sturen bij mist SPORT Bruisende drank Dames, voor U alleen... van auto's en mensen IMDUSTRIE en HANDEL Wat eten wij deze week Voorde lekkerbekken... Agatha Christie Iedere morgen en avond gebeuren er ongevallen doordat het zicht van de be stuurder belemmerd was door de mist. Als we die talrijke ongevallen in de krant lezen, kunnen we de bedenking maken, dat de mist hier de verantwoordelijke is. Hebben de autobestuurders van die wagens wel hun manier van rijden aangepast en rekening gehouden met de mist Zien en gezien worden De eerste gedachte die bij een autobe stuurder opkomt als hij in het weerbericht hoort dat er mist hangt over de wegen, is, dat het zicht belemmerd zal zijn. Dit is juist. Soms kan men met moeite de stop lichten van een voorganger op 10 meter zien. Het is gelukkig maar zelden dat de mist zo dicht is. Meestal is het een aaneen schakeling van een lichte mist met dan plots een dichte mistbank. Houdt hiermee reke ning. Vele autobestuurders die nog geen lange ervaring hebben, worden zenuwachtig en willen plots remmen, als ze in zo een mist bank komen. Indien men dit doet zal men zeker achteraan aangereden worden. Daar om moet men de snelheid van zijn wagen aanpassen om op eventuele mistbanken voorbereid te zijn. Blijf kalm en volg gewoon de rijweg. Tracht u te orienteren naar de witte strepen op de weg of eventueel naar de rode achterlichten van uw voorganger. Bij mistig weer moet men zeer voorzch- tig rijden en vertragen, ook daar waar het zicht goed is. Inhalen is bij mist levensge vaarlijk. Breng het leven van een ander en dat van uzelf niet nutteloos in gevaar. Indien het mogelijk is vermijdt inhaalmaneuvers. Zowel overdag als bij duisternis is men volgens het verkeersreglement verplicht de dimlichten of de mistlampen in te schakelen. De standlichten inschakelen volstaat niet. Mist is veel onaangenamer als het nacht is dan overdag. Indien u een rit kunt uit stellen tot 's anderendaags, doet het dan Enkele raadgevingen - Schakel de ruitenwissers in bij mist, want de mist slaat neer op de voorruit en zo wordt het zicht nog meer belem merd. - Stop nooit op de rijweg, wel op de wegberm of op een andere plaats naast de rijweg. Een andere autobestuurder kan namelijk niet uitmaken of u stilstaat op de weg of traag verder rijdt. Gewel dige kettingbotsingen kunnen er het ge volg van zijn. - Indien er u toch een ongeval overkomt, plaats dan dadelijk uw lichtgevend ge vaarteken op 100 meter afstand van de plaats van het ongeval. Schakel ook het knipperlicht van uw elektrische zaklan taarn in. Laat de dimlichten van de v a- gen aan. - Soms is de mist aanvriezend. Dan ;s het zicht niet alleen beperkt, maar cie rijweg is op sommige plaatsen spiegel glad. Houd er rekening mee dat de w? gen plots kan beginnen te slippen Verlies vooral uw zelfvertrouwen niet ge durende deze periode van het jaar en denk aan onze raadgevingen. E.V.D.B. VOETBAL ZEER BELANGRiJK De ontmoeting tegen Bergen is voor Een dracht van zeer veel oeiang. De Walen siaan immers als tweede gerangschikt in de klas sering en indien ze in de Ajuinstad kunnen overwonnen worden, zouden zij meteen door Eendracht worden voorbijgestreefd. Ander zijds moeten de leiders van Namen in de strijd tegen de andere kopploeg uit Moes- kroen. zodat er vooraan beslist Lwee koppen moeten vallen. Indien de wüzwarten na die afrekening zonder kleerscheuren overblijven zou men met betrekking tot de eindzege met gerust gemoed de tweede ronde tege moet zien. Na de eerder