en omstreken 't gemeente beleid /T - eedaflegging - interkommunaal ziekenhuis - gehandikapten Yogaberoemdheid te gast in de Ajuinstede De retrospectieve Val. De Saedeleer Gastronomie... Vader van vier kinderen spoorloos te Aalst Kijken kost veel geld in Mexico Personenwagen te pletter tegen vrachtwagen te Erondegem Aalstenaar op slag dood Personenwagen op muur te Hofstade Door glas gewond te Aalst Jezuieten, met 35.712 leden, grootste orde in de kerk Gazet van Aalst NEC SPE. NEC METU.. /~YCENTRALE 1'. Kcttestraot 1?/ DE GAZET VAN AALST en omstreken Verschijnt tweemaal per week 3 maandab. 62.50 F 6 maandab 120.F Jaarab 230.F Kantoor Schoolstraat 26. Aals Telefoon 241.14 Postrekening 881.72 23ste JAARGANG Nr. 95 DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 2,50 F HET NUMMER EEDAFLEGGING Do nieuwe gemeentesokretaris Chr. Wil- lems legde de eed af in handen van de burgemeester, die nadien in een korte toe spraak de nieuwe sekretaris verwelkomde Hij bracht eveneens de kwaliteiten van de dienstdoende sekretaris Roger Van de W.ele in herinnering, die het interim van sekretaris De Meyst heeft uitgeoefend. BEGROTINGEN EN LENINGEN Een begrotingswijziging werd door de raad aangenomen met betrekking op de gewone en buitengewone dienst van de K.O.O. Het nieuw totaal voor de gewone dienst bedraagt 33.881.092 fr., terwijl het saldo voor de buitengewone dienst 17.920.305 fr. beloopt. De raad bracht ook gunstig advies uit over de begrotingen van de kerkfabrieken O. L. Vrouw Bijstand met 258.340 fr. ontvangsten en 258.215 fr. uitgaven, van St. Jan Evangelist met 348.474 fr. inkom sten en uitgaven en van de Protestantse kerk met 109.940 fr. inkomsten en uit gaven. Voor het uitvoeren van sleurwerken voor netuitbreidingen in de Gerstenbaan, Over hammedreef. Hof Zomergem. Wijngaard veld, Onegem. Marktweg en Immerzeel- droef werd een lening van 300.000 fr. aangegaan. Tevens ging men akkoord met de verda- g ng van de leningen voor de bouw van de watertoren en voor de aanwervingen en onteigeningen in de industriezone van het Wijngaardveld. Het ontwerp voor de uitvoering van het sportcentrum, zijnde de bekleding van taluds, drainering, aanleg van sportvelden en grasbezaaiing, werd aangepast. De verplichte inschrijving werd door de be voegde diensten van een variante voor zien, waardoor zelfs de uitvoering van de grasmat in synthetische stoffen werd overwogen en waardoor de raming tot 9.529.649 fr. wordt opgevoerd, meer dan Voor de eerste keer verliep in de raads zaal van het stadhuis te Aalst een receptie zonder wijn of sigaren. Het betrof hier geen vergetelheid vanwege het stadsbestuur maar het was op verzoek van de gast, in dit geval een man met wereldfaam, maar neder g en sober. Het betreft hier Swami Satchidananda. die te gast was bij de Yoga- klub «Yoga Vedanta» Aalst. Hij is de peter van deze klub, die hij ook al vorig jaar bezocht en die hem zeer nauw aan het hart ligt. Nu hij op 8 en 9 december een inter nationaal Yoga-kongres te Brussel bijwoont heeft hij ook met nagelaten zijn Aalsterse vrienden te bezoeken. Na een welkomwoord door schepen Van Hoonck werden aan Swami Satchidananda een plaket en een bloemenruiker aangebo den Daarna werd door Swami zelf, die zichtbaar ontroerd was door zoveel blijken van genegenheid, een toespraak gehouden, waar n hij yoga als voorbeeld stelde van de verbroedering tussen Oost en West, van de pogingen op vrede en vriendschap onder de mensen te brengen, van het streven een goed mens te zijn. Swami dankte voorzitter Kieckens voor de geleverde inspanningen en tevens de jeugdige voorzitter Haegeman van de jeugd-yogi's. Ook pamens «Yoga Vedanta» werden bloemen aangeboden, waarna de klub naar de feestzaal trok voor een voordracht en demonstratie, geleid door Swami Satchida nanda. Over deze originele figuur zal tijdens de komende dagen in Aalst nog heel wat na verteld worden. vier miljoen meer dan oorspronkelijk was voorzien. INTERKOMMUNAAL ZIEKBJHUiS Het voorstel van de kommissie van open bare onderstand tot de oprich.ing van een interkommunaal ziekenhuis werd eveneens door de raad