S"ff doorheen de stad Main Stream Jazz Club Burgerlijke stand der stad Aalst Geboorten binnen de stad Geneeskundige zondagdienst Marktprijzen der stad Aalst Ekonomische Dienst Toekomstige soldaten Pas geboren Sint Maarten bezocht Aalst Raadszitting te Aalst De geheime zitting Huwelijks en Gezinsraden Gouden bruiloft Sint Jorisklub Bouwverqunninqen Diefstallen van kauwgomtoestellen te Aalst Maria Antoinette CASSIER e STAD AALST Zal da dienst verzekeren voor dringende gevallen, zo de huisdokter afwezig is Zaterdag 11 november Dr. W. DE VIDTS Vrijheidstraat 4, Aalst Tel. 217.23 Zondag 12 november Woensdagnamiddag 15 november en na 20 uur tot en met Vrijdag 17 november Dr. A. DU FOUR Koolstraat 10, Aalst Tel. 247.84 STAD AALST Ce apotel.en der stad zijn gedurende de week open van 8 30 tot 12 en van 13.30 tot 19 uur. Zaterdag 11 november Apot. VAN HOLSBEECK Binnenstraat, Aalst Tel. 215.09 Zondag 12 november en nachtdienst gans de week Apot. DELBECQ Werf 4, Aalst Tel. 216.22 Aardappelen 23,50; ajuin 47; sjalot ten 1220; prei, per bundel 614; groene selder 1,503; witte selder 37; wortelen 36; bloemkolen 2,5012; rode kolen 27; witte kolen 36; savooien 2,506; spruiten 818; witloof 1226; soeptoma ten 712; serretomaten 1228; kamper- noeljen 4070; prinsessen 1524; schor seneren 812; spinazie 1016; chicorei- wortels 57; andijvie 2,506; kropsla 27; veldsla 2050; laurier, klein pak 57; tijm, het pak 510; pinksternakel 35; witte radijs 2,504; zwarte ramenas 36; komkommer 814; rabarber 10; ra pen 2,504; tuinkers 2535; dragon 7 10; peterselie 2030; kervel 25; tijm 5 10: hoeveboter 104; melkerijboter 106; eie ren 1,502,50; braadkippen 25; soepkippen 17; konijnen 34; jonge duiven 5055; oude duiven 3035; barberienen 25; ganzen 25: eenden 25; kalkoenen 35; rundvlees met beenderen 7585; rundvlees zonder been deren 150160; varkensvlees 100110 fr. Ter gelegenheid van de Sint Maartens feesten heeft het kollege van Burgemeester en Schepenen besloten een algemene afwij king, voor het ganse grondgebied van de stad toe te staan voor wat de toepassing van de geldende beschikkingen op de weke lijkse rustdag betreft. Deze afwijking geldt voor de periode van 5 tot en met 11 november 1967. De handelaars en ambachtslieden die, in toepassing van het koninklijk besluit van 28 juni 1960, een wekelijkse rustdag heb ben gekozen, zullen dus tijdens voormelde periode hun winkel mogen open houden. Over enkele weken of maanden moet gij uw LEGERDIENST vervullen. «Het leger is een avontuur» dat goed of slecht kan aflo pen. Het is dus nodig dat ge goed voor bereid naar de kazerne gaat. Om u te helpen richt Milac Aalst een VOORLICHTINGSAVOND in, op maandag 13 november te 19.30 uur, in de zaal van het stadhuis. Tot u spreekt een dokter, een oud-soldaat, en aalmoezenier WILLEMS (een attraktie op zichzelf I). De toegang is kosteloos. Indien ge ver loofd zijt, mag uw verloofde u ook verge zellen. Laat die kans niet voorbijgaan Eindelijk kunnen ook de jazz-liefhebbers in onze stad aan hun trekken komen. De op 2 november gestichte Main Stream Jazz Club start reeds op 14 november met een grootse Jazz-session, met als vedette nie mand minder dan Jack Namotte. Yves Beamont en Frans Steenhaut van het kwartet Albric Frank namen het ini tiatief van deze club, die opgericht werd naar het voorbeeld van de Honkey Tonkey te Dendermonde en van Toots' Jazz Club te Zottegem, waarmee de nieuwe club ove rigens goede relaties onderhoudt. Het recente Jazzfestival in de feesthalle, zo vertelde Frank Steenhaut ons, heeft wel klaar genoeg bewezen dat Aalst rijp is voor een Jazzclub. Ons doel is dan ook de be langstelling voor de Jazz in onze stad niet alleen levendig te houden, maar ook de Jazz in de streek te bevorderen. Daarom willen wij een vriendenkring oprichten van mensen die voor Jazzmuziek enthousiast