vrouwen kroniek ETRI Ml O Het Hoger-Op speelprogramma i Het a.s. toneaiseizoen Mijmeringen bij de tentoonstelling van het werk van kunstschilder Juliaa-n van den Hende Verkeersongevallen MODERNE APPARTEMENTEN IN EEN PARK vanaf 425.000 F Inlichtingen en modelappartementen ter plaatse RAFFELGEMSTRAAT - AALST (Tel. 299.37 299.38) Tentoonstelling in kultureel centrum Abdij Aftiigem Keukengeheimen EIEREN Klankjes uit de modewereld Het weten waard Schoonheidstips 1 Het toneelseizoen 1986-67 is voor Hoger Op uiterst suksesvol geweest laureaat van i het A.K.T.V.-tornoci, plakket van de Minister van Kuituur voor taalzuiverheid, laureaat van het Oostvlaams festival voor amateur- i toneel en de rangschikking in eerste kate- gorie op het provinciale vlak. 3 Het seizoen 1967-68 dat uiteraard aan - dezelfde kwaliteitsnormen moet beaniwoor- j den, kondigt zich uitstekend aan. Het spelerspotentieel, waarvan de basis van gevest,gd talent ongewijzigd blijft, wercf met enkele jongeren versterkt. Ook de ver- - toningen zullen verder plaats hebben in de moderne Sint Augustinuszaal (klimek) Leo- poldlaan, te Aalst. 1 Op zondag 8 oktober a.s. reeds, wordt gestart met een Eenakterfestival van for- 1 maar door de drie A.K.T.V.-verenigingen, die meer dan 85 t.h. van de punien behaalden I op het festival voor amaieur.oneel dat in 1967 door het provinciebestuur van Oost- 3 Vlaanderen georganiseerd werd. Treden op c De Koninklijke Maatschappij en Al- oude Rederijkerskamer Mariakr.ng «Marien Theeren» van Gent, met «De Dood van Bessie Smith», van Edward Albee in een regie van Jos Cromme- 1 linck. 1 De Koninklijke Toneelkring «St. Gene- I sius» van Sint Niklaas, met «De Scoor is blank» van Rcné Pauwels, onder regie van Miel Geysen. I De toneelgilde «Hoger Op» van Aalst, t met «Herberg in de Roos en de t Kroon» van J.B. Priestley, geregis seerd door Louis Pauwels. Voor deze hoogdag voor de Aalsterse toneelliefhebbers kunnen nu reeds kaarten besteld worden bij de bestuursleden of tele fonisch op nummer 218.67. Het tweede stuk, met 3 en 4 december 1967 als speeldata, is «Een Poppenhuis» (Nora), een klassiek werk van het wereld toneel. Hendrik Ibsen, die het schreef in 1879, brengt hier, konsekwent en met overtui gingskracht, het probleem van de vrouwen emancipatie in diskussie, met daarnaast het psychologisch drama van de vrouw wier hooggespannen verwachtingen ontgoocheld worden door de zielige figuur van de echt genoot. Ongetwijfeld een gedurfde produktie, die zal geregisseerd worden door Herman Coes- sens en met Chris Verhoeven, Louis Pau wels, Godelieve De Geyseleer, Nest Verhof- stadt en Fons Janssens in de voornaamste rollen. Op 3 en 4 maart 1968 speelt Hoger Op «De Fluwelen Handschoen», het prettige werk vol fijnzinnige humor van Rosemary Cassy, in een uitstekende vertaling van Ferd. Sternéberg. Louis Pauwels zal de regie voeren over o.m. Godelieve De Geyseleer, Monique Van De Velde, Fons Vinck, Chris Verhoeven, Fons Janssens, Nest Verhofstadt. Voor het seizoeneinde, vanaf 31 maart 1968, komen dan de traditionele A.K.T.V.