matte prestatie oo Oosten de is Eendracht het trouwens aan ie aan hangers verplicht van met een glansrgke verrichting uit te pakken. Te Oostende liet de afwezigheid van Collijns zich .eer sterk gevoelen en nu het praktisch zeker .s dat hij er tegen Bergen zal bij zijn, zou men alhoewel er nog een licht voorbehoud is voor Lecocq weer op de sterke elf kunnen rekenen die reeds zoveel prachtverricntin- gen hebben verwezenlijkt. Er heerst dan ook een gewettigd optimisme in de wit» zwarte rangen. SPORTKRING VERDER OP ZEGEWEG Na de stunt tegen Borsbeke krijgt men in de Aalsterse voetbalrangen van langs om meer de zekerheid dat Sportkring de verloren plaats van Volharden opnieuw zal innemen. Er wachten natuurlijk nog zware dagen voor het elftal, want van nu af acn mag men verzekerd zijn dat de Aalsterse stellingen uit alle hoeken zullen bestookt worden. Voorlopig komt het gevaar voor Sportkring van het trio Berb'e, Hammo en' Standaard Denderleeuw, met als kwaadste van de drie de formatie van Berlare. B/j da outsiders kan Wetteren vernoemd worden en het is deze ploeg die nu thuis het be zoek krijgt van de Aalstenaars. Een reis naar Wetteren is steeds gevaarlijk an reeds vele kopploegen zijn er gesneuveld, zodat ook voor Sportkring oppassen geboden s. Voor wat de opstelling van de ploeg beïfeft zijn er geen problemen behalve dan voor doelman Vandermeirsch, die zoals men weet tijdens de jongste speeldag gekwetst ward en waarvan men nog niet weet of hij zal paraat zijn. Gelukkig heeft men De Coster, zodat men zich hierover geen zorgen mor.t maken. AREND NAAR OPSTAL Na een weekje rust komen de Arendjon gens weer in de dans. Zij krijgen van meet af aan een zware opdracht op de schouder want een reisje naar het thuis gevreesde Opstal doet zelfs de kopformaties kippen vel krijgen. Meteen weet men genoeg om de bedenking te maken dat er voor Arend in het Buggenhoutse weinig te rapen valt. BASKETBALL OKAPI NAAR HET ANTWERPSE Na een grote reeks overwinningen is Oka pi dus door Lier gestuit. Zonder hierover een drama te maken hopen wij toch dat deze eerste nederlaag het moreel van de Okapiformatie niet zal aantasten Zulks ware inderdaad jammer op een ogen'ol.k dat er in het titeldebat nog absoluut n ets is gezegd daar slechts Lier en Desteloergcn nog ongeslagen zijn, doch elk één punije verloren, zodat Okapi slechts één puntje achterstand telt en twee op leider A/ani., dat echter een wedstrijd meer speelde. Zo gezien zijn de troeven van de Aalstenaars nog steeds ongeschonden. Ondertussen heeft men nu ook de Liga-ontmoe. ng tegen Pitzemburg achter de rug. De Ajuinen, die het moesten stellen zonder de soidaten Troch en Cornelis, deden het zeer goed te gen deze eerste afdelingsploeg en noest slechts met enkele puntjes verschil de dui men leggen. |Heden zaterdag resist Okapi naar het Antwerpse voor een ontmoeting met Brabo, een ploeg die tot de goede outsiders be hoort en waartegen Okapi logisch gezien zonder Veel moeite moet kunnen winnen. ATLETIEK INTERSCHOLENVELDLOOP Heden zaterdag wordt door het stedelijk sportkomitee, in samenwerking met het stadsbestuur, de stedelijke dienst voor on derwijs en kuituur, de administratie voor de lichamelijke opvoeding en de atletiekklub Eendracht Aalst, voor de 9e maal de jaar lijkse interscholenveldloop ingericht. Volgende kategorieen en afstanden wor den voorzien Miniemen geboren in 1956 en 1955 600 m. Miniemen geboren in 1954 600 m. Kadetten geboren in 1953 1.000 m. Kadetten geboren in 1952 