zijn. Liever een kleiner aantal leden, dat werkelijk be langstelling toont, dan een grote hoop mee lopers. Het lidgeld wordt echter laag ge houden en bedraagt slechts een luttele 50 Fr. Alle genres in de Jazz zullen aan bod komen; zowel de «old style» als de modö'ne Jazz zullen door diverse puike orkesten ge presenteerd worden. Een overigens ge slaagd voorproefje werd reeds in oktober genomen met een optreden van het kwartet Albric Frank, dat op het Jazzfestival ons inziens ruim zijn sporen heeft verdiend. Belangstellenden voor de nieuwe club kunnen zich wenden op 14 november in het lokaal «Nachtwacht», op de hoek van de Hopmarkt, om 20 uur. Ons zullen zij daar zeker ontmoeten een dergelijk initiatief verdient alle steun en aanmoediging. De populariteit van Sint Maarten bij de jeugd is nog altijd geweldig, zulks werd nogmaals onderstreept bij zijn bezoek aan de Ajuinstad tijdens het jongste weekeinde. Het werd een geweldige ontvangst aan het Station door groot en klein, waarbij het eens te meer opvallend was dat alle initia tieven van het Stedelijk Feestkomitee steeds meer en meer door de Aaisterse bevolking worden gewaardeerd. Het werd een echte triomftocht voor de Sint die na zijn aankomst met kanongebul der aan het Station, toegejuicht door hon- derde kinderen en voorafgegaan door de jeugdfanfare van Sint Lievens Houtem, door de stad trok. Op de Grote Markt trok de Sint, vergezeld van de lieftallige Bloemen- fee, de Kredietbank binnen voor het openen van een poppententoonstelling, waarna hij naar de Hopmarkt ging. waar hij gezeten op zijn troon, absoluut niet karig was met de geschenken en lekkernijen voor de jeugd. Tijdens de geheime zitting van de Aai sterse gemeenteraad werden volgende pun ten behandeld Ontslag op eigen verzoek van de heren Borms, Van Mol en Van Der Biest als brand weermannen. In vervanging van de h. Benoni Ringoir, die eervol ontslag heeft bekomen als luite nant van de stedelijke brandweer en in de erewacht is getreden, werd de h. Henry Michiels benoemd tot luitenant der brand weer. Op pensioenstelling, op eigen verzoek, van de heren Robert De Mette, stadsbei- aardier, en Jozef De Saedeleer, magazijnier bij het stedelijk bedrijf. Ter beschikkingstelling van de h. Petrus De Meyst, grondwerker-buizenlegger bij het stadsbedrijf, ingevolge ziekte. Bij raadsbeslissing dd. 25 maart 1965 werd in de akademie op de proef een uit voeringswerkplaats zeefdruk ingericht, af hangende van de afdeling grafiek en pubü citeit. Tijdens de proefperiode heeft deze werkplaats volledige voldoening gegeven en mag bestendigd worden blijkens verslag van de rijksinspektie. Hernieuwing van de schoolraden, die om de vier jaar dienen hernieuwd te wor den. Uittredende leden kunnen echter op nieuw benoemd worden. Nieuwe weddeschalen voor het bestuurs- en onderwijzend personeel van de akademie voor schone kunsten. Toepassing van de wetten van 29 mei 1959 en 1 juli 1964 in het stedelijk onder wijs voor wat de regularisaties van tijdelijke aanstellingen betreft. Regularisatie tijdelijke aanstelling van mej. Diane De Croock, gediplomeerd als regentes in snit en naad, in vervanging van een titularesse met bevallingsverlof. Regularisatie van de aanduiding van mej. Simonne Van Mol uit Aalst, gediplomeerd als regentes in snit en naad, in vervanging van een titularesse die ontslag heeft ge nomen. Opdracht van zes jaarlesuren van kir- sus «stookmaterialen». Ontslag op eigen verzoek van rrevrouw Schutzsack Silva als ierares blokfluit aan de stedelijke muziekakademie. Vervanging van mevrouw DerooAcerbyt Chris, die een jaar verloi heeft oekomen zonder wedde, als lerares In dictie aan de stedelijke akademie. Aanstelling van een leraar :n rotenleer aan de stedelijke muziekakademie in ver vanging van een ontslagneemster en inge volge toename van het leerlingenaantal, en van een leraar voor een niet-gesubs dieerde kursus, in vervanging van ontslagneemster. Vervanging van de h. W. Van De.- Meirsch, die met ziekteverlof is. als leraar in viool aan de muziekakademie. Permanente aanstelling van me /rouw Saeys-Crombeen Godelieve, als toezichtster van de balletklasse in de akademie, in ver vanging van mevrouw De Smet-Van Gijse- gem, die ontslag nam. Voorlopige benoeming voor een periode van twee jaar van mej. Arlette Paeoe als lerares in voordragen en dictie aan de ste delijke akademie. Ter beschikkingstelling van de h. A. Ver- poest ingevolge ziekte. Benoeming in vast verband van de hh. A. Calders en F. Van Den Eynde, onder- scheidelijk leraars in sierkunsten en kleuren- harmonie, aan de stedelijke akademie. Inrichten van kursussen in piano, houten blaasinstrumenten en viool in de muziek akademie afdeling Erembodegem en van kur sussen in piano, houten blaasinstrumenten en klassieke gitaar in de afd. Denderleeuw. Aanstelling van Patrick De Hooghé (piano), Max Bauwens (klassieke gitaar), Georges De Kerpel (houten blaasinstrumen ten) als leraars aan de muziekakademie. VAN 31 OKTOBER TOT 6 NOVEMBER Inge De Duffeleer, Stichelen 61 Dender- houtem Chris De Luyck, Beekscr. 7 Kerksken Peter De Buysscher, Bremtsir. 42 Nieuwerkerken Kathelijne De Paepe, Molenstr. 11 Aalst Anja Van der Burght, Stg. naar Aalst 45 Nederhasselt Luc Vermeir, Poelstr. 57 Lebbeke Tessa De Saedeleer, Leopoldlaan 80 Aalst Patrick De Bock. Smesweg 35 Lede Patrick Hiel Daalstr. 148 Teralfene Chantal Haege- man, Dorp 40 Heldergem Christine Wal- giaef, Gentsestg. 57 Erpe Jan De Vuyst, Acaciastr. 12 Aalst Els Veldeman, Hoogstr. 58 Hofstade Karin Beerens, Bremt 80 Nieuwerkerken Vera Van Den Bossche, Bieststr. 57 Herdersem Els Melkebeeck, Blektestr. 130 Hofstade Filip Torrekens, Statiestr. 83 Haaltert Patrick Verbraekel, St. Lievensstr. 18 Sint Lievens Houtem Jozef Uyttersprot, Eik- str. 67 Aalst Hilde Meert, St. Jorisstr. 14 Aalst Pascal Van Renterghem. Bou- dewijnlaan 77 Aalst Luc Fransaert, Za- delweg 5 Erpe Christel Muylaert, Sta- tionstr. 98A Burst Lieven Pollet, Valier- str. 3 Liedekerke Bart Bauwens, Bou- dewijnlaan 39 Aalst Chr.st.aan Smekens. Gheeraerdtsstr. 6 Aalst Nancy Beeck- man, G. De Schepperstr. 42 Erembocicgem Luc Merckx, Kattestr. 28 Moorsel Betty Van Mol, Petterstr. 15 Teralfene Sandy Van Waeyenbergh, Baardegemstr. 4 Opwijk Karine Losse, Opper::-. 204A Liedekerke Robin Rombaut. Molenstr. 64 Aalst Johan Vergeylen, Kapelies^r. 19 Gijzegem Frank Sonck, Raffelgemstr. 14 Aalst Guy De Waele, Kromme Elle- boogstr. 9 Erembodegem Guy Callebaut, O. L. Vrouwplein 13 Aalst. Huis C O P P E N S Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Tel. 212 53 Al'eenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bond Grote Gezinnen Zeqels Valois Zowel gehuwden als verkerenden kunnen raad inwinnen en geholpen worden voor moeilijkheden van medische, juridische, psychologische, morele en opvoedkundige aard. Een rustig gesprek kan soms reeds een begin van oplossing betekenen. Daarvoor staat tot uw dienst het plaat selijk bureau «HUWELIJKS- en GEZINS RADEN». Vaste uren maandag van 18.30 tot 20.30 u. Pontstraat 7 Aalst, en zaterdag van 11.00 tot 13.00 u. Keizerlijke Plaats 41. Men kan steeds terecht of inlichtingen nemen of telefonisch afspreken op het adres Pontstraat 7 Aalst. Tel. (053)204.41. Op zondag 19 november e.k. zullen de echtgenoten Domien Muylaert. geboren te Heldergem op 16 oktober 1899, an Clemen tina Limpens, geboren te Aalst op 26 ajgus- tus 1893, hun gouden bruiloft vieren. Zij traden in het huwelijk te Aaist op 7 november 1917. Uit hun huwelijk ontspro ten 9 kinderen en 28 kleinkinderen. De jubilarissen zijn woonachtig te Aalst, Houtmarkt 27. VAN 31 OKTOBER TOT 6 NOVEMBER OVERLIJDENS Julia Thybaert, zb, 68 jaar, echte van Desiré Coppens, N.novestg. 