De hitparade Op L P. platenmarkt D. KIECKENS Cliff RICHARD weet van geen ophouden Nu we volop in de feestdagen zitten en de Kerstklokjes zijn uit- getingelt, gaan we naar de meer uitgelaten klanken toe van de Ou de- en Nieuwjaarsviering. Voor hen die minder houden van la-la-la en tararaboem... zijn er gelukkig nog enkele andere fono- opnamen weggelegd, die daarom niet minder feestelijk zijn. Ontspanning wordt nu eenmaal gezocht op heel verschillende ma nieren. Gelukkig maar «•Please love me for ever» Bobby Vinton Over de liefde kan niet genoeg gezongen worden. Het is een gemeengoed geworden waarovei .iedereen zijn zegje schijnt te hebben. Maar wanneer dit sin geltje van Bobfcy Vinton terug werd uitgebracht, wijst dit er op dat het voorheen een onge kend sukses behaalde en dat deze Amerikaanse vocalist er bijloopt. Zijn hoge stem dringt nog altijd voor het volle pond krachtig in ons oor en het moe ten wilskrachtige meisjes zijn die aan zijn verzoek kunnen weerstaan. Maar die zijn er nog' (Epic 9939) «Only you» Tho Platters Het is blijkbaar de tijd van de repr.ses (of hernemingen, zoals ge wilt). Zo komen The Platters ons andermaal bekoren met hun standaardsong. die jaren gele den zulk 'n ophef maakte. De samenstelling van dit Ameri kaans negerensemble werd in middels flink dooreengeschud Maar hun sound is nog even har monisch en meeslepend als voorheen. Zo ziet ge maar dat in de variété goede nummers nooit verloren gaan. Het poten tieel van de uitvoerders blijkt inmiddels minder stabiel te zijn (Mercury 127312) ««Sag du zu mir» Roy Black Indien deze charmezanger niet oppast, zou hij wel eens de meest populaire zanger van Duitsland kunnen worden. Onze Oosterburen kunnen best een nieuwe injektie gebruiken om top-zangers van formaat te le veren. De donkerharige Roy is flink op weg om al zijn kollega's uit de baan te zingen met zijn (uiteraard) romantische liedjes Dat wil niet zeggen dat het suk ses naar het hoofd gestegen is van deze universitaire knaap. In zijn liedjes geeft hij u de kans hem rustig te «dutsen». Zeg maar «gij» tegen hem I... (Polydor 59132) «Leo roses blanches» Les Sunlights Onder een stevige leiding heeft dit Belgisch Frans - Italiaans trio zich reeds enkele goede hits kunnen toeeigenen. Ook dit slownummer heeft zich inmiddels op de hitlijsten weten in te bur geren. Persoonlijk vinden we het een (over 't algemeen) geslaagd nummer. Nochtans kunnen we ons niet ontdoen van de indruk dat het langdradig aandoet. Op 1. «I'M COMING HOME» Tom Jones (Decca) 2. «BABY COME BACK» The Equals (President) 3. «HELLO GOODBYE» The Beatles (Parlophone) 4. «EEN HAAN EN 30 KIEKENS» De Klokzeel Singers (Granata Records) 5. «ALL MY LOVE» Cliff Richard (Columbia) die manier zouden de witte rozer wel eens vlug kunnen verwelken (Vogue VB 051) «Ver is mijn land» Mandia Het moest er van komen. Na als laureate te zijn uitgeroeper op de jongste Ontdek de Ster kon een eerste fcnoplaatje niet lang op zich dopn wachter,. Ge weet inmiddels reeds over wie we het hier hebben. Juist Adrienne Mandia, het meisje da ons kennis liet maken rret «The house of the rising sun» In ar rangementen van Freddy Sunder met compjo't js van Gerd Frank en Johan Sioli3 en op teksten van Jacqjes Raymond en Jan Theys (ja, -edereen is er b j be trokken...) heeft Ró:co G'anata zijn jonge zangeresje twee num mers in de mond gelegd d'e a's het ware voor haar geKn.pt zijn Ver is inderdaad het land waar van haar Tsjechische ouders ko men en op de keerzijde fladdert de «kleine vlinder» dat het een lust is voor het oor... (Cardinal 3102) «Ask me if i'm ready» The Sweet Feelings De ene z'n dood is de andere z'n brood maakt als gezegde vooral dan in de showbusiness geweldig opgang. Nadat The Klan zich als ensemble wat ver drongen voelde door kollega't uit dezelfde stal, braken deze jongens voorgoed met hun vroe gere vrienden en gingen van start met een nieuwe groep ag maar eens aan Dany Longles Jacky Hitchin, Don Attewell er John Burnley of zij klaar zijn voor 'n pijlsnelle start... (H.M.V. 240) «You've not changed» Sandio Shaw Sinds het poppetje-aan-een- draad Sandy