c port op alle fronten voor U... JAN CLERCKER of de Laatste Binders van Vlaanderen n donderdag 5 okt. vrijdag 6 okt. VOETBAL GEEN DOELPUNTEN VOOR EENDRACHT Heerste er verleden week een klein alarm in het witzwarte kamp nadat gebleken was dat er bijlange geen zekerheid was over het aantreden van Boone en Lockefeer die allebei gekwetst waren en zelfs Dré Denul hinder voelde van een kwetsuur, dan is alles uiteindelijk in kannen en kruiken gekomen en waren deze drie basisspelers bij de Stroppen op het appel, terwijl zelfs Gaston Van der Eist in de arena verscheen. Kon men dus gewag maken van de sterkste opstelling bij Eendracht, dan is zulks toch niet voldoende gebleken om de twee punten op zak te steken. Weliswaar was de meer technische vaardigheid van Eendracht zeer opvallend, doch het zijn de doelpunten die tellen en deze kwamen er niet. Wij kunnen weer talrijke tegenslagen als verontschuldiging voor de scoorloze uitslag inroepen; zo toen een doelpunt van Denul ingevolge buitenspel niet werd toegekend en andere gevaarlijke kanjers van dezelfde Denul en Van der Eist best een paar doel punten hadden kunnen opleveren. Doch ook de Racingers zijn enkele keren dicht bij een doelpunt geweest, zodat objektief bekeken het gelijkspel de juiste verhouding weer geeft. Een overwinning zat er volgens onze bescheiden mening voor Eendracht wel in, indien men na de hervatting Dré Denul niet ta veel afgezonderd op finks had gelaten, waardoor de gevaarlijke Eendrachtpuncher niet de nodige scoorkansen kreeg. De volgende speeldag gaat thuis tegen Lauwe, dat nog zo pas in het nieuwe kwam met een afgetekende overwinning tegen Zot- tegem. Dus beslist een zware karwei voor Eendracht, dat voor eigen volk nog iets goed te maken heeft... ZO MOET HET SPORTKRING Na een reeks ontgoochelende resultaten zijn de Sportkringers er in geslaagd in het brandpunt te komen, daar niemand milder dan het ongeslagen Heldergem een smade lijke nederlaag kreeg toegediend. Gemakke lijk is zulks beslist niet gegaan daar de gasten zo moeilijk hun nederlaag konden slikken, dat zij herrie gingen zoeken, bij zover dat de politie diende opgeroepen te worden. De heibel begon reeds na twintig minuten spel toen scheidsrechter Van Den Abeele Dré Matté, die een fout had begaan, naar de kleedkamers verwees. De gasten kenden zulks moeilijk slikken, daar meteen de motor uit hun ploeg was verdwenen. Daaraan stoorden de Aalstenaars zich natuurlijk niet en bleven rustig de aanvals- teugels hanteren, wat spoedig sukses ople verde toen eerst Frans De Coninck en ver volgens Clocheret de bezoekende keeper te grazen namen. De brutaal spelende gas ten slaagden er niet in het tij te doen keren en het waren integendeel de lokalen die met nieuwe voltreffers van De Coninck en Clocheret verder uitliepen. De tweede helft was voor de Sportkrin gers slechts een formaliteit, daar de zege binnen schot was. alhoewel het duo De Co- ninck-Clocheret met sukses op de bezoeken de defensie bleven hameren. Nu dat Sportkring bewezen heeft van de sterksten aan te kunnen, hopen wij dan ook dat de wederopstanding op dezelfde wijze zal vervolgen. AREND HAD TEGENSLAG Arend heeft na een sterke partij met het oneven doelpunt de duimen moeten leggen tegen Sint Gillis-Dendermonde. De Ajuinen verdienden alleszins beter daar zij geduren de de ganse eerste helft onder stuwkracht van Verhofstadt de plak hadden gezwaaid en ook na de hervatting meermaals sterk in de aanval waren. Tegenslag voor doel en een paar ongelukkige slippertjes waren ech ter oorzaak dat men de nederlaag diende te aanvaarden. De Arendjongens hebben alleszins bewezen dat zij hun mannetje kun nen staan, wat zij zeker tijdens de volgende wedstrijden zullen bewijzen. BASKETBALL BIJ BLACK BOYS Deze week is er heel wat verheugend nieuws van Black Boys te melden. Vooreerst de dames, die zaternamiddag