; en dan og... afgezien van akademische verklarin- en allerhande en de erkenning als test- ebied. In feite kwam een en ander er tot dusver op neer dat men te Brussel geen Dender streek-problemen erkent, men er m.a.w. de pendelarbeid in zijn totaliteit aanvaardt. Nieuwe werkgelegenheden ten behoeve van de streek ziet men er overigens nu in de richting van de groeiende Gentse indus triële expansie. Het afstemmen van de streek op een werkelijke industriële reconversie heeft tot gevolg dat men zich grondig zal moeten bezinnen omtrent de toekomst van tal van huidige bedrijven. Men moge daarbij maar bedenken dat textielbedrijven behoren tot het eerste industriële stadium van onder ontwikkelde landen. Het in stand houden van de oude textiel nijverheid in Oost-Vlaanderen zou wel eens erg kunnen gelijken op het triestig verloop van de Waalse kolennijverheid. In afwachting dat de werkgelegenheid van de duizenden werknemers betrokken bij de textielnijverheid verzekerd blijft, komt het er op aan, op termijn de industriële om schakeling van de streek vooral te richten naar belangrijke metaal- en chemische be drijven. UID OOSTVLAAMS IDDELEEUWS VERHAAL Onder de titel «De Middeleeuwen in de reek van Mullem en Huise (in het Ouden- ardse n.v.r.) brengt «De Drietand», !t orgaan van het algemeen boerensyndi- aat, een kursiefje, waarvan we hier het Igende verhaal ontlenen, dat in gespreks- >rm is gesteld Een volgende (boer) was meer van Éggen. Hier volgt woordelijk ons gesprek Van wie is al dat wild Van 't kasteel. Is al dat land van 't kasteel En die gewassen ook Neen, die twee percelen daar zijn mijn eigendom en dat daar pacht ik. Waarom laat gij dan al uw vruchten door dat wild afeten Ik moet wel, anders krijg ik last van het kasteel. Waarom jaagt ge zelf niet. ge zijt toch meester op uw eigendom Zou ik wel willen doen, maar dan pak ken ze mijn land af. Die van 't kasteel Neen, daar heb ik geen land van, maar van een ander. Maar die springt ook voor 't kasteel. Maar dat gaat toch maar zo niet, de pachtwet is daar toch om u te be schermen BESTUURDER VOORTVLUCHTIG In de nacht van zaterdag op zondag om streeks 1 uur, werd langs de rijksweg Brus sel Kust in Diksmuide aan de feestzaal Tyrol, de voetganger Hugo Dumon, wonende Eikstraat 55 te Aalst, aangereden door een auto, die nadien zijn weg voortzette. De bewusteloze jonge man werd door een bereidwillige chauffeur naar het stads centrum overgebracht en na de eerste zor gen naar een kliniek in Veurne vervoerd. Gezien de ernst van zijn verwondingen, vooral aan het hoofd, werd het slachtoffer na de eerste zorgen met een helikopter naar een kliniek te Gent overgebracht. Een streng onderzoek werd ingesteld. - Enkele dagen geleden ging een voordracht in bloemenschikken door, welke door talrijke dames werd bijgewoond. - Zaterdag zal de Stadsfeesthalle terug te klein zijn bij de verkie zing van de Bloemenfee 1967. Vijf kandidaten, 2 meisjes uit Aalst, 1 uit Ninove, VJicze en Scheilebelle, zullen onder elkaar wedijveren voor de begeerde titel. - En wie zelf bloemen wil in huis kan vanaf 15 u. op de Hopmarkt de bloemenmarkt aandoen, even als zondagmorgen vanaf 10 u. op de Grote Markt. EIGENTIJDS KOMFORT, WONINGINRICHTING, ONTSPANNING EN (AALSTERSE) GASTRONOMISCHE... GENEUGTEN Elck wat wils op de Aalsterse Handelsbeurs, die ook dit jaar vooral een demonstratie is van wat de industriële en kommerciele sektoren te bie den hebben inzake eigentijds komfort, woninginrichting, ontspanning en gastronomie. En dat is niet weinig. Een Handelsbeurs dan met een prettige, bijna gemoedelijke sfeer, met een de avondlijke pleisterplaats voor een massa Aalstenaars, die er een niet onbelangrijk aantal vedetten van klein en groter formaat komen beluisteren of bekijken. Traditiegetrouw geschiedde de opening, zaterdag II., met een bijeenkomst ten stad- huize in aanwezigheid van vrijwel de meeste overheidspersonen uit stad en omgeving en tal van bekende figuren uit middenstands- en industriële kringen. Als voorzitter van het Feestkomitee druk te Schepen Claus zijn voldoening uit over het steeds stijgende sukses van de Handels beurs, waarbij hij tevens hulde bracht aan de belangrijkste bezielers ervan. De Sche pen situeerde deze jaarlijkse manifestatie vooral in 't licht van de regionale ekono mische situatie, die een hoofdbekommernis blijft. De officiële openening zelf, in de Feest halle, werd ingeleid door toespraken van Burgemeester Blanckaert en Mevrouw Sou- bry, kabinetsattaché van de Minister van Middenstand. De Aalsterse burgervader beklemtoonde de groeiende belangstelling die de Handels beurs te beurt valt. Mevrouw Soubry typeerde deze handels manifestatie als een stroomversnelling in het middenstandsleven. Daarna volgde de rondgang tussen de talrijke stands en was deze jaarlijkse attrak- tieve pleisterplaats voor duizenden Aalste naars metterdaad geopend. Hier hebben de heren een eigen wet boek en ook een eigen pachtwe* Maar ik zou toch een tweeloop kopen en al die rovers van mijn land schie ten. G'en doet meneer, moest gij hier wo nen, dan zoudt gij doen zoals wij. Maar ge moogt toch jagen oo uw eigen grond Dat kunt ge hier proberen...» TEN STADHUIZE Op de eerstvolgende gemeenteraal zal o.m. dienen voorzien te worden in de opvol ging van de h. De Man, direkteur van de Stadsjongensschool in de Nieuwbeekstraat, die op rust gaat. Anderzijds heeft de V.U.