Bruisende drank Waarheen te Aalst... «(§ry(n) zeró» 'mió 1895 Wambacq Filmleiding Aalst Bokser in het klooster Agatha Christie FEESTELIJKHEDEN ZONDAG 3 SEPTEMBER Een grote Cardijnhulde en verbroede ringsavond wordt ingericht door de K.A.J, en V.K.A.J. van de wijk Mijlbeek met volgend programma Te 11 uur in de kerk van O. L. Vrouw Bijstand, plechtige Mis voor kardinaal Cardijn met uitdeling van doodsprentjes. Te 19 uur in de feestzaal Moorselbaan, film over kardinaal Cardijn, gevolgd van verbroederingsavond. Een grote jubelviering heeft plaats in de O. L. Vrouwkliniek, Leopoldlaan. met volgend programma Te 11 uur plechtige jubelmis in de O. L. Vrouwkliniek. 's Namiddags in de feestzaal, grote feestzitting en viering van de jubilerende zusters Zuster Lucie, Zuster Paula, Zuster Beatrix, Zuster Begga, Zuster Denise en Zuster Raymunda. SPORTMANIFESTATIES ZONDAG 3 SEPTEMBER 10.00 en 14.00 Osbroekstadion Petanque Kampioenschap van Belgie voor de beste Triplette. Halve finales vanaf 18 u. Finale te 18u30 Prijsuitreiking Feestzaal stadhuis. Inrichting Petanqueklub Alosta. 14.00 Terrein «Rozendreef» Handbaltor- nooi. Officieus kampioenschap van Oost- Vlaanderen. Deelnemende ploegen H.C. Sparta Aalst Elita Lebbeke, K.A.V. Dendermonde, H.C. Ajax Aalst, Grembergse, H.C. Eendracht Vrij Aalst. Inrichting H.C. Eendracht Vrij Aalst. 14.00 Sportzaal B.B.C. Okapi, Burcht straat Volleybal. Deelnemende ploegen Rodenbach Lede- berg, Wetteren, Kangoeroes Aalst. Inrichting Volleybalklub Kangoeroes. 14.30 Osbroekstadion Atletiekmeeting voor heren. Alle kategorieen, verschillende afstanden, verspringen, kogelstoten en speerwerpen. 17 u. met start op het Osbroekstadion en aankomst op de Grote Markt Aflos singswedstrijd over 6.000 m. «Dwars door Aalst»; ploegen van 10 deelnemers. Inrichting K.A.C. Eendracht Aalst. 14.30 Terrein F.F.R., Dendermondsestwg,, Balboogschieting door de Verbroedering van Aalsterse Balboogmaatschappijen «De Klauwaerts», «De Ware Vrienden» en «St. Servatius». Voor volwas, en aank. jeugd FEESTPALEIS - Z. Slaapzaal der Enge len. Komedie. Voor volwassenen FEESTPALEIS - W. Operatie Marrakech PALACE Het Quiller memorandum. ALFA - Z. Doodstrijd aan de telefoon. Te mijden RIO Naakt en verdoemd. Bijfilm Jack en Jenny. ALFA - W. De straat der deernen. Bijfilm Wie is Dr. Crippen Wat een aandoenlijk schouwspel bood de grote kerk op tweede Sinksendag, met Sint Cornelis-begankenis tegen de «ceskes» (1). Van heinde en verre spoedden alle moeders er heen, met hun gehandikapte babies stuipen, vallende ziekte, oude-man, enz. Een echte stroom is het door de wijd-open lijkdeur, elk met een ziekelijk «bloeike» op de arm en nog een of twee aan de rok, want het is niet alleen voor de genezing, maar ook tegen het dreigement van de kwaal dat ze naar Sint Cornelis te zegenen komen. Eerst naar de pilaar met de boordevolle stenen wijwaterschelp, waar de kleintjes van moeder een flinke klad met een kruiske op het voorhoofd krijgen, zoal niet de «pa gadders» zelf, om 't genoegen, mede van de verfrissing met hun «pollekes» diep erin pladderen. Daarna naar de Sint zelf, in borstbeeld, hoog verheven, vooraan in de beuk, boven de wemelende menigte, op een schragenste! met witte dwalen bedekt en omringd van