doorheen de stad De Achterlinie Burgerlijke stand der stad Aalst Geboorten binnen de stad Geneeskundige zondagdienst» Sint Barbarafeesten bij de Aalsterse brandweer Uitreiking van eretekens Marktprijzen der stad Aalst Jaarvergadering vari de V.V.A.K. Tentoonstelling van kindertekeningen te Aalst Bijeenkomst van gehandikapten K.F.L. Aalst Ekonomische Dienst Robert SERGEANT Simone DE BRAUWER St. Ceciliafeest «'t Land van Riem» STAD AALST Zal de dienst verzekeren voor dringende gevallen, zo de huisdokter afwezig is Zaterdag 16 december vanaf 13u30 Zondag 17 december Woensdagnamiddag 20 december en na 20 uur tot en met Vrijdag 22 december Dr. L. DAELMAN Veldstraat 13. Aalst Tel. 240.78 B O G O M A de beste deuren Houthandel JULES MUYLAERT Bredestraat, 31, Aalst. Tel. 213.23 Bezoek onze tentoonstelling STAD AALST De apoteken der stad zijn gedurende de week open van 8.30 tot 12 en van 13.30 tot 19 uur. Zaterdag 16 december vanaf 13u30 Zondag 17 december en nachtdienst gans de week Apot. DE VOS Sint Kamielstraat 30, Aalst Tel. 212.93 Zoals vorige jaren werden nu ook weer verdienstelijke leden van de brandweer on derscheiden. Tevens werd het nieuw brand weermateriaal overhandigd aan bevelheb ber kommandant Devidts. Het feest werd echter overschaduwd door 't feit dat brand weerman H. Van Droogenbroeck, die na een brand te Erpe, een week geleden, vermist werd, nog steeds niet werd teruggevonden en men stilaan de hoop opgeeft om hem nog levend terug te vinden, vooral nu men zijn fiets heeft teruggevonden in de omgeving van de Dender. Het korps werd op de binnenkoer van het stadhuis geschouwd door de korpsoverste, waarna een krans werd neergelegd aan het gedenkteken van Louis De Rijcke. Na een mis in de Sint Martinuskerk en een korte optocht door de stad werden op de Grote Markt de verdienstelijke figuren gevierd en werden onderscheidingen uitge reikt. 35 jaar dienst adj. Jozef Meersman en korporaal Adolf Liebaut. 20 jaar dienst brandwm. 1e klas Eugeen Van de Velde en brandwm. Ie klas Pierre Van de Velde. 15 jaar dienst brandwm. 1e klas Gilbert Spaenhoven. 10 jaar dienst brandwm. Jan Timmerman en brandwm. Edmond Van Tittelboom. De volgende nationale orden werden uit gereikt Zilveren medaille in de Orde van Leop. If: korporaal Polydor Carael en muzikant Jozef De Schrijver. Burgerlijk kruis tweede klas adj. Jozef Meersman. Burgerlijke medaille Ie klas Ie sergeant Emiel Backaert en sergeant-foerier Louis De Saedeleer. Burgerlijke medaille 2e klas brandwm. Ie klas Frans Bauters en brandwm. Ie klas Prosper Blanckaert. Aan adj. Jozef Van Cauwenbergh (38 jaar dienst) en serg. Louis Stalpaert (26 jaar dienst) werd hulde gebracht, nu zij wegens het bereiken van de leeftijdsgrens het korps zullen verlaten. Na deze hulde werd door luitenant Henry Michiels de eed afgelegd. In de zaal Madeion werd nadien verbroe derd voor het feestbanket. Aardappelen 2,503,50; ajuin 47; sja lotten 1520; prei 412; groene selder 2,505; witte selder 39; knolselder 2,50 7; wortelen 48; nieuwe wortelen 46; bloemkolen 816: rode kolen 37; witte kolen 47; savooien 2,505; spruiten 8 16; witloof 1428; soeptomaten 49; ser retomaten 2040; kampernoeljen 3070; schorseneren 812; spinazie 1426; an dijvie 48; cichoreiwortels 57; kropsla 1525; tijm 47; pinksternakel 35; dragon 710; peterselie 2030; kervel 2,507; veldsla 25—50; laurier 8—10; zwarte ramenas 35; komkommer 712; rabarber 812; rapen 2,505; hoeveboter 106; melkerijboter 108; eieren 1,502,50; braadkippen 22; soepkippen 17; konijnen 30; jonge duiven 5055; oude duiven 30 35; barberienen 30; ganzen 30: eenden 30; kalkoenen 40; rundvlees met beenderen 65 75; rundvlees zonder beenderen 150 160; varkensvlees 90110 fr. 'T VET VARKEN De aktie van 't vet varken is gestart. In de meeste gezinnen prijkt het varkentje op de schouw of op de kast en trouw wordt het elke dag gevet met een simpel frankske. Een winkelier had het zelfs op zijn toonbank geplaatst en moest na twee dagen een nieuw vragen, omdat het al vol was... Aalst wordt zo de grootste varkensfok kerij van ons land, de aime volkeren cn onze missionarissen ten bate. Volle varkens mogen steeds ingew sseld worden tegen lege op het sekretariaat of bij uw R-brigadier. 13 EN EEN HALVE RAKET IN NOVEMBER Ondanks de mist en koude zijn onze on verschrokken R-brigadiers hun maandelijkse liefdetocht trouw gebleven en samen met verschillende giften bereikten we weer 13 raketten plus nog een halve. KONGO E P. Carlos Baeyens, E.P. Van der Biest, E.Z. Anna Van der Biest, E.Z. Faustina Ravijts. INDIA E.P. Dufour. CANADA E.P. Verhulst. IJSLAND E.Z. Marie-Therese Van Goet- hem. FORMOSA E.Z. Marie-Achillée. ANTILLEN E.Z. Marie-Dierio Dévillé. ZWEDEN E.Z. Maria van de H. Geest. ZUID-AFRIKA E. Br. Scheerlinckx. FRANKRIJK Kleine Br. Jan Wellekens. DUITSLAND Kleine Br. Ludo Stroobants De halve raket gaat naar E.Z. Marie-Mar tial van der Veen in Zuid India. Schiet hen ook een geestelijke raket achterna in deze Adventstijd. Bij het afsluiten van de maand ontvingen we nog een gift van 500 r. van de Gentse steenweg en twee giften van 200 fr. van de Zeeldraaiersstraat. FEESTPROGRAMMA Zondag 17 december 1967, 16 uur, Feestzaal Stadhuis. 1. Welkomwoord door de voorzitter. 2. De jeugdige pianist Wolfgang Courteaux speelt voor U Sonate in sol klein Longo 4890 van Scarlatti en Etude nr. 2 opus 25 in fa klein' van Chopin. 3. Terugblik op 1967 en toekomstplannen voor 1968 door de verslaggever. 4. Bestuursherkiezing van voorzitter, sekretaris en twee bestuursleden. 5. Kleurige herinneringen aan gedane uitstappen (dia's). 6. Financieel verslag over het dienstjaar 1967 door de penningmeester. 7. Vijftig jaar geleden overleed Z.E.H. kanunnik J. Ph. Colinet, voordracht door de sekretaris. 8. Projektie van kleurdia's uit de retrospectieve tentoonstelling Val. de Saedeleer. 9. Wij gedenken onze overledenen, door de voorzitter. 10. Hulde aan de sekretaris. 11. Tweede optreden van Wolfgang Courteaux met Fantasia in fa klein opus 49 van Chopin. 12.Slotwoord door de voorzitter, ledereen is welkom, toegang kosteloos. NOTA Wij ontvingen zoeven enkele kleurdia's, genomen van Val. de Saedeleer ge durende zijn leven. Deze zullen op 17 december een prachtige aanvulling vor men bij de projectie van de kunstwerken van de grote Aalstenaar. Het wordt een enige gelegenheid; laat ze niet voorbijgaan. INTERNATIONALE UITWISSELING Het initiatief van Bolaska om een wed strijd te organiseren voor kindertekeningen, heeft een enorm sukses. De ruim honderd tekeningen die door de verschillende onder wijsinstellingen van Aalst en omgeving wer den ingezonden, worden tentoongesteld in het stadhuis. De expositie biedt een kleurige en origi nele aanblik, zodat men onder de indruk komt van de fantasie en de scheppings kracht van het kind. Schepen Van Hoorick deelde officieel mee dat door de kulturele uitwisseling met het buitenland een verzameling van deze teke ningen over de grenzen zal worden gestuurd om in Nederland te worden tentoongesteld. Bij de opening van de expositie, in aan wezigheid van burgemeester Blanckaert en schepen Van Hoorick, sprak voorzitter de h. Singelijn het welkomwoord uit. Hij dankte het stadsbestuur, het bestuur van Bolaska en de deelnemende onderwijsinstellingen voor hun medewerking. Schepen Van Hoorick dankte namens het stadsbestuur en sprak de hoop uit dat aan de jeugd de belangstelling voor de kunst zou bijgebracht worden. Hij herinnerde in dit verband 'aan de reeks van grote kunstenaars die de faam van de stad Aalst gevestigd hebben Nadien werden de laureaten gevierd en kregen de aanwezigen de kans deze juweel tjes van kinderfantasie te aanschouwen. VAN 5 TOT EN MET 11 DECEMBER 1967 Pascal De Cooman, Stationstr. 