besproken. Het principe zelf, waarover reeds in de verenigde sak- ties van de raad werd gesproken, werd goedgekeurd, terwiji de bosiissing ever de eigenlijke statuten met drie maand werd verlengd. NIEUW BEDRIJF TE AALST Door de stad werden enkele tijd geleden de vroegere gebouwen Pège ,n de Alfred Nichelsstraat aangekocht om de door steek mogelijk te maken van de Burcht straat naar de Alfred Nichelsstraat. De Britse firma «Feb» uit Manchester iiet thans de keuze vallen op deze gebouwen. De vestiging van dit meuw cejnji werd besproken tijdens de jongste laadszitting De fabriek met een oppervlakte van 5 a. 79 ca. 12 dm. werd al een tweetal keren te koop gesteld, maar geen enkele koper daagde op. Thans zal dit nieuwe bedrijf de lokalen in huur nemen voor 7.000 fr. per maand. Een hele reeks werken moe ten worden uitgevoerd, maar deze worden door de firma zeil gedaan. Het bedn'f zal starten met een 20-tal werknemers en zo vlug mogelijk de produktie aanvan gen. GEHANDIKAPTEN Raadslid D'Haeseleer interpelleerde over de oprichting van een beschermende werkplaats voor gehandikapten en stelde de vraag of de onderhandelingen, die reeds door het schepenkoilege werden gevoerd, niet het gevolg zijn van zijn tus senkomst bij schrijven van 13 september. Burgemeester Blanckaert deelde mee dat de werkgroep zal opgericht worden zo dra de statuten zijn opgesteld. kende een bijval die de inrichters zelf niet hebben durven verwachten 1 Dat meer dan 20.000 personen deze tentoonstelling hebben bezocht, bewijst afdoende hoe groot de bewondering blijft voor de magistrale landschappen van de Meester. Schepen Van Hoorick replikeerde dat het schepenkollege haar aandacht verscherpt had ingevolge een beslissing van de v.z.w. Levensvreugde om zelf een beschermende werkplaats op te richten. Met deze vere niging werd een akkoord gesloten tot op richting van een werkplaats op pluralis tische grondslag. Schepen Ringoir stelde nog vast dat in een interpellatie niet gefundeerde kritiek op de stadsdiensten zoveel mogelijk zou worden vermeden, dit naar aanleiding van een vroeger dispuut over cijfers van de begroting. Raadslid De Bisschop bedankte namens zijn kollega Remi Daelman en in zijn eigen naam het kollege omdat de belang stelling voor de gehandikapten in kon- krete plannen werd omgezet. Tenslotte werd door raadslid Bogaert nog de opneming voorgesteld van een afge vaardigde van de Belgische vereniging voor verminkten en verlamden in de werk groep. JUB LERENDE RAADSLEDEN IN DE BLOEMETJES GEZET Na de jongste raadszitting werden vijf raadsleden gehuldigd burgemeester Blanckaert voor zijn zilveren jubileum als raadslid, schepenen Ringoir en Van Hoo riek en de raadsleden Dufour en D'Haese leer voor hun twint g,. rig jubileum. De burgemeester trad op als tolk van de ganse bevolking en stelde vast dat hun loopbaan in de politiek zeer vrucht baar was geweest en hebben bijgedragen tot de projekten die verwezenlijkt werden. Hun echtgenoten werden eveneens in de hulde betrokken. Schepen Ringoir betrok de burgemeester in de hulde en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren de leiding zou hebben over de debatten in de Aalsterse raad. Raadslid De Bisschop dankte namens de C.V.P.-fraktie, terwijl raadslid Nichels de tolk was van de B.S.P.-fraktie. Het woord werd eveneens gevoerd door de h. Van Den Eede namens de P.V.V. en door de h. Carlier in naam van de V.U. In een Rotterdams restaurant, waar maandelijks zakenlui voor een etentje samenkomen zoals dat ook wel in het Aalsterse gebeurt zijn de tafels waaraan de heren zullen aanzitten niet voorzien van een naamkaartje, maar van 'n postrekening ofte gironummer... De brandweerman Herman Van Droogen- broeck, wonenoe Hoenderveld te Aalst, is sinds vrijdagavond spoorloos. Hij was met andere brandweermannen bedrijvig geweest bij een won.ngorand in de Oude Zadelweg te Erpe, waarna het gezelschap na de terug keer in de kazerne nog enkele drankgele genheden bezocht. Herman Van Droogen- broeck zeif dronk slechts spuitwater en hij verl.et zijn vr.enden in de Molenstraat om in de r.ci'ung van zijn woning te fietsen. Sindsdien is men zijn spoor bijster. Toen 's anderendaags aan de Van Wam- bekekaai aan de Dender het rijwiel were" gevonden van de verdwenen man, werd de onzekerhe.d nog vergroot. De brandweer diensten begonnen onmiddellijk met de dreg- g ngswerken, evenwel zonder resultaat. Daar men tot op heden nog geen enkel spoor heeft van de vermiste, heeft men dan ook geen enkele hoop meer Herman Van Droogenbroeck nog levend terug te vinden. Hij is 35 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen. De toegangskaartjes voor de diverse eve nementen van de Olympische Spelen in Mexico in oktober van volgend jaar zullen niet goedkoop zijn. Het meeste moet men betalen voor een plaatsje tijdens de ope nings- en slotplechtigheden. Wil men goed zitten, dan betaalt men 275 pesos (onge veer 1200 BF), terwijl het goedkoopste kaartje 10 pesos (45 BF) kost. Wie de acht dagen durende atletiekwed strijden wil bijwonen, zal per dag minstens 120 fr. kwijt zijn. De duurste plaatsen kos ten ongeveer 700 fr. per dag. Deze prijzen gelden ook voor de meeste andere sporten. Een uitzondering vormt het Olympisch ruiterstornooi. Bij het springen bv. kost de goedkoopste kaart reeds meer dan 280 fr. Het minst hoeft men te betalen bij het worstelen, hockey, schieten, moderne vijfkamp en wielrennen, waar men gemid deld voor 20 fr. per dag terecht kan. Vrijdagavond omstreeks 20u10 bcs.uurde Raymond Keppens, wonende Gcnlscs'.een- weg 123, Aalst, zijn personenwagen op de Gentsesteenweg ter hoogte van 't Kapelleke te Erondegem. Hij had niet opgemerkt dat een vracht wagen voor hem reed en reec e pletter op het zware voertuig. Z.jn persencnv/agcn verdween onder het onderstel en de bestuur der werd vrijwel op slag gedood. H i zat geprangd in het wrak en zijn hoofd was helemaal verminkt. Het slachtoffer was 36 jaar en was oen bekende figuur in Aalst. AALSTENAAR ERNSTIG GEWOND Maandagavond omstreeks 20u10 kwam in de Zijpstraat te Hofstade een personen wagen op een muur terecht. Hierbij werd Louis Carael, wonende in de N.euwbeekstraat 36 te Aas. crns.g gekwetst en moest in het hosp.'.sai te Aalst opgenomen worden. In de Esplanadestraat te Aalst kwam bij het werk Jozef Spaenhoven, wonende n de Koolstraat 100 te Aalst, met de hand n glasscherven terecht. Hij moes. vr.j crns. g gewond, ter verpleging naar het ziekenhuis overgebracht worden. Ook het vererend bezoek van H.M. de koning en de koningin, van de voorzit ter van de Senaat Paul Struye, van de gouverneur van de provincie De Kinder, van de kulturele attaché aan het Hof Luc Putman, van de conservator van de kunstschatten van het koninklijk pa leis mevrouw Van Yperzele de Strihou, van de conservator van de Belgische musea, van de kunstrubriekverzorgende T.V.-man Ludo Bekkers, van generaal Brouhon, van tal van prominenten en kunstschilders, tonen aan dat het werk van De Saedeleer waardering geniet in alle kringen. Wie nog eens wil herinnerd worden aan deze tentoonstelling nodigen wij uit tot de algemene vergadering van de Vere niging voor Aalsters Kultuurschoon op zondag 17 december te 16 uur in de feestzaal van het stadhuis een vijftig tal prachtige kleurdia's uit het werk van de Meester zullen er geprojekteerd worden. Waarom een straat genoemd werd naar een ander groot Aalstenaar. Prof. Kan Colinet, kunt U daar ook vernemen ter gelegenheid van de vijftigste verjaring van zijn afsterven. De toegang is vrij. De V.V.A.K. heet U van harte welkom. Met haar 35.712 leden is de Sociëteit der Jezuieten nog steeds de grcolste van de religieuze orden en kongregaties in de kerk. Onmiddellijk na de Jezuieten volgen de Franciskanen met 25.000 leden. Do Jezu ieten hebben 2.200 huizen, de Franciskanen echter meer, nl. 2.754. De Sa'esianen komen op de derde plaats met 22.000 leden. Andere belangrijke kongregaties zijn die van de Broeders van de Kristelijke Scholen met meer dan 17.000 leden en de Broeders Maristen met ruim 10.200 leden. De Dominikanen, die 100 Jaar geleden talrijker waren dan de Jezuïeten, hebben nu nog ruim 10.000 leden.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 1