glinsterende glazen stolpen waarin de gul den wijnbestrossen met dito bladeren zitten te glimmen. Hierrondom is het een gedrang een gewoel, een gegil en gegrijns om uw oren te doen tuiten. Want elke moeder wil zo dicht mogelijk bij de heilige aandringen. Af en toe komt mijnheer Roosen, «Poo»- ken», de altijd vriendelijk glimlachende kos ter, om wat omgegooide stoelen rechtop te zetten of met dweil en borstel gewapend hier en daar al een plaska van do wii-blauwe plaveien op te narren. Doch al dat gewemel en gexrijt stijgt ten top, wanneer een Eerwaarde, i wit gepijpt koorhemd, met rode stool, stijf van t gou- aen borduursel, het zilveren i3h'<w:evai .an voor de Sint komt wegnemon, om moeders en kinderen te zegenen. Het wordt een on beschrijfelijk gedrang, een werken me: de ellebogen en schouders, een rexken van de halzen, waarbij de kleinen met' hun gegi! en gegrijns een herrie verw-iKKnn die alle idee te boven gaat. En elk, voor zijn deel, wil tot offergave een koperen dikke-stuiver langs een nauw gleufje, wat de operatie nog be.meilijki, in de tinnen offerbus, met een donder? ie. ge rammel laten neerphifen. Sint Maarten op zijn paard, hoog v.-Le ven boven de tinne van het nonjaltaa/, a: waar hij toen nog staat, kijkt goedig nee. op dit alles en voegt zijn voorspraak bij die van Sint Cornelis. De heiligen imkers, want zo heb ik toch als kie.ne «krawat» in de catechismus geleerd, z.jn, beha've ons voorbeeld om schoon te leven, ojk onze machtige voorsprekers bij Onze Heer in rl onze noodwendigheden. En nu kan de o'echtige hoogmis van Sint Cornelius beginnen, onder het kwelend ge zang van 1e tenor De Nul en da tegenzang van Sooike Hoebecke, met rijn zware baa- stem, alles begeleid door orgelspel en ge knetter van blaas- en strijki-ir umenten op het hoogzaal. STUDIE VAN NOTARIS Esplanadeplein, 10A, Aalst Naast de Residentie uTer Beken»» OPENBARE VERKOPING van een schoon en welgelegen WOONHUIS MET TUIN te AALST, Ledebaan nr 83 (met losweg naar de Verlengde Vilainstr.) Notaris HENRY WAMBACQ te Aalst zal openbaar verkopen: STAD AALST Een gerieflijk en welgelegen woonhuis aan de Ledebaan nr 83 gekend ten kadas ter sektie C nummer 903/P en M met een grootte van 2 aren 14 centiaren. BEGRIJPENDE: Gang met trap, kapstok en muurplinten op 90 cm hoogte in marmer, salon, eetplaats, keuken, zitplaats, veranda, achterkeuken, bergplaats, koolkot, koer en tuin. Twee slaapkamers en zolder - Kelder Elektriciteitleiding, gas, stadswater en regenwater. Dit huis heeft een uitweg van een meter breedte naar de Verlengde Vilainstraat. Bewoond door de eigenaar de heer Gys- taaf Van Cauter-Haeck. TE BEZICHTINGEN: Woensdag- en za terdag namiddag van 15 tot 18 uur. VRIJ GEBRUIK MET 1 NOVEMBER 1967 Ingestïld 405.000 F. Tweede en laatste zitdag WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 om 14,30 uur ter herberg: «Hotel Atlan ta» bij de heer Raoul De Smet te Aalst Stationplein nr 3 Voor verdere notariële nankondigingen, zie laatste bladzijde. Steeds terugkerende nachtmerries die hem het slapen onmogelijk maakten, hebben de Thailandse bokser Ch. Chio- noi, wereldkampioen vlieggewicht, tot het besluit-gebracht zich terug te trek ken in een Boeddhistisch klooster. Chionoi, die op 30 december 1966 in een titelgevecht de Schot Walter Mc Gowan uitschakelde, vertrok onlangs naar een klooster in de provincie Na kom Pathom, nadat hij eerst zijn haar had laten afscheren en zich de tradi tionele kleding van een Boeddhistisch monnik had aangeschaft. In één week tijds hoopt Chionoi door intensieve bestudering van de negen grondregels van de Boeddhistische leer zijn nachtmerries kwijt te raken. DE GAZET VAN AALST en omstreken Verschijnt tweemaal per week 3 maandab. 