ZONNEVELD: moderne droom in harde steen, Waarheen te Aalst... Angry Young Huis van je heimwee Belangrijk bericht Het A ai sters Soldatenhoekje Een droomkeuken Aanbesteding Sint Jorisklub Hoeveel kost het? Nieuwe wereld... vernieuwde Kerk Integraal bouwen en wonen BIJVOEGSEL «DE GAZET VAN AALST» VAN ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1967 Hei is ANDERS. Nieuw. Je moet er even aan wennen. Zoals aan alles wat anders is dan gewoon. Het is mooi en toch doet het vreemd aan omdat net zo verschiit met dat wat je kent. Het is gedurfd Tè gedurfd Neen Stel je even voor een heuvelend landschap vlakbij een schilder achtig dorp met oude abdij en kerk, ruines van een kasteel, wa termolen, grote hofsteden. In dat heuvelland op een wijde hoog te zit, opvallend maar niet storend, een groep lage ruime wonin gen genesteld. Ze vormen een harmonisch geheel met het bruin groene landschap. Die huizengroep is ZONNEVELD. Het heuvelend landschap waar je dit Zonneveld ontdekt, hoort bij het mooie dorp Grimbergen, slechts 12 km. van Brussel verwij derd. Je kan het nauwelijks geloven het is er te vredig en te groen om zo dicht bij een grootstad te zijn. Zonneveld... een woonwijk dus in Grimbergen Je zou het zo kunnen noemen, ware het niet dat Zonneveld zo oorspronkelijk, fris, nieuw is dat je er geen enkel bestaand etiket kan op kleven. Enkele jonge architekten wilden het an- I ders doen. Zij wilden huizen bouwen, pas- send bij elkaar, passend in het landschap waar ze zouden opgericht worden. Wonin- i gen ook die afgestemd zijn op een gezin van deze tijd, d.w.z. funktioneel, gezellig en mooi. Een echte thuis dus zoals de mens van vandaag dat woord verstaat. Zonneveld is dus geen droom, maar een droom die werkelijkheid werd. Je kan het gaan bekijken, je kan er gaan rondwandelen. Zien hoe de mensen er leven (want voor een zestigtal gezinnen is Zonne veld reeds een realiteit). Zien hoe de wo ningen gebouwd worden (want andere ge zinnen wachten met ongeduld op de dag waarop hun huis zal klaar, zijn). Wanneer men in een woning van Zonne veld binnenwandelt, herkent men stuk voor stuk, plaats na plaats, het huis van zijn heimwee. Een huis dat alle voordelen heeft van een 1. Alle studenten, die zich in de E?ASMUSSCHOOL, PRIESTER DAENSPLEIN, 2, AALST telefoon 284.55, hebben laten in schrijven gedurende de maanden juli en augustus, worden drin gend verzocht zich in de school aan te bieden. 2. Verder worden alle dames en heren, die de vakantieleergangen gevolgd hebben in de ERASMUSSCHOOL, verzocht zich drin gend aan te bieden voor een speciale mededeling. Adres PRIESTER DAENSPLEIN, 2. WIST U Dat een der leden van het militair personeel, dat door de landsverdediging ons was afgedeeld, zijn verwondering rechtmatig uitdrukte, over het eenvoudig feit, dat Milac Sint Anna slechts 5 jaartjes uit de grond was gestampt. «Bij ons in Neerpelt bestaat Milac wel al 50 jaar...» zei hij. Een bijzonder noterenswaar- dige gebeurtenis, voornamelijk wanneer we ze toetsen met de werkelijkheid en met de annalen van Milac. Dat aalmoezenier Willems zich op 24 juni afvroeg, waarom we er de T.V. niet hadden bijgehaald om de tentoonstelling wat ruchtbaarder te maken. Wat zou er echter van terecht gekomen zijn wanneer zelfs een foto met kort verslag, ge stuurd naar «Het Volk» en «De Standaard», bij ons weten niet werden gepubli ceerd. Er is immers nog veel weg af te leggen, opdat onze volksmentaliteit, waarnaar onze grootmachten zich