SPORT Televisiekijkers, voor U... JAN CLERCKER of de Laatste Binders van Vlaanderen t.v.-kroniek VOETBAL HANDBAL BASKETBAL donderdag 21 dec. vrijdag 22 dec. EENDRACHT VERDIENDE BETER Elkeen verwachtte van Eendracht tijdens het laatste half uur het verlossend doelpunt dat de twee punten in de Aalsterse handen zou doen belanden. Inderdaad, tijdens deze periode was Eendracht echt groots en de aanvalsgolven bleven op het Brugse doel aanbeuken en het kan een mirakel worden genoemd dat het Brugse beton niet begaf. Want dat de Cerclemannen naar Aalst ge komen woren om één punt uit het vuur te slepen lag er van bij de aanvang af vingerdik op, toen de bezoekende doelmond afgegren deld werd door een scherm van spelers waartegen de Aalsterse aanvallers zich te pletter liepen Eendracht is dan ook tijdens het verder verloop van de partij eenvoud:g vas'gelooen in het Brugs beton, spijts dan de talrijke aanvallen die men aanhoudend op het getouw bracht. Trouwens ook de tegenslag kwam om het hoekje gluren toen achterspeler Eddy Van Den Eynde tijdens een botsing met de be zoekende speler Bert Antjon een spierscheu- ring opliep. Hij werd vervangen door Freddy Scholiaert, voor wie het een ongelukkige wedstrijd werd. daar hij twee keer de zege va,, de witzwarten aan de voet heeft gehad. Er zijn tijden? de wedstrijd tegen Brugge dan cok geen doelpunten op het bord ge komen, hoezeer Eendracht deze ook ver diende. De partij tegen Cercle zal beslist voor de Aalstenaars een wenk geweest zijn voor de komende wedstrijden, waarin zij als leiders nog dikwijls tegen een opgetrokken muur zullen moeten storm lopen. HEV P. CCRNELISS7ADION ZAL NIET VERDWIJNEN De moeil'jkheden in verband met het P. Corneüssiadion zijn tot groot genoegen van de du:zenden Eendrachtsupporters opge ruimd. De e genaar van het terrein had im mers enkelo maanden geleden bes'oten om het Eendrachtstadion te verkopen. De wit zwarten beschikten natuurlijk niet over de nodige fondsen, die in de miljoenen liepen, zodat op het stadsbestuur werd beroep ge daan. De telrije bijeenkomsten en vergade ringen hebben uiteindelijk dan toch positieve resultcfen c-pjeleverd en het staat na een laatste b-jeenkomst vast dat het stadsbe stuur akkoord gaat om het Eendrachtstadion aan te kopen voor de voorgestelde prijs. De nodige schikkingen zullen dan ook worden -getroffen, om c'eze aankooo od de daqorde van de eerrr'-olgende gemeenteraad te p'a?tser>. A'iesrins een goed nieuwsje voor de Eendra'.dirigenten en de duizenden aan hangers. STEEDS SPORTKRING AALST Sportkring heeft een nieuw bewijs ge bracht van het huidige meesterschap door bij de andere titelkandidaten van Berlare zonder de minste moeite de beide punten op zak te steken. De kanonnade van de Aalstenaars begon met twee voltreffers van Is Deconinck en een derde doelpunt voor de rust van Van Royen. Nadien zouden de thu.s- spelers nog af en toe wanhopig tegenspar telen, maar tegen de zegedriftige Ajuinen met als doelpuntenfabnkanten Frans Roe- Op Eendracht Vrij hebben de liefhebbers van sensatie beslist hun gading gekregen. Het kwam er tot een knokkelpartijtje waar bij ook de bezoeken - sue*-'.o luce vrijuit gingen. Zij «r-i.uiii het inderdaad niet aanvaarden dat Eendracht Vrij een puntje zou in de wacht slepen. Als zulks dan toch uiteindelijk is gebeurd, pleit dat voor de verdiensten van de Aalstenaars, die nogmaals hebben bewe zen dat zij in de hoogste reeks een hoofdrol kunnen spelen. Sparta kende minder meeval, daar men tegen de topformatie van Seraing de duimen diende te leggen, na een partij waarin men beslist een puntje had verdiend. Trouwens op het ogenblik dat Sparta in volle opmars was en men bezig was om de voorsprong van de gasten ongedaan te maken, miste Gunther Deschrijver jammerlijk