- vertoningen met het moderne werk van de Nederlandse auteur Herwig Hensen «Mor gen kan het te laat zijn». Is de Vlaamse Schildersschool niet de beroemdste ter wereld cn heeft de wereld niet immer bewonderend naar de «onzen» opgekeken Indien ja, leven wij dan niet in de tijd van de onzin Die ganse rijen Meesters, de Primitieven met hun mystiek, de Moder nen met hun zwierige geladenheid, de im pressionisten, de Expressionisten en ten slotte de mannen van do klad, het mes of de spat, zij die naar het summum zoeken in de kunst. Finaal zijn wij traditioneel gebonden aan onze aard, ons land, onze liefde. Wij zoeken naar zon, naar vreugde, naar geluk. Om zulk moment vast te houden moet men vast wat kunnen met de dode materie Wij leven in een identieke decadente we reld als 'deze van de v/ijsgeer Erasmus, maar gek is onze schilder niet. Do waarden van zijn oeuvre zijn de fel uitgesproken im pressies, geborsteld met soepele hand in een warm en zacht koloriet, die hem de vreugde schenken van een bewust vermo gen. Oud-leerling van Sint Lukas en afkomstig van Gent, is hij niet meer in zijn gekke jaren en weet bewust dat zijn odes aan het leven geen zinloos gepotkladder mogen zgn. Hij zit ook niet te wringen rond een motief maar tekent of borstelt los datgene wat hem ontroert en obsedeert. Daarom is hij een echt produkt van onze bodem, een fijnvoelend kunstenaar, wiens fluïdum de toeschouwer omfloerst en streelt. Bij het betreden van deze tentoonstelling valt onmiddellijk de harmonie op van het geheel geexposeerde. Sereniteit en senti ment en de polyvalente aspekten van een' schone bezieling die er uitstromen zijn de waarden van dit oeuvre. Heerlijke pastels en aqyarellen, echt be leefde indrukken uit het zdnnige zuiden en goede portretten... en portretten dat is kunst in werkelijkheid, gij die het weten kunt, probeert het op papier of op doek iets te doen leven met kleur en penseel en zeg mij of Juliaan Van den Hende niet moet geprezen worden. Weg met de ezel van Modigliani die het grootste sukses oogstte op het salon te Pa rijs bij onze eeuwwisseling. Kom iemand bewonderen die iets te vertellen heeft en zich elders in reeds menig sukses mocht verheugen In onze Belfortzaal wacht hij U nog tot 24 dezer. Ruben van Elewijt. Tijdens de week van 11 tot 17 september I hebben zich op de wegen en in de agglo- I meraties waar het toezicht op het verkeer door de rijkswacht wordt uitgeoefend, 1.326 j ongevallen voorgedaan. Bij deze ongevallen zijn 22 personen ter plaatse on het leven gekomen, 216 werden ernsi:g en 634 licht 1 gewond. In de loop van het jongste weekeinde zijn 452 ongevallen gebeurd, waarbij 14 perso nen ter plaatse werden gedood, 85 ernstig en 254 licht gewond werden. De belangrijkste oorzaken van de onge vallen met dodelijke afloop zijn overdreven snelheid 7; rijden aan de verboden kant: 3; vermoeidheid of lichaamsgebrek 3; gebrek aan aandacht van voetgangers 3; andere omstandigheden 6. GROND INBEGREPEN AFWERKING SLEUTEL OP Ruime keus in 1 - 2 - 3 en 4 slaapkamers OPEN ALLE DAGEN VAN 9 TOT 12 EN VAN 14 TOT 19 UUR OOK DE ZATERDAG REEDS MEER DAN 250 VERKOCHT DOKUMENTATIE EN PLANS OP AANVRAAG AR MAND BLONDEEL en ACH1EL PAUWELS Tijdens de beide komend j iveeke 's zal in het kultureel centrum van de abdij Affiigem een tentoonstelling te bezichtigen zijn met glasramen van Armand Blondeel en keramiek vé-n Achiel Pauwels, beiden woonachtig te Mariakerke bij Gent. Deze ten toonstelling zal daaren ook een bijzondere aantrekkingskracht hebben, omdat Armand Blondeel het grc'.c glasraam vervaardigde van het kultureel centrum en Achiei Pauweis de vries ir? keramiek met de geschiedenis va.i Affiigem, die de voorgevel van het kul tureel centrum siert. De openingsavond za! dan ook een meer feest.lijk karakter dragen. Zij heeft plaats op vrijdagavond 22 september om 20 uur. De inleiding zal gehouden worden door Drs. A. De Poertere, de muzikale omlijsting wordt verzorgd door Paul Rutger. De tentoonstelling zai voorts te bezichtigen zijn tijdens de beide weekeinds de zaterdagen 23 cn 30 september van 15 tot 20 uur, de zondagen 24 september en 1 oktober van 10 .ot 12 en van 15 tot 20 uur. Hoewel de eieren in deze tijd van het jaar niet op hun goedkoopst zijn, blijven zij toch een zeer voordelig voedsel. U zult met ons moeten toegeven dat we voor het geld, dat we voor 10 eieren moeten uittellen, heel wat meer voedsel krijgen dan dat we dat zelfde geld zouden uitgeven voor de aan koop van vlees. De beste en smakelijkste eieren zijn deze die vers zijn. U kunt zien of een ei vers is, door het voor een lamp te houden en er doorheen te kijken. Hoe klaarder hoe verser. Twijfelt ge aan een ei Leg het dan eens in een teiltje met zout water een vers ei zakt onmiddellijk tot op de bodem. Blijft het ei drijven, dan is het ongeschikt voor konsumptie. Als van een stukgeslagen ei de dooier mooi rond is en precies in het midden ligt, is het beslist vers. Is het ei een paar weken oud, dan heeft het een doffe tint en het geel vermengt zich vaak met het wit. Van bederf is dan echter nog geen sprake. Bruine en witte eieren hebben dezelfde voedingswaarde. Eieren bewaart men best op een koel en donker plekje. In de koelkast is goed, doch niet noodzakelijk. U moet er evenwel voor zorgen geen uien, vis of andere sterkruiken- de produkten in de buurt van de eitjes te leggen, want zij nemen dit geurtje heel ge makkelijk over. Bewaar eieren ook liefst met de punt naar beneden. Eieren, die ge een tijdje wenst te bewaren, mogen niet ge wassen worden, want dan verwijderen we het natuurlijke beschermende laagje dat ze tegen bederf behoedt. Eieren, in de koelkast bewaard en die men wil koken, moeten eerst even op tem peratuur komen. De overgang van het koude naar het kokende water is anders te groot, de schalen zouden gemakkelijk barsten. Ook het tot sneeuw kloppen van eiwit gaat gemakkelijker nadat de eieren een poosje uit de koelkast zijn gehaald. Een ei is rijk aan fosfoor en daarom goed voor kinderen: bovendien bevat het vitami nen die het calium binden, dat onmisbaar s voor hun groei. Baby's en personen met een zwakke maag verdragen eiwit echter niet goed. Tenslotte nog dit U kunt het volume van roereieren verdubbelen door de eiwitten eerst tot sneeuw te kloppen. Strijken is tegenwoordig niet zo'n on prettige bezigheid met de perfek.te elektri sche ijzers. Alleen het snoer kan ons nog wel eens wat last veroorzaken, vooral wan neer het stopkontakt tamelijk laag is aan gebracht. Een middeltje hiervoor maak een lus van elastiek en bevestig die boven het ijzer door de lus en het heeft een goede stopkontakt, haal het snoer van het strijk- veerkrachtige ondersteuning. Weet u dat een proper gewassen oude nylonkous ideaal is om strepen van spiegels I en ramen weg te wrijven Nylon pluist niet en doet dit werkje dan ook voortreffelijk. Ook te gebruiken in de auto. Tegenwoordig is gekleurde text'el over het algemeen wel kleurecht en kleurvast. Toch wil het bij de eerste wasbeurt wel eens