SPORT Televisiekijkers, voor U... JAN CLERCKER of de Laatste Binders van Vlaanderen t.v.-kroniek donderdag 16 nov. vrijdag 17 nov. VOETBAL DE GROTE CGLLSJNS Hebben alle Eendrachters beslist een aandeel in de afgetekende overwinning te gen Bergen, dan zijn.de grote verdiensten deze maal zonder twijfel voor Etienne Col- lijns, de man die momenteel in de forme van zijn leven verkeert. Hij was het die het voorbereidend werk verrichtte, maar dan op een manier die werkelijk bewondering af dwong, zodat hij van de vele kijkers de naam van «veldheer» kreeg toegewezen. Eendracht heeft tegen de Walen een echte demonstratie gehouden, bijzonder in de periode toen de twee eerste doelpunten op het bord kwamen en nadien toen de storm van de gasten ging luwen. Het eerste doelpunt kwam er na het half uur, toen Col- lijns zijn maat Everaert bediende en deze puik besloot. Ongeveer een kwartier later was het opnieuw een aktie Collijns-Everaert die de Bergse keeper het noorden deed ver liezen. Alles scheen dus vlot en gemakkei.jk voor Eendracht te verlopen, tot enkele mi nuten na de hervatting, toen de bezoekers na een gemiste doelkans van Dré Denul plots langs Van Gooi aan een onverwacht doelpunt kwamen. Met deze 2-1 stand voor ogen werden de gasten er zich van bewust dat er nog niets verloren was en zij ontketenden een storm, die Eendracht voor een tijdlang in verdediging terug drong. Tijdens deze pe riode was het Fons Lockeffeer die zich de sterke man toonde en de meest kritieke momenten opklaarde. Toen de bezoexande forcing zonder kleerscheuren voor Eendracht was uitgewoed, kwamen de Aalstenaars on der stuwkracht van het duo Collijns-Teir- linck weer aan bod en toen respektievel.jk Collijns en Van der Eist de weg naar de netten vonden, was meteen het vonnis /oor Bergen getekend. Eendracht zit nu in de klassering oo de hieJen van leider Namen en waar deze 'aat- sten tegen Moeskroen eerder moeilijk zege vierden, mag worden verwacht dat Een dracht niet lang meer zal wachten om de laatste hinderpaal naar de 'siders'.etel uit de weg te ruimen. GEEN MEEVAL VOOR S K. AALST De Sportkr.ngers hebben te A/eiteren een puntje in de brand moeten laten. Het kan eerder verwondering wekken dat net te Wet- teren c-en scoorloze drawn werd, nadat de Sportknngers tijdens de vorige speeldag eventjes zeven doelpunten lukten tegen het nochtans met te onderschatten Borsbeke. De roem van de Aaisterse doelschutters was natuurlijk ook tot Wetteren doorge drongen, zodat de Racingers van bij oe start hun muit afgrendelden, zodat de Aal stenaars zich tot het e nde toe te plettir liepen tegen de opgetrokken muur van de gastheren. Voegen wij er nog aan toe dat Pie Vandermeirsch, alhoewel niet vollcc g fit, te Wetteren onder de lat fungeerde en volgens de Aaisterse dirigenten een pracht van een wedstrijd speelde. Zelfs de Wetter- se supporters waren het er over eens dat de «Pie» op hoge ballen praktisch met te vloeren is. AREND OOGSTTE LOF Arend heeft bij titelkandidaat Opstai een helft kunnen stand houden, waarna eens te meer de ineenstorting volgde. Te Gpstai sprak men zoals elders trouwens, met veei lof over de Aaisterse gasten, die aan de rust nog steeds op gel.jke hoogte prijkten met hun sterke gastheren. BASKETBALL MOEILIJK MAAR