6 maandab. Jaarab. 62,50 F 120,— F 230,— F Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon 241.14 Postrekening 881.72 VOETBAL Optimisme bij Eendracht De grove nederlaag op Beringen is zen der invloed gebleven op het moreel van Een dracht. Het is inderdaad zo, dat in deze wedstrijd door geen enkele Eendrachtspeler risico's werden genomen, met het oog op de nakende kompetitie. De EendrachLkanon- nier Dré Denul deed het niet op volle kracht tegen de zware Limburgse defensie, alhoe wel het wel mag worden toegegeven at het Eendrachtgeheel er weinig indruk gemaakt heeft. Gaston Van der Eist had voor deze reis belet moeten geven ingevolge een ver zwikte voet, doch hij zal er bij de openings dag zeker bij zijn. Voorzitter Mertens heeft ondertussen trouwens reeds Je ke n mede gedeeld waarmee Eendracht de eerste wed strijden zal aanpakken. Grote verrass:ngen zitten er natuurlijk niet in en het waren de verwachte namen die uit de bus kwamen Van Hoorne, Dirickx, Teirlinck, Van Den Eynde, Lockefeer, Boone, Bossaer, Coihjns, Suys, Taelemans, Lecocq, Denul, Gaston en Eddy Van der Eist, Schollaert en Eveiaert. Het zijn dus deze spelers die de fanion- ploeg (voorlopig) zullen bezetten, a'hcewel op elk ogenblik spelers, die geen voldoening geven, over boord kunnen worden i ogcoid. Eendracht verwacht veel van de openings dag, die hen tegenover Oudenaarde .n het strijdperk brengt. Een eerste zege zou er veel toe bijdragen om het algeheel vertrou wen in de ploeg te brengen. Eendracht Aalst zal al de thuiswedstrij den van de Reserven llle Nationale op zater dag spelen. Zatardag 2 september te 16 uur EENDRACHT OUDENAARDE We herinneren ons dat de Oudenaardse reserven in het voorbije seizoen overtuigend de titel gewonnen hebben van de Oostvlaam- se reservenreeks. Tegen de nationale reser ven zullen zij het toch wat moeilijker heb ben. Eendracht stelt een technisch zeer sterke ploeg in lijn. Een fraaie wedsirijd in het verschiet. Aftrap te 16 uur. We vestigen tevens de aandacht op 3 jeugdwedstrijden op zondag 3 september 9.15 (Bredestr.) Miniemen - Bevere 9.15 (FFR) Kad. B - Massemen 10.15 (FFR) Schol. B - Kac. Wetteren. Sportkring oog op de titel. Niet alleen Eendracht houdt het cog op de titel, ook Sportkring Aalst Koestert grote (1) Ceskes, denkelijk van het Franse acces (aanval, krisis van stuipen). Miel van 't Rokiijf. verwachtingen en wil de verloren rang van Volharden zo vlug mogelijk heroveren. VOETBALLIEFHEBBERS, OPGELET Zaterdag e.k. 2 september te 17 uur S.K AALST SPARTA BUGGENHOUT Dus allen tijdig op het plein van Sport kring Aalst (kerkhof) Leo de Bethunelaan, waar de strijd voor het kampioenschap wordt aangepakt. Arend geen figurantenrol De derde Aalsterse voetbalformatie, het bescheiden Arend, heeft geen titelplannen, alhoewel