een straf- worp, waardoor de Ajuinen de moed lieten zinken en dan ook nipt het onderspit moes ten delven. TWEE VLEUGELS Donderdag 21 december 1 16.35 uur. landt, Clocheret en nogmaals Isi Deconinck was er niets te beginnen. Elkeen begint dan ook steeds meer te geloven dat Sportkring volgend seizoen in Eerste Provinciale de verloren plaats van het gewezen Volharden weer zal bezetten. OKAPI HEEFT NiET MEER DE VROEGERE ZEGEDRiFT Vanaf het ogenblik dat Okapi een paar nederlagen diende te aanvaarden waarmee de uitschakeling voor de eindzege een vol dongen feit was, hebben de Ajuinen niet meer dezelfde geestdrift kunnen opbrengen als tijdens het seizoenbegin. Zulks werd nogmaals bewezen in de wedstrijd tegen Cuesmes, d e tot eikeens ontgoocheling op een nederlaag van de Aalstenaars is uitge lopen. Alle kijkers waren het eens dat Okapi op geen enkel ogenblik de indruk heeft gegeven van met volle overtuiging voor de overwinning te strijden. Vooral na de hervat ting lieten de Aalstenaars een minderwaar dige verrichting zien. Zeker, men kan voor deze onverwachte nederlaag talrijke veront schuldigingen inroepen, zoals het niet be schikbaar zijn van Hubert Troch en Cornelis terwijl Louis Ceulemans met Pitzemburg in Luik vertoefde, maar zulks doet niets af aan het al te miezerig vertoon dat tegen Cuesmes werd voorgeschoteld. De Okapi- jongens zijn dan ook een spoedige revanche verschuldigd aan hun vele aanhangers. WAT NU BLACK BOYS De jongens van de Volksplaats hebben op Vlierzele een ontgoochelende partij ver tolkt. Tijdens de eerste helft kon men nog min of meer het hoofd boven water houden en met een 23-20 stand aan de rust was nog n.ets gezegd, maar nadien v/erd het voor de Ajuinen een echte afstraffing vanwege de gastheren waartegen men geen enkele ver ontschuldiging kan inroepen. Juan, een 17-jarige wees, brengt zijn vrije tijd door in de bergen of met miniatuurvlieg tuigen. Als hij met een beklimming bezig is slaat de angst hem soms wel om het hart, zodat hij verplicht is zijn vrienden in de steek te laten. Als José-Luis, een verwende jongeman, de groep vervoegt, komt het on middellijk tot een hoogopelopende ruzie tus sen die twee. En nochtans, niettegenstaande zijn angstgevoelens zal Juan er in slagen het leven te redden van de vader van José-Luis. KLEINE KLAUS, GROTE KLAUS Vrijdag 22 december te 21.05 uur. Jacques Prévert is een van de meest po pulaire Franse na-oorlogse dichters. Aanvan kelijk maakte hij deel uit van de destijds ■in de mode zijnde surrealistische beweging, maar vond later een meer persoonlijke stijl. Bevriend met cineast Marcel Carné schreef hij dialogen voor diens films, wat voor bei den een sukses werd. Pas na de oorlog heeft het grote publiek de dichter Prévert werkelijk ontdekt zijn bundel «Paroles» vond in 1946 enorme weerklank bij de jon geren. «Histoires» verscheen in 1948, «Spectacle» in 1951. Meerdere van zijn ge dichten werden op muziek gezet door Jo seph Kosma en op plaat vereeuwigd. Pré vert kiest in zijn poezie de zijde van de ge wone mensen en ontziet in zijn kritieken noch gezagsdragers, noch rijken, nach fari zeeërs. Hij drukt zich altijd eenvoudig uit. soms in een :etwat kinderlijke taal, zwemend naar naiviteit, maar van diepgang niet ver stoken. Geen wonder dat Prévert 'n sprookje van Hans Christian Andersen koos om voor de Franse televisie te bewerken Kleine Klaus en grote Klaus. Christiane Verger schreef hiervoor de muziek. Paul Grimaud ontwierp de dekors. Prévert zelf voerde de regie. WAARHEEN MET DE TELEVISIE Vrijdag 22 december te 22.20 uur. Deze dokumentaire bekijkt op een kriti sche man,er de reclamefirma's en de maat staven die zij aanleggen bij de samenstel ling van hun programma's. Het blijkt name lijk dat die firma's in de eerste «- IC £!L>oi mogelijk aantal Kijkers wil aantrek ken, zelfs indien daardoor het programma niveau in het gedrang komt. Een andere vraag die in deze dokumentaire behandeld v/ordt is de rol van de opvoedende televisie, die er al te vaak genoegen mee neemt ge woon schooltelevisie te zijn zonder een gel dig alternatief te zijn voor de kommercieie programma's. Inmiddels krijgen de V.S. een nieuw niet-kommercïeel t.v.