ERASMUSSCHOOL il OPENBARE VERKOPEN VAN BONTWERK Kulfureel Centrum Abdij Affligem TOTAAL NIEUWS Mannequins! BERTIL DIAS kad jeJ pelzen die verkocht worden op openbare verkopen niet nieuw zijn - Feitelijk gaat het hier om «tweedehands pelzen» van vreemde herkomst, die voor hun verkoop vernieuwd worden. VAN AUTO'S EN MENSEN Godsdienstige voordrachten Tentoonstelling De Katkermis Ver. oren Maandag IJVOEGSEL «DE GAZET VAN AALST». AN ZATERDAG 7 OKTOBER 1967 BELGISCHE NATIONALE FEDERATIE en VAN HET BONT EN KLEINVEL 30 l Berichtgeving betreffende In het algemeen belang achten wij het raadzaam uw welwillende aandacht te vestigen op het risico dat ta'rijke vrouwen lopen die aan getrokken worden door de publiciteit van zekere openbare verkopen van bontwerk welke op dit ogenblik van het jaar ingericht worden. De Belgische wetgeving onderdrukt de «openbare verkopen van nieuwe goederen». Dit wil zeggen dat met uitzondering van deze die openbaar worden verkocht bij overlij den, faling of stopzetting van bedr.jvigheid of ingevolge een beslissing van gerechtelijke overheid, alleen gevallen waar de koopwaar ^ag nieuw zijn. Artikel 5 van het Koninklijk besluit van 19 september 1960 tot re glementering van de handelsbenarr.ingen voor pelterijen en pelzen schrijft voor dat de melding («fourrure de réemploi - reeds gebruikt bont» in zeer duidelijke letters moet voorkomen in de handelsaankon digingen, inbegrepen deze betreffende openbare verkopen. Meestal echter komt deze me ding («fourrure de réemploi - reeds gebruikt bont») niettegenstaande de wetsvoorschriften, op dubbel zinnige en weinig duidelijke manier voor in de tekst der aankondigin gen van openbare verkopen. Het valt dan ook te vrezen dai het publiek, in menig geval, het slachtoffer wordt van zijn goedgelovigheid. Wij hebben gemeend U deze enkele objectieve inlichtingen te moe ten verstrekken over de openbare verkopen, wat men er mag van ver wachten en wat men er voorzeker niet moet van verhopen. De Directeur, R MICHIELS. EXCLUSIEF NIEUWE DAF IN 1968 Het Brusselse autosalon zal voor de eer ste maal de nieuwe Daf 55 tentoonstellen. De Daf 55 is een vierdeurs personenauto, uitgerust met een Renault motor van 1108 cc, met de bekende automatische Vario- matic-versnellingsbak. Daf wijkt met dit nieuwe model af van de tot nu toe gevolgde tendens een kleine motor, volledig zelf vervaardigd in een twee deurs koetswerk. Het koetswerk is volledig nieuw van tekening een kombinatie van de achterzijde van de R 16 en de Glas 1304. Het model is het antwoord op de vraag van veel automobilisten die in de klasse van 1200 cc een wagen wensten met een pittige motor en een automatische versnellingsbak. De motor is de bekende 1100 motor van de Renault 8 Major en R 10. Doch in plaats van de motor achter in te bouwen, zoals bij Renault, ligt hij bij de Daf 55 vooraan. Een ander verschil met Renault maakt dat de motor in de Daf 55 geen gesloten koel circuit heeft. De 46 pk. geven aan de Daf 55 een reele topsnelheid van 140 km. per uur en een acceleratie van 0-100 km. in 12.7 sec. De Daf 55 heeft vooraan schijfremmen en achteraan trommelremmen. Tot nu toe monteerde Daf enkel schijfremmen op zijn Daf 44 Rally. Het nieuwe model zal gefabrikeerd wor den in de nieuwe fabriek te Born. VOLKSWAGEN EN CITROEN GAAN SAMENWERKEN Om een oppositie te vormen tegen de Noord-Amerikaanse bedrijven die de Euro pese markt bestormen, zullen Volkswagen en Citroen samen gaan werken. Dit is weer eens ae bevestiging dat de Europese autobedrijven hebben ingezien dat het beter is gezamenlijk de konkurrentie te bestrijden in plaats