Pierre Cornelis- stadion blijft... DENDERHOUTEM GROOTS DRIEKONINGENFEEST Nieuw zwembad noodzakelijk Een traditie die ievendig blijft Kar na vaiesk Gouden sterrenworp Stad zal aankoop regelen... 14 Over Denderhoutem staat in de zeer bruikbare «Gids voor Vlaan deren» van J. van Overstraeten geschreven, dat het 5.030 inwoners telt, een aantal dat in weerwil van een en ander wel intussentijd lichte lijk vermeerderd zal zijn; verder dat het een Gotische Sint Amandus- kerii uit de 15e en 16e eeuw bezit en in de voorhof van het kerkhof zeven kapelletjes en een grote kapel ter ere van O. L. Vrouw van Smarten. Denderhoutem is eigenlijk nog meer dan dat het is qua opper vlakte een der grootste gemeenten van Oost-Vlaanderen en het is ook het geboortedorp van Advokaat De Backer, die een der kopmannen werd van het Oaensisme en wiens nagedachtenis door de oudere gene raties nog bewaard is gebleven. Precies in dit «dorp» halverwege Aalst-Ninove was het dat in de tweede helft van de vorige eeuw en de eerste decennia van deze eeuw de Red Star Line agenten met het meeste sukses prospekteerden bij families die over de oceaan, in de Verenigde Staten of Canada, een nieuw leven wilden beginnen. Er is sedertdien wel een en ander veranderd de ontelbare krot woningen, die in de vele verspreide gehuchten kris kras stonden, zijn geleidelijk vervangen door nieuwe nette woningen, het wegennet is ver beterd en voor de mensen van de Denderhoutemse Leerbeek is Aalst niet langer meer het einde van de wereld. Dezer dagen maakt Denderhoutem zich andermaal klaar om Drie koningenfeest te vieren. Dat gebeurt wellicht elders ook, rnaar niet met dezelfde luister, dezelfde tradities als te Denderhoutem, waar de ganse gemeenschap bij dit gebeuren betrokken is. Sedert opeenvolgende generaties, en alleszins sedert meer dan een eeuw, is Driekoningen te Denderhoutem het hoogtepunt van 't jaar. Bijna een soort vervroegde karnaval, waarbij oud en jong de bekende beste beentjes voorzetten. Zelfs in de bittere oorlogsjaren ging het niet helemaal teloor. Het rondtrekken van verklede zingende groepen, vroeger begeleid met muzikanten, die dan bij de voornaamste ingezetenen, gastvrij ont haald op «drank en spijs», resulteerde in de naoorlogse jaren in de bals en «café's met jazz-band» in het dorpscentrum. Maar op een of andere wijze heeft dit Driekoningenfeest te Den derhoutem een zo ongewone, aantrekkelijke sfeer, dat telkenjare .niet alleen uit de omgeving, maar ook uit verdere oorden feestvierders arriveren. Zegt Jef Roelandt, een van de honderden Roelandten uit Dender houtem, een man die zijn hart heeft verpand aan die Driekoningen feesten ze komen zelfs uit West-Vlaanderen met autobussen. Ik geloof dat er eigenlijk muziek inzit om er een manifestatie van te maken die wel niet zoveel volk zal -lokken als de Aalsterse karnaval, maar dan toch nog meer leven zal brengen in de Denderhoutemse brouwerij... De vroede vaderen van Denderhoutem, wellicht een beetje bang geworden door het feit dat het feest vorig jaar ietwat minder sukses had, hebben ditmaal een initiatief genomen dat het ganse gebeuren meer uitstraling moet geven. Burgemeester De Man heeft een feest- komitee opgericht, dat de Gouden Sterrenworp geprogrammeerd heeft en daarenboven een gemeentelijke subsidie voorzien. Tussen deze Sterren, drie speciale sterren waarvoor de vinders elk 1000 fr. als prijs ontvangen. De Drie (officiële) Koningen zullen dit jaar ook op huisbezoek gaan en het Denderhoutems dorpsplein zal feeeriek verlicht zijn. Het is maar een begin, zegt men te Denderhoutem, waar som migen reeds dromen van een grootse Drie Koningenstoet in een nabije toekomst... een stoet waar men in de streek zal over spreken. '£7.