SPORT OP ALLE FRONTEN nnr Voetbal Basketbal Zwemmen Wielrennen Handbal ei Bis «ÉS» po iü na mmmm •f ,:.l" Eendracht moet het anders doen YOGA Carla Galle terug uit Tokio Sportkring Aalst wil bevestigen Zo komen ze in 't veld Hoog bezoek voor Arend Okapi naar Praag Okapi steeds op het zegepad Weer Roger De Wolf Gents Sportpaleis brengt herkansingen van Heerlen Kampioen Sparta gevierd in ui JI5 in BIJVOEGSEL ««DE GAZET VAN AALST.. VAN ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1967 instó Apmlimu ILw ..Mm Een beeld van de eerste thuiswedstrijd van Eendracht Aalst tegen Moes- kroen Da bezoekende voorspeler Libon was er al de kippen bij toen Van den Eynde terugspeelde op zijn doelman, maar hij kwam iets te kort tegen over de uitgelopen Aalsterse keeper. Cliché Het Volk Eendracht heeft dus gans onverwacht ver loren tegen Moeskroen. Laat niemand daai- om nu moord en brand schreeuwen, want natuurlijk is nog niets verloren. Het is echter wel zo dat dergelijke dingen n.et veel mo gen gebeuren bij iemand die als titelkan didaat is gestart. Was de geestdrift te groot na het sukses van de openingsdag, zodat men zich zelf heeft overschat, of waren het de Moeskroen- se gasten die beter waren dan de witzwar- ten Noch het een, noch het ander, het was de aanvalslijn die het bij Eendracht niet deed en het is daar dat de oorzaak van de nederlaag moet gezocht worden en dat er ook wijzigingen moeten komen. Wenst U ook te leren? Kom dan op maandag 18 september, te 20 uur stipt, naar de Stadsmeisjes school aan het Vredeplein. Voor meer inlichtingen kan u bellen op nummer 208.49. Misschien zal Gaston Van der Eist er reeds bij zijn voor de reis naar Vigor Ham- me, wat alvast een gunstige invloed zou uitoefenen op het moreel van kanonnier Dré Denul. Het is trouwens tijdens de voorbije speeldag allemaal mis gelopen, daar ook ^Etienne Collijns niet beschikbaar was, ter wijl anderzijds het opstellen van Lecocq in het fanionelftal, nadat hij bij de invallers niemand had kunnen overtuigen, door nie mand van de Eendrachtsupporters kon ge nomen worden. Hoe ook. wij hopen dat Eendracht deze maal de sterkste opstelling in lijn kan bren gen. zodat men met een dubbele punten- c winst op Vigor Hamme alle leed van de vo- an"rige speeldag zou kunnen vergeten. Fons Lockefecr en André Denul De twee steunpilaren van Eendracht Aalst. Na de ontnuchtering van de eerste speel dag. toen men de kous over de kop kreeg van een verrassend sterk Buggenhout, heeft Sportkring Aalst dus tegen Sparta Ge- raardsbergen de eerste puntjes gewonnen. De Aalsterse seiektieheren zijn er zich van bewust dat het geen grote zege is ge weest, daar er slechts één doelpuntje werd gescoord, maar er was reeds veel verbete ring waar te nemen tegenover de openings dag. toen de verdediging letterlijk een zeef was, wat de vier doelpunten van Buggen hout trouwens onderstreepten. Tegen Sparta Geraardsbergen was de defensie reeds een betonsterke muur waartegen de lokalen zich te pletter liepen. Slechts in de aanval moet er nog een en ander worden gewijzigd, maar ook daar zullen de nieuwe figuren met Clocheret als de vedette, spoedig hun weg vinden. Na dit alles zijn wij ten zeerste benieuwd hoe Sportkring het er thuis zal afbrengen tegen Standaard Denderleeuw. De komst van deze laatsten betekent alvast een zware dobber, daar het toch geweten is dat de Standaard-jongens algemeen aangezien wor den als DE titelkandidaat. Moest Sportkring het nu ook tegen de Denderleeuwnaars kun nen halen, dan zou men de titelpretenties van de Ajuinen alvast reeds veel hoger aan slaan. EENDRACHT AALST Van Hoorne (Dirickx); Teirlinck, Van den Eynde, Lockefeer, Boone; Collijns, Suys; Lecocq, Taelenfans, Denul, Everaert. Reserve Schollaert. SPORTKRING AALST De Coster; De Coninck, Hooghe, Bellon, De Schrijver; Van Royen, Roelandt; Wijnant, Sonck, Clocheret, Dooms. Reserve Haerens. Nadat de Praagse basketbalspelers te gast waren in de Ajuinstad, zal nu ook Okapi een bezoek brengen aan Praag, waar men in een dt.etal tornooien zal optreden De Okopi-jongens vertrekken op 29 septem ber e.k. en zullen te Aalst terugkeren op 7 oktober. We wensen Okapi het beste op deze verre reis. Na een zegerijke inzet van de kompetitie heeft Okapi nu ook de l.gawedstrijd tegen Destelbergen gewonnen. Zulks gebeurde na een wedstrijd waarin slechts de allerlaatste immers vingerdik op dat beide ploegen zich minuten vol spanning waren. Het lag er maar matig interesseerden aan deze l.ga wedstrijd, tenminste bij de aanvang van de partij dan toch, die zeer moeilijk los kwam. Er werden immers vele mooie scorekansen gekraakt tot Okapi na enkele individuele nummertjes van Pottiez kon uitlopen tot 18-15, waai na cie gas;en terugkwamen en zeiiS de Koorc .ielüen met 26-29. Met Pot- t.ez als vedette slaagden de Aalstenaars er niettemin n om de rust aan het komman- do te