SPORT Televisiekijkers, voor U... CLERCKER of de Laatste Binders van Vlaanderen r t.v.-kroniek donderdag 23 nov. vrijdag 24 nov. VOETBAL STERKE RiK VAN HOORNE Eendracht heeft op Marchienne een nieuw bewijs gebracht van z.jn hu.dige superiori teit door een afgetekende zege in de wacht te slepen, zodat het van langs om meer duidelijk wordt dat de witzwarten rijp zijn voor de promotie. Laten de 1-3 cijfers ver moeden dat Eendracht bij de Walen zonder de minste hinder over de sloot is gekomen, dan is mets m.nder waar, want de Ajuinen li hebben er werkelijk moeten voor vechten om de kostbare buit op zak te steken. De eerste helft was er zelfs van het grote o Eendracht niet veel te zien. De Eendracht- le aanvallers schenen het op hun eentje te wil- 0 len doen, waajvan natuurlijk weinig terecht kwam, terwijl anderzijds Eendracht te veel w speculeerde op verrassende uitvallen. Het moest dan ook niet verwonderen dat de Wa- :5 len tijdens deze periode zeer gevaarlijk wa- u ren en meermaals herrie zaaiden in de Aal- vé sterse verded.g.ng. Gelukkig kon Eendracht ten volle rekenen op een secure Rik Van Hoorne, die tussen de palen een prachtig n< stukje grijp- en vuistwerk weggaf en het ;t. tijdens de eerste 45 minuten gedaan kreeg dat de thuisspelers met ledige handen ble- .g ven. Eendracht kon dus gerust de tweede helft afwachten, want niettegenstaande het ;e moeilijk begin was men na een tiental minu- le ten spel langs Collijns op winst kunnen ko- ei men. Men werd zich bij Eendracht maar ni eerst bewust van het gevaar toen de gast- ,Q heren een tiental m.nuten na de hervatting de gelijkmaker konden scoren. ie Van dat ogenblik af ging het beter en vlot- J£ ter in het Aalsterse kamp, bijzover dat de jj. lokalen regelmat.q naar de noodrem dienden ir te grijpen en trouwens reeds drie minuten later voor de tweede maal werden verslagen -t toen een zeer beweegl jke Lecocq na voor bereidend werk van Teirlinck de bal in de voeten schoof van de snelle Denul, die de lokale doelman geen kans liet Na dit twee- I de doelpunt kwam Eendracht even op adem waarvan de Walen opnieuw gebruik maak- L ten om de stormklok te luiden Weer stuit- ten zij op een onweerstaanbare Van Hoorne en een sterke Van Den Eynde, zodat alle tegenakties van de lokalen niets opleverden. 1 je Het zou integendeel Eendracht zijn dat de n voorsprong zou opdrijven en de genadeslag aan de gastheren zou toedienen, met een Dr tweede nummertje van het duo Denul-Le- n cocq, dat andermaal een pracht van een z£ doelpunt opleverde. s Met deze nieuwe puntenwinst is Een- dracht tot op een puntje genaderd van de leider, zodat men er werkelijk schitterend voorstaat om met veel kans van slagen een y ultieme rush op de Waalse leidersplaats te ondernemen, al ui w BASKETBALL e' d WAAR BLEEF HET GROTE OKAPI g De beslissende wedstrijd tegen Destel- bergen met betrekking op een verdere plaats 10 in het titeldebat is voor Okap' ongunstig J verlopen. De Aaistenaars hebben misschien wel de slechtste wedstrijd van het seizoen 0 gespeeld, wat eerlijk gezegd niet moet ver \m 's Anderendaags kwam de procureur der .1 n republiek met hei gerecht van Gent op het I «Valkensteen» aan; van de gesneuvelde bin- ders werden er weinigen herkend. Het was j een bijeenraapsel van slechte mensen, waar onder enige deserteurs, meest uitgeknipt i door de voorz.chi.ge Spr.etvlechter, omdat 3 zij vreemd waren in de streek. De twee an- i' dere, welke door de gendarmen werden aan- ij gehouden, waren beide van de kanten van Lokeren. Later in de gevangen.s hoopte men J iets over hun aanie.ders te ontdekken, doch 11 alle pog'ngen waren vruchteloos Hen zelve spaarden zij n:et, doch geen woord kwam er uit over hun medepl.chtige kameraden. I Dokter Du Ben en zijn dochter werden J opnieuw op alle punten ondervraagd, alsook j Jan Clercker, die men op het kasteel had ontboden De jongeling verklaarde al wat hij over