en omstreken n i I Verkiezing van Aalsterse Bloemenfee Ook nieuws XLEiN LOGBOEK Benjamien BOMBEECK Veel volk... Weinig kandidaten... D e nieuwe Bloemenfee Voorstelling en verkiezing Spannende autoslalom op Aalsters Wijngaardveld Het overlijden van Hoofd-Politiekommissaris Gazet van Aalst NEC SPE, NEC METU.. DE GAZET VAN AALST en omstreken Verschijnt tweemaal per week 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarab. 230.F Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon 241.14 Postrekening 881.72 23ste JAARGANG Nr. 67 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 2,50 F HET NUMMER De verkiezing van de Aalsterse Bioemenfeo 1967 werd een sukses over de ganse lijn voor wat de belangstelling betrof, daar de inkomzaal van de feest- halle tot in de nok gevuld was, doch kende een spijtige tegenvaller, daar slechts twee kandidaten voor de titel waren opgekomen. Geef toe dat met slechts twee kandidaten er weinig spraak kan zijn van spanning, zodat deze verkiezing uiteindelijk een gemoedelijk Aalsters onderonsje is geworden. Dat er niet meer deelneemsters waren jopgekomen kan iemand die de schitterende Q prijzen gezien heeft moeilijk begrijpen. Het a|Joonde inderdaad de moeite, want de nieu- Jwe Bloemenfee, Marleen Van Der Stockt, bJen haar Hofdame, Lieve Van Schandevijl, werden letterlijk bedolven onder een grote ^prijzenvracht. f e Waarom de meisjes uit Schellebelle, Ni- v^iove en Wieze, die hun kandidatuur hadden anjjesteld, hun kat hadden gestuurd, kunnen laatyij dan ook niet begrijpen. Eb ich» De nieuwe Bloemenfee Marleen Van Der Stock van het Aalsters «historische IN kees» geslacht werd dus verkozen als Ie opvolgster van mej. Annick Palsterman, lie nu in de galerij van de «gewezen» feeen gestapt. Haar enige Hofdame. Lieve Van Schan- IS c KLEURENTELEVISIES MET GEVAARLIJKE RÖNTGENSTRALING De Amerikaanse minister van gezondheid, William Stewart, heeft de eigenaars van bepaalde kleurentelevisietoestellen verzocht hun apparaten onmiddellijk stroom loos te zetten. In mei had General Electric bekend gemaakt dat men meer dan 100.000 toestel len ging terugnemen omdat ze een te sterke Röntgenstraling leverden. Thans is officieel bekend gemaakt dat het euvel bij 90 t.h. van de toestellen is verholpen, maar dat er nog ongeveer 9.000 spoorloos zijn. Het ministerie raadt de eigenaars van die toestellen aan zich onmiddellijk met hun leverencier in verbinding te stellen. AKÏIEVE VLOOIEN GEVRAAGD VOOR CIRCUSNUMMER De vlo wordt aldoor zeldzamer wegens het «overdreven» gebruik van insektdo- dende middelen. Bij zover dat een direkteur van een «vlooiencircus», een beroep dat meer en meer uit de tijd gaat. zich genoodzaakt zag een advertentie te plaat sen in kranten van Hamburg, waar alle circussen ter wereld wilde dieren, giraf fen of olifanten kunnen vinden. Ondervraagd over zijn moeilijkheden, zei de direkteur, dat het niet alleen moei lijk is vlooien te vinden die zich kunnen aanpassen aan het circusleven, maar dat het bovendien vrouwelijke vlooien moeten zijn. «De mannetjesvlooien zijn te lui en hebben vooral te weinig weerstandsvermogen», zo zei hij. De oudste circusvlo, die hij gekend had. stierf op eerbiedwaardige leeftijd, in de ouderdom van negen maanden. iebi ANDELiJXE HUISVESTING ^jDe telling van 1961 doet uitschijnen dat ij{ I de gemeenten met minder dan 5.000 in- pners, bijna een half miljoen woningen ge- öuwd werden voor 1919. Aldus het Infor- ptiebulletin van het Nationaal instituut jor Huisvesting, dat daarover verder nog 1 'hrijft Dal «Deze woningen vertegenwoordigen 56 (n het onroerend