op Etoile DestelDergen verloren hebben met gunstige cijfers, 32-41, daar waar zij veer tien dagen geleden op eigen terrein zich met een 60-20 nederlaag moesten tevreden stel len. Hier gaat het dus zeker in stijgende fijn. In de vooravond was dan het grote derby der kadetten tegen Okapi I. Nu, of daar atmosfeer in de zaal heerste, vraagt ge best aan de toeschouwers. Het werd een over rompelend sukses der kadetten, die Okapi versloegen met 78-35. Werkelijk er sprongen vonken Uit de jeugdspelers van Black Boys en niettegenstaande Okapi zich moedig te- weerstelde, was de uitslag voor niemand verbazend. Zondag dan de eerste ploeg op eigen terrein tegen Pallas Gent, die zeker niet te onderschatten zijn en waar Black Boys enige weken geleden voor de Beker van Belgie een geduchte schrobbering opliep. De Aalsterse reserven verloren met 61-40 niettegenstaande hun moedig verweer. De eerste helft van de wedstrijd van de fanionploeg overheerste Pallas, die tot 10 punten voorsprong uitliepen en aan de rust het terrein verlieten met een 30-28 voor sprong. Na de rust kwam Black Boys los en waar de eerste helft de passen en de v/orpen niet al te zuiver waren, ging het nu van een leien dakje en behaalden zij een verdiende zege met 69-51, zodat Black Boys dit weekeinde werkelijk tevreden mag zijn en indien zij zo voortspelen... wel, ge kunt nooit weten of een langverwachte droom zou in vervulling gaan. HANDBAL TUNESiER BIJ SPARTA Heeft Sparta tijdens het jongste week einde zoals verwacht niets kunnen oogsten op Flemalle en werd het integendeel een suksesrijke reis naar Herstal voor Eendracht Vrij, dan verwacht men bij Sparta veel van de Tunesier die onlangs door voorzitter Loo- tens werd aangeworven. De kracht werd in een firma te Welle tewerkgesteld, waar door hij definitief in ons land en meer be paald in de Ajuinstad zal kunnen verblijven. Op de trainingen heeft dit buitenlands talent een schitterende indruk gelaten, zodat het praktisch vaststaat dat zijn intrede bij de Spartanen een hele versterking zal bete kenen voor de Aalsterse handbalformatie. Verantwoordelijke uitgever GUSTAAF SANDERS Schoolstraat 26, Aalst BiLJARTKLUB SINT ANNA Het nieuwe ibiljartseizoen start vanaf maandag e.k. Eens te meer zal het een spannend klubkampioenschap worden, waar meerdere kandidaten naar de titel zullen dingen. Teneinde de zomerforme wat aan te scherpen en het dode seizoen te vergeten, werd door Biljartklub Sint Anna een voor wedstrijd «vrij spel» georganiseerd tussen de leden. Na een vinnige strijd bleven uiteindelijk vier kandidaten over voor de eindzege, die meer dan verdiend werd gewonnen door een veteraan der klub, Fernand Jansegers. Hiermede dient alle lof gezwaaid naar een wilskrachtige biljarter, die ondanks het feit dat hij lang ziek was en nadien en nog steeds gehandikapt bleef, toch de nodige moed aan de dag legde om hiermede de kroon op het werk te zetten. Proficiat Fer nand Jansegers. De uiteindelijke uitslag luidde 1) Fern. Jansegers; 2) Marcel Kieckens; 3) Willy Molem; 4) Jozef Rimbaut. Nieuw Amerikaans bedrijf (verpakkingsmachines) in Aalst wenst aan te werven 1. BOEKHOUDER 2. TECHNIEKER VOOR KLANTENDIENST Al of A2 mechanika Aanbiedingen te richten bureel blad onder nr. 101. ALGEMENE VERGADERING Handel in Immobiliën, in het kort«Hanimo» naamloze vennootschap, Gauwsiraat 24, te Hederbrakel. De heren aandeelhouders worden verzocht de buitengewone algemene vergadering bij te wonen, die zal plaats vinden te Aaigem, Dorp 85, op vrijdag 13 oktober 1967, te 20 uur. Dagorde 1. Wijziging der statuten onder art. 2, namelijk te schrappen de woorden «en met administratieve zetel, te Bredene, Petei^Benoitlaan 5». onder art. 17, namelijk te schrappen de woorden «en stelt zijn vergoeding vast, die te nemen is op de twintig ten honderd der winsten voorzien in artikel 38». onder art. 36, namelijk het vervangen van de bestaande vierde paragraaf door vol gende tekst «Indien de vergadering tot een gehele of gedeeltelijke uitkering onder de vorm van dividend besluit, wordt eerst 20 pet. van het uit te keren bedrag toege kend aan de leden van de raad van beheer, en dit rechtevenredig met de aan deze leden toegekende vaste vergoeding. Het saldo wordt gelijkvormig onder al de aandelen verdeeld». 