-fraktie een ver zoek gericht om op deze dagorde een aan tal punten te willen plaatsen, o.m. het geven van de naam van Kardinaal Jos Cardijn-laan of -straat aan een van de lanen of straten van de stad en bij voorkeur aan de H. Hart- laan, voor het opsporen van suikerziekte onder de leden van het stadspersoneel, ten slotte de gebeurlijke sluiting van de Filature du Canal, de gevolgen hiervan voor de be volking van de stad Aalst en de weigering door het College van Burgemeester en Sche penen om de gemeenteraad dringend bijeen te roepen, ondanks, wat de V.U. noemt, de ontstane beroering. De sportbeoefening verovert steeds meer plaats in het leven van de moderne, en vooral van de jonge mens. Meer sport op de school, meer sport na het werk, meer sport om de vrije tijd te vullen ziedaar een vereiste, even noodza kelijk als onafwendbaar, om het menselijk geluk en een gezonde ethische opvatting te bevorderen. Zo wordt de sport, en vooral de gelegen heid om haar te beoefenen, een collectieve aangelegenheid voor dewelke een inspan ning van allen noodzakelijk is. De vraag die wij ons ter gelegenheid van de 7e sportweek kunnen stellen is dan ook dubbel 1. Ontwikkelt zich de sportbeoefening te Aalst op bevredigende wijze 2. Doen wij genoeg om deze ontwikkeling in de hand te werken Op de eerste vraag menen wij beves tigend te kunnen antwoorden. Onder meer op grond van het feit dat bij de stedelijke dienst voor onderwijs, kuituur en sport steeds meer aanvragen worden ingediend vanwege onderwijsinrichtingen, bedrijfson- dernemingen en sportverenigingen om de beschikking te krijgen over stedelijke sport- installaties. Ook het stedelijk sportkomitee heeft meerdere toetredingen van nieuw op gerichte klubs kunnen boeken. Wij brengen hier dan ook graag hulde aan alle sportverenigingen, aan al de sport bestuurders en aan het stedelijk sportko mitee. Op de tweede vraag moeten wij een meer genuanceerd antwoord verstrekken. Het wordt steeds moeilijker iedereen te bevre digen. Ons zwembad is te klein geworden en ons aantal sport- en speelpleinen te ge ring. De vraag naar sportinstallaties over treft het aanbod. Daarom herhalen wij dat een grote ge meenschappelijke inspanning nodig is: Een inspanning van de stad, maar ook van de pariikulieren, met name van onderwijsinrich tingen, grote firma's en verenigingen. In andere streken van het land en vooral in het buitenland treffen wij sportpleinen en zelfs zwembaden aan, afhangend van be- drijfsonderneminaen, scholen en schoolinter naten. Waarom niet bij ons Het tot stand komen van het sportcen trum aan de Parklaan, inbegrepen de sport- halle aldaar, zou van aard zijn vele moeilük- heden te overwinnen en een grote impuls aan de sportbeoefening te geven. On'angs werd het ontwerp voor de bekleding van de taluds, de drainering, de aanleg van de sportvelden en de grasbezaaiing doo- de gemeenteraad goedgekeurd. Voor de suort halle werden de architekten aangesteld die deze maand nog hun voorontwerp zullen indienen. Zoals de zaken nu staan zal het vooral van het Ministerie van Volksgezond heid afhangen of Aalst deze plannen thans spoedig zal kunnen realiseren. Moge de 7e Aalsterse Week van de Sport ook de aandacht voor dit belangrijk pro bleem van de infrastruktuur voor de sport beoefening gaande maken. INVENTARIS VAN DE STEDELIJKE SPORTINSTALLATIES EN SPEELPLEINEN TE AALST Voetbalvelden Osbroekstadion Rozendreef Affligemdreef Handbalvelden Rozendreef Stadsmeisjesschool Binnenstraat Guldenboomplein Volksplein Basketbalvelden Stadspark Hopmarkt Rozendreef Engelstraat Volksplein Volleybalvelden Stadspark Begijnhof Kaatsbanen Houtmarkt Sint Annaplein Atletiekbaan Osbroekstadion Zwembad Capucienenlaan Speelpleinen met speeltuigen voor kinderen: Stadspark Rozendreef Kerrebroek - Ledebaan Overdekte oefenvelden en turnzalen Stadsfeesthalle, Schoolstraat Turnzaal Vredeplein Turnzaal Nieuwbeekstraat Turnzaal Stadsmeisjesschool Binnenstraat Gewichthefferszaal Nieuwbeekstr. Stedelijke sportinstallaties in voorbereiding en in het vooruitzicht gesteld Sportcentrum Parklaan Sporthal Parklaan Sport- en speelplein St. Jobstraat (voor het sted. bibliotheekfiliaal) Park en kasteel aTerlinden» (door de stad aangekocht) BERT VAN HOORICK. Schepen van Onderwijs, Kuituur en Sport.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1