patrimonium in de lande- i v|(e gebieden en dienen beschouwd te wor- /etyn als versleten en niet-recupereerbaar. Pt is evident dat de verbetering van der- nzf'Üke woningen praktisch onmogelijk is en ft de goedschikse herstellingen altijd nut- Wetloze uitgaven betekenen. j'8^ 'n 46 van deze woningen bestaat er 'n' en waterleiding, 72 zijn niet aange- 'ten op een waterafvoernet, slechts 19 bben een private W.C. met waterspoeling, zijn uitgerust met een badkamer, tot hebben een centrale verwarming. Om aan deze toestand te verhelpen wei den sinds 1959 bijzondere maatregelen ge troffen door de Nationale Maatschappij voor de Kleine Landeigendom, die jaarlijks 100 miljoen frank besteedde voor de verbetering van de huisvesting der landbouwers.» WEEK VAN DE JEUGD Het nationaal komitee «Week van de Jeugd» kondigt de organisatie aan van een dergelijke week met als thema «Met allen samen voor een betere wereld». Deze week zal plaats hebben van 5 tot 12 november aanstaande. Dit nationaal komitee «Week van de Jeugd» is samengesteld uit vertegenwoor digsters en vertegenwoordigers aangeduid door de Nationale Jeugdraad en het Bel gisch komitee van de WAY. Het werkt onder het voorzitterschap van de h. gouverneur R. De Kinder, voorzitter van de Nationale Jeugdraad. Een werkmap voor de organisatie van deze week in de steden en gemeenten zal aan alle plaatselijke jeugdorganisaties ver strekt worden. devijl, heeft haar nederlaag sportief aan vaard en zij nodigde de fee zelfs uit om bij haar als geschenk een cocktailjurk aan te passen. Met Marleen Van Der Stock als nieuwe Bloemenfee heeft men alleszins een beste keuze gedaan; zij kent trouwens als dochter van «Gust van Pie kees», het klappen van de zweep en deze sociaal assistente, die op de Molendries woont, zaf zich gerust met andere feeen mogen meten. De kandidaten werden voorgesteld coor Annick Palsterman, de vorige Bloemenfee, en Frans Wauters leidde de verkiezing in met de lottrekking en de prijzenlijst, waarna schepen Bert Van Hoorick de prijzen uit- MARLEEN VAN DER STOCK, de nieuwe Aalsterse Bloemenfee reikte voor de best en mooist versierde stands aan de hh. Van Hemden en Lelny. Schepen Van Hoorick, feestbestuurder Van Herreweghe, de voorzitter van de Con frérie van de Leute te Blankenberge, prins Karnaval van Blankenberge, waren er cp het podium bij als schepen Ringoir de pro- klamatie deed. Vervolgens nam schepen Van Hoorick af scheid van de Bloemenfee 1966. Na deze plechtigheid werd het podium vrijgemaakt voor het showprogramma, dat onder stuwkracht van de omstuimige Ferre Grignard uitgroeide tot een gesmaakt en geestdriftig vertoon. Met brullende automotoren en gierende banden werd de 7e Sportweek te Aalst ge opend. De Aalsterse autostal Bonaparte richtte vorige zaterdag een autorally in, waaraan verschillende Aalsterse en andere bekende rallypiloten deelnamen. Vooral de Antwerpse autostal Excelsior en de Gentse klub Brisard waren goed vertegenwoordigd. Om 20.15 uur vertrok de eerste wagen voor een nachtelijke rit van 90 km. Dat het parkoers niet gemakkelijk zou zijn wist elke deelnemer wel, maar dit de mist zoveel deelnemers zou hinderen, was niet te voor zien. Tussen 22 en 23 uur was de mist in de streek van Aalst zo dicht, dat het zicht beperkt was tot 30-50 cm. Enkel zeer ge oefende autorallyrijders die hun wagen uit gerust hadden met krachtige mistlampen, konden in aanmerking komen voor de eind strijd. Het was dan eindelijk het team Peene- Twist van de autostal Excelsior, dat het minste aantal strafpunten had behaald en de overwinning behaalde. Vorige zondag