de aanranding der binders wist en sprak zelfs, doch zeer behoedzaam en met j veel omzichtigheid, over het vermoeden dat j hij koesterde tegen de notaris Vosselaer en i zijn klerk, de arglistige Sprietvlechter. J De procureur was een hoogdravende vent 'I zeer ingenomen met het gewichtig ambt I waarmede men hem had willen bekleden en J die heel goed stond met zich zelve. Hoe groot was de verwondering van de openhartige jongeling, als de procureur op een toon van verontwaardiging hem zegde, dat het niet betaamde treffelijke lieden voor ,1 verdacht te houden. Verder zegde hij dat het de notaris Vosselaer was, die hem van al de aanslagen het eerst had onderricht - en dat hij bij deze beambte meerdere en i betere inlichtingen had ontvangen dan hier op het kasteel. De notaris had hem verklaard dat in de I morgen van de 24e maart, de dag voor de wonderen, daar coach Louis Ceulemans bij na nooit beroep heeft gedaan op de top figuren uit het Aalsterse kamp. Zulks ver wekte natuurlijk een grote verwondering en ontgoocheling bij de vele Aalsterse suppor ters. die eenvoudig niet konden begrijpen waarom de h. Ceulemans dit deeJ. Een verklaring over deze onbegrijpelijke maatregel werd niet gegeven, doch de waar heid is het dat Mare Cornelis slechts vijf minuutjes, tijdens de eerste helft, in de str.jd is geweest, terwijl bijna de ganse tweede helft Van Driessche, Cornelis, Troch or. Pot- tiez op het bankje zijn gebleven. In deze omstandigheden moest 'iet nie mand verwonderen dat Destelbergen een grote voorsprong nam en Okapi aan de rust met 18-35 cijfers in het krijt stond. Elkeen verwachtte zich na de herneming aan een groots Aalsters offensief, doch toen de cij fers naar 23-48 klommen werd men er z ch van bewust dat Okapi aan de nederlaag niet meer kon ontsnappen. Zelfs het prachtig werk van Van Der Veken, Van Keer en Ver hulst kon deze nederlaag niet meer afwen telen. Dat Okapi meteen over alle titelkansen mag een kruisje maken, hebben zelfs de meest verwoede Okapi-aanhangers reeds be grepen... OOK BLACK BOYS NIET... Ook Black Boys zijn er niet in geslaagd om de zegevlag in top te brengen. Het werd voor de jongens van de Volksplaats zelfs een smadelijke nederlaag tegen Beveren, daar men met eventjes 23 punten verschil diende in te binden. En zeggen dat nochtans Van Nuffel en De Luyck een grote verrich ting weggaven... HANDBAL WINST VOOR DE DAMES In de handbalkompetitie is het tijdens de jongste speeldag zeer gunstig verlopen voor de Aalsterse dames. Eendracht Vrij slaagde er in onder stuwkracht van het duo Wouters- Devrne tegen Welta een mooie zege in de v/acht te slepen, terwijl de dames van Aalst Sportief het klaar speelden om de gevaar lijke rivalen van Uilenspiegel in bedwang te houden. ZWEMMEN Er wordt in de zwemkringen van de Ajuin- stad met veel spanning gewacht op fe be slissing van het Olympisch Comité .n ver band met de ploeg die naar Mexico zal ge stuurd worden. Men verwacht trouwens de aanduiding van het trio Carla en Rik G?.-:e en Danielle Rombaut. De Aalsterse top zwemmers geloven er trouwens ook in en zullen na de huidige rustperiode :n decem ber de powertrainingen hernemen onder de leiding van Willy Haeck, teneinde het ko- mend seizoen tot in de puntjes voor te be reiden. Verantwoordelijke uitgever GUSTAAF SANDERS Schoolstraat 26. Aalst nacht van de drievoudige aanslag, zekere Willem Veerboom, die 's nachts ten huize van de heer Geestheuvel te Lede, gedood werd, en die inderdaad een som van drie honderd frank bij hem moest komen ontvan gen. zich in zijn kantoor had aangeboden; dat de notaris alsdan juist voor enige uren afwezig was en zijn zaakgelastigde Spriet vlechter, hem met kennende, hem verzocht 's anderendaags te komen, dat deze alsdan naar alle waarschijnlijkheid, toen hij zijn bewijsstukken uit de zak getrokken had, om die aan Sprietvlechter te tonen, het briefje, met omgekeerde woorden