-r.rrr SPORT De uitrusting van het toekom stige sportcentrum is tijdens de laatste Aaisterse raadszittirig uit voerig besproken. Eerst en vooral waren de raads leden van alie partijen niet erg op getogen met de uitieg die werd verschaft door techtiiekers van een firma in verband met de aan leg van een syn.hetische grasmat in het nieuwe stadion. Maar de ministeriele diensten hebben nu eenmaal de eis gesteld dat deze variante zou voorzien worden, a! kost het zes miijoen meer dan een gewone natuur-grasmat. Verscheidene raadsleden toon den zich zeer gereserveerd, vooral na 'n deskundige uitieg van raads lid De Bisschop, die had vastge steld dat de vooropgestelde stof niet bestand is tegen de hitte. Dit werd trouwens bijgetreden door raadslid Vernimmen, die terzake in het buitenland inlichtingen heeft ingewonnen. Omdat de subsidiering door de hogere instanties toch moest pri meren, werd het gehee! toch goed gekeurd, maar de raadsleden ver wekten in elk geval de indruk dat zij niet op synthetisch gras willen uitglijden... Kwam dan nog de tussenkomst van raadslid Rombaut. Hij haalde nog maar eens oude koeien uit de gracht, toen hij herinnerde aan de belofte van schepen Claus die in 1960 een nieuw stadion beloofde en de plannen al toonde aan het Eendrachtpubliek. Hij vermeldde een reeks van steden die subsidies geven aan voetbalploegen en be toogde dat de stad Aalst niets doet voor Eendracht. Raadslid Vernimmen en de ver tegenwoordigers uit het schepen kollege, die in de voorbije weken werkelijk alle vroegere hinderpa len hebben kunnen opruimen, wa ren zichtbaar verveeld en staken hun ontgoocheling tegen dit be stuurslid van Eendracht Aalst niet onder stoelen of banken. O.i. wel terecht, aangezien de stad NU iets doet, vermits het officieel werd medegedeeld dat het Pierre Cor- nelisstadion door de stad zal aan gekocht worden, zodat Eendracht in 1970 niet zonder terrein zal zijn. Ook werd medegedeeld dat in de vaststelling van de huurprijs een grote inspanning zal gedaan worden om Eendracht tegemoet te komen. En dat zal in EEN JAAR meer zijn dan een subsidie van 10.000 fr. per jaar gedurende een decennium... Dat is de realiteit... DE GAZET VAN AALST weekblad Gesticht in 194S 3 maandab. 75 F 6 maandab. 145 F Jaarab. 275 F Kantoer Schoolstraat, 26, Aalst Telefoon 241.14 Postrekening 831.72 Op verzoek worden advertentietarieven toegezonden. DE TEGENSLAG DEED HET BiJ EENDRACHT De sfeer van de jaarwisseling was bij Eendracht Aalst allerminst getint naar de kleur van een lei- dersploeg. De Eendrachters pie kerden over een reeks tegenslagen die precies waren ingeslagen voor de topontmoeting in Bergen Eddy Van Den Eynde en Dré Denul hadden het al tijdens de laatste training laten afweten we gens kwetsuren en precies tijdens de training nog had Rik Teirlinck zijn voet verzwikt, zodat hij in Bergen zelf moest toesten. Freddy Schollaert en Roland Bossaer wa ren er al zeker bij in Bergen, maar de sterke Van Stichel werd klaar gehouden om eventueel in de dans te springen (wat trouwens ook ge beurde toen Everaert uitviel). Slechts één lichtpuntje was er in deze sombere dag, namelijk dat de ultieme test van Rik Teirlinck een positieve uitslag gaf.. In die omstandigheden was het bijna on begonnen werk om te strijden voor de zege, daar men reeds sterk tevreden zou zijn met een gelijk spel. Trouwens daarmee was de te genslag nog niet ten einde, daar tijdens de wedstrijd Gaston Van der Eist zich gedurende een aantal minuten moest laten verzorgen. Met man en macht hebben de Ajuinen gestreden voor één punt en de opgetrokken gordel met Fons Lockefeer en portier Rik Van Hoorne als hoofdpionnen leverde feilloos werk. Alles scheen er dan ook op te wijzen dat Eendracht het gewenste resultaat zou ver krijgen toen op een kwartier voor het einde Rik Van Hoorne op een gloeiende kogel het hoofd diende te buigen. Laat ons het verloop van deze ongelukkige ontmoeting niet her kauwen. Eendracht speelde er een verdienstelijke wedstrijd zonder veel hoogtepunten, maar vooral zonder een produktieve aanval. