en omstreken I I DEMTEST (is geen grapje): BIJ VERKEERSONGEVALLEN {in het Aalsterse) 70°'» POSITIEF lil Klein Logboek «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 KLOOSTERZUSTERS J ACHTER DE TAPKAST nw Jezuiet vermoord in India wegens bekeringen In 1971 900 mil joen Chinezen Goud maakt zo blij! Engeland bezit grootste leger ter wereld 1.480 vonnissen werden in 1966 behandeld voor de rechtbank te Aalst Gazet van Aalst NEC SPE, NEC METU SCHENKT UW VERTROUWEN AAN INGANG VRIJ jjste JAARGANG Nr. 66 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1967 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER ét 0 Bloedalkoholgehalte nul of lager dan 3 mgr. op één gram bloed 1 1 Bloedalkoholgehalte iets meer dan 3 mgr. op één gram bloed 3 o/oo 2 Bloedalkoholgehalte niet hoger dan 7 gmr. op één bloed 3 Bloedalkoholgehalte overeenkomend met 7 nigr. alkohol op een gram bloed 7 o/oo 4 Bloedalkjholgehalte hoger dan 8 mgr. per gram bloed meer dan 8 o/oo Proeven 0. 1 en 2 zijn nega'ief Proeven 3 en 4 zijn positief en wijzen dus de grens aan van te hoog alkoholgehalte n het bloed voor een voerder van een rij tuig. De Wet van 11 juli 1967 op de ademtest moge dan al het voorwerp zijn van allerhande grappen aan de biertoog, vanzelfsprekend niet het minst in de Ajuinstede, centrum van goede bierbrouwerijen, de recente resul taten aan de hand van enkele testen n. a. v. verkeersongevallen in de streek, wijzen voldoende uit dat een onvoorzichtige alkoholisch intoxica tie, een dagelijks verschijnsels is bij antobestuurders. 31 EVEN OPFRISSEN 'a^De Rijkswacht in het Aalsterse, treedt ;ci|t als elders, niet drastisch op. Tot dusver Brd, blijkens de ons verstrekte gegevens, ror| test in het Aalsterse slechts toegepast ^Ji.v. van verkeersongevallen, va Dit neemt natuurlijk niet weg dat ten pre- lawitieve titel, op een zekere dag aan een pi andere verkeersader Rijkswacht of Poli- 33* een of meerdere autobestuurders kan n^ten. 0.1 Wat dan weeral geen drama is, wel inte- jndeel, het beveiligen van de onvoorzich- ■je autobestuurder door hem voor een tijd- van zijn wagen te scheiden. Men kent de wettelijke voorschriften: lor het geval de betrokken autobestuur- ir via het nu fameuze ballonetje een al- -Ihol gehalte demonstreert van meer dan 8 wordt hij verzocht niet verder te sturen ïsgevallend kan de autobestuurder na ■li half uur om een nieuwe test verzoeken. Ilhet alkoholgehalte nog steeds hoger dan ™B procent dan zijn de kosten (ca. 50 fr) andermaal ten zijnen laste. Erger wordt het wanneer de autobestuur der een intoxicatie vertoont van 1,5. In dit geval Z3l tot bloedafneming worden over gegaan. Een dergelijke intoxicatie wijst in derdaad duidelijk op staat van dronken- srhap. Wie de bloedafneming weigert, stelt zich bloot aan bestraffing. Dezelfde wet voorziet ook dat een toestand die gelijk staat met dronkenschap, ten gevolge van verdovende of hallucinatieverwekkende mid delen, eveneens als een misdrijf wordt be schouwd. MEER VRUCHTENSAP Is sedert het van kracht worden van deze wet het alcoholverbruik verminderd. Deze vraag hebben wij gesteld aan ver schillende personen uit het Aalsterse die beroepshalve hierop een antwoord kunnen geven: Verantwoordelijken in regionale brouwe rijmilieus spreken van een nadelige invloed van het bierverbruik. Maar vruchtensap erj Zowel de vaste als toevallige klanten van het café ««Tiny Morgan» in het Ierse vLough waren, al naar hun geestelijke toestand, min of meer verbaasd twee non- an,netjes achter de toog te vinden om biertjes te tappen. n De twee zusters, dochters van de onlangs overleden pub-houder hadden verlof iergekregen hun moeder te bezoeken, d'e evenmin in goede gezondheid verkeert. 