-net. Een desbe treffende wet is al door de Amerikaanse se naat goedgekeurd. Die wet bevat ook be palingen die het uitzicht en de werkmetho des van de Amerikaanse kommerciele t.v.- omroepen zullen beïnvloeden. Verantwoordelijke uitgever GUSTAAF SANDERS Schoolstraat 26. Aalst GOLFLENGTEN Brussel Vlaams lijn 625B kan. 2-10 Brussel Frans lijn 625B kan. 3-8 Nederland 1 lijn 625E kan. 5-7 Nederland 2 lijn 625E kan. 27 Frankrijk 1 lijn 819F kan. 12 Frankrijk 2 lijn 825F kan. 21 Duitsland 1 iijn 625E kan. 9 BRUSSEL NEDERLANDS 16.30 Tiny 16.35 Film Twee vleugels 18.55 Zandmannetje 19.00 Zorro 19.25 Tienerklanken 19.55 Hier spreekt men Nederlands 20.00 Joernaal 20.25 Sherlock Holmes 21.15 Festival van Vlaanderen 21.45 Première 22.15 Joernaal. BRUSSEL FRANS 18.50 Nieuws 18.55 De kristenen in het sociale leven 19.25 Grain de sable 19.30 Sylvie des trois ormes 20.00 Joernaal 20.30 Film Rue des Prairies 21.50 Wielrennen 22.15 Prentencar- rousel 23.00 Joernaal. NEDERLAND 1 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.07 Boedapester Zigeunerorkest19.30 De Stormridder 20.00 Joernaal 20.20 Hier en nu 20.45 Jeroen aan het woord 20.47 Toneel Don Juan 22.35 Pas foto 22.40 Joernaal. NEDERLAND 2 18 55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Van gewest tot gewest 19.25 In burgeren 20.00 Joernaal 20.20 Ora torium De Messias 22.10 Dichterbij 22-40. loflrn*>»l. FRANKRIJK 1 10.30 Schooltelevisie 12.30 Filmfrag menten op verzoek van jonge kijkers 13.00 Joernaal 14.00 Schooltelevisie 16.30 Uitzendingen voor de jeugd 19.20 Voor de kleintjes 19.25 Regionaal nieuws 19.40 L'Ane Culotte 20.00 Joernaal 20.40 Een tegen allen 21.35 Voor het genoegen 22.35 Cinema 23.05 Joernaal. FRANKRIJK 2 18.15 Schooltelevisie 19.40 Kiri Ie clown 19 45 Joernaal 20.00 Trois petits tours 20.05 Programma gewijd aan reizen en avonturen Aansluitend Joernaal. DUITSLAND 1 16.40 Nieuws 16.45 Voor de kinderen 18.00 Nieuws 18.10 Van Babyion tot overmorgen 18.25 Hier en nu 18.50 Goedenavond 19.00 Hier en nu 19.10 De Toearegs 19.40 Dieren achter tralies 20.00 Joernaal 20.15 De aanslag 21.45 Teken des tijds 22.30 Joernaal. BRUSSEL NEDERLANDS 16.30 Tiny 16.35 Tienerklanken 17.20 Finland vandaag 18.55 Zandman netje 19.00 Filmmuseum van de schater lach 19.10 Ziet u er wat in 19.35 Zoeklicht 19.55 De weerman 20.00 Joernaal 20.25 Die goede oude tijd 21.05 T.V.-spel Kleine Klaus en grote Klaus 22.15 Joernaal 22.20 Waarheen met de televisie BRUSSEL FRANS 17.30 Nieuws 17.35 Ivanhoe 18.55 Affiches 19.25 Grain de sable 19.30 Sylvie des trois ormes 20.00 Joernaal 20.35 Toneel Le perroquet du fils Hoquet 22.00 Bloc Notes 22.40 Joernaal. NEDERLAND 1 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.07 Fenclub 20.00 Joernaal 20.20 Kinderen in Vietnam 20.50 Mies en scene 22.40 Joernaal. NEDERLAND 2 18.55 Pipo de klown 19.00 Nieuws 19.03 Die van hiernaast 19.33 Open oog 20.00 Joernaal 20.20 De verloofden 20.50 Muzikaal Kerstspel Intussen 22.20 Joernaal. FRANKRIJK 1 12.30 Paris club 13.00 Joernaal I 15.00 Schooltelevisie 18.00 Magazine voor de vrouw 18.25 Internationaal land- bouwmagazine 18.55 Tele filatelie 19.20 Voor de kleintjes 19.25 Regionaal nieuws 19.40 L'Ane Culotte 20.00 Joernaal 20.20 Panorama 22.00 Film; Destins 23.30 Joernaal. FRANKRIJK 2 19.40 Kiri le clown 19.45 Joernaal 20.00 Trois petits tours 20.05 Toneel La tribu Aansluitend Joernaal. DUITSLAND 1 16.40 Nieuws 16.45 Voor de jeugd 17.00 Levend licht 17.10 Micha's weg naar Bethlehem 18.00 Nieuws 18.10 Jazz 18.25 Hier en nu 18.50 Goeden avond 19.00 Hier en nu 19.10 Wilde spelen 19.40 Muzikaal zelfportret 20.00 Joernaal 20.15 Report 21.00 Film Schatzgraber 21.45 Joernaal 22.00 Verslag uit Bonn 22.15 T.V.