25 Erembode gem. Maria Muylaert, zb, 68 jaar, wede van Edouard Van den Broeck, Binnenstr. 254 Aalst. Clementina De Landsheer, zb, 54 jaar, echte van Remy Van Hauwermeiren, Water- str. 2 Gijzegem. Franciscus Meuleman, katoenwever, 63 j. echt van Celina Smet, Schoolstr. 57 Mere. Elisa Vonck, zb, 66 jaar, wede van Pieter Van der Biest, Groenstr. 44 Moorsel. Isabella Michiels, handelaarster, 77 jaar, wede van Leopold Verbraekel, Gentsestg. 273 Aalst. Jozef Sonck, zb, 81 jaar, wedr van Joan na De Wolf en van Alida Vinck, Val. De Saedeleerstr. 74 Aalst. Frederik Vlaeminck, zb, 74 jaar, wedr van Irma Van Pollaert, Stg. op Wichelen 38 Lede. Franciscus Steylemans, zb, 74 jaar, echt van Maria Pauwels, Kerkstr. 65 Hekelgem. Anna Himpens, zb, 68 jaar, echte van August De Vrieze, Dries 203 Resscgem. Joanna Gillade, zb, 79 jaar, wede van Alfred Agneessens, Dii\ Mar;cnss'..\ 84 Aalst. Joanna De Gols, zb, 70 jaar, wede van Achilles Redant, Langestr. 184 Aalst. Martha Vollaert, zb, 61 jaar, echte van Alfons De Laender, Peperstr. 16 Watteren. HUWELIJKEN Robert Bauters, chauffeur, wedr van Ga- brielle Plateau, Val. De Saedeleerstr. 69 Aalst, met Hilda Schoon, stikster, Hoogstr. 21 Aalst. Jean-Pierre, De Smedt, postbediende, Kerrebroekstr. 24 Aalst, met Linda De Rop, bediende, Fritz De Wolfkaai 1 Aalst. Leon Van Laere, arbeider, Brussclsestg. 238 St. Gill's-Dend., met Annie De Troch, textielbewerster, Korte Lindenstr. 43 Aaist. PROGRAMMA MUZIEKBELUISTEREN TIJDENS DE MAAND NOVEMBER Elke zaterdagavond te 20u30 in de kleine klub 11 november: G.F. Handel - Water mu sic suite A. Jolivet Epithalamie voor 12 stemmen 18 november: A. Berg - Wozzeck opera Volgende bouwtoelatingen werden door het stadsbestuur verleend Van de Maele Victor, bouwen van zeven autobergplaatsen, Dompelstraat. Hugo Lataire, bouwen van appartement. Welvaartstraat. Louis Van Lierde, uitbreiding van serren, Merestraat 151. 'Jozef Van Mol, verbouwen van gevel. Binnenstraat. Ferdinand D'Haeseleer, bouwen van wo ning, Kerrebroekstraat. Jo Van Neck, bouwen van woning, Moor- selbaan. Leopold Luyckx, bouwen van twee gara ges. Regelsbruggestraat. Paul Lievens, bouwen van woning met garage, tuinwijk Bergekouter. TWEE AALSTENAARS IN DE VAL Onlangs werden in de Pontstraat, Brcde- straat en andere straten diefstallen vastge steld van kauwgomautomaten, die nadien werden teruggevonden in andere straten. De inhoud was echter telkens geledigd. Een onderzoek werd ingesteld en deze week werden de twee Aalstcnaars R.V.D.L. en R.D.B. betrapt. Bovendien werd een van hen nog schuldig bevonden aan een diefstal in een huis te Overmere. Zij werden ter beschikking gesteld van de Procureur der Konings te Dendermonde. B O G O M A de beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bredestraat, 31, Aalst. Tel. 213.23 Bezoek onze tentoonstelling Men verzoekt ons het overlijden te melden van Weduwe van Karei VAN GJJSEGHEM en van Dominique VAN CAUTER Lid van de Bond van het H. Hart en van verschillende godvruchtige genootschappen geboren te Erpe op 28 januari 1882 en godvruchtig overleden te Aalst op 6 november 1967 gesterkt door de H.H. Sakramenten der zieken en de Pauselijke Zagen. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waartoe U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben in de parochiale kerk van Sint Anna te Aalst op DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 te 9 u. 30. Begroeting in de kerk te 9 u. 15. Een autobus zal de rouwstoet volgen. WEES HAAR INDACHTIG IN UW GODVRUCHTIGE GEBEDEN. Rouwhuis Oude Gentbaan, 237, Aalst Vrienden en kennissen, die bij vergetelheid, geen rouwbericht zouden ontvangen heb ben. worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. Begraf. Arijs en Zonen, Hoogstraat. Aalst.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3