2. Ontslag van twee beheersters. 3. Terugbrengen van het aantal beheer ders van vier op drie. 4. Benoemen van een beheerder. 5. Ontslag van kommissaris. 6. Benoeming van kommissaris. 7. Vaststelling van vaste vergoeding van beheerders en van kommissaris. 8. Diversen. Om toegelaten te worden tot de vergade ring, zich schikken volgens artikel 27 der standregelen. GOLFLENGTEN Brussel Vlaams lijn 625B kan. 2-10 Brussel Frans lijn 625B kan. 3-8 Nederland 1 lijn 625E kan. 5-7 Nederland 2 lijn 625E kan. 27 Fi ankrijk 1 lijn S19F kan. 12 Frankrijk 2 lijn 625F kan. 21 Duitsland 1 lijn 625E kan. 9 BRUSSEL NEDERLANDS 14.05 Schooltelevisie 18.55 Zandman netje 19.00 Zorro 19.25 Tienerklanken 19.55 Hier spreekt men Nederlands 20.00 Joernaai 20.25 Kruisende woorden 20.55 T.V.-spel Mata Han 22.15 Première 22.45 Joernaai. BRUSSEL FRANS 14.00 Schooltelevisie 18.27 Nieuws 18.30 Schooltelevisie 18.55 Facetten van het liberalisme 19.25 Grain de sable 19.30 La vie commence a minuit 20.00 Joernaai 20.30 Film Judex 22.05 Prentencarrousel 22.50 Joernaai. NEDERLAND 1 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.07 Graduation Ball 20.00 Joernaai 20.20 Hendrik Andriessen 75 jaar 20.35 De spiegel uit Venetie 21.10 Toneel De Aap 21.55 Brandpunt 22.40 Joer naai. NEDERLAND 2 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Van gewest tot gewest 19.25 Men sen in de sport 19.45 Openbaar kunst bezit 20.00 Joernaai 20.20 Achter hei nieuws 20.45 Coronation Street 21.35 Verkenning in wetenschap 21.56 Van groot seminarie naar hogeschool 22.30 Joernaai. FRANKRIJK 1 12.30 Filmfragmenten door jonge kijkers aangevraagd 13.00 Joernaai 14.00 Basketball 16.30 Uitzendingen voor de jeugd 19.25 Vive la vie 19.40 Regio naal nieuws 20.00 Joernaai 20.35 Portrait souvenir 21.05 Palmares des chansons 22.15 Voor het genoegen 23.15 Tribune 22.35 Joernaai. FRANKRIJK 2 19.45 Joernaai 20.00 Kultureel kwar tiertje 20.15 Tous detectives 20.40 Film The League of Gentlemen 22.10 Enquete et témoignage, top secret 23.00 Joernaai. DUITSLAND 1 16.40 Nieuws 16.45 Muziek kent geen grenzen 18.00 Nieuws 18.10 Vai Babyion tot overmorgen 18.25 Hier ei nu 18.50 Goedenavond 19.00 Hier en nu 19.10 Muziek van Israel 19.40 Dieren achter tralies 20.00 Joernaai 20.15 Toneel Koning Richard III 23.30 Joernaai. BRUSSEL NEDERLANDS 14.05 Schooltelevisie 18.55 Zandman netje 19.00 Filmmuseum van de schater lach 19.10 De stad 19.35 Zoeklicht 19.55 De weerman 20.00 Joernaai 20.25 De heer en mevrouw Kan 21.0! Film Hamlet 23.30 Joernaai. BRUSSEL FRANS 14.30 Schooltelevisie 18.17 Nieuws 18.20 Radio- en T.V.-salon te Luik 18.30 Schooltelevisie 18.55 Affiches 19.25 in Bonhommet et Tilapin 19.30 La vie com mence a minuit 20.00 Joernaai 20.30|chr Toneel Les filles 22.45 Joernaai. V/ NEDERLAND 1 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.07 Pick-up 20.00 Joernaai 20.20 Hier en nu 20.45 De stormridder 21.10 Stoelendans 22.20 Farce Majeure 22.40 Jazz in de Poolse kerk 22.50 Nieuws 22.55 Grand Gala du Disque Classique. NEDERLAND 2 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Beggar my neighbour 19.28 Open oog 20.00 Joernaai 20.20 Peyton Place 20.45 Pro sport 21.50 Tele- vizier 22.20 Joernaai. FRANKRIJK 1 12.30 Paris club 13.00 Joernaai 18.25 Regionale gastronomie 18.55 Jon ge genodigden van de muziek 19.20 Voor de jeugd 19.25 Vive la vie 19.40 Regionaal nieuws 20.00 Joernaai 20.35 Cinq colonnes a la une 22.35 Aan