VERDIEND Okapi heeft moeilijke momenten doorge maakt bij de Antwerpenaars van Brabo, maar heeft toch uiteindelijk de zege in de wacht kunnen slepen, na een geweldige zij aan zij in de ultieme minuten. De Aalste naars hebben trouwens van bij de start met alle krachten moeten vechten om de lokale storm in te dijken, alhoewel men niet kon verhinderen dat de thuisspelers met dr.e puntjes winst de rust bereikten. Ook nadien bleef het verschil op het scorebord steeds miniem, doch toen op enkele minuten voor het einde Okapi met 63-67 het kommando in handen had, scheen de zege .ien niet meer te kunnen ontsnappen. Doch er volgde nog een hevige forcing van de gasthe en, die de bordjes in evenwicht brachten. Ge lukkig slaagden Pottiez en Cornell's er in om nog een drietal puntjes op vrijworoen te scoren, zodat Okapi dan toch in extremis de verdiende zege bemachtigde. BIJ BLACK BOYS Uitslagen der verschillende wedstrijden Fanionploeg Geraardsbergen 58-64 Reserven Geraardsbergen 28-34 Kadetten St. Niklaas 105-4. INTERSCHOLENWEDSTRIJDEN Er waren veel atleten voor de interscho- lenwedstrijden die door het stedelijk sport- komitee in het Aalsters stadspark genouden werden. Bij de miniemen waren André Raes van het St. Maarteninstituut en F-an^c.s Van Doorn van Buggenhout de verd ende reekswinnaars, terwijl bij de kadetten An- toine Van Dooren van Buggenhout en Ruddy Verlé van het Kon. Atheneum Denderleeuw zegevierden en bij de scholieren en junirrs resp. Tryhoon D'Haese van het V.T.I. en E. De Kimpe, eveneens van het V.T.I.de overwinning bemachtigden. Het V.T.I. Aalst was trouwens de grote overwinnaar, aaar men in de interscholen eindklassering afge tekend op de eerste plaats beslag legde. BILJART Op 8 en 9 november II. werd te Gent in het lokaal «De Ijzer» het kampioenschap der Vlaanderen kader 47-2 2e klasse op grote biljart betwist. De vijf deelnemers waren Van Steen- kiste, Moerman, Van der Spiegel, De Mey en De Meester. Het kampioenschap werd tenslotte ge wonnen door onze jeugdige stadsgenoot Marc Van der Spiegel, over wiens prestaties we reeds uitwijdden in een der vorige num mers. De 17-jarige Van der Spiegel, die dit jaar reeds driemaal promoveerde, lukte zijn moeilijkste match, tegen Van Steenkiste naar 200 punten, in 8 beurten, wat dus een gemiddelde van 25 betekent. Marc, die deel uitmaakt van Metro Gent (Jos Vervest), zal op 25 en 26 november e.k. het kampioenschap van Belgie betwis ten te Mechelen. Wij wensen hem nu reeds het ereplakket. SHERLOCK HOLMES Donderdag 16 november te 20.25 uur. Met de eerste aflevering van deze BBC- reeks worden we onmiddellijk overgeplaatst in de geheimzinnige en lugubere atmosfeer van de Londense misdadigerswereld. Mrs. St. Clair is als aan de grond genageld als ze haar man voor het venster van een ver dieping ziet staan in een huis dat bekend staat als een opiumschuiverij. Bezorgd om zijn veiligheid verwittigt ze de politie. Van Mr. St. Clair vinden ze niets anders meer dan zijn met bloed besmeurde kleren, alsook een aanduiding dat het lijk in de Theems werd geworpen... TINTEL-TANGEL Vrijdag 17 november te 20.25 uur. Dit kleinkunstprogramma richt de schijn werpers op de Antwerpse troubadour Wan nes van de Velde. In zijn geboortestad is hij kunstschilder, wat