10^Euster Margareta en zuster Philomcna, beiden onderwijzeressen, hebben dan 3 *maar besloten de erploitatie over te nemen. Zuster Margareta verklaarde aan 1 journalisten dat zij zich in het onderwijs toch beter thuis voelt Vf i, I komt meer en meer aan bod. Organisato ren van grote feesten, Vlaamse Kermissen en dergelijke meer hebben de indruk dat de felle bierdrinkers het wat kalmer aan zul len doen. t Op de Aalsterse Grote Markt, zegt de h. Thybaert van De Hoorn geen weerslag te ervaren op het bier verbruik bij zijn ge woon klienteel. Wel de reizende passanten autobestuurders zijn blijkbaar geneigd al eens de voorkeur te geven aan een of ander watertje of koffie. De h. Permentier van Horeca-Aalst ge looft niet dat de ademtest-wet nadelige gevolgen zal hebben inzake het bier en wijnverbruik. GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN Inmiddels heeft de Rijkswacht reeds een ervaring in het toepassen van deze adem testen. Bij verschillende verkeersongevallen in het Aalsterse bleek dat 70 van de testen een positief resultaat gaven m.a.w. dat de betrokken autobestuurders voor meer dan 0,8 akoholisch geintoxiceerd waren. De 8 Aalsterse taxichauffeurs op het Sta tionplein, hebben anderzijds nog niet kun nen profiteren van het verwacht stijgend aantal klienten... DE MAHARADJAS VAN DE WEiöiKAAT... TERWIJL voorstellen tot de oplossing van allerlei sociale problemen dikwijls stui ten op financiële bezwaren van regerings wege, heeft de huidige regering naar ver luidt beslist een vliegtuig aan te kopen ten behoeve van de reizende ministers. Een type van Franse makelij dat het peulschille tje kost van 75 miljoen F. afgezien van de daaropvolgende miljoenen aan personeel, onderhoud enz. Méér, het zou bij dit ene toestel niet blij ven, in het kader van de nieuwe gouverne mentele stijl zou men er in de Wetstraat liefst over twee dergelijke toestellen be schikken. Al met al dan een misplaatste gouver nementele «hoogmoed» die aan de schat kist enkele honderden miljoenen gaat kos ten. Blijkbaar zijn de Sabenetoestellen niet langer geschikt voor het vervoer van mini steriele excellenties. Het in evenwicht bren gen van de jaarbalans van de verlies lijden de Sabena is overigens een bijkomstige zaak. Dat wordt dan ook wel betaald met het geld van de belastingbetaler. De euphorie van de nieuwe stijl van deze regering kent blijkbaar geen einde. BETER LEVEN... DAMES.... Op het ogenblik dat in de Aalsterse Handelsbeurs de distributiesector alle mo gelijke komfortapparaten demonstreert, de ze bedenking van den Maryse Vanvillier ter gelegenheid van het befaamde 36e Salon van de Huishoudkunst te Parijs: «Zoals het geld maakt het komfort het geluk niet uit maar het draagt er eveneens toe bij. Het is onbetwistbaar dat electro- huishoudkundige apparaten, oordeelkundig gekozen, d.w.z. beantwoordend aan de ge zinsbehoeften en behoorlijk geinstalleerd het levenspeil en dus ook het familiaal kli maat gevoelig verbeteren». In feite betekent voor een vrouw zich uit rusten hetzelfde als haar krachten bespa ren. Door te werken met een beter rende ment en in een korter tijdsbestek, door haar krachten ie sparen en naar zenuw ^evenwicht te handhaven, wordt hij beschik baar voor taken uie heel wat exalterender zijn en meer Deroep doen op haar vrouwe lijkheid. Toezicht houden over de kinderen, over hun werk, het huis versieren, zich kultlve- ren, haar persoon verzorgen, tijd beste den aan haar echtgenoot, worden alsdan normale Dezigheuen die ingeschakeld wor den in een versoepeld tijdsgebruik en die uiteindelijk al haar gezinsleden ten goede komen. Dames, leef dus komfortabel. HINDERLIJKE AUTOBUSHALTEN Vergissen wij ons niet dan werd reeds vroeger in de Aalsterse gemeenteraad de aandacht gevestigd op het feit dat het me rendeel van de auiooushalten in de stad zich in de meeste gevallen bevinden aan kruispunten, voor verkeersignalen enz. Er werd toen een onderzoek beloofd. Tot dusver is daar niet veel van in huis geko men. Ettelijke autobushalten zijn in elk geval destijds vastgesteld volgens een methode die verkeerstechnisch onverantwoord is. Waar deze zich bv. bevinden voor ver- keerssignalen verhinderen zij het vrije zicht van de daaropvolgende autobestuurders, met het gevolg van nutteloze verkeersop stoppingen. Voor het geval de Aalsterse Verkeers- kommissie nog in leven is moge dit dan een punt op de dagorde zijn. GERIDDERD Tot ridder in de Leopoldsorde werd be