u te oordelen 23.20 Joernaai. FRANKRIJK 2 19.45 Joernaai 20.00 Chansons 20.15 Hedendaags toneel 20.40 Toneel Le Brave Soldat Sveik 22.00 Heden daags toneel 22.50 Joernaai. DUITSLAND 1 16.40 Nieuws 16.45 Slechts voor ons 18.00 Nieuws 18.10 Wij in de schijn werper 18.25 Hier en nu 18.50 Goe denavond 19.00 Hier en nu 19.10 Belphegor 19.40 Muzikaal zelfportret 20.00 Joernaai 20.15 Monitor 21.00 Film Der kronungsring 21.50 Joernaai 22.05 Verslag uit Bonn 22.36 T.V. spel Exil 0.30 Nieuws. ledr Veertien dagen later bevond Sprietvlech- ter zich weer in «De Sterre» en ook de koopman miste niet er, volgens zijn gewoon te, aan te komen. Nu waren zij elkander niet meer vreemd. Geestheuvel had te Lede met veel lof horen spreken van notaris Vosselaer en zijn mees- terklerk, de geleerde Sprietvlechter. Hij achtte zich dan niet weinig gevleid over de vriendschappelijke onderhandelingen, die hij met een zo deftig man aanknoopte. Zeer beleefd groette hij hem en drukte de valsaard geestdriftig de hand. Sprjet- vlechter beantwoordde de vriendschappe lijke groet even opgetogen, zeggende, dat het hem aangenaam was, mijnheer Geest heuvel weer te zien. Evenals toen zij elkander het eerst ont moetten, namen zij het middagmaal aan de publieke tafel en bleven zelfs, nadat het laat ste gerecht was opgediend, zitten kouten. De meeste reizigers hadden reeds de tafel verlaten en nog dachten de vrienden aan geen scheiden. Zij gebruikten samen de koffie en, na zo vro'ijk mogelijk elkander te hebben onderhouden, n»men zij, terecht vol daan, onder het drinken van een hartver sterkende druppel rhum, als de beste ken nissen der wereld, van elkander afscheid. Sprietvlechter was opzichtens de koop man volkomen ingelicht; hij wist zelfs meer dan hij wenste te weten; de goede Geest heuvel had zonder achterdocht met de mees te openhartigheid gesproken; hij had vael gepraat, veel meer dan het voorzichtigheids halve betaamde tegenover een vreemdeling. Maar wie zou kwade vermoedens hebben gehad tegenover een zo deugdzaam en wel gekend persoon als de heer Sprietvlechter, de opperklerk en zaakverrichter van de no taris Vosselaer. Zulk een man kon immers niet aanzien worden als een gemeen persoon of een verdachte kerel. Het moest wel zijn dat men niet zo aan stonds voornemens was een aanslag op de eigendom van de heer Geestheuvel te ple gen. Doch Sprietvlechter was een man van beleid, die alles heel goed en voorzichtig aan boord legde, om geen argwaan op te wekken. Dagen, weken, maanden verliepen, zonder dat de goede koopman in iets werd veront rust, maar er gebeurde ook niets dat hem achterdochtig kon maken. Zelfs had hij de heer Sprietvlechter niet meer gezien, sedert zij samen voor de tweede maal te Gent in de afspanning «De Sterre» hadden genoen- maald en het was hem ook sedert lang uit het geheugen gegaan, hoe onvoorzichtig hij daar over vele zaken gesproken had. De andere kon daaruit opmaken de de koopman zijn geldkas omtrent dit tijdstip rijkelijk voorzien zou zijn. Zonder geld kan men immers geen waren kopen. Die bijzon derheden werden door de doortrapte schurk allemaal nauwkeurig aangetekend. Maar ter wijl er nog ruim vijf maanden moesten ver lopen, vooraleer het lente was, hield men zich tevreden mijnheer Geestheuvel te be waken, in afwachting van hetgeen verder zou gebeuren. De heer Geestheuvel was waarlijk ver wonderd Sprietvlechter nergens meer te ont moeten, hij was er zelfs wrevelig over, daar hij zich in zijn bijzijn bijzonder goed had vermaakt en hij een zo verstandig spreker graag hoorde. De 23ste der maand was de koopman, volgens wekelijkse gewoonte, te Aalst. Het was er marktdag en hij had enig lijnwaad door Si'LVAIN VAN DER GUCHT en LODEW1JK VAN LAEKEN 61 gekocht, maar niet zeer veel. Kort daarop begaf hij zich naar de herberg «De Koorn- bloem», gelegen achter de hoofdkerk van de