hem echter zowat tien jaar geleden niet belette zich in oude volks liedjes te gaan verdiepen en ze in een origi nele, eigentijdse versie ook zelf te vertolken. Wannes doet dat in het dialekt, de volkstaal bij uitstek, en vaak met begeleiding van oude instrumenten, die hij zelf maakt. Soms klinkt naast hem ook de stem van Annie Van Brugge, vrouw van de dichter Nic Van Brugge. De vaste accordeonist van Wannes is Bernard van Lent en af en toe doet hij ook een beroep op een fluitspeler en een violist. Zelfs wanneer zijn liedjes een vinnig protest zijn, blijven zij naar stijl en toon folkloristisch. De uitzending van vanavond laat de volkszanger eerst vertellen over zichzelf, zijn kunst en zijn stad en daarna gaan we met hem naar de Antwerpse markt pleinen, waar hij echte marktliedjes zingt. HET BEVEL Vrijdag 17 november te 21.05 uur. Het verhaal speelt zich af in 1966 ergens in Oostenrijk. Een Nederlander verzoekt de Weense politie de moordenaar van zijn dochter, die in 1942 tijdens de razzia in de Amsterdamse Prinsengracht werd ge duwd, op te sporen. Noch haat, noch weer wraak bezielen de vader hij wil enkel de man zien die tot een dergelijke daad in staat was. Een Weense politie-inspekteur voert de opdracht nauwgezet uit, maar ont dekt verbijsterd dat hij zelf de gezochte moordenaar is. Op bevel van zijn overste heeft hij destijds het voorval vergeten, maar wordt nu, na meer dan twintig jaren, met de verschrikkelijke werkelijkheid gekonfron- teerd. Ten prooi a?n een zware gewetens- krisis verdrinkt hij zich in de Donau. In dit sterk psychologisch stuk stelt Hoch- walder een onderzoek in naar de diepere betekenis van het begrip schuld en werpt tevens de vraag op in hoeverre iemand zich kan verschuilen achter de verontschuldiging dat hij een bevel uitvoert. Zullen nog twee miljoen kinderen melaats worden ALLEEN OMDAT WIJ TE LAAT ZOUDEN AANPAKKEN Werelddag voor de melaatsen p.r. 462.50 GOLFLENGTEN Brussel Vlaams lijn 625B kan. 2-10 Brussel Frans lijn 625B kan. 3-8 Nederland 1 lijn 625E kan. 5-7 Nederland 2 lijn 625E kan. 27 Frankrijk 1 lijn 819F kan. 12 Frankrijk 2 Irjn 625F kan. 21 Duitsland 1 lijn 625E kan. 9 BRUSSEL NEDERLANDS 14.05 Schooltelevisie 18.55 Zandman netje 19.00 Zorro 19.25 Tienerklan ken 19.55 Hier spreekt men Nederlands 20.00 Joernaal 20.25 Sherlock Hol mes 21.15 Debat 22.05 Première 22.35 Joernaal. BRUSSEL FRANS 14.00 Schooltelevisie 18.27 Nieuws 18.30 Schooltelevisie 18.55 Protes tantse uitzending 19.30 Les créatures du bon Dieu 20.00 Joernaal 20.30 Film Landru 22.20 Prentencarrousel 23.00 Joernaal. NEDERLAND 1 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.07 Fenklub 20.00 Joernaal 20.20 Achter het nieuws 20.55 T.V.-spel On der één dak 22.00 Joernaal. NEDERLAND 2 '18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Van gewest tot gewest 19.25 Mexico rooit het wel 19.45 Openbaar kunstbezit 20.00 Joernaal 20.20 De oude draaidoos 21.00 Eartha Kitt zingt 21.26 Kunstprogramma 21.56 Ken merk 22.30 Joernaal. FRANKRIJK 1 12.30 De sequens van de jonge kijker 13.00 Joernaal 16.30 Le grand club 18.35 De wereld in 40 minuten 19.20 Goede nacht kleintjes 19.25 Regionaal nieuws 19.40 Les habits noirs 20.00 Joernaal 20.35 Palmares des chansons 21.45 De geneeskunde 22.45 Tribune 23.05 Joernaal. FRANKRIJK 2 18.15 Schooltelevisie 19.40 Kiri le clown 19.45 Joernaal 20.00 Trois petits tours 20.05 Een kwartier met... 20.20 Op zoek naar het zonderlinge 20.35 Film La mort n'était pas au rendez vous 22.05 Le petit insolité illustré 22.50 Joernaal. DUITSLAND 1 16.40 Nieuws 16.45 Voor de kinderen 18.00 Nieuws 18.10 Religieuze bouw werken 18.25 Hier en nu 18.50 Goe denavond 19.00 Hier en nu 19.10 Vakantie in Lipizza 19.45 Tussen camera en beeldscherm 20.00 Joernaal 20.15 Film Lost 21.45 De ogen links 2. j Joernaal 22.50 Televisieloterij. BRUSSEL NEDERLANDS Z 14.05 Schooltelevisie 18.55 Zandrj netje 19.00 Filmmuseum van de schal lach 19.10 De wereld is klein 19! Zoeklicht 19.55 De weerman 2(1 Joernaal 20.25 Kleinkunstprogrammal 21.05 T.V.-spel Het bevel 23.15 Jd naai. Lf BRUSSEL FRANS 18.27 Nieuws 18.30 Schooltelev 18.55 Affiches 19.25 Grain de sable 19.30 Les saintes chéries 20.00 Joern| 20.30 Toneel La Parisienne 21 j Bloc-Notes 22.30 Joernaal. NEDERLAND 1 10.20 Scnooltelevisie 18.55 Pipo i klown 19.00 Nieuws 19.07 Luipa op schoot 19.32 De vliegende non i 20.00 Joernaal 20.20 Televizier 20.I De Ronnie Tober show 22.40 Joernai NEDERLAND 2 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Die van hiernaast 19.33 Open oj 20.00 Joernaal 20.20 Vidocq 20. Rendez-vous international 21.40 Fan Majeure 22.00 Hier en nu 22.1 Joernaal. w FRANKRIJK 1 12.30 Paris club 13.00 Joernaal 15.30 Schooltelevisie 18.25 Cuisine quatre mains 18.55 Continent pour main 19.20 Goede nacht kleintjes 19.25 Regionaal nieuws 19.40 Les hab noirs 20.00 Joernaal 20.25 Panoran 21.35 Au rendez-vous des souvenirs 22.05 De school der ouders 22.35 Ai u te oordelen 23.10 Joernaal. FRANKRIJK 2 19.40 Kiri le clown 19.45 Joernaal - 20.00 Trois petits tours 20.05 Een <wa tier met... 20.20 Toneel De brave s< daat Schweik 23.00 Joernaal. DUITSLAND t 16.40 Nieuws 16.45 Kurt Edelhage 18.00 Nieuws 18.10 Zeg de waarhe 18.25 Hier en nu 18.50 Goedena/on 19.00 Hier en nu 19.10 Graf Yosti gibt sich die Ehre 19.40 Muzikaal zei portret 20.00 Joernaal 20.15 Momti 21.00 Film Een lange dag in het zuide 21.50 Joernaal 22.05 Verslag Bonn 22.50 Toneel Das harte Brot - 0.10 Nieuws. Verantwoordelijke urtuever GUST AAF SANDERS Schoolstraat 26, Aalst De goede heer was een weinig ongesteld, al trachtte hij dat te verbergen. In zijn jaren kan men bezwaarlijk aan ernstige gevaren ontsnappen zonder dat het zenuwstelsel enigszins wordt geschokt. Desniettegenstaande dwong hij de jonge ling. die zich in het eerst verschoonde, met hem een goede fles Rijnse wijn te ledigen, zeggende dat dit medecjnen waren voor be proefde mensen. Jan vroeg onderwijl naar de gezondheids toestand van Florida en zegde verwonricd te zijn van deze juffrouw niet te zien. De heer Du Bien stelde hem daarin gerust, zeggende dat zijn dochter volstrekt met z'ek was, maar in haar bed de rust genoot d.e zij hoog nodig had. Wat wil men doen. voegde hij er bij, het meisje is toch zo sterk met van gestel als gij, mijnheer Jan, die ik in ze vsJosner mag noemen; maar waren de krachten in verhouding van haar moed, het 'ieve r.;nd zou zo lang niet slapen. Deze woorden maakten Jan indachtig dat Roosje, zijn zuster, ook de verleden nacht niet had geslapen en indien hij wat