1.000 m. Scholieren geb. in 1951 en 1950 2.000 m. Juniors geb. in 1949 en vroeger 3.500 m. Een wisselschaal, plaketten en medailles vanwege het ALOSO, alsmede talrijke na- turaprijzen zijn aan deze wedstrijden ver bonden. KREDIETEN AAN BEDRIJVEN IN DE STREEK De totale kredieten die tot dusver hetzij onder de vorm van rentetoelagen, hetzij on der vorm van garanties in het arr. Aalst werden toegewezen, bedragen -463.300.000 frank de investeringen met begunstiging bedragen in totaal 1.021.000.000 Fr., waar van het grootste gedeelte (988.000 Fr.) in Aalst. INDUSTRIEPARKEN Tot dusver werd 24.541.034 Fr. besteed aan de wegeniswerken voor de drie belang rijkste industrieparken van de streek, met name te Aalst, Erembodegem en Ninove. KiNDERKONFEKTIE In West-Duitsland betekent het kinder- klienteel voor de konfektiebedrijven een markt van 13 miljoen mensen. Het blijkt dat de uitgaven die de West-Duitsers zich ten behoeve van hun kinderen in deze sek- tor veroorloven heel wat hoger ligt dan voor de volwassenen zelf. GRAFISCHE NIJVERHEID Belgie telt 3.134 grafische ondernemin gen. Hiervan zijn er 1.730 zonder tewerk- gestelden, 1.585 met 1 a 9 werklieden en 519 met meer dan 20 werklieden. MEER PLASTIEK De plastiek haalt meer en meer de boven hand op het staal. De huidige wereldpro- duktie van plastiek verhoogt inderdaad drie maal vlugger dan de staalproduktie. NIEUWE BEDEKKING VOOR PLATTE DAKEN Een nieuw Engels procédé voorziet een bedekking voor platte daken, die in een uit voering kan gebeuren. Dit geschiedt via vinyl gevoerd met asbest. Per m2 bedraagt het gewicht 1.6 kg. Het voordeel van dit nieuw procédé bestaat er vooral in dat het beter weerstand biedt aan warme temperatu.en. De bladen kunnen besteld worden per rol van 21,9 x 0.965 m. en hebben een dikte van 1,02 rnm. Ze worden vastgelegd ooor koudlijm terwijl de voegen gedicht worden door solvent. (F. De) B O G O M A da beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bred-ïstraat, 31, Aalst. Tel. 213.23 Bezoek onze» tentoonstelling George lunchte op zijn club en had in de namiddag een commissarissen-vergadering. Op weg naar kantoor belde hij uit een tele fooncel een nummer in Maida Vale. Hij kwam met een verlicht gevoel naar buiten. Alles klopte als een bus. Op kantoor trad Ruth hem tegemoet. «Wat Victor Drake aangaat, het blijkt een vrij vervelend geval te zijn. Strafvervolging is met uitgesloten. Hij heeft zich gelden van de firma toege- eigend, gedurende een tamelijk lange pe riode.» «Vertelde Ogilvie dat «Ja. Ik kreeg hem vanochtend al aan de lijn en tien minuten geleden kwam zijn ant woord door. Hij zegt, dat ze er geen werk van zullen maken, als het bedrag wordt teruggestort. Het is een kwestie van 165 pond.» «Dus jongeheer Victor probeerde alvast weer 135 pond aan dit zaakje te verdie nen I» «Daar ben ik ook bang voor I» «Hoe het zij, die hebben wij hem in ieder geval door de neus geboord zei George met zichtbare voldoening. «Wat mij betreft hadden ze het boefje maar opgepakt... maar ik heb nu eenmaal rekening te houcien met zijn moeder. Een domme, maar een brave vrouw. Dus jongeheer Victor maakt weer een doelpunt.» «Wat hebt u toch een goed hart «Ik «Ik vind u de beste man ter wereld Hij was getroffen en voelde zich gevle d en tegelijkertijd in verlegenheid gebraent. Impulsief greep hij haar hand en drukte er een kus op. «Beste Ruth, je bent mijn liefste, mijn beste vriendin. Wat zou ik zonder jou be ginnen Zij dacht bij zichzelf «Ik had hem ge lukkig