geschre ven. had laten vallen, hetgeen Jan nader hand had gevonden en dat hij, volgens de procureur, veel voorzichtiger zou hebben ge daan het aan de notaris te geven, dan voor zich zelve te behouden. Alsdan, vervolgde hij, Jan met ernst in de ogen beziende, zou men misschien nog bijtijds de aanslagen der binders hebben kunnen verhinderd. Wat de boodschap van de twee beesten kooplieden Van Brantegem en Boone aan ging, zegde hij, dit was geen wonder dat mijnheer Du Bien van hen niets had verno men, zij waren inderdaad ten huize van de notaris Vosselaer geweest en hadden aan de dienstmeid hun boodschap afgelegd, maar daar deze oud en doof is, had zij hen niet begrepen. Zij had verstaan dat Jan Clercker liet weten dat hij zich op het kas teel bevond en mijnheer Du Bien niet onge rust moest wezen voor de binders. Dit had haar van zo weinig belang geschenen dat zij vergeten had het aan de geneesheer over te brengen. Jan stond als verslagen, toen hij dit hoor de Hij bemerkte aanstonds dat de schijn heilige notaris de procureur misleid had. Nochtans wachtte hij zich wel enige opmer- SHERLOCK HOLMES Donderdag 23 november te 20.25 uur. De tweede aflevering van dit feuilleton speelt zich af in de Londense ondergrondse, waar het lijk van een jongeman wordt ge vonden. Holmes verdenkt er hem van de schetsen van de Bruce-Partngton onderzeer te hebben gestolen met onzuivere bedoelin gen. Het verontrustende telefoontje van zijn broer, Mycroft Holmes, wijst trouwens in dezelfde richting de belangen van de natie staan op het spel. De detective krijgt heel wat raadsels voorgeschoteld waar werd de spion vermoord en door wie Werd hij wel licht verklikt Hoe geraakten de dokumen- ten in zijn bezit en waar bevinden zij zich nu o o o o DE DOOD VAN ENGELBERT DOLFUSS Vrijdag 24 november te 20.25 uur. Van de Beierse televisie ziet u dit his torisch televisiespel in een reeks over politieke moorden over de in juli 1934 vermoorde Oostenrijkse bondskanselier En- gelbert Dolfuss, naar het boek van Peter Adler. De auteur, die ook naam heeft ge maakt met meerdere televisiespelen, steun de op dokumenten, verslagen en op de uit latingen van ooggetuigen om deze geschie denis van een verraden staatsgreep tegen een machteloze diktator neer te schrijven. We bevinden ons in de periode tussen de twee wereldoorlogen. Ekonomisch is Oosten rijk erg verzwakt en politiek is het land verdeeld tussen de conservatieve, katoheke kristelijke sociale partij en de sociaal demo- kraten. In 1932 wordt Dolfuss, leider van de kristelijke sociale partij, kanselier en slaagt er na een ernstige regeringskrisis in een coalitieregering samen te stellen. Van twee kanten ondervond Dolfuss het felste verzet van de sociaal demokraten en van de nationaal socialisten. De laatsten werden nadat in Duitsland Hitier aan de macht was gekomen, steeds driester, maar tegen hun aktiviteit die uitmondde in terreur, trad Dol fuss, gesteund door Mussolini, die geen Duitse overheersing van Oostenrijk wenste, krachtig op. Op 25 juli 1934 doen de natio naal socialisten een greep naar de macht en schieten m de bondskanselarij Dolfuss neer. De putsch was weliswaar verraden, maar een reeks toevallige en tragikomische misverstanden stonden nijdig en doeltref fend ingrijpen in de weg. De staatsgreep liep tenslotte op een fiasco uit en Hitier moest zich strategisch terugtrekken. ALGEMENE VERGADERING Animalia Produkten, naamloze vennootschap te Denderleeuw. De heren aandeelhouders worden verzocht de gewone algemene ver gadering bij te wonen, die zal gehouden worden ten maatschappelijken zetel, te Den derleeuw, op maandag 11 december 1967, te 19 uur. Dagorde 1) Verslag van de raad van beheer; 2) Lezing van de jaar balans en van de winst- en verliesrekening; 3) Verslag van de kommissaris; 4) Goed keuring van voornoemde stukken; 5) Ont lasting aan beheerders en komissaris; 6) Bestemming van de