orienteren, wat meer positief om de militaire zaak zou bekommerd zijn. Hadden we een militair schandaal beleefd of een onbe nulligheid die er mee verwant is, dan was de sensatie heel wat groter, met veel meer kans op publiciteit. Dat het ontspanningslokaal van de K.A.J. zich mag verheugen over een nieu we (okkasie) juke-box, omdat de andere bepaalde oudcrdomsverschijnselen ver toonde. Dat de nieuwe Leopard-tanks, die defileerden te Brussel op 21 juli II. «geleen de» tuigen waren van een andere mogendheid. Er bestaat zo een gezegde als stoefen met andermans pluimen. Dat de troepenparade beter verzorgd was dan de T.V.-reportage, die beneden alles was, vergeleken bij de opnamen die volgden uit de Ronde van Frankrijk. Je vrienden van het thuisfront. appartement (alles is gelijkvloers) maar er geen enkel nadeel van kent (géén buren aan de andere zijde van je zoldering, vloer en wanden). Kortom een flat op de begane grond, omringd door bomen, struiken, bloe men en gras... Als je binnentreedt een hall met wanden in warme, bruinrode natuurstenen, een grote leefkamer die door de reusachtige glazen (thermopane) deur en de ramen één geheel vormt met terras en tuin. De vloerbekleding is er parket. Vier slaap kamers waarvan er één als studievertrek kan ingericht worden. Een perfekt uitgerukte badkamer (mee ligoad, W.C., bidet en was tafel), een gang met ingewerkte kleei- en legkasten die een schat aan bergru.mte bieden. Een nis mei lavabo aie fraai uitkomt tegen een achtergrond van mozaiksteentjes, twee toiletten, de garage waar niet a'leen de wagen maar ook de verwarmingsketel en (eventueel) de wasmachine hun phats vinden, en een bergkamer voor alles en nog wat. Het ganse huis is centraal verwarrpi, terwijl de goede isolatie er zorg voor draagt dat er steeds een uitstekende xlimat.saue Last but not least een droomkeuken. Voor die keuken alleen zou je als vrouw toch in een Zonneveld-woning willen leven Het is om te beginnen een heldere keu ken met twee grote ramen boven vergiet- en werktafel en met overal prettige kleuren. En ruimte Je zit hier niet in een soort van pijp waar je geer armslag krijgt. Neen, in deze keuken kan je je bewegen. Je kan t Op dinsdag 19 september 1967, te 15 u. zal in de zittingszaal van het College van Burgemeester en Schepenen, Stadhuis te Aalst, overgegaan worden tot het openen van de aanbiedingen voor de werken be treffende «Kuisingswerkcn aan onbevaarbare waterlopen van de tweede kategorie, nrs. 5021 - 5027 - 5029 - 5051 - 5054- 5055 - 5056 - 5057 en 5073 Dienst jaar 1967». Bijzonder bestek 9/'67/866.13. Raming 388.699 Fr. (taks inbegrepen). Lastenboek en plans liggen ter inzage van de belanghebbende op het stadhuis te Aalst, bureel 26, alle werkdagen (niet op zaterdag) van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; zij kunnen eveneens geraadpleegd worden op het Kantoor voor Aanbestedingen Luxemburgstraat 49, Brussel 4. Prijs van het bijzonder lastenboek plus plans 107 Fr. Deze stukken kunnen bekomen worden mits voorafgaandelijke storting of overschrij ving op Postcheckrekening nr. 193.74 van de stad Aalst. De aanbiedingen moeten uiterlijk aange tekend ter post besteld zijn op 15 septem ber 1967; zij mogen ook ter zitting worden afgegeven voor de aanvang van de opening der brieven. Programma Muziekbeluisteren tijdens de maand september. Elke zaterdagavond te 20.30 uur in de kleine klub. 16 september G.F. Handel Dettinger Te Deum. W.A. Mozart Symfonie nr. 36 «Linzer». 