sekretaris Van den Steen de rots vaste overtuiging heeft dat men de vroegere figurantenrol beslist in andere handen zal stoppen. Hij verwacht reeds bij de start tegen Iddergem een schitterend resultaat. WIELRENNEN Nog een kriterium te Aalst Na de Aalsterse avondkriteriums voor profs en liefhebbers komt er in de Ajuinstad nog een derde kriterium op de schotel, dat zal gehouden worden op het mooie parkoers van de Sint Annalaan. De promotor van deze organisatie is de gekende Aalsterse sport man Frans Van Der Eecken en zijn werk krijgt des te meer waarde als men weet dat de opbrengst van deze wielermeeting vol ledig ten goede komt aan «Levensvreugde», het Aalsterse werk voor gehandikapten. De h. Van Der Eecken ziet de zaken trouwens zeer groot, daar hij niemand minder dan kampioen Van Sweeveit aan de haak heeft kunnen slaan. Zelfs als de kampioen van Belgie wereldkampioen wordt, zal hij te Aalst op het appel zijn. Naast hem zullen vele andere sterren uit de liefhebberswereld hun opwachting maken, samen met de regio nale vedetten Ward Ernst, Nico Ghijseis, Roger De Wolf, Marcel Wellekens, Richard De Vroe en andere Rónny Schoep's. Wielerflitsen De kleine LUCIEN VAN IMPE krijgt verder het vertrouwen van Lucien Acou. Deze heeft immers weer beroep gedaan op de Merenaar voor een wegwedstrijd in Car- casonne in Frankrijk, waar er duchtig moet geklommen worden. Dus een kolfje naar de hand van de Denderstreker, die er samen met zijn landgenoten Monseré, Stalmans, Marcel Maes en Pintens best in de kijker kan tronen. ETIENNE SONCK heeft zijn debuut Iris zei alleen maar, zo krachtig mogelijk: «Ik voel me heel best in orde, tante, ik heb nu weken achtereen geluierd...» «Dat denk je maar, al die tennismatches zijn veel te vermoeiend voor een jong meisje. Ook vind ik de lucht hier buiten veel zwaar der dan thuis. Ik wou dat George mij maar had geraadpleegd, in plaats van dat jonge ding, die juffrouw Lessing. Goed voor kan toorwerk, maar volkomen misplaatst op an der terrein. Ze krijgt daardoor een idee of ze bij het gezin behoort. Zij hoeft heus niet te worden aangemoedigd «Och kom, tante, ze hoort er toch ook helemaal bij..,» Mevrouw Drake snoof merkbaar en ant woordde «Ze heeft er kennelijk al haar zinnen op gezet. Die goeie George... heus, hij is een groot kind tegenover vrouwen. We moeten George tegen zichzelf bescher men, Iris. Je mag nog zo aardig zijn tegen miss Lessing, maar je moet haar goed laten voelen, dat ze geen moment aan trouwen hoeft te denken.» Even schrok Iris op uit haar staat van onverschilligheid. «Ik geloof vast dat George niet aan hertrouwen denkt «Let op wat ik je zeg, kindlief, ik heb zoveel meer ervaring dan jij. Dat meisie is het om een huwelijk met George te deen, anders niet.» «Maar tante, zou het voor George zelf eigenlijk niet veel beter zijn Met stomme verbazing keek tante haar aan. «Ik bedoel, zij houdt van hem, ze zou een uitstekende vrouw voor hem zijn, die goed voor he n zorgde.» Mevrouw Drake keek haar nu vol minach ting aan. «Op het ogenblik heeft George ook geen klagen, wat dat betreft. En hij heeft een aardig jong meisje in huis als jij, terwijl ik toch, als jij eenmaal getrouwd bent, best voor hem zou kunnen blijven zorgen. Heel wat beter dan zo'n