netto-winst; 7) Allerlei. Zich schikken naar de statuten. door SILVAIN VAN DER GUCHT en LODEWIJK VAN LAEKEN 75 king te maken, zo lang de beambte sprak, maar toen hij eindelijk zweeg, kon hij zich niet weerhouden te zeggen Maar, burger procureur, de twee koop lieden hadden mij beloofd, en ik ben verze kerd dat zij dit met zullen hebben gelaten, van het gerecht te Aalst te verwittigen. Waarbij kwam het dan dat wij geen onder stand van daar hebben bekomen Dat is zo eenvoudig mogelijk, ant woordde de procureur, terwijl hij uit zijn gouden snuifdoos een snuifje nam, dat hij luidruchtig opsnoof; dezelfde avond had de kommissaris der Uitvoerende Macht zijn ont slag gekregen en, daar op hem zeer zonder linge vermoedens kleefde, was hij meer be zorgd zich uit de voeten te maken, dan de gendarmen achter de binders te zenden. Wat zou Jan nu op zulke in schijn ge gronde redenen nog zeggen Hij was wel overtuigd dat de gevolmachtigde slecht was ingelicht of misschien andere redenen had om de waarheid te verbloemen. Hij zweeg, maar hij was niet voldaan. Inmiddels begon men ook. als met zekere voordacht, een andere wending aan het ge sprek te geven en de beambten keerden de rug naar de jonge Clercker. De procureur met zijn gevolg bleef op het vriendelijk aandringen van de heer Du Bien, GOLFLENGTEN Brussel Vlaams lijn 625B kan. 2-10 Brussel Frans lijn 625B kan. 3-8 Nederland 1 lijn 625E kan. 5-7 Nederland 2 lijn 625E kan. 27 Frankrijk 1 lijn 819F kan. 12 Frankrijk 2 lijn 625F kan. 21 Duitsland 1 lijn 625E kan. 9 BRUSSEL NEDERLANDS 14.05 Schooltelevisie 18.55 Zandman netje 19.00 Zorro 19.25 Tienerklan ken 19.55 Hier spreekt men Nedjriands 20.00 Joernaal 20.25 Sherlock Hol mes 21.15 Anatomie van Beigie de havens 22.14 Première 22.45 Joer naal. BRUSSEL FRANS 14.00 Schooltelevisie 18.27 Nieuws 18.30 Schooltelevisie 18.55 De kris tenen in het sociale leven 19.25 Grain de sable 19.30 Les créatures du bon Dieu 20.00 Joernaal 20.30 Film Kiss me deadly 22.10 Prentencarrousel 22.55 Joernaal. NEDERLAND 1 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.07 Hoepla 20.00 Joernaal 20.20 Leids studentenkabaret 20.45 Een mens is maar een mens 21.05 Noem mij geen nikker 21.25 Toneel De vroedvrouw 22.00 Nationalisme 22.40 Joernaal. NEDERLAND 2 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Van gewest tot gewest 19.25 In burgeren 20.00 Joernaal 20.20 Pey ton Place 20.45 Wat is de waarheid 21.35 Televizier 21.51 Dood en voort bestaan 22.30 Joernaal. FRANKRIJK 1 12.30 Uitzending voor de jonge kijkers 13.00 Joernaal 16.30 Jeudimage 19.20 Goede nacht kleintjes 19.25 Regio naal nieuws 19.40 Les habits noirs 20.00 Joernaal 20.40 Een tegen allen 21.25 Nuits de Prince 22.15 Aan j te oordelen 22.50 Tribune 22.55 Joer naal. FRANKRIJK 2 18.15 Schootelevisie 19.40 Kiri le clown 19.45 Joernaal 20.00 Trois petits tours 20.05 Een kwartier met... 20.20 La nuit et les phares 23.00 Joernaal. DUITSLAND 1 16.40 Nieuws 16.45 Voor de kinderen 18.00 Nieuws 18.10 Van Babyion tot overmorgen 18.25 Hier en nu 18.50 op het kasteel middagmalen en Jan nam, terwijl deze heren met elkander spraken, afscheid van Florida en haar vader, voor gevende voor dringende zaken thuis te moe ten zijn, maar in feite, omdat het gezelschap hem niet ging en hij de hoogdravende rede nen van de procureur, die alles het best wilde weten, niet kon verdragen. Toen hij het «Valkensteen» had verlaten, op weg naar zijn woning, mompelde hij, mis noegd het hoofd schuddend Indien men deze ezel van een procu reur wil geloven, zou ik bijna de schuld van alles zijn, om reden dat ik het moordenaars briefje, door mij bij notaris Vosselaer ge vonden. aan hem niet teruggegeven heb. Aardige zaken I Zij zouden, indien ik niet beter wist, mij doen twijfelen I En wat zul len nu de goede dokter en mejuffer Florida daarvan denken God weet het... Wat het ook zijn moge, ik heb volgens geweten mijn plicht