23 september F. Schubert Rosamunde Ballet. L. van Beethoven Symfonie nr. 4. 30 september J.J. Mouret, J. Bodin de Boismortier, A. Dauvergne «Concerts de sinfonies en France au 18e siècle». Huis C O P P E N S Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Tel. 212 53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bond Grote Gezinnen Zegels Valois er tegelijk met verscheidene personen wer ken. zonder dat je elkaar de tenen stuktrapt. De keuken is zo ingericht dat het werk tot een minimum herleid wordt, leder kastje is gemakkelijk bereikbaar, je kan er alle keuken-, tafel- en ander gerei rustig rang schikken. Een kastje is voorzien van een fiessenhouder, uit een ander kan je de broodmachine te voorschijn doen tuimelen. Achter een deurtje ontdek je een handdoek- droger. Het vergiet is roestvrij staal en heeft twee bakjes. Koken doe je op vier elektrische platen (Siemens) met dampkap erboven. Braden kan je in de elektrisch ingebouwde oven (Siemens). Warm water bekom je in een ogenblik en, wat deze droomkeuken hele maal de allures geeft van een (culinair) duizend-en-één-nacht-verhaal, is de volauto matische vaatwasmachine van Constructa. Ook die staat blinkend van afwas-vlijt op je te wachten. Nog een verrassing is de diensttuin. Die hoort bij de keuken zoals de grote tuin bij de living. Je kan er de was te drogen han gen, je kan er je kleuters laten ravotten terwijl je in de keuken bezig bent. De vraag is natuurlijk Hoeveel kost zo'n Zonneveldwoning De prijzen schommelen tussen één en an derhalf miljoen. Dat hangt af van het wo ningtype. In die prijs is dan natuurlijk alles inbe grepen de grond, de tuin (aangelegd door De Coninck-Dervaes), de centrale verwar ming (met stookolie) en de uitrusting van de woning en de keuken In die prijs zijn ook alle administratie- en registratiekosten Om aan alle belanghebbenden de kans te bieden klaar inzicht te verwerven in de in houd van de documenten van het tweede Vatikaans Concilie, worden door de Kate- chetische Dienst, in samenwerking met het nogcr uousmenstinsmuut van het Bisdom Gent, een reeks voordrachten ingericht, v;aarbij specialisten de betekenis van de Conciliedokumenten belichten. Over zes zaterdagen worden de konte- rent.es gespreid en ze worden gegeven in de feestzaal van de O. L. Vrouwkliniek te Aalst, Leopoldlaan 9. Ziehier het programma Zaterdag 16 september 1967 Het veranderd denken in de kerk, door kan. J. Delmotte, Gent. De goddelijke openbaring, door E.P. D. Hendrickx, o.p., Gent. Zaterdag 30 september 1967 Het mysterie van de kerk ais volk Gods. door E.P. H. Smets, s.j., Leuven. De hiërarchische inrichting van de kerk, door E.H. A. Rubbens, Gent. Zaterdag 14 oktober 1967 De algemene roeping tot heiligheid in de kerk, door E.H. J. Ghyselen, Gent. De leken en het lekenapostoiaat, door de heer W. Van Lishout, Hasselt. Zaterdag 28 oktober 1967 Het oecumenisme, door kan. A. Hulpiau, Gent. De missieaktiviteit van de kerk, door E.P. J. Janssens, Scheutist. Leuven. Zaterdag 4 november 1967 Het veranderd inzicht in de aardse waar den en de rol van de kerk in de wereld, door E.P. A. R. Van de Walle, o.p., Brus sel. Het sociaal-ekonomisch leven, door de h. A. Vanistendael, Leuven. Zaterdag 18 november 1967 Het politiek bestel van de gemeenschap, door de heer F. Roeck. Turnhout. De zorg voor de vrede en de bevordering van de volkerengemeenschap, door Aalm. A. Luysterman, Aalst. De voordrachten beginnen te 14.30 uur en eindigen te 18.20 uur, met tussenpauzen. De inschrijvingsprijs voor alle konferen- ties samen bedraagt 200 fr., liefst per post rekening te betalen (P.C.R. 5076.71 van Hoger Diocesaan Godsdienstinstituut Gent, met vermelding Conciliedokumenten Aalst) Inlichtingen en programmafolders zijn te bekomen bij Z.E.H. J. Faes, Sint Maarten instituut, Esplanade 6, Aalst. Tel. 213.86. begrepen, zodat je niet moet cijferen en piekeren. Dat de prijs voor een Zonneveld-woning verrassend laag ligt, weet ieder die op de hoogte is van grond- en bouwtarieven. Als je bovendien weet dat je voortaan in een soort van park zal leven met aangelegde lanen en voetpaden, een winkelcentrum, een centrale T.V.-antenne en een speeltuin voor de kinderen, dan wordt het helemaal onge looflijk. Expansie heeft met deze formule een grote stap gezet naar een nieuwe vorm van huisvesting waarin wordt voldaan aan pri mordiale eisen een eigen perfekt uitge ruste woning, liggend op een eigen stuk grond, op de buiten en toch vlakbij de stad (wordt dit niet voor U de oplossing, Mijn- heer, die dagelijks naar Brussel komt !]fc en gevat in een kader van architekturale schoonheid. Reeds een nieuwe werf is in aanbouw. Op de Varenberg te Bertem bij Leuven zul- len andermaal «flats op de begane grond» i gebouwd worden. Waarom zou U ook niet even kontakt nemen met de bouwheer van deze realisa- ties U kunt dat doen zonder de minste verbintenis bij EXPANSIE n.v., Smaragd- laan 61 te Brussel 4, tel. (02)35.04.01. Of beter nog, breng een bezoek aan de stand op de Internationale Jaarbeurs van Vlaanderen te Gent. U verneemt er meer over plannen en realisaties. Graag verstrekt men er U alle inlichtingen (en situering). Stand T. 22 (Shopping Street). ZATERDAG 9 SEPTEMBER Te 14.30 u.. Groen Kruis, St. Jorisstr., uitgebreide middenraad van het A.C.W. Te 17.30 u.. Sociaal Centrum Immerzeel, Immerzeelse feesten. Te 20 u.. Belfortkelder, Grote Markt, opening van de tentoonstelling met werken van Lyliane De Moor. Toegankelijk tot 22 september, alle dagen van 15 tot 19 u.; de zondagen van 10 tot 13 en van 15 tot 19 u. Van 9 tot 19 u., stadsfeesthalle, School straat, tentoonstelling van pluim- en pels- dieren, ingericht door «Het Neerhof». ZONDAG 10 SEPTEMBER Van 9 tot 19 u., stadsfeesthalle, ten toonstelling van pluim- en pelsdieren. Vanaf 9 u., grote braderijfeesten in de Koolstr. en kermisfeesten in Meuleschettestr. Vanaf 10.30 u.. St. Maarteninstituut, oudleerlingendag. Te 14 u., filmzaal Capucijnenklooster, ingang Si. Jobstr., filmvertoning, ingericht door de Marcelinoklub. Te 15 en te 20 u., Sociaal Centrum Im merzeel, Immerzeelse feesten. Te 18 u., zaal «De Koornbloem», Grote Markt, ledenfeest, ingericht door de James Dean Friendsclub. MAANDAG 11 SEPTEMBER Vanaf 10 u., braderijfeesten Koolstraat. Te 15 u., Sociaal Centrum Immerzeel, namiddag voor ouden van dagen. Te 20 u. feestavond. Te 19 u., St. Martinuskring, ingang Zon- nestraat, vergadering vopr de postzegelver zamelaars, ingericht door P.C. Alosta. WOENSDAG 13 SEPTEMBER Van 19 tot 22 u., St. Annaschool, Spaar- zaamheidstr., aanvang van de lessenreeks in koken, ingericht door de K.A.V. FiLMLEIDING Voor volwassenen FEESTPALEIS De nacht van de generaals PALACE Het gescheurd gordijn. RIO Anti-gang brigade (Vbh.) Bijfilm Vrouwengevangenis (Str. vbh.)1 Af te raden ALFA - Z. Het meisje van Piraeus. Te mijden ALFA - W. De zonde is in de stad. Bijfilm De man die niet neen kon zeggen

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3