kantoor juffrouw... wat weet zo iemand van huis houden Iris debatteerde niet langer, doch dacht met een glimlach aan het donkere, satijn- zachte haar van Ruth, haar prachtige teint en goed figuur, dat altijd zo uitstekend -ot zijn recht kwam in haar tailleurs. Arme tan te Lucilla, wat weinig romantisch gevoel had die behouden... zo ze het al ooit had gekend. Lucilla Drake was een halfzuster van Hector Marie, het kind uit een eerste Huwe lijk. Ze had gemoederd over een veel jonger broertje, toen dat zijn eigen moeder had verloren. Ze was dicht bij de veertig ge weest toen zij dominee Caleb Drake, zelf een man van boven de vijftig, had ontmoet. Haar huwelijk had niet lang geduurd, nau welijks een paar jaren. Toen was zij als weduwe met- haar kleine jongen achterge bleven. Dit late moederschap was deson danks de vervulling van Lucilla's leven ge in de beroepsrennersrangen alleszins al in de verf gezet. Het is duidelijk dat Denderstreker nog voor 't seizoeneinde e bloemtuil wil veroveren. Dat heeft hij tro wens ook bewezen te Haaltert, waar hij de beslissende faze zeer groots was. Ook de kleine VIC NUELANT jaa hardnekkig een zege achterna. Regelmal iegt hij beslag op mooie ereplaatsen, do tot hiertoe bleef hij van de zegebloerrii verstoken. De Moorselnaar heeft zijn pla< in de profrangen veroverd, zodat een ovi winning een welverdiende beloning zou t voor zijn agressief en sterk optreden. Wie denkt dat de zware sankties de steeds scherpere onderzoeken voor ping er de renners hebben toe aangezet het gevaarlijke goedje achter slot en gri del te houden, is er glad naast. Inderdai tijdens de onderzoeken naar dopingsprodi ten tijdens de koersen te Mere en Haalte heeft de Aalsterse B.O.B. een dergelij buit kunnen verzamelen dat men van e klein «arsenaal» kon gewagen. De rennt tegen wie proces-verbaal werd opgestL waren dan ook talrijk. AUTOSPORT UITSLAG SLALOM Heren 1. Rombaut Daniel, Bonaparte 2. Bos Paul, Ghent Racing team 3. Guisset J.-M., Tornacum 4. De Corte J.-P., Ghent Racing team 6. De Rouck Hugo, Bonaparte Dames 1. Boelaert Rita, Ghent Racing team 2. Mw. Adriaenssens, Duindistel UITSLAG RALLY 1. Peene - Twist, Excelsior 36 2. Beaumon - Lapes, Ardenne 36 3. Cornelis - De Corte, Bonaparte 39 4. V. Gutsenhoven - Mairlot, Le Perron 43 5. V. Kerckhove - Raendonck, Brisard 47 6. V. Kerkhove - Martens, Ghent R.T. 54» 7. De Munck - Timmerman, Brisard 791 8. Bos - Vandewalle, Ghent R.T. 106 9. V. Geit - De Ghendt, Bonaparte 101 10. Cuvelier - Vandelande, Brisard 11 11. V. Schuilenberghe - Vernimmen, 111 12. Van der Linden - De Haeck, Bris. 123 12. Rombaut - De Kegel, Bonaparte 12/ 14. Van Innes - De Stobbeleir, Bon. 138 15. Van Damme - Raes, Excelsior 139 we est. Maar haar zoon was haar een. b-on van voortdurende zorg geweest, vooral fi nancieel... hoewel zij zich nimmer in hem teleurgesteld had gevoeld. Mevrouw Dra-<ö zou nooit toegeven dat haar zoon Victor iets anders was dan een hoogst beminnelijk mens, met een veel te goed hart, waardoor hij altijd de dupe werd van slecht gezel schap. Haar vriendelijk, ietwat schaapachtig gezicht verkreeg een koppige trek, zodra men het waagde één woord van kritiek op Victor in haar tegenwoordigheid uit te spre- ken. Zij alleen kende haar zoon zoals