stad, waar tendertijd menig deftig handelaar vernachtte en waar hij ook gewoonlijk zijn intrek nam om zijn verkopers te betalen. Vol gepeinzen en narekenend hoeveel hij zou kunnen winnen op het door hem gekocht lijnwaad, was hij reeds een goed eindwegs in de Kerkhofstraat en bijgevolg niet zeer ver meer van de herberg, toen hij een heer zag naderen, die hij dacht te herkennen. Het scheen mijnheer Sprietvlechter te zijn. Inderdaad, er bleef weldra geen twijfel meer over, daar de heer, hem nu insgelijks aan ziende, vriendelijk lachtte; zij naderden dan elkander, zeer hartelijk groetende en drukten elkaar als oude kennissen de hand. Wat geluk, mijnheer Sprietvlechter, u te zien, sprak de koopman. Het is reeds zo lang geleden, dat ik de eer had u te groeten. Het is waar, mijnheer Geestheuvel, 't is reeds enige tijd geleden dat ik het genot van uw aangename tegenwoordigheid heb gesmaakt. Hoe gaat het met de gezond heid Opperbest, mijnheer, ik dank u, en gij ook, zie ik, zijt nog altijd welvarend. God lof, mijnheer, voor een mens van mijn jaren heb ik geen klagen. Ik heb gedacht u nog meermaals te Gent in «De Sterre» te ontmoeten; geloof mij, mijnheer, ik heb spijt gevoeld toen ik u daar niet meer zag. Waarlijk, wij hebben daar samen enige aangename stonden gesleten, doch ik heb hedendaags te Gent weinig zaken te verrichten, maar gij, mijnheer, die zo dik wijls te Aalst komt. waarom wilt gij mij niet eens bezoeken Wel, antwoordde de koopman, mijn hart is dikwijls goed geweest om dit te doen, maar ik spoedde mij gewoonlijk 's na middags naar Lede; de tijden zijn slecht en de banen onveilig. Ook ben ik 's avonds niet liever dan thuis; dikwijls berusten er bij mij enige geldwaarden tot aankoop van linnen goederen en als men afwezig is, maakt dit ongerust. Dit is waar, mijnheer Geestheuvel, maar wat hebt gij te vrezen Uw woning staat te midden der huizen, men zal zich wel wachten daar in te breken. Wie weet, zegde de koopman met na druk. even alsof hij een voorgevoel had van hetgeen hem te wachten stond. De binders worden allengs stouter en zie, mijnheer, gij kunt met mij spotten of niet, maar er berust een aanzienlijke som geld te mijne huize en, alhoewel ik niet kan vermoeden dat dit aan de handlangers der binders bekend is, zal ik nochtans niet gerust wezen, vooraleer ik thuis ben bij vrouw en kind. Welke dwaze gedachten 1 Wat wil ik er aan doen, mijnheer, ik ben zo gesteld. Zodat indien ik u bijvoorbeeld aan bood mij de eer aan te doen bij de heer no taris Vosselaer, die gevleid zou zijn met u kennis te maken, een goed flesje Spaanse wijn te gaan ledigen, gij dit zoudt afslaan Voorzeker, mijnheer, ik bid u, mij te verschonen; ik heb hier reeds te lang ver toefd: de boeren, wier lijnwaad ik heb ge kocht. wachten naar hun geld; het is hoog tijd dat ik mij naar de herberg begeef. Zo dan, tot een andere keer. sprak Sprietvlechter, hem de hand reikende, welke de eerlijke koopman hartelijk drukte, maar geloof mij, gij hebt geen reden u zo erg te verontrusten. Hiermede groetten zij elkander en ver volgden beide hun weg; de koopman naar de afspanning «De Koornbloem» en de vals aard Sprietvlechter naar zijn waardige meester Jacobus Vosselaer. Er was maar weinig volk in de herberg, niettegenstaande het marktdag was en de afspanning «De Koornbloem» wijd en zijd de welverdiende naam had de klanten naar de eis te bedienen en niet te overdreven ta zijn in haar prijzen. De reden daarvan was dat de Franse overheersing de weke lijkse markt, die sedert honderden jaren de zaterdag plaats had, op de maandag had gesteld. En, zoals het dikwijls gebeurt, als men iets aan de oude gewoonten verandert, kwam er nu veel minder volk dan gewoon lijk naar de stad, en bijgevolg was er ook veel minder verteer. Wordt voortgezet Nadruk verbod»*

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 4