wat afgeven. Daarom is het aan te raden gekleurde kledingstukken, voor ze hun eerste wasbeurt krijgen, een poosje te laten weken in ruim koud water met een scheut azijn. Van afgeven is nu geen of in veel mindere mate sprake. Make-up is tegenwoordig als het ware een onderdeel van het toilet. Niets is even wel lelijker dan een slordige make-up. Neem er dus wel even de tijd voor. Zuidwestafrikaanse astrakan heet voortaan SWAKARA. Zuidwestafrikaanse astrakan zal voortaan in Belgie, zoals in de hele wereld, de naam SWAKARA dragen. Waarom Omdat de pelterijmarkt geen grenzen heeft en dientengevolge behoefte heeft aan een universele taal. De producen ten van Zuidwestafrikaanse astrakan heb ben daarom besloten een internationaal label voor hun produktie te kiezen, een gedepo neerd merk, dat in de hele wereld de uit zonderlijke kwaliteit van Zuidwestafrikaanse astrakan waarborgt. De geschiedenis van Swakara dateert uit de verre tijd toen de strenge winters van Midden-Azie de Boukharen er toe brachten mantels van astrakan te dragen. In 1906 werden de afstammelingen van deze «zwarte schapen» in Zuid-Afrika geimporteerd om ze daar te laten aklimateren. Dank zij we tenschappelijke methodes verkreeg men een geheel nieuw type astrakan, d.w.z. buiten gewoon licht, soepel en glanzend. Door de fijne tekeningen, zowel kleine platte moiré-dessins als fijn geciseleerde krulletjes, is de Swakara eeri jonge bont soort, die zich even gewillig laat verwerken als stof. Het leent zich overal voormantels, japonnen, korte jasjes, accessoires, enz. en het past zich bij alle modes, bij alle stijien aan, zowel bij de sportiefste als bij de ge kleedste. In Zuidwest-Afrika spreekt men noch.ans niet van astrakan: men gebruikt er de ierm karakul. Vandaar het woord Swakara, d. v.z. South-West African Karakul. KOMEN DE DAMESHOEDEN WEER IN DE MODE Het begint er op te lijken dat het dragen van hoeden bij de dames weer in de mode komt. De sombrero, de padvindershoed, de Garbo-hoed, de vilten fedora zijn overal te vinden waar jonge meisjes komen neuzen naar de laatste modesnufjes. En wat meer zegt, men ziet er hen ook mee op straat lopen. Zou het lukken om de hoed weer in dc mode te betrekken Wanneer U een basispoeder of -crème gebruikt van een andere kleur dan uw ge- r zichtshuid, vergeet dan vooral niet de oog- j leden, de hals en de nek een beurt te ge ven. Ditzelfde geldt ook wanneer u een don kergekleurde kompactpoeder gebruikt. Breng poeder nooit aan met onregelma tige strepen, maar beklop het gezicht met een bepoederde dons en verwijder daarna met een prop schone watten de overtollige poeder. ^1/erk van voorhoofd naar kin. Om de lippen een mooi natuurlijk aan- 21 zien te geven, geeft men eerst met een 2( lippenpotlood de omtrek aan om daarna pas 4( de lippenstift te gebruiken. Neem vervol gens een tissue tussen de lippen en knijp een- of tweemaal de lippen samen. Het te veel aan rouge zal dan aan de tissue blijven kleven. he Wat de opmaak van de ogen betreft Eén enkele lijn met een ogenpotlood langs de randen van de oogleden en een weinig oogglans op het bovenooglid zijn voldoende make-up voor overdag. Voor de avond een kleurschaduw op de oogleden. Wrijf eerst een weinig vette crème langs de randen van de oogleden indien de ogenstift geen kleur wil afgeven.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 2