werd het tweede gedeelte van deze unieke gelegenheid voor autosport liefhebbers voortgezet op 't Wijngaardveld. Onder een stralende zon werd er een auto slalom ingericht door de Aalsterse autostal Bonaparte. Het werd een harde en spannende strijd daar er veel deelnemers waren die gelijke kansen hadden. Het was uiteindelijk de Aal sterse piloot Daniel Rombaut, die de beste tijd lukte. Hy was de enige die met zijn BMC Cooper S 1300 het parkoers in minder dan 2 min. kon afleggen. Deze bescheiden gentlemen-driver heeft reeds vorig jaar bewezen tot de besten van Belgie te behoren in deze specialiteit. Hij is het voorbeeld voor allen die wildheid en vangen zien door behendigheid, dosering en dwaas geweld uit de autosport willen ver doorzetting. Voor de technische organisatie zorgde op autopiloot André De Kegel. Hij werd prach- uitstekende wijze de populaire Aalsterse tig bijgestaan door een schaar medewerkers die eer halen van hun werk in ploegverband. Aan de veiligheidsmaatregelen werd de meeste aandacht besteed. Een technische ploeg van het Rode Kruis, o.l.v. de heer Henri De Schepper, alsook onze stedelijke brandweer waren plichtsgetrouw op post. De liefhebbers van de autosport uit het Aalsterse hebben slechts één wens zo vlug mogelijk een nieuwe autosportdag te bele ven en dan misschien met nog meer natio nale vedetten. Er is werk op de plank voor voorzitter Jacques Limbourg en zijn dyna mische mannen. Tot toekomend jaar dus en geef maar volgas Op zondag 27 augustus 1967, rond 21.30 uur, bereikte ons het droevige nieuws van het plotse overlijden van de heer Benjamien Bombeeck, Hoofd-Politiekommissaris te Aalst. De h. Bombeeck trad toe tot de politie te Anderlecht op 1 april 1939. In datum van 24 november 1939 werd hij benoemd tot adjunkt-politiekommissaris te Aalst, zijn geboorteplaats. Op 21 september 1945 werd hij er benoemd tot politiekommissaris en op 1 juli 1957 tot Hoofd-Politiekommissaris. Van hem kan gezegd worden dat hij een hoogstaand persoon was, die zonder veel vertoon of woorden zijn leuze die hij zich zelf stelde bij zijn aanstelling als politie kommissaris, ««Een voor allen, allen voor een», steeds heeft geeerbiedigd en gevolgd. Hij was een rechtvaardig man die onrecht aan de kaak stelde en het recht deed zege vieren. Hij was een goed man die vale diensten bewees, doch hiervoor geen dank aanvaard de of wilde dat het gekend was. Hij was een man uit een stuk. Dat be wees hij gedurende de bezetting toen hij weigerde op het voorstel van de bezetter in te gaan, ten einde het ambt van politie kommissaris waar te nemen. Hij werd dan hiervoor, ook voor zijn aktief deelnemen, door de vijand geschaduwd en bewaakt. Hij was een goed overste voor zijn man nen, die hij zo nauw in het hart droeg. Het was onder zijn impuls dat de sportploeg in het leven werd geroepen, dat de «Dag der Politie», ZIIJN dag, ontstond, die dag die hij samen met ZIJN mannen zo echt genoeglijk kon doorbrengen en waar hij nu zo zal ontbreken. Hij was een nederig en een beetje een zaam man, die liefst ongezien en ongekend werkte en die immer getracht heeft zijn korps hoger en hoger te brengen. Hij was een man die, zelf lijdend, een an der kon opbeuren, een hart onder de riem kon steken, om met nieuwe moed verder te werken. POLITIEKORPSDAG NAAR LATERE DATUM VERDAAGD Ingevolge het overlijden van Hoofd-Politie kommissaris B. Bombeeck, werd ten teken van rouw de Politiekorpsdag van Aalst, die voorzien was voor zaterdag 2 en zondag 3 september, verdaagd naar een later te bepalen datum.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1