SPORT JAN CLERCKER of de Laatste Binders van Vlaanderen i Voetbal Wielrennen Basketbal Zwemmen Handbal Biljart BIJ EENDRACHT Heeft Gaston Van der Eist eerder onver wachts zijn intrede gedaan in het fanion- elftal, dan is zijn optreden niettemin een voltreffer geworden. Gaston was nochtans nog niet volledig in orde om hem zomaar in het eerste elftal te droppen, doch het waagstuk na zijn dagenlange inaktiviteit, in gevolge een spierscheuring in de dij, is tenvolle meegevallen. Elkeen op Rac. Gent was het er over eens dat Gaston de beste witzwarte aanvaller was en hij had hiervoor de bekroning moeten krijgen met een aoel- punt, dat jammer onverdiend werd afge keurd. Gaston zag het zo «Ik kreeg een voorzet van Lecocq en lobde het leder naar doel nadat de Racing-keeper was uitgelopen. De bal belandde op de lat en kwam weer in het veld waar Dré Denul hem te pakken kreeg en over de fatale lijn duwde. De refe ree had echter buitenspel gezien en kende het doelpunt niet toe.» Dat was een tegenslag van formaat want met dit doelpunt zou Eendracht de zege op zak hebben gestoken. Wat wordt het nu met de komst van Lauwe Zal Eendracht het deze maal op eigen veld beter doen Vragen waarop wij moeilijk kunnen antwoorden, alhoewel wij optimistisch gestemd zijn, nu Eendracht stilaan weer op alle effektieven zal kunnen rekenen. En het zal nu toch voor elkeen duidelijk zijn dat de techniek van de Een- drachters volledig op punt staat, zodat vol gens onze mening de Aalsterse leiding voor al op het tactische plan zou moeten wer ken. Verrassingen in ongunstige zin zouden dan wel uitgesloten zijn... S.K. AALST HOGER CP Vele Aalsterse voetballiefhebbers hebben de overtuig ng dat Sportkring na de hoop volle overw.nning tegen Heldergem op de ingeslagen weg zal vervolgen om zeer over kort een plaats aan de top in te nemen. Met het spelcrspoientieel waarover zij be schikken moei men inderdaad hoog van de toren kunnen blazen, alhoewel daar tot nog toe niet veel van te bespeuren viel. Zeker, met de zege van Sportkring tegen het onge slagen Heidergem mag men de loftrompet opsteken alhoewel de lof minder groot wordt als men weet dat Heldergem zijn motor, Matthé. mankeerde. Wie ons zeker wist te overtuigen is de doorwinterde Belion, die nogmaals zijn rijke voetbaltalenten onder streepte met in het middenveld reuzewerk voor zijn rekening te nemen. De stoere Willy heeft dan ook veel bijgedragen in de zege van de Ajuinen, alhoewel ook Wilfried Van Royen in het middenveld op heel wat verdiensten kon bogen. V/as de aanval bij de Sportkringers tot nog toe alles behalve produktief gebleken, dan liep deze maal alles gesmeerd met een C'ocheret als grote uitblinker. Frans Roelandt is de tweede man die vooraan fel is opgevallen, nadat hij een paar speeldagen een m.ndere fysiek liet doorschemeren. Ind'en nu nog de veelbe sproken Raf Doorns het goede ritme kan vinden en ook Isi De Con nek op volle toeren kan draaien, zou Sportkring meteen over een aanvalslijn beschikken waarvoor de beste defensies uit de reeks kippenvel zouden krijgen In deze zin gezien zijn er voor de Aalste- naars nog mooie dagen in het verschiet, maar vooreerst moet men beginnen met mor gen bij de gastheren van Oudenhove de zege weg te kapen. De lokalen hebben nu niet precies een faam als topploeg, zodat de Ajuinen er de twee punten moeten kun nen halen, tenminste indien ze de verworven faam wensen te handhaven... AREND OP ZEGETOCHT De Arendjongens, die het heel wat beter doen dan vorig jaar, hebben spijtig niet het geluk aan hun zijde, waardoor veel punten verloren gaan. Zo pas nog tegen St. Gillis speelden zij een hoogstaande partij, doch andermaal diende men met het oneven doel- puntje de nederlaag te aanvaarden. Noch tans waren bijzonder Van Schandevijl en Huvet in een uitstekende dag, doch een aantal gevaarlijke aanvallen leverden mets op, waar integendeel de bezoekers met en kele ontsnappingen een paar doelpunten konden scoren. Moeten Wilfried Van den Steen en zijn maats dan ook nog even wachten, dan kan daaraan best een einde gesteld worden, nu men op bezoek mag naar Racing Lebbeke, dat tot nog toe geen enkele zege kon be halen. Logisch gezien moeten de Ajuinen er dan ook de ganse inzet kunnen bemach tigen, tenminste als zij deze maal Dame Fortuna aan hun zijde hebben... 0O0 ZO KOMEN ZE IN HET VELD... Eendracht wijzigt niet Niettegenstaande Taelemans op Racing Gent weinig overtuigend was, zodat velen Suys in de ploeg hadden verwacht, werd niet gewijzigd aan het elftal, zodat Een dracht met volgende elf de gasten van Lauwe van antwoord zal dienen Van Hoorne (Dirickx); Teiriinck, Lockefaer, Van den Eynde, Boone; Taelemans, Collijns; Lecocq, Denul, Everaert, Van der Eist. Reserve Suys. Gekwetsten bij Sportkring Tijdens de zeer hard betwiste wedstrijd tegen Heldergem werden eventjes vijf Sport- kr,ngspelers gewond, nl. Mon Hooghe, Clo- cheret, Van Royen, Van de Perre en De Coninck. De verwondingen bleken gelukkig van geen erge aard te zije, zodat zij alle vijl wel op post zullei zijn voor de uitstap naar Sint Maria Oudenhove. De ploeg Da Coster (Van der Meirsch); Van de Perre, Hooghe, Molem, De Schrijver; Van Royen, Belion; Ciochcret, De Coninck, Brusselmans, Doorns Reserve De Moor. SUKSESSEN VOOR OKAPI TE PRAAG Okapi heeft het zeer voortreffelijk gedaan met de trip naar het verre Praag. Men wist er reeds sukses te oogsten tijdens de eerste wedstrijd tegen Dukla Praag, die men won met 64-69, terwijl men ook nadien nog meer maals in de kijker liep. Het ganse gezelschap zal morgen zondag in de Ajuinstad terugkeren, om nadien in eigen midden weer aan een zegerush te beginnen. JAMMER VOOR AALSTERS TRIO De drie topzwemmers van Neptunus Aalst zijn er tijdens de internationale zwemmee ting te Utrecht in Nederland niet in ge slaagd de door het Belgisch Olympisch Comité gestelde minima te bereiken. Van daar dat Carla Galle zowel als Danielle Rombout en Rik Galle nog niet zeker zijn van hun selektie voor de Olympische Spelen te Mexico. Carla Galle zwom de 200 m. vier zwem- wijzen in 2.41.9, doch voor Mexico is 2.39 vereist; Rik Galle deed in de 100 m. school slag 1.17.4 en de minimum tijd is 1.11.5; Danielle Rombout bleef met haar tijd van 1.08.4 in de 100 m. vrije slag ook serieus boven de tijdsgrens (1.03.5). Gezien het Belgisch Comité 31 oktober e.k. als limiet heeft gesteld voor het ver wezenlijken van de minimum tijden, zal het Aalsters trio zich moeten reppen om de Olympische minima binnen deze tijdspanne te bereiken. Wij persoonlijk vinden deze tijd toch zeer kort, temeer daar er in Belgie geen over dekte Olympische baden te vinden z.jn, zodat de Aalsterse zwemvedetten dan ook aangewezen zijn op het bu-temand om te trachten het Olympisch minimum te berei ken. Misschien zal het Belgisch Olympisch Comité dan ook op zijn besluit terugkomen en er enkele maanden bijvoegen. Ondertussen is Carla Galle weer op na; voorplan gekomen met een nieuw Belgiscn rekord over de 4 x 100 m. wisselslag, dat reeds op haar naam stond. Zij zwom cte afstand in 2.37.2, wat 1/10 seconde oeter was dan haar vroegere chrono, die zij en kele weken terug behaalde. KAMPIOENEN VAN AALST SPORTIEF GEViERD Na zovele andere Aalsterse kampioenen uit verscheidene sportmiddens, waren het nu de dames van Aalst Sportief die te gast waren in het stadhuis. Deze piepjonge hand- balploeg behaalde immers de nationale l'tel na amper één jaar aktiviteit, wat alvast een zelden voorkomend feit is. Zulks werd trouwens onderstreept door burgemeester Blanckaert tijdens zijn wal- komwoord, in aanwezigheid van schepenen Claus en Van Hoorick. Nadat schepen Van Hoorick volled'gs steun van het stadsbestuur aan de hand balsport had toegezegd, dankte voorzitter Jozef Dhondt het stadsbestuur voor de ont vangst en ook voor het ter DeschikK.ing stellen van een terrein op de binnenkoer van de meisjesschool in de Binnenstraat. Deze jeugdige klub heeft alvast de w nd in de zeilen, wat beslist te danken is aan de stuwkracht van de wakkere bestuurs- ploeg voorzitter Jozef Dhondt, ondervoor zitter René Tas, sekretaris M.L. Praet, hulp- sekretaris Van Laere, schatbewaarder Roe- landt, coach Hutsebaut, materiaalmeester Steurbaut en kommissaris Spillebajt. Op zondag 15 oktober in Gents Sportpaleis KAMPIOENSCHAP VAN BELGiE PLOEGKOERS VOOR BEROEPSRENNERS Knalnummer op het programma voor de tweede meeting in het Gents Sportpaleis, is beslist het nationaal kampioenschap ploegkoers voor beroepsrenners. Aan die titelstrijd zullen maar liefst drie wereldkampioenen 1967 deelnemen, nl. Patrick SERCU en Eddy MERCKX, die hun titel verdedigen, en Leo PROOST. Ziehier trouwens het volledig programma voor zondag 15 oktober Kampioenschap van Belgie Ploegkoers Eddy Merckx Patrick Sercu Leo Proost Miel Severeyns Romain Deloof Norbert Seeuws Ward Seis Theo Verschueren Arthur De Cabooter Noel Foré Dan. V. Rijckeghem Ludo V. Dromme Walter Godefroot Julien Stevens Robert Lelangue Julien Verstrepen Gilbert Maes Herman Van Loo Jaak De Boever Pol Seye Frans Aerenhouts Hubert Criel Omnium per ploegen voor Liefhebbers Leslie King Willy De Bosscher Rudy Serruys Eddy Peelman Johan De Backer Willy De Geest Vier reeksen snelheid, puntenkoers, afvalling en 1 km. tijdrijden. Voorspel vanaf 14.30 u. met juniores e liefhebbers. Begin omnium voor liefhebbers te 15 u. Voorverkoop alle weekdagen van 10 tc 12 en van 14 tot 18 u. Tel. 22.56.22 ei 22.38.69. Uitslag van het kampioenschap 1) Ploeg De Coninck A. Bayens De Coninck G. Schollaert 2) Ploeg Janssens Hoste Luyckx Van de Velde betwist in B.C. Sint Martinus. 3) Ploeg Schandevijl Bombeeck Van Hover Corthals Pr. De Vos De Neef De Somer Van der Helst 4) Ploeg Bij de biljartklub «Beukenhof» werd Serafien Van Langenhove gevierd als algemeen kampioen. (Cliché Het Volk) I# V De beloftevolle Aalstenaar Marc Van den Spiegel, die het biljarttornooi won, ingericht door de biljartklub «Symmetrie», gehuldigd na zijn mooie prestatie. (Cliché Het Volk) Het was omstreeks een uur in de namid dag. De kooplieden hadden reeds groten deels hun betalingen gedaan en de waren naar hun bes;:iling verzonden, in de zaal stond de tafel gedekt en men bereidde zich voor om op het gestelde uur op te dienen, terwijl in de herberg, hier reizigers en kost gangers met ongeduld naar het ogenblik v/achtten dat zij hun eetlust konden voldoen, 'daar met elkander druk stonden te praten en ginder de nieuwsbladen te lezen. De 'waardin, een tijzonder naarstige en gedien stige vrouw, gat haar bevelen aan meiden en knechten, nam alles waar, zoveel het 1iaar mogelijk was, teneinde eenieder te bedienen en geen reden tot klagen te geven Terwijl zij aldus werkzaam was, ging de straatdeur open en een Frans soldaat trad fde gelagkamer binnen; het was een knappe "kerel van rond de dert.g jaar, meer dan frniddelmatig van lengte, blauwe ogen en ihoogbruin gekleurd haar en knevels. Hij droeg het uniform van sergeant der grena- jdiers en op z:jn hart prijkte het kruis van £er. Hij kwam van de reis, dat was heel -joed te zien, want hij was in kleine uitrus ting en hield een eiken stok in de hand. De waardin staarde hem met belangstel- ing aan, toen hij binnenkwam. Z j meende Sit wezen meermaals te hebben gezien. De Sergeant groette de reizigers op krijgsman- wijze en naderde glimlachend de waardin. Goede dag, mevrouw, zei hij. Goede God, Victor I riep zij uit. Gij f:ijt het toch, nietwaar 2 Wel zeker. Kent ge mij dan niet meer? in uw man en kinderen, zijn die nog alle- naal gezond Ja, ja, gij doet hun veel eer aan, mijn beer Victor, en gij, hoe stelt gij het jon gen Ik dacht u nooit meer weer te zien. Mijn gezondheid is goed, maar het overige laat te wensen over. Wel, de gezondheid is het bijzonder ste, Victor. Zij gaat boven geld en goed. Zie, ik ben waarlijk verheugd over uw terug komst. Ik had misschien beter gedaan niet naar Aalst terug te keren, antwoordde de soldaat zuchtend, terwijl er een traan over zijn gebruinde wangen rolde. Hoedat vroeg de waardin met ver wondering. Wel, mevrouw, hervatte de jonkman, zich gemeenzaam op een stoel zettende, die zich niet ver van het buffet bevond, gij weet dat ik, nog een kind zijnde, vader en moeder, heb verloren en bij mijn moei ben opgevoed. Het is deze, die mij heeft laten leren en onderwijzen en nooit aan iets, wat mij voor delig kon zijn, is te kort gebleven. Van jongs af aan betoonde ik grote neiging om het wapensmeden te leren; misschien kwam dat voort door veel van mijn vaders broeder te horen spreken, die meester was in dat vak en te Luik woonde. Toen ik twaalf jaar oud was, bestelde zij mij bij mijn oom, deels ten gevolge van mijn lastig aandringen, maar ook'omdat zij het nuttig oordeelde mij een goede stiel te laten leren. Ze beminde mij zozeer, die goede moei, dat ik genoodzaakt was jaarlijks een maand bij haar te komen verblijven, een omstandigheid, waarvan gij weet dat ik nooit te kort bleef, vermits ik nooit in een herberg kwam dan in de uwe. Dat is de waarheid, zei de waardin Welnu, ik heb moeten loten en een laag nummer getrokken, bijgevolg moest ik soldaat worden. Ik was gedwongen mijn geliefde oom en de stad Luik te verlaten en door SILVAIN VAN DER GUCHT en LODEWIJK VAN LAEKEN 62 ik scheidde van mijn gezel, een jongen van Oordegem, die ik als een broeder beminde. Ik begaf mij naar Aalst om, vooraleer mij bij het Franse leger aan te geven, vaarwel te zeggen aan mijn goeie moei. ik vond haar in goede gezondheid, maar toen ik mijn ge boortestad verliet en haar -voor het laatst omhelsde, meende ik dat het goede mens van droefheid bezweek. Victor, zei zij, indien gij wederkeert en ik reeds overleden ben, zult gij niet meer moeten zorgen. Al wat ik bezit is het uwe, maar bid dan toch voor uw moei, die u altijd zo zeer bemind heeft; ik zal ondertussen ook voor u bidden. Dit alles is ruim vier jaar geleden... Ik ben vertrokken, heb honderde malen de dood getrotseerd, ja, zelfs de veldtocr.l van Egypte bijgewoond, waar zoveel kloeke man nen sneuvelden, tot ik eindelijk het leven redde van mijn kapitein en daarbij door een kogel aan de hand werd gewond. Toen ik genezen was, kreeg ik mijn verlof en het erekruis. Ik begaf mij blijmoedig op -eis naar het vaderland en ben slechts heden morgen hier te Aalst aangekomen. Ik spoed de mij naar mijn moei. Helaas, zij was reads sedert twee jaar dood en haar huis is door andere mensen bewoond. De oude meid, die in de buurt op een zolderkamerke woont zegt mij dat mijn moei een testament had gemaakt, dat notaris Vosselaer heeft ge schreven en zij geloofde dat ik haar enige erfgenaam zou zijn. Ik bleef niet lang dralen, maar ging dade lijk bij de notaris. Deze ambtenaar ontving mij met veel koelheid, maar toen hij verstaan had wie ik was, maakte hij mij bekend en liet mij tot staving van hetgeen hij zegde, zelve lezen, dat mijn moei al haar geld en goed aan de heer Sprietvlechter had ver maakt, om, volgens zijn menslievendheid, aan de arme uitgedeeld te worden. Ik was te zeer bedroefd over het afsterven van mijn goede moei, om haar, haar uiterste wil ten kwade te duiden, denkende dat het goede schaap mij dood wanende, niet beter had kunnen doen en het een goed werk wac, de arme mensen indachtig te zijn. Ik ben bl j- geestig van gemoed en gewoonlijk tevreden in de roep van mijn staat, maar door al die droeve zaken ontstelde ik mij geweldig en voelde een wee mijn hart beklemmen. Maar wat kon ik doen Ik verliet de notaris, zon der enige opmerking te maken aan de man die mij uitgeleide deed tot aan zijn deur. Ik dwaalde enige uren door de stad, tot ik mij naar uw afspanning begaf, wier gast vrijheid mij jaren lang bekend was. Wat dunkt u, mevrouw, heb ik geen re den spijt te gevoelen naar Aalst weerge keerd te zijn Ongelukkige jongen, zei de waardin, welke door Victors rede wateroogde. Dit is waarlijk een droevige terugkomst en wat gaat gij nu beginnen Wel, antwoordde de krijgsman, .k zal mij eens bedenken; aan geld heb ik God lof, geen gebrek en daar ik jaarlijks een pensioen geniet, dat mij, hoe luttel .k ei bij win, toelaten zal op mijn gemak te leven, is het voor mij heden onverschillig waar ik verblijf. Zo, maagschap in dit Vlaanderen hebt gij niet meer Neen, mevrouw, ik heb geen andere bloedverwanten dan mijn oom en die woont in Luik; het zou wel kunnen gebeuren dat ik die later eens ging opzoeken. En wat zijt ge nu inmiddels voorne mens te doen U verzoeken hier enige dagen te mo gen logeren. Ik zal u voortreffelijk voldoen. Binnen enige ogenblikken zal men mijn reis koffer aanbrengen. Wees zo goed mij een kamer aan te wijzen, indien mijn voorstel u aangenaam is. Welzeker, mijnheer Victor, antwoord de de waardin, met veel genoegen zal ik dit doen; er is juist een kamer ledig, die uitzicht geeft op de straat en die. geloof ik, u bijzonder zal bevallen; kom, ik zal ze u tonen. Zij leidde Victor naar boven en toonde hem de kamer, welke hem zeer beviel. Hij maakte dadelijk akkoord met de waardin voor verblijf van een maand in de afspan ning en zij waren nog niet beneden, toen men reeds met zijn reiskoffer daar was, dat de jongeling op zijn kamer deed brengen. Het sloeg juist één uur op de toren van de stad. Victor nam plaats aan de publieke tafel, waaraan reeds enige kooplieden, benevens de heer Geestheuvel hadden plaatsgenomen. Wordt voortgazat Nadruk vorbodan

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 6