geen ander. Zij wist, hoe ellendig hij het vond haar telkens en telkens om geld te moeten vragen, als andere mensen hem weer eens bedrogen hodden. Maar bij wie kon hij be ter zijn toevlucht zoeken dan bij zijn eigen moeder Maar ja, zo moeilijk had zij het daardoor gekregen, dat het aanbod van George om bij hem in huis te komen, werkelijk een uit komst voor haar had betekend. Hoe heerlijk en tevreden had zij het afgelopen jaar kun nen wonen. En het ligt nu eenmaal niet in de menselijke aard, het denkbeeld aantrek kelijk te vinden, dat daaraan wel eens een einde kon worden gemaakt door een indring ster, een kantoorjuffrouw, die zich in haar hoofd had gezet met haar baas te trouwen, natuurlijk alleen om zijn geld Dat was het en niets anders Die Ruth Lessing was een geraffineerde, die zich in een vertrouwens positie had weten in te dringen, aan Geo zelfs vertelde, hoe hij zijn huis moest richten, zich volkomen onmisbaar tracl te maken... maar goddank was er nog die haar door had I Lucilla Drake knikte enige malen nadi kelijk met haar hoofd, hetgeen haar om kin in trilling bracht, fronste haar we brbuwen en sneed toen een ander niet der belangrijk, om niet te zeggen urg onderwerp aan. «Ik ben het nog niet mezelf eens, wat we met de dekens moe doen, kindje. Dat hangt trouwens helem af van de plannen, die George heeft. Of pas tegen het voorjaar terugkomen of I nog wel eens een weekeinde zullen d( brengen. Hij laat zich daarover in 't gel niet uit I» «Ik geloof dat hij er zelf nog niet o[ gedacht heeft.» Iris probeerde haar dachten te bepalen bij iets, wat haar ei( lijk van geen enkel belang leek. «Bij rr weer zouden we best eens een paar da naar buiten kunnen gaan. Ofschoon, ik mij geef er niet zoveel om. Enfin, het staat er nu eenmaal voor.» «Ja, juist, kindlief, maar dat moeten dan toch van te voren weten Anders gen we de dekens eenvoudig in de kam kist tot het volgende voorjaar. Maar koi wij nog tussentijds, dan is zo'n kamferli in je dekens meer dan afschuwelijk «Nu, laat ze er dan uit I» «Maar er zijn dit jaar juist zoveel mot Een erg slecht jaar, er zijn oot %o afsi welijk veel wespen. Hawkins vertelde gisteren, dat hij van het jaar niet mir dan dertig nesten heeft uitgerookt... blauwzuur, stel je voor... 1» Onmiddellijk moest Iris door dat bla zuur weer aan Rozemarijn denken was het toch mogelijk, dat het altijd u GE daarop uitdraaide Heel van verre dr tante Lucilla's stem tot haar door, die alweer op een heel ander chapiter was o gestapt... «ja, dan sluiten we eenvoi ons zilver in de kluis, want mrs. Farra zei, dat er zo verbazend vaak werd broken, hier in de buurt. We hebben wej waar beste luiken, maar je kunt nooit ten... Wat een wonderlijk haar heeft vrouw toch, vind je niet, het staat haai nuchter. Ik geloof ook, dat ze weinig heeft. En ze is zo verschrikkelijk nerv ledereen is tegenwoordig nerveus, ge ik. Toen ik een kind was, hoorde je n van zenuwen. Maar nou I Ik vind trouw dat George er de laatste tijd ook niet best uitziet. Zou hij wat grieperig weze Hij doet soms wat koortsachtig, net a hij ergens over zit te tobben...» Iris voelde een lichte hyivering en Lu kindlief, jij hebt ook al kou gevat Nadruk verboden.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 2