Shaw triomf oogst te te Wenen, heeft zij al hee' wat weg afgelegd. Nadat zij zich als mannequin heeft voorgesteld en zowaar met eigen center een modehuis heeft opgerich' kunnen we in tegenstelling met haar jongste hit van haar wel zeggen dat er iets verandert is. Laat ons zeggen in haai voordeel. Alvast heeft zij de ruf toegekeerd naar haar vroegere platenfirma en is scheep gegaar met een ander merk. Ook goed (RCA 15038) KLASSIEK «Concertos for Flute, Violon Bassoon and Harpsichord» Antonio Vivaldi (Dover 5216) «Billy the Kid en Appalachian Spring» Aaron Copland (Command 11038) «Symfonie nr. 5 in E op. 64» Tsjaikovsky (Heliodor 89627) «12 Concerti grossi op. 6» Handel (Philips 71302) «Count Basie Newport Concert featuring Lester Young» (Verve 711044) «A tribute to Nat King Cole» IN DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUTSTRAAT 53 AALST TEL. 215.83 Oscar Peterson (Philips 858013) «Super Blues» Muddy Waters Little Walter, Bo Diddley (Chess 3099) COUNTRY AND WESTERN «Music from Nashville, my home town» Chet Atkins (CAS 981) «Martine Bijl zingt liedjes ui'» de tijd van Ot en Sien» (Relax 7003) «Joan» Joan Baez (Vanguard 9240) «Piano Party» Heinrich Rietmuller (Volksplatte 6087) «Accordeon Stereo Festival» Charles Magnante (Command 1408) «Acapulco '22» Laurindo Almeida (Capitol 340565) «Story in the wind» Sylvia Desayles (Odeon 340569) «The windows of the world» Dionne Warwick (Vogue 28105) «Skol Santé» Oscar Denayer (Polydor 236180) «In de Poesjennellenkelder var Antwerpen» (Philips 625907) Moods of Marvin Gaye» (Motown 11033) «Johan Stollz international» (Arcade Records 113) «Willie Claessens en Jan Theys vertellen...» (Regal 2903) Hoe dikwijls is het al niet ge beurd dat men de Engelse zanger Cliff Richard had afgeschreven. De ene beweerde dat hij omwille van zijn godsdienstige praktijken niet meer in staat was het tem po van de variétéwereld te volgen en de andere (uiteraard anti-Cliffs) meenden dat de hitzanger voor goed in de vergeethoek gedrumd was. De twee partijen hebben gelukkig maar dik ongelijk. Zowel op het terrein van de film als dit van de fonoplaat is Cliff Richard nog altijd de man die zijr muzikaal woordje kan meepraten Kijk maar eens, met «Finders kee pers» is hij toch wel weer in het gezelschap van The Shadows de onweerstaanbare pretmaker die met zijn songs de meest drama tische scenes nog weet om te vor men tot een lachwekkend ding Wie het leven te fel au sérieux wil opnemen komt toch altijd weer be drogen uit... Dat is ook de mening van Cliff, althans in zijn filmsongs uit deze prent. Een ander hoofdstuk in het lever van Cliff Richard vormt inderdaad zijn aktieve deelname voor de ver dediging van het geloof. De gods dienst die Cliff Richard aankleeft mengt hij niet direkt met zijn zang praktijken, maar, wanneer dit pas geeft, benadrukt hij toch dat er buiten het variétéleven, toch altijd een hogere waarde bestaat, deze van een rotsvast geloof in de die pere waarden van de mens. Maar Cliff Richard is handig er intelligent genoeg om niet te pas en te onpas zijn godsdienstteorieer te verkondigen. Hij weet dat vooral jonge mensen op tijd en stond gesteld zijn op een pretje Daarom laat hij niet na regelmatig van zich te laten horen met eer song die het dan ook weer dapper doet. En dan nog wel juist op het moment wanneer we gaan denken dat er van die goeie Cliff als zan ger niet zo heel veel meer zal te snoepen zijn. «All my love» is daar weer een sprekend bewijs van. Dan zijn er nog die prietpraatjes waarmee de vriendschap tussen Cliff Richard en The Shadows in 't gedrang komt. En toch zijn er weinig jongens te vinden die in de showbusiness zo trouw aan elkaar gebleven zijn. Dat zij in films en op de fonoplaat niet steeds naast el kaar te vinden zijn Och kom dat is een overeenkomst die zij al jaren geleden gesloten hebben «Wanneer we er zin in hebben tre den we afzonderlijk op» drukt Cliff alle praatjes de kop in. «Maar bi; tijd en stond slaan we dan weer de handen in elkaar. En... ge kunt er van opaan dat ge dan wel var ons hoort Voor ons niet gelaten

De Gazet van Aalst | 1967 | | pagina 4