bere.ken. Na de hervatting begon de geestdrift in de Okap.zaai zijn intrede te doen, bijzonder toen de Aju.nen na een 48-52 stand er in slaagden om de stand met 67-66 weer in hun voordeel te doen overhellen. De aller laatste minuten heerste er dan weer de zie dende geestdrift c.e men in de zaal van de Burchtstraat gewoon is, toen beide forma ties om beurten de leiding veroverden, tot Hubert Troch definitief de knoop doorhakte en Okapi de overwinning verzekerde. Met deze nieuwe zege heeft Okapi nog maals bewezen cJat de konditie op punt staat en dat men volledig paraat is om met sukses de strijd voor de titel aan te pakken. Heden zaterdag te 20.45 uur komt Okapi thuis in het strijdperk tegen Hellas Gent. De basketballiefhebbers kennen de rivaliteit tussen de Oostvlaamse basketbalploegen, zodat men bij voorbaat verzekerd is van in de stemmige Okapizaal een spannend kijk stuk te aanschouwen. In het Aalsterse kriterium, dat door de gekende sportman Frans Van Der Eecken werd ingericht ten voordele van «Levens vreugde», heeft Roger De Wolf andermaal zijn momenteel puike konditie onderstreept. Hij was in deze wedstrijd, die spijtig niet de verwachte belangstelling kreeg, de grote animator samen met het ander Aalsters duo Hugo Coppens en Ward Ernst. Zonder een bandbreuk zou deze laatste beslist een aan spraakmaker op de bloemen zijn geweest, doch met Roger De Wolf als overwinnaar bleef de zege toch in de Ajuinstad, Met de komst van Doggen Erembodegem wordt het voor het bescheiden Arend alvast hoog bezoek. De Erembodegemnaars zijn immers schitterend gestart in deze kompe titie en houden met Haaltert de koord. Het wordt dan ook voor de Aalstenaars een zware dobber, alhoewel men er tegen vorig jaar stukken is op vooruitgegaan. Of zulks voldoende zal zijn om de zegedriftige Doggen in toom te houden is een ander paar mouwen, alhoewel men in voetbal toch nooit kan weten... De twee wer'dkampioenen op de weg, de beroepsrenner Eddy Merckx en de Britse liefhebber Graham Webb geven op zondag 1 oktober e.k. te Gent revanche. De eerste gesteund door Daniel Van Rij- ckeghem aan de Nederlanders Jan Janssen en Jos Van der Vleuten, de tweede aan onze landgenoot Jean-Pierre Monseré en de Ne derlander René Pijnen. Ziedaar dan de twee topnummers van een veelbelovende openingsmeeting in het Gents Sportpaleis. Bestuurder Oscar Daemers heeft trouwens voor een derde fraaie wed strijd gezorgd het traditioneel kriterium der wegrenners met al de Belgische vedet ten van het huidige wegseizoen. Het volledig programma ziet er voor die openingsmeeting, waarvan de eerste start te 15 uur zal gegeven worden, als volgt uit 1. Herkansing Wereldkampioenschap op de weg voor Profs 1967 Eddy Merckx en Daniel Van Rijckeghem tegen Jan Janssen en J. Van der Vleuten. Vier reeksen snelheid, puntenrit, 1 km. tijdrijden en achtervolging. 2. Heikansing Wereldkampioenschap op de weg Liefhebbers 1967 Graham Webb René Pijnen Jean- Pierre Monseré. 3. Kriterium der Wegrenners Afvalling en 40 km. op eigen kracht met 8 klassementen Jos Boons, Walter Godefroot, Willy Plan- ckaert, Guido Reybroeck, Staf Desmet, Noel Foré, Thuur De Cabooter, Georges Van den Berghe, Noel Vanclooster, Ludo Van Dromme, Juiien Verstrepen, Paul Seye, Jan Monteyne, André Demarteleire Hubert Criel, Willy Samijn, enz. Aandacht Zoals steeds zijn er inleidende wedstrijden voor jongeren. Deze laatsten kunnen zich laten inschrijven bij baanbe- stuurder O. Daemers. Casino, Park, Gent. Wie een aanplakbrief wenst kan die op hetzelfde adres aanvragen. Voorverkoop De voorverkoop geschiedt vanaf maandag 18 september op de werk dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur in het Sportpaleis (tel. 22.56.22-22.38.69). De winterbaan wordt vanaf dinsdag 26 sept. te 13.30 uur opengesteld voor de training. Sparta Aalst, dat met een klinkende eind zege in het kampioenschap is opgeklommen tot de hoogste afdeling, werd tijdens het weekeinde gevierd door het stadsbestuur naar aanleiding van het veroveren van de kampioenstitel. Voorzitter Lootens en de andere dirigen ten en spelers werden op het stadhuis be groet door burgemeester Blanckaert en de schepenen Claus en Van Hoorick. Burge meester Blanckaert deed het welkomwoord, waarna ook schepen Van Hoorick het woord richtte tot de vierende klub. Nadat spreker het Spartabestuur had verzekerd dat na de oprichting van een nieuwe sporthalle, de handbalsport er beslist een plaatsje zal krijgen, kwam voorzitter Lootens aan het woord om het stadsbestuur te danken voor deze ontvangst. Na de ontvangst op het stadhuis yerbroe- derde Sparta rond de feesttafel, waar tij dens het banket aan de gebroeders De Schrijver, hoofdpionnen van Sparta, een prachtig kunstwerk van de hand van de Aal sterse beeldhouwer Alfons Huylebroeck werd aangeboden. ai «Ui

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3