Relaas van de moord te Erembodegem Tragisch einde van 22 jaar huwelijksleven Galerie «DE KEIZER» Jongeling verstikt in bad aangetroffen te Erembodegem Vlaamse auteur naar Cuba Sukses te Londen Industrie Handel Studiedagen over reklame en publiciteit Personenwagen in etalage te Aalst Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 Zoals bekend werd tijdens het weekeinde te Erembodegem een 40-jarige vrouw door haar echtgenoot in haar herberg neergestoken. Hei c.rama speelde zich af in de keuken terwijl de bijzi van de vrouw en enkele kiienien zich in de gelagzaal bevonden. Vervolgens begaf de dader zich naar zijn woning te Haaltert, waar hij in gezelschap van zijn kinderen de komst van de rijkswacht afwachtte en zich ge- v/ j iiet voorleiden Het wapen van de misdaad kon tot nog toe n'et worder, teruggevonden. De dader beweert het broodmes wegge gooid te hebben toen hij de herberg te Erembodegem verliet, maar L'.auoe bleven alle opsporingen zonder resultaat. SARRENDE HOUDING VAN ZIJN VROUW MOE.. Edgard Slagmulder, geboren te Pamcl op 25 maart 1925 en wo nende Hoogstraat 67 te Haaltert, begaf zich vrijdagavond omstreeks 23 uur naar de herberg «Plezante Hoek», Bredestraat te Erembode gem. Sinds een paar weken ver bleef zijn wettige echtgenote, Hor tensia De Caesemaecker, geboren te Haaltert op 18 augustus 1927, er in het gezelschap van de 24- jarige Maurits Bellens, ongehuwd en wonende in de Boekentstraat 24 te Haaltert, met wie zij al meer dere malen enige dagen buiten het echtelijk dak had verbleven. In de gelagzaal bevonden zich Maur.ts Bellens en enkele klanten. Edgard Slagmulder bestelde een consommatie; toen zijn echtgenote zich naar de keuken begaf volgde hij haar. Over hetgeen er in de keuken gezegd werd kon niemand van de klanten iets horen. Enkele minuten later kwam Edgard Slag mulder buiten, begaf zich naar zijn wagen en reed onmiddellijk weg. Op dat ogenblik verscheen Hor tensia De Caesemaecker in de deuropening, hevig bloedend uit de buik. Zij overleed in de gelag zaal, midden een grote bloedplas. Vanuit een winkel op de Hoge- v/eg belde Maurits Bellens rijks wacht, politie en hulpcentrum 900 op. Men stelde vast dat de vrouw overleden was ten gevolge van hevig bloedverlies, veroorzaakt door een messteek in de lever- streek. Enkele minuten later legde de dader tegenover de rijkswacht volledige bekentenissen af en liet zich gewillig voorleiden. Htj ver klaarde tot het uiterste gebracht te zijn door de tergende houding van zijn vrouw, die haar kinderen verwaarloosde en regelmatig met andere mannen liep. Hij verklaarde eveneens de messteek toegebracht te hebben, nadat zijn vrouw zijn voorstel afgewezen had om met hem mee naar huis te komen. Edgard Slagmulder werd tot zondagmiddag opgesloten in een cel van het politiekantoor te Aalst waarna hij naar de gevangenis te Oudenaarde werd overgebracht. In het onderzoek, dat geleid wordt door substituut Lefebre en onderzoeksrechter Desutter, wordt eveneens aandacht besteed aan een feit dat zich enkele dagen ge leden voordeed in dezelfde her berg. Toen Hortensia De Caese maecker er haar intrek had geno men met haar vriend Maurits Bellens, bracht Edgard Slagmul der haar een bezoek, waarbij hij aandrong op haar terugkeer naar de echtelijke woning. Op haar wei gering pakte hij haar hardhandig aan en zij werd gekwetst aan het aangezicht. Het tweede bezoek van Edgard Slagmulder is dus het tragische einde geworden van 22 jaar hu welijksleven. In de omgeving van Het café ««Plezante Hoek», waar het drama zich afspeelde. het echtpaar kon nog worden ver nomen dat het slachtoffer enkele tijd terug met de 16 jaar jongere Maurits Bellens een herberg had opengehouden op de Tragel in Hof- stade en meerdere malen voor en kele dagen het echtelijk dak had verlaten. Zij werd echter telkens weer door Edgard Slagmulder ont vangen toen zij terugkeerde. In zijn omgeving staat de dader, die ploegbaas was in een loodgie- tersbedrijf, nochtans bekend als een plichtsbewust en rechtschapen vakman. Hij zou echter getroffen geweest zijn door een aankondi ging in een plaatselijk publiciteits- blad, waarin zijn vrouw de opening meldde van de herberg «Plezante Hoek». Op de eerste dag reeds kwam het tragische einde. SCHENKT UW VERTROUWEN AAN VLAANDERENSTRAAl', 6 AALST Tel. 242 81 ingang vrij De Verbindingsstraat en omgeving werd in opschudding ge bracht door een tragisch voorval dat het leven kostte aan een 19- jarige jongeling. De 19-jarige militair Mare Roelandt, Verbindingsstraat 4, Erem bodegem. had zich 's namiddags omstreeks 13u30 in de ouderlijke woning naar de badkamer begeven en toen zijn vader na een uur het water nog steeds aanhoudend hoorde stromen, ging hij veront rust even een kijkje nemen. Hij vond er zijn zoon levenloos aan voor het bad en een onderzoek wees uit dat hij, voor hij in bad ging, door gasuitwasemingen was verrast. Un* r l-o-hf/lffnr morda Dossier Kuituurcentrum (Aalst) naar Gemeentekrediet Ingevolge de definitieve mi nisteriele goedkeuring van de eerste schijf voor de werken van het Aalsters Kultuurcen- - trum, werd thans op aandrin- I gen van schepen Claus het dossier zonder verwijl over gemaakt aan het Gemeente krediet, met het oog op lenin gen. (Eigen Berichtgeving) De bekende Vlaamse romancier en toneelschrijver Hugo Claus die sedert geruime tijd te Nukerke in de Vlaamse Ardennen woonach tig is vertrekt dezer dagen voor een reis naar Cuba. Hugo Claus zal verschillende weken aldaar verblijven. Het optreden van Cantate Domino Het optreden van het Aalsters koor Cantate Domino, van het St. Maarteninstituut, te Londen, is op een spontane ovatie onthaald. H$t koor, onder leiding van E.H. Ghijs, trad op in de zaal van de Queen Elizabeth Hall, in aanwezig heid van tal van vooraanstaanden, o.w. de Belgische ambassadeur, baron Jean van den Bosch en tal van leden van de Belgische kolo nie aldaar. De uitbreiding van do Interkommunale Tijdens een vergadering van de Interkommunale 't Land van Aalst hebben ca. 30 ge meenten hun toetreding offi cieel bevestigd. 21 beheer ders werden aangesteld. De twee studiedagen over rekla me en publiciteit voor kleine en middelgrote ondernemingen, inge richt door het Produktiviteitskomi- tee Denderstreek, hebben niet zo veel belangstelling gekend. Men kan dit jammer noemen, omdat op het vlak van de reklame, de publiciteit, de public-relations, ettelijke bedrijven in de streek on- efficient, want improvizerend te werk gaan. Van de middelgrote, ja zelfs grote ondernemingen zijn er slechts een zeer beperkt aantal wier publiciteitsbudget deskundig wordt gepland, hetzij door een eigen publiciteitsdienst, hetzij via een agentschap. Dit heeft tot ge volg dat sommige reklamecampag- nes een volslagen mislukking be tekenen. De keuze van de media, van het klienteel dat men wil be reiken, de technische en kommer- ciele kwaliteit van de advertenties zijn zovele elementen die eigenlijk verwaarloosd worden. Lapidair zou men kunnen zeg gen dat te veel bedrijven het nog houden bij de 19-eeuwse slogan «Huis van vertrouwen». Tijdens voormelde studiedagen heeft de h. Andriessens, direkteur van een Nederlands Marketingbu reau, de verschillende problemen behandeld inzake reklame en pu bliciteit, met als uitgangspunt de vraag of reklame interessant is voor kleine en middelgrote onder nemingen en welke voorwaarden daartoe moeten vervuld worden. Spreker behandelde ook het pro bleem van de keuze van een rekla- me-adviesbureau en de soort en betekenis van de Belgische rekla- memedia. Nu andermaal een auto in een etalage in de Molenstraat is teredht gekomen, kan men zich de vraag stellen wanneer het stadsbestuur eindelijk zal ingrijpen om in deze straat een snelheidsbeperking dooi te voeren. Een handelaar uit deze straat verzekerde ons dat er in éér jaar tijd eventjes 14 auto's in eta lages terecht zijn gekomen waarbi' voor honderdduizenden franker schade werd aangericht. Bijzondei de voertuigen die uit de richting van de Grote Markt komen suizer meestal de Molenstraat af aan eer zeer hoge snelheid, waarbij zij ui' het oog verliezen dat zij een kleine doch verraderlijke bocht moeten ging van de straat zeker onaange name verrassingen inhoudt. Hoe ook, weer werd een firma het slachtoffer, deze maal groot handel Schelfout, die tijdens dc nacht van maandag op dinsdag eer personenwagen, bestuurd dooi M.C. uit Moorsel, in de etalage kreeg, waarbij een volledige win keluitrusting voor verscheidene tienduizenden franken vernield werd. De ongevallen in de Molenstraat zijn te talrijk om normaal te zijn Waarom dan niet onmiddellijk eer snelheidsbeperking doorvoeren, waarmee meteen veel zou opgelost

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 16