vervuld: indien het nog voorkwam, zou ik niet anders handelen dan zoals ik heb gedaan. oooo HOOFDSTUK XVI EEN GEWAAGDE NALATENSCHAP Meer dan een maand was reeds verlopen sedert de mislukte aanslag van de binders op het «Valkensteen» was gepleegd. De gendarmen, die zich nog altijd in Oordegem bevonden, hadden wel enige onbeduidende aanhoudingen gedaan, maar tevens ook een hunner manschappen verloren, die bij nacht ronde in de bossen verraderlijk doodgescho ten werd. Dit was geen wonder. Dagelijks werden zij door de handlangers der binders misleid: ook waren zij niet talrijk genoeg om overal Goedenavond 19.00 Hier en nu 19.10j Mulatsag en Puszta 19.40 Dieren achterj tralies 20.00 Joernaal 20.15 Uitkijk op het jaar 2.000 21.05 Toneel Marati 22.35 Joernaal. BRUSSEL NEDERLANDS 14.05 Schooltelevisie 18.55 Zandman netje 19.00 Filmmuseum van de schater lach 19.10 Ziet u er wat in 19.35 Zoeklicht 19.55 De weerman 20.00 Joernaal 20.25 T.V.-spel De dood van Engelbert Dolfuss 21.50 Joernaal 22.00 Dubbelconcerto. BRUSSEL FRANS 14.30 Schooltelevisie 18.27 Nieuws 18.30 Schooltelevisie 18.55 Affiches 19.25 Grain de sable 19.30 Les sain- tes chéries 20.00 Joernaal 20.30 To neel La mort d'un commis voyageur 23.10 Joernaal. NEDERLAND 1 10.20 Schooltelevisie 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.07 Familie favorieten 19.32 Mr. Terrific 20.00 Joernaal 20.20 Kleine mensen hebben grote wensen 20.45 Carrousel 21.55 Horn over Horn 22.40 Joernaal. NEDERLAND 2 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Die van hiernaast 19.33 Open oog 20.00 Joernaal 20.20 De verloofden 20.50 Brandpunt 21.40 Bonanza 22.35 Joernaal. FRANKRIJK 1 12.30 Paris club 13.00 Joernaal 15.05 Schooltelevisie 18.25 Internatio naal landbouwmagazine 18.55 Philatelie 19.20 Goede nacht kleintjes 19.25 Regionaal nieuws 19.40 Les habits noirs 20 00 Joernaal 20.20 Panorama 21.30 Sérieux s'abstenir 22.30 De school der ouders 23.00 Internationale week van. het ijs 23.30 Joernaal. FRANKRIJK 2 18.00 Schooltelevisie 19.40 Kiri le clown 19.45 Joernaal 20.00 Trois petits tours 20.05 Een kwartier met... 20.20 Schrijvers en toneelspelers 20.40 Film Ciel rouge 23.30 Joernaal. DUITSLAND 1 16.40 Nieuws 16.45 Voor de jeugd 17.15 Jongeren debatteren 18.00 Nieuws 18.10 Jazz 18.25 Hier en nu 18.50 Goedenavond 19.00 Hier en nu 19.10 Wilde spelen 19.40 Serenade 20.00 Joernaal 20.15 Report 21.00 Sporen in de as 21.45 Joernaal 22.00 Ver slag uit Bonn 22.15 Toneel Leben wie die Furten 23.30 Joernaal. het hoofd te bieden. De overheid had deze mannen als bewa kers der openbare rust, in bijna alle kleine steden en dorpen der departementen ver deeld. waar zij de rovers wel ontzag inboe zemden. maar niet bekwaam waren hun strooptochten te beletten of hen zo spoedig uit te roeien als men wel zou hebben ge wenst. Alhoewel de omtrek schijnbaar in rust verkeerde, want de sluipdieften werden te dien tijde niet geteld, gingen evenwel het inbreken, binden en branden voort langs de kanten van Gent en Brugge en wel bijzonder in Brabant. Wat Jan Clercker betreft, die voortging met de heer Du Bien zeer dikwijls te gaan bezoeken, deze was nog steeds misnoegd over hetgeen hem door de procureur der republiek was gezegd. Dit was de oorzaak dat hij zich zo lang stil had gehouden. Evenwel speet het hem geweldig, toen hij meende te zien, dat de geneesheer geloof bad gegeven aan het ge zegde van de procureur, want, niettegen staande al hetgeen er was gebeurd, bleef hij gemeenschap onderhouden met notaris Vosselaer. Jan had Florida daarover gesproken en haar zijn verwondering te kennen gegeven. Vader, had het meisje geantwoord, heeft, reeds meer dan een jaar geleden, een som gelds bij de notaris in bewaring gege ven. Hadden zij met elkaar afgerekend, ik geloof dat hij hem zo dikwijls niet zou gaan bezoeken. Vervolgt Nadruk verboden

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 4