noemd de h. Paul Avoux uit Hofstade, be heerder van de Kristelijke Mutualiteiten Aalst, tot ridder in de Kroonorde mvr. En gelen Marie, Oud-Schepene van Erembode- gem en afdelingschef op het Ministerie van Sociale Voorzorg. Van Sinay overhandigde het geschenk van de stad Aalst aan de echt- Benedictus De Witte-Rogiers die hun diamanten bruiloft vierden. Cliché Hot Volk In Bihar, de door hongersnood getroffen deelstaat in Noord-lndia, werd pater Kotta- yil, een inheems jezuiet-missionaris, ster vend als gevolg van een messteek in zijn missiepost aangetroffen. Hij overleed in het ziekenhuis. De missionaris werd reeds ver schillende malen ervan beschuldigd beke ringen te maken door het verstrekken van voedsel. Een extreme Hindoe-organizatie maakt voordurend dergelijke beschuldigin gen tegen katolieke en kristelijke missiona rissen en eist de uitwijzing van alle missio narissen. In 1971 zal de bevolking van China met 50% zijn gestegen en ongeveer 900 mil joen zielen bedragen. Aldus blijkt uit een verslag van de bevolkingskommissie van de UNO. Men schat dat de bevolking van India tussen 1975 en 1980 500 miljoen zal be dragen. Voor Azie en het Verre Oosten zal de bevolking stijgen van 1.317 in 1950 tot 2.268 miljoen in 1980. Zij zal dan 60% van de totale wereldbevolking tellen, aldus het UNO rapport. Gelezen in een Nederlandse krant, vol gende advertentie van een juwelierszaak: «Weten mannen eigenlijk wel wat er thuis van 's ochtends zeven tot 's avonds elf ge daan en gemaakt moet worden, gehaald, verzorgd, beslist en opgelost? Beseft u wat het betekent elke dag een soort doe-het- zelfster te moeten zijn, een pedagoog, werkster, loopjongen, kok en kelner tege lijk? Als U morgen met proper overhemd en mooi geperst pak net op tijd op kantoor vraagt u zich dan eens af: zou u een huis- bent en weer precies op tijd vertrekt, moeder willen zijn? Maar als ze het toch doet en zelfs graag doet omdat ze van u en de kinderen houdt. Het is goed dit af en toe te beseffen en te waarderen. En goud maakt zo blij!!..» Een van de oudste fabrikanten van tin nen soldaatjes in Groot-Brittannie zal tij dens de Britse Week te Brussel zijn leger het grootste ter wereld! voorstellen. De firma is sedert haar oprichting m 1893 een familiebedrijf en vervaardigt thans meer dan één miljoen tinnen soldaatjes per jaar. Dit privé-leger omvat sodaten, wapens en talrijke uniformen vanaf de deelnemers aan de Trojaanse oorlog tot de hedendaagse moderne militairen. Het kleuren wordt met de hand gedaan en de meeste soldaten, cowboys en indianen hebben afneembare hoofden en ledematen zodat zij op verschil lende manieren en houdingen kunnen ge monteerd worden. Door de minister van Justitie werden cij fers bekendgemaakt over het aantal zaken dat door de diverse rechtbanken in het l«md werden behandeld. Ook over de han delsrechtbanken van Aalst werd gehandeld De gegevens hebben betrekking op het aantal vonnissen, dat in de voorbije jaren werd uitgebracht. Voor de rechtbank van Aalst bedragen zij 1.259 in 1964, 1694 in 1965 en 1.480 in 1966. Dit betekent een gevoelige verhoging, vermits met het piekjaar van 1965 geen re kening gehouden moet worden, want het is een algemeen verspreide vaststelling dat in 1965 in alle rechtbanken meer zaken op de rol zijn gekomen. De vergelijking met de andere steden m het arronuissement en natuuclijk met Den- dermonde is vrij treffend. Voor Oudenaar de dalen de cijfers van 456 in 1964 tot 427 in 1965 en zelfs tot 378 in 1966. Voor Den- denmonde is het 468 in 1964, 905 in 1965 en 627 in 1966. Voor Sint-Niklaas ten slot te 995 in 1964, 1.124 in 1965 en 1.128 in 1966. Deze gegevens bevestigen natuurlijk alle andere argumenten die in de dossiers over de gerechtelijke hervorming werden opge nomen. Om het beeld nog duidelijker te kunnen ophangen kan ook aangestipt wor den dat in 1966 gelijke tred werd gehouden met centra als Brugge, Bergen, Leuven, terwijl steden waar uitgebreide rechterlijke instanties zetelen, door Aalst overvleugeld worden.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1