-spel Vrijheid in december 23.55 Joernaal. Zij traden dan langs achter het huis weer binnen en kwamen in de plaats, waar Ver- gammen z.ch bevond met zijn andere zuster. Welnu, mijnheren, zegde hij, wat dunkt u van al de stoutmoedige fielterijen, die hier ;n mijn woning gepleegd zijn Heeft God mij niet vreselijk bezocht, met mij in de handen van de binders te leveren Mijn knechten hebben zij vermoord, mijn ge- zondhe'd ontnomen en mij daarenboven voor eeuwig arm gemaakt. Jan troostte de pachter zoveel het hem mogelijk was, zeggende, dat het allemaal beter zou gaan dan hij peinsde, dat God zijn ondernemingen zou hebben gezegend, dat de kwaaddoeners misschien in het kort in de handen van het gerecht konden vallen en hij alsdan nog een gedeelte van zijn geld kon terug bekomen. Maar, zegde Victor, het verwondert mif dat men nog niemand van de schelmen heeft ontdekt. Weet men niet langs welke kant zij vertrokken zijn De pachter antwoordde dat de bende, na de misdaad, zich had verspreid, dat men zelfs op het geploegde land vreemde voet sporen had bemerkt en wel bijzonder langs do baan die naar Erpe leidt. Na nog en ge tijd vreedzaam met het ongel ikk g huisgezin over allerhande zaken, en bijzonderlijk over moorders en binders, gesproken te hebben, namen zij afscheid van pachter Vergammen en zijn beide zus ters, Dina en Monica, hen hartelijk bedan kende voor hun goede ontvangst en belo vende hen n betere tijden nog eens te ko men bezoeken. Dn hond, welke al de tijd dat zij in huis waren geweest, zijn meeseer n et had ver laten, volgde hen op de hielen. Wat nu gedaan zegde Victor, toen zij buiten waren. Laat ons door deze aardeweg langs Erpe aftrekken, antwoordde Jan. Ook goed, sprak Victor. Wat denkt u ondertussen van deze koemeid, die door Sprietvlechter in een boe renhofstede wordt geplaatst, enige tijd voor dat hetzelfde uitgeplunderd wordt en dan door het beleid van hem het huis verlaat, als er niets meer te stelen is Mij dunkt dat het anders niet kan zijn of de koemeid is de ware medeplichtige. Dat dunkt mij ook en ik zou wel willen weten hoe deze laatste gevaren is. Zo sprekende zette Jan zich voor de dijk, aan de zuidzijde van de baan. Hij keek eens terdege rond en, ziende dat zij alleen waren, trok hij de slaapmuts uit zijn zak, die, vol gens Monica hem had gezegd, aan de huis meid tebehoorde. Gij hebt toch wel gezien, geloof ik, zegde hij, Victor schalks beziende, dat ik deze muts in het zolderkamerke in mijn zak heb gestoken Victor deed een bevestigend teken. Wanneer ik dat gedaan heb. was het omdat ik dacht in die muts iets gevoeld te hebben dat knobbelig was en ik wilde in bijzijn van de boerin dezelve niet onderzoe ken. Nu wij alleen zijn, zullen wij zien; mis schien geraken wij daarmede achter de waarheid. Hij opende de muts, keek naar de inhoud en, er de hand instekende, bracht hij een grote blonde haarlok voor de dag. Victor schoot in een lach. Een schone ontdekking, zegde hij. Waar kan ons dat heenleiden Smijt die onreinheid weg en vorderen wij liever onze weg. door SILVAiN VAN DER GUCHT en LODEWIJK VAN LAEKEN 83 Jan bezag ondertussen met veel aandacht zijn vondst. Een ogenblik, vriend, sprak hij met nadruk, niet te haastig, want ik begin er helemaal anders over te peinzen. Zie, dit haar is niet afgesneden met een schaar, maar met geweld uit het hoofd gerukt; ter wijl men de muts afgetrokken heeft. Behoor de die muts nu aan de koemeid, dan zou het mij niet verwonderen, om reden dat men zegt dat zij door de binders is mishan deld; maar nu zij het hoofddeksel is van de andere meid, vind ik het heel vreemd, want wat reden zouden de dieven gehad hebben, deze meid enig letsel toe te brengen indien zij hun medeplichtige was Gij hebt gelijk, Jan, ik heb te vroeg gelachen. Dat zou wel kunnen zijn. vriend, het is altijd beter alles eerst wel te doorgronden dan te lichtzinnig te wezen, want wees ver zekerd dat, indien deze slaapmuts kon spre ken, wij meer zouden weten dan gij denkt. Dat is heel zeker, maar nu is het een duistere zaak. Misschien nog zo duister niet dan gij u inbeeldt; voor alles bestaat een uitkomst. Moeilijk is het, dat wil ik niet betwisten; in elk geval ga ik eens trachten dat raadsel op te lossen, want ik geloof dat wij hier een goede medehelper hebben. Hier, Moor, zegde hij, en hij liet de hond, die zoeven genaderd was, aan de muts snuffelen. Zoek nu, zegde hij, zoek de eigenaar van deze dingen. De hond lichtte zijn kop op, bezag zijn meester, liet twee of driemaal een jankend geblaf horen, even alsof hij wilde zeggen dat bij alles had begrepen en begon snuf felend op de aardeweg te lopen, dan weer over de dijk springend, het bebouwde land af te speuren, eindelijk weer langs de bos kant heenspringend en dit alles met zulke snelheid, dat de twee vrienden Moor moeilijk konden volgen en hij welhaast uit hun oog was verdwenen. Roep uw hond terug, zegde Victor, gij zoudt hem kunnen verliezen. Wees gerust, vriend, ik geloof dat hij op het goede spoor is. Ook behoor ik maar te schuifelen om hem aanstonds terug bij mij te doen komen. Maar hij kan immers, na meer dan een maand, het spoor der binders niet meer rieken. Wie weet, zegde Jan, diep nadenkend, het is misschien de eigenares van de slaap muts, die kortelings langs hier is doorge gaan; misschien verblijft zij in een van de kleine huisjes die wij ginder ver zien staan. Zou Moor haar in dat geval zo ver op de reuk volgen Dat weet ik niet, ik ben nog niet lang genoeg zijn meester om heel zijn bekwaam heid te kennen, want deze morgen, toen ik van huis ben gegaan, wist ik nog niet dat hij zo goed geleerd was. Victor meende te antwoorden, doch dit werd hem belet door het geblaf en gejam mer van Moor, die, uit het houtgewas sprin gend, toegelopen kwam. Toen hij hen dicht genaderd was, sprong en liep hij, altijd blaffend, weerom in de richting van waar hij gekomen was, dan weer terug tot bij zijn meester, even alsof hij had willen zeggen Volg mij, ik heb gevonden wat gij mij hebt doen zoeken. Mij dunkt, zegde Victor, dat uw Moor reeds elders iets heeft ontdekt. Ik geloof het ook. Voorzeker heeft het schrandere dier langs de overkant van de baan nieuws vernomen, dat hij ons wil mede delen. Laat ons gaan zien. Zij volgden de hond, die nu stil voor hen uitliep, van tijd tot tijd het hoofd omwen dend, om te zien of zij achter kwamen. Hij trok door de elzenstruiken op de linkerkant der baan tussen grasachtige vlekken en kreupelbossen en bracht hen eindelijk door een kleine meers tot aan een smalle gracht, waar de voorgaande winter verscheidene bomen waren geveld. De putten die men gewoonlijk maakt om de wortels bloot te leggen vooraleer de bo men te vellen, had men reeds gevuld. Even wel kon men nog heel goed zien waar zij waren geweest, daar het gras de grond op die plaats nog niet had begroeid. Aan een van deze gevulde putten bleef Moor staan, krabde met de voorste poten in de grond en, zijn meester droef aanzien de, huilde hij bitter. Welhaast waren de twee vrienden ter plaatse en beiden deden hun best om daar enig overgebleven spoor te ontdekken, doch vruchteloos. Vervolgt Nadruk verboden

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 4