lang vertoefde, wellicht op hem zou blijven wach ten om een we.nig te rusten. Hij bleef nog enige stonden met z.jn oude vriend redeka velen, onder het drinken van een glaasje wijn. Eindelijk stond hij recht en zei Mijnheer, ik ga deze romer nog eens op uw gezondheid led.gen, daarmede moet ik afscheid nemen. Weihoe, riep de doktoor met vei ba- zing uit, wilt gij mij zo spoedig verlaten, dit zal met waar wezen Voor eens dat wij h er zo goed aan 't praten zijn. De jongeling was genoodzaakt, on zich te kunnen verwijderen en verlof van de ge neesheer te bekomen om te vertrekken, de staat van zijn huisgenoten uit te leggen. Hij vertelde hem hoe zijn vader oud en ziexelijk was en zijn zuster grotelijks rust nodig nad, daar het arm Roosje van gans de nacht tot op dat uur nog niet geslapen had. De heer Du Bien liet zich eindelijk door de gewichtige redenen overhalen en stemde gewillig toe dat zijn jonge vriend zou ver trekken, doch niet zonder van hem de Ge lofte te hebben gevergd, hem zo dikwijls mogelijk te komen bezoeken. Het was voor de tijd van het jaar bijzon der schoon weder, toen Jan Clercker het «Valkensteen» verliet. In de dreef bespeurde hij veel nieuwsgierige wandelaars, die uit de omtrek derwaarts waren gekomen, want de mare was reeds verspreid, dat de Bin ders in de nacht een aanslag hadden ge waagd op het kasteel van de heer Du Bien. Het lustte hem niet langs hun midden door te trekken, om misschien op vele van hun lastige vragen te moeten antwoorden en het walgde de jongeling toen hij dacht genoodzaakt te zullen zijn, honderdmaal hetzelfde te moeten vertellen. Hij nam een zijpad en volgde een laan die noordwaarts wel een halfuur boven zijn woning uitkwam. Hij ging zo peinzend voort, denkende op al het verledene dat nog als een akelige d oom in zijn zinnen speelde. Terwijl hij mijmerend zijn weg volgde, vol gedachten over het verleden en de toe komst, dacht het hem eensklaps in de nabij heid het klagend gesteun te horen van een hond. Hij bleef staan en luisterde... Doch, nu hoorde hij niets meer en denkende zich bedrogen te hebben, meende hij door te stappen, toen het geluid zich weer liet ho ren, maar zo flauw en stil, dat een ander door SILVAIN VAN DER GUCHT en LODEWIJK VAN LAEKEN 73 persoon dan Jan, mogelijks daarop geen acht zou genomen hebben. Hij naderde dan naar de kant waar hij dacht dat het gejammer was opgestegen dat nu wederom ophield, kroop door het kreupelhout tot aan de boord van een gracht een boogscheut van de grote aardeweg ge legen. Daar hield hij stand en zag ter dege rond, het moest van daar zijn dat hij het gerucht had gehoord. Inderdaad, recht voor hem, onder de heesters, lag een zwarte hond. welke hem zo droef en smekend aankeek, dat Jan er waarlijk medelijden mee kreeg. Ziende dat het dier geen kwade inzichten had, naderde hij en bespeurde nu met verwondering dat het dier zwaar was gewond. Een kogel was hem boven de rechter poot in het lichaam gedrongen; dit moest al geruime tijd ge beurd zijn, want de hond bloedde niet meer en de wonde kon ook niet heel diep wezen, anders had het dier niet meer geleefd. Nooit in zijn leven had de jongeling een schoner hond gezien; het was waarlijk jam mer dat hij zo deerlijk was gesteld Hij ging naar de gracht, sleepte water in zijn hoed en waste de wonde, alsook het geron nen bloed dat aan zijn haar kleefde. Hij had veel bloed verloren, dit was -in de omtrek zichtbaar, evenwel dacht Jan dat het schot niet dodelijk kon zijn; maar voorzeker zon der hulp, zou het dier door uitputtendheid daar hebben liggen sterven. Maar Jan Cler cker was daar en hij wilde pogen het arme dier te redden. Een ander zou zich met afkeer hebben verwijderd van een half vermoorde hond, welke kwaadaardigheid mogeijk de oorzaak kon zijn van zijn dood, maar Jan was een vooruitziende mens en zijn gedachten en werken waren heel verschillend met die der eenvoudige en bevreesde menigte. Na de wonde van het lijdend dier met zijn neusdoek zo goed mogelijk te hebben verbonden en het een gemakkelijkere ligging te hebben gegeven, ging hij voorzichtig heidshalve in de omtrek tussen het struik gewas eens zien of hij niets anders meer zou hebben gevonden; misschien lag de meester van de hond niet ver van daar ver moord in de struiken. Een tiental stappen van daar waren de heesters en elzentakken verbroken en zeer beschadigd; ook de grond vertrapt, even of er een worsteling had plaats gehad. Een weinig verder lag een rieten gaanstok, met koperen muizei bezet, gelijk toendertijd veel door reizende personen werd gedragen en dicht daarbij een zwart lederen overtrek ook door dergelijke mensen in gebruik om hun mars- of reispak mee te bedekken. Men zou gezegd hebben dat daar een moord was gepleegd; evenwel was nergens iets te be speuren van de ongelukkige die daar ver moord of uitgeplunderd zou zijn. Vele voetstappen waren in de weke bos grond zichtbaar, maar heel zonderling was, dat het allemaal indrukken schenen te zijn van een en dezelfde persoon. Wijl Jan een kenner was van dergelijke aard van zaken, had hij dit weldra bemerkt,1 alsook dat deze die daar had getrappeld! schoenen droeg met Ijzeren nagels besla gen. Bij nader onderzoek werd hij niet alleen overtuigd van het voorgaande, maar hij be merkte ook door de bijzondere drukking in de grond, dat de rechterschoen voorzien was van twaalf nagels en er uit de linker twee uitgevallen waren. Het is wonder, sprak de jongeling bij zichzelf, dat een mens alleen dit hier alles zo heeft verduiveld; want hij kan toch tegen j zich zelve niet gevochten hebben I En met' de hond heeft hij ook niet geworsteld, want nergens bespeur ik daarvan een spoor I Aardige zaken, vervolgde hij; zie, nu vind ik weer dezelfde indrukken, die mij aandui den dat de persoon, na heel de verwoesting die hij hier in het houtgewas heeft gepleegd op zijn zeven gemakken het bosje verlaten heeft. Jan volgde het spoor der voetstappen tot op de aardeweg die naar de heirbaan ge leidt, maar hier werd het spel moeilijker. Er waren gedurende de dag schapen voorbij getrokken en die hadden de indrukken der j voeten uitgetreden; hij zag wel dat men de weg had gevolgd, want de laatste druksels die hij had kunnen bespeuren, waren met de voorkant naar de steenweg gericht. Te nieuwsgierig om zo aanstonds weer te keren, volgde hij de aardeweg tot aan de heirbaan, waar de wegwijzer stond; daar in de nabijheid bevond zich een kleine her berg genaamd «De Houten Hand». Vervolgt Nadruk verboden

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 4