kunnen maken en zelf gelukkig kun nen zijn. Indien niet...» Hij dacht bij zichzelf «Zal ik doen wat Race mij heeft aangeraden Zal ik het hele dinertje maar afbestellen Zou dat niet het beste wezen Even voelde hij zich besluiteloos. Toen zij hij «Vanavond in het Luxembourg ZONDAG Garnalenpasteitjes Lichte bouillon Gestoofd konijn Appelmoes Gekookte aardappelen Mokkavla. MAANDAG Stoofkarbonaden Gekookte aardappelen Yoghurt met bananen. DINSDAG Gegratineerde wijting Aardappelpuree Griesmeelpudding. WOENSDAG Varkenskoteletten Bloemkool Gekookte aardappelen Appelen in de oven. DONDERDAG Biefstuk Worteltjes Gekookte aardappelen Flensjes. VRIJDAG Gebakken tong Frites Rijst met rozijnen. ZATERDAG Mager spek met peterselie Aardappelpuree Fruit. HOOFDSTUK VI Zij waren er allemaal. George herademde. Tot het laatste ogenblik was hij bang ge weest, dat iemand nog zou afbellen. Hier stond Stephen Farraday, lang en stijf en ietwat plechtstatig. Sandra Farraday, streng in het zwart fluweel, met om haar hals haar schitterende smaragden. Zij had «stijl», dat viel niet te ontkennen. Haar manier van doen was misschien nog iets eleganter dan anders. Ruth was ook in het zwart en droeg geen ander sieraad dan een gesp met bril janten. Haar gladde, ravenzwarte haren, GARNALENPASTEITJES BENODIGD 4 pasteitjes (verkrijgbaar bij de bakker), 30 g boter, 30 g bloem, V* liter melk, 1 eierdooier, citroensap, 100 g gepelde parnalen en peterselie. BEREIDING Smelt de boter en voeg er de garnalen aan toe. Roer met een hou ten lepel en strooi er dan de bloem bij. Laat even kleur vatten en giet er met beetjes tegelijk de kokende melk op Laat roerende aan de kook komen. Roer er, van het vuur, de eierdooier door en maak op smaak met citroensap. Zorg er voor dat de pasteitjes ■intussen op temperatuur werden gebracht in de oven. Vul ze met de garnalenragout, leg er een takje peterselie op en dien ze zo warm mogelijk op. GEGRATINEERDE WIJTING BENODIGD 4 w;jt:ngen, peterselie, wortel, ui, tijm, laurierblad, peperkorrels, 75 g boter, 25 g bloem, 'A liter kokende melk. peper, zout, 50 g gemalen gruyèrekaas, paneermeel en citroensap. BEREIDING Laat water met zout, peterselie, wortel, ui, tijm, laurierblad en pe perkorrels ongeveer 30 minuten trekken zonder koken. Leg de goed schoongemaakte vissen in de bouillon en laat ze 6 a 8 minuten pocheren. Dus het water wel legen de kook aan houden, doch niet aten borrelen. Maak intussen een saus van 25 g boter, bloem en de melk. Maak ze op smaak met peper en zout, voeg er beetje bij beetje nog 25 g boter bij en tenslotte de gemalen kaas. Leg de gepocheerde wijtingen in een vuurvaste schotel, giet er de saus over, bestrooi met paneermeel en druppel er de rest van de (gesmolten) boter overheen. Laat in een hete oven gratineren. Overgiet voor het opdienen met citroensap. MAGER SPEK MET PETERSELIE BENODIGD Een plat stuk mager gerookt spek, peterselie, en een glas droge witte wijn. BEREIDING Leg het spek op de zwoerzijde en bestrooi de binnenkant rijkelijk met gehakte peterselie. Op de petersel e de wijn sprenkelen. Het spek dichtvouwen zodat de randen van het zwoerd elkaar raken en met een dun touwtje vastb:nden. Ongeveer een uur in zacht borrelend water laten koken. In plakken snijden en cpd.e- nen met aardappelpuree. een soort van tussenkamer, waar drie tafels een plaats hadden gevonden, een grote mid dentafel en twee aan weerskanten, voor twee personen. Aan het ene tafeltje was een taankleurige vreemdeling met- een pla tinablonde dame gezeten, aan het andere zat een knappe jongeman met zijn meisje. De middentafel was voor George's gezel schap bestemd. Opgewekt wees George ieder een plaats. «Sandra, wil jij hier aan mijn rechterhand plaats nemen Browne daar naast haar. Iris, liefje, het is jouw feestdag, jou krijg ik hier dus aan mijn andere kant. En j'iji naast haar, Farraday, en dan Ruth...» Hij' wachtte even. Tussen Ruth en Anthony; stond nog een lege stoel. Er was namelijk voor zeven personen gedekt. «Mijn vriend Race komt een beetje later; h j zei, dat we onmogelijk op hem konden wachten. Maar ik vind het veel te prettig dat jullie hem toch nog zult ontmoeten... hij is een aardige kerel, bereisd als geen tweede en hij weet prachtige verhalen te vertellen.» Iris voelde zich heimelijk boos, toen zij ging zitten. Dat had George natuurlijk op zettelijk gedaan, haar van Anthony geschei den gehouden. Op haar plaats, naast de gastheer, had Ruth behoren te zitten. Geor ge vertrouwde Anthony dus nog altijd niet. Terloops keek zij over tafel heen en zag hoe Anthony zijn wenkbrauwen fronste. Hij wierp een blik op de lege stoel naast zich en zei «Ik ben blij, dat je nog iemand an ders hebt, Barton. Er bestaat namelijk een kleine kans, dat ik wat vroeger weg moet. Daar valt nu eenmaal niets aan te doen. Ik ontmoette hier toevallig iemand, die mij za kelijk nog spreken wou.» Met een spotlachje zei George «Moet je dat nog met een feestje kombineren Daarvoor ben je toch veel te jong, Browne. Ofschoon, ik heb er geen idee van wat eigenlijk je zaken zijn.» Toevallig heerste er even stilte. Het ant woord van Anthony kwam op koele, vast-j beraden toon. «Georganiseerde misdaad, Barton, dat geef ik altijd als antwoord. Roof overvallen en diefstal I» Lachend kwam mrs. Farraday tussenbei de «U hebt iets te maken met de wapen industrie, nietwaar mijnheer Browne Een handelaar in oorlogstuig is tegenwoordig al tijd de marqué van het stuk Iris zag dat Anthony even grote ogen op zette van verwondering. Toen zei hij op luchtige toon «Verraad mij vooral met, mrs. Farraday, het moet een geheim blij ven. Er loeren tegenwoordig overal van die buitenlandse spionnen I» Hij schudde het hoofd in plechtstatige spot. droeg zij recht naar achteren, haar hals en armen waren lelieblank, blanker dan van een van de andere dames. George's ogen ontmoetten de hare en zij gaf hem een lachje van vertrouwen, net alsof ze zijn innerlijke onrust had opgemerkt. Hij voelde zich hierdoor opgebeurd. Die trouwe Ruth I Iris, naast hem, was ongewoon stil. Zij alleen toonde dat zij het een heel ongewoon dinertje vond. Ze zag bleek, maar dat stond haar niet slecht, het gaf iets van ernst en vastberadenheid aan haar knap gezichtje. Zij droeg een eenvoudige japon van blad groene kleur. Het allerlaatste verscheen Anthony Brow ne en George had het gevoel, alsof zijn vlugge, lenige tred iets had van een wild dier, een panter of leeuw... De kerel had bepaald iets primitiefs over zich... Daar waren ze dus allemaal. Veilig en wel in George's valstrik gelopen Nu kon het spel beginnen... Er werden cocktails gepresenteerd. Door de boogvormige poort liepen zij daarna naar het eigenlijke restaurant. Daar zagen zij dansende paren, boorden zij zachte ne- germuziek en er bewogen zich vaardige kellners. Charles trad hun tegemoet en loodste hen naar de voor hen gereserveerde tafel, aan het andere einde van de zaal, in Nadruk verboden. vervolgt.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 2