van mekaar onderling te bevechten. De bedoeling van de twee firma's is sa men te werken op het gebied van de fabri- kage en het opzoekingswerk. Finantieel zul len ze echter onafhankelijk van elkaar blij ven. W'T IS DE MEEST GEVRAAGDE AUTOKLEUR Bij iedere drie nieuwe auto's die in om loop komen is er één bij die een witte kleur heeft. Daarna komt blauw, rood en dan pas zwart. Ook in de autokleuren is er een modever schijnsel. want enkele jaren terug waren het vooral de donkere kleuren die de nieuwe automobilisten het liefst zagen. Het dit jaar opgerichte kultureel centrum van de abdij Affligem wil zich tevens ont wikkelen tot een centrum voor godsdienstige bezinning. Daarom hoopt men er ieder jaar ook een cyclus van godsdienstige voordrach ten in te richten. Als algemeen tema koos men deze eerste keer DE KERK NA HET CONCILIE. Men is er in geslaagd een aantal gere nommeerde sprekers te contracteren, om dit onderwerp verder uit werken. Iedere maand, van oktober tot en met mei, voorziet men een maandagavond om met een aantal mensen die begaan zijn met de vernieuwing in de kerk van vandaag bij een te komen om na een inleidende spreek beurt met elkaar van gedachte te wisselen. Ziehier dan het programma dat dit jaar zal ontwikkeld worden 9 oktober Prof. Dr. P. Van den Berghe, Groot Seminarie Gent De plaats van de Bijbel in de kerk van vandaag. 13 november Paul Leemans De liturgie na het Concilie. 11 december Mgr. Prof. Dr. V. Heylen, Universiteit Leuven Christelijk huwelijks leven nu. 18 december Ignace De Sutter, Bis schoppelijke Normaalschool Sint Niklaas De blijvende waarde van het Gregoriaans en het Nederlandse kerklied. 8 januari Prof. Dr. A. D'Hoogh, Johan nes XXIII-seminarie Leuven Vrijheid van geweten en godsdienstvrijheid. 12 februari Prof. Dr. Lescrauwaet, Theo logische fakulteit Tilburg kerk en oecumene 11 maart Dr. H. T. van Torre S.J., Hever- lee Heeft missioneren nog zin 8 april Kan. A. Hulpiau, Diocesaan in specteur godsdienstonderwijs Gent De kerk en de niet-christelijke godsdiensten. 13 mei Prof. Dr. J. Grootaers, Univer siteit Leuven De kerk en de aardse wer kelijkheden. De konferenties van,jen aan om 20 u. Na een korte pauze is er telkens gelegenheid tot gedachtenwisseling. De toegang zal 40 F bedragen. Voor wie zich voor heel de cyclus wenst in te schrijven 250 F, te storten op P.C. 588092 t.n.v. Gabriel Verkest, Abdij straat 6. Hekelgem. Gezien de verrassende belangstelling die zij geniet, zal de tentoonstelling in het kul tureel centrum van de abdij Affligem met glasramen van Armand Blondeel en kera miek van Achiel Pauwels ook het volgende weekend nog toegankelijk zijn voor het pu bliek zaterdag 7 oktober van 15 tot 20 u. en zondag 8 oktober van 10 tot 12 u. en van 15 tot 20 u. brengt iets Leergangen Leraar (Priester Daensplein, 2, Aalst Tel. 284.55 voor de provincie Oost-Vlaanderen 1 Verkoopstechniek Spreken in het openbaar Opleiding tot hostessen en... DE Oostvlaamse specialist in de show business en mode-commentator WEEKEIND EN AVONDLESSEN Inschrijvingen alle dagen van 9 - 20 u. zaterdag en zondag van 9 - Zaterdag II. werd onder een enorme belangstelling oud - burgemeester van Lede, Dr. Gerard Gabriels, ten grave gedragen. De aflijvige was tevens ge meenteraadslid en erevoorzitter van de voetbalklub V.C. Jong Lede. Hier een opname tijdens de plechtigheid bij het binnentreden van de kerk. Cliché Het Volk Te Lede vierden de echtgenoten Jan Van Nuffelen-De Wael hun briljanten bruiloft. Hier de jubilarissen samen met familie en buren. Cliché Het Volk Het feestkomitee «De Kat» heeft terug een parel geplaatst aan de kroon van haar dertigjarig bestaan als organisator van de feesten in de wijk «De Kat». Zoals de traditie het wil begonnen de kermisfeesten op zaterdagavond met het afhalen ten huize van de erevoorzitter en het erekomitee, In gezellige kring en op de tonen van het lied van Verloren Maandag ging men vervolgens in het lokaal over tot de huldiging van de kampioenen op de ger- rebolling, nl. Raymond De Buck als koning en Simonne Amant als koningin. In een kernachtige rede belichtte de voor zitter, Gustaaf Van der Eist, de hoogtepun ten uit het dertigjarig bestaan en sprak zijn dank uit voor de flinke medewerkers van toen en nu. Erevoorzitter Claus huldigde vervolgens de beide kampioenen en sprak de hoop uit dat de prachtige wisselschaal «Prijs Frans Pauwels» toekomend jaar een eigenaar zal vinden en overhandigde, onder het drinken van de erewijn, de prijs aan beide gelukkige kampioenen. Zondag 1 oktober scheen het zonneke over het kermisplein en kregen we voor de twintigste maal een prachtkoncert ten ge hore, gegeven door de muziekkapel van de Stedelijke Vrijwillige Brandweer, onder de leiding van kapelmeester Carlos De Vuyst. Ditmaal was de belangstelling zeer groot; we mochten ons verheugen in het bezoek van de hh. burgemeester en schepenen, Z.E.H. Meert, direkteur van het Internaat, samen met zijn EE.HH. medewerkers, ere- kommandant Philip De Paepe, kommandant De Vidts, erevoorzitter Pol Van der Schue- ren, voorzitter Emiel Verspaille, de h. De Block, direkteur van het Gewestelijk Bureau R.V.A., oud-kapelmeester Frans De Vos, de h. Philemon De Somer en talrijke andere personaliteiten, die na het koncert deelna men aan de receptie en aanbieding van een herinneringsgeschenk gegeven door het feestkomitee aan ae heer voorzitter van de muziekkapel. Voorzitter Van eer Eist ovc-» c.ndigde het geschenk, na op passenje vv.jze cie gan se muz.ekkapel van harte bedanKt te heb ben. Voorzitter Verspaille sprak zijn weder woord uit en beiooide dat ueze herinner.ng, die de brroederband tussen onze w.jk en de brandweer verstevigde, een ereplaats zal krijgen in hun lokaal en later in het arsenaal. Hij beloofde tevens de medev/erk.ng van het brandweermuziekkorps voor al hetgeen onze wijk reeds gedaan heeft voor de kapel. 's Anderendaags. Verloren MaanJag, wer den de traditionele hetebrooüjes u..gereikt in de wijk, waarna een plechtige H. MiS werd opgedragen in de kapel van het inter- naat der Technische Scholen voor de over leden geburen en het welzijn van de gebuur te, vroom en schoon volksgebruik. Na het neerleggen van bloemen aan het monument, bracht een afvaardig.ng van «De Kat» de hetebroodjes aan het College van Burgemeester en Schepenen, waarna het gezellig onder elkaar doorging. 's Avonds werd voorzitter Vander Eist ten huize afgehaald en in het lokaal bij Leon Becqué, in de bloemetjes gezet als Prins Verloren Maandag. De huldig.ng, gedaan door schatbewaarder Welleman, behelsde het overhandigen van de prijs en beker. Onmiddellijk nadien werd de voorzitter in een huldebetoog betrokken, uitgesproken door sekretaris Laurent, die de voorzitter dankte voor al hetgeen hij reeds gedaan had en het schone dat hij jaarlijks in de kermis feesten wist te betrekken. Een prachtig geschenk werd hem aange boden. Ook mevrouw Van der Eist werd in deze hulde betrokken en ontving bloemen. Een gezellig samenzijn besloot deze der tigste Verloren Maandagviering. 12 U. S. Amandt en R. De Buck werden gevierd resp. als koningin en koning 1967 bij de boldersmaatschappij «De Kat». (Cliché Het Volk)

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3