96 Burst Fabienne Moens, Ingang Van Bemten 11 Aalst Barbara Emer, Leo de Bethunelaan 81 Aalst Nancy Goeman, Openveldptr. 8A Lede Guy De Malderé, Vilainstr. 26 Aalst Alain Blanckaert, Geraardsbergse- str. 68 Aalst Eddy Jacob, Wijngaardstr. 25 Aalst Dirk Nys, Basilieklaan 125 Sint Agatha-Berchem Bettina Van der Eecken Beugemstr. 27 Moorsel Peter Groot- vriendt, Driesstr. 11 Erembodegem Mar leen Zaman, Dorp 98 Berlare Sabina Michiels, Verbrandhofstr. 1 Aalst Joris Verbeiren, Groenstr. 14A Lede Geert De Waegeneer, Zavelbaan 107 Aalst Dirk Van Limbergen, Stoktstr. 10 Lede Mare Pereboom, Ververijstr. 14 Aalst Eddy Van Handenhove, Keizerstr. 34 Nieuwer- kerken Chris Van Nuffel, Brusselbaan 43 Erembodegem Anneke De Smet, La- putstr. 73 Ottergem Maureen De Luyck, Warandestr. 25 Liedekerke Christel De Neef, Kleine Kouterrede 3 Lede Werner Pieters, Domentveldstr. 4 Essene Wim Pollet, Kraaiwinkel IA Nieuwerkerken Albert Van den Bergh, Oude Aardeweg 13 Aalst Guy Van Vaerenbergh, Oude Den- dermondsestg. 280 Aalst Mare Veirman, Parochiestr. 3 Iddergem Veerle Houtman Warandestr. 4 Denderleeuw Elsie Mat- thys, Albertstr. 2 Burst Nancy Bach, Schildekensstr. 46 Smetlede Chris D'hae- seleer, Broekstr. 63 Weile Guy Van Cau- wenberge, Zavelbaan 56 Aalst G na Po- testia, Sint Kamielstr. 89 Aalst Carine De Vuyst, Geldhofstr. 43 Aalst Johan Philips, Blijstr. 10 Denderbelle Bart De Baerdemaeker, Domentstr. 37 Essene Dario Bocchi, Kerkstr. 7 Gijzegem Jan Heiremans, A. De Brabanterstr. 112 Dender leeuw Alexia Merckx, Dorpstr. 45 Hekel- gem Stefaan De Rijbel, Rijgerstr. 61 Moorsel Bert Goetvinck, Bremptstr. 41 Teralfene Nico Everaert, Stg. op Dender- monde 60A Hofstade. Huis C O P P E N S Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Tel. 212 53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby 7eqe!s Bond Grote Gezinnen Zeqels Valois VAN 5 TOT EN MET 11 DECEMBER 1967 OVERLIJDENS Désiré Schelck, zb, 75 jaar, echt van Ra chel Librecht, Kloosterweg 64 Aalst. Robert Van Weverberg, klerk, 31 jaar, echt van Arlette Lefever, Vesten 8 Merchtem Serafien Hauwelaert, zb, 70 jaar, echt van Maria Jansegers, Groenstr. 233 Aalst. Achiel Van Butsel, brouwersgast, 55 jaar, echt van Aline Van Nieuwenhuyze, Hoek 6 Mater. Angelina Speeckaert, zb, 79 jaar, wede van Jan Van der Speeten, Ingang van Bem ten 1 Aalst. Edward Kiekens, zb, 77 jaar, wedr van Coleta De Proost, Brusselsestg. 177 Aalst. Jan Buys, zb, 88 jaar, wedr van Maria Veillefon, Dendermondsestg. 119 Aalst. Hippoliet Lobyn, zb, 68 jaar, echt van Maria De Schutter, Dreefstr. 63 Erembode gem. Herman Slagmulder, zb, 71 jaar, wedr van Maria Ernst, Regelsbruggestr. 35 Aalst. Benedikt Uyttersprot, zb, 76 jaar, onge huwd. Bosstr. 3 Hekelgem. René Callens, zb, 71 jaar, echt van Celina Bonte. Korte Nieuwstr. 10 Aalst. Mathilde Amandt, zb, 68 jaar, echt van Arthur Stockt, Vakschoolstr. 36 Aalst. Renatus De Bock, zb, 87 jaar, wedr van Maria De Winne, Nieuwbeekstr. 7 Aalst. Coleta Adam, zb, 58 jaar, echte van Mau rice De Smet. Pontstr. 16 G j'egcn. Joannes Beeckman, zb, 84 jaar. wedr van Isabella De Man, Parochiestr. 2 Iddergem. Frans Meersman, portier, -55 mar echt van Joanna Vart Delsen, Vaartatr. 1 Aalst. Elisabeth Vanderveken, zb, 47 jaarK echte van Peter Janssens, Terlindendreef 6 Aalst. Palmyre Baeyens, zb, 81 jaar, echte van Ludovicus Meert, Ledebaan 59 Aalst. Charles Parewyck, zb, 52 jaar, ongehuwd, De Ridderstr. 64 Aalst Carolus Van der Schueren, mekanicien, 52 jaar, echt van Maria Van den Bergh, Moorselbaan 71 Aalst. HUWELIJKEN Petrus Monsaert, staatswerkman. Gentse steenweg 60 Aalst, met El se De Schryver, herbergierster, Gentsestg. 60 Aalst. Freddy Arijs. beenhouwer, Domentstr. 22 Hekelgem, met Jacqueline Janssens, schoon maakster, Schietbaan 9 Aalst. Pierre Cornelis. beroepsmilitair. Schiet baan 30 Aalst, met Rita De Kerpel, textiel- stikster, Vooruitzichtstr. 175 Aalst. Walter Stuerebaut, beroepsmilitaV, Mijn- draaiersstr. 1 Oostende, met Myriam Van Impe, bediende. Slotstr. 45 Aalst. OP INITJATIEF VAN DE K.A.V. Door de K.A.V. werd, in het raam van de inspanningen die momenteel worden gele verd om in het Aalsterse aan de gehandikap- te kinderen een gepaste opvoeding te bezor gen, een grootse bijeenkomst gehouden. Ruim honderd ingeschrevenen hebben de vergadering bijgewoond en vermits ook de hogere instanties aanwezig waren, zal hier uit ongetwijfeld heel wat voortvloeien. De ouders van deze zorgenkinderen heb ben zelf de kans gekregen de problemen van de gehandikapten te bespreken, wat onge twijfeld tot praktische resultaten zal leiden. Het volgend filmforum gaat door op don derdag 21 december te 20 uur in de filmzaal van het Sint Jozefskollege, ingang Hoogstr. (ruime parking op de speelplaats). Op het programma de merkwaardige film «Le feu follet». Wegens de rijpheid die deze film vergt, kunnen we geen personen minder dan 18 jaar toelaten. Ter gelegenheid van de Kerst- en Nieuw jaarsdagen heeft het College van Burge meester en Schepenen besloten een alge mene afwijking voor het ganse grondgebied van de stad toe te staan, voor wat de toe passing van de geldende beschikking op de wekelijkse rustdag betreft. Deze afwijking geldt voor de periode van 18 december 1967 tot en met 1 januari 1968 De handelaars en ambachtslieden, die, in toepassing van het koninklijk besluit van 28 juni 1960, een wekelijkse rustdag hebben gekozen, zullen dus tijdens voormelde perio de hun winkel mogen open houden. Men verzoekt ons het overlijden te melden van DE HEER echtgenoot van Mevrouw geboren te Vlierzele op 24 december 1923 en godvruchtig overleden te Aalst op 11 december 1967 gesterkt door de H.H. Sakramenten der zieken en de Pauselijke Zegen. De plechtige lijkdienst, met kommuniegelegenheid, gevolgd door de teraardebe stelling, waartoe U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben in de parochiale kerk van Sint Jozef te Aalst op ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 to 9 u. 30. Begroeting in de kerk te 9 u. 15. Een autobus zal de rouwstoet volgen. Een Rozenkrans zal gebeden worden in de kapel van Meuleschette op vrijdag 15 december te 19 u. GEDENK ZIJN ZIEL IN UW GODVRUCHTIGE GEBEDEN. Rouwhuis Meuleschettestraat, 69. Mochten wij U. vriend of kennis van de overledene, vergeten hebben, wil dan dit bericht als een persoonlijke kennisgeving aanvaarden. Begraf. Arijs en Zonen, Hoogstr., Aalst Het Koninklijk Zang-, Toneel- en Letterkundig Gezelschap «'t Land van Riem» viert op zondag 17 december zijn traditioneel Sint Cecikafeest. Te 10 uur wordt er in de Sint Martinuskerk een H. Mis opgedragen voor de afge storven leden. Alle ere- en beschermleden en sympatisanten worden vriendelijk uitgenodigd tot het bijwonen van deze H. Mis. Tijdens het banket worden de hh. Gustaaf Van der Eist en Antoine Van De Putte gehuldigd om hun 35-jarig lidmaatschap. Tevens zullen zij, samen met de hh. Paul Rumes, Arseen Verleysen en PVlip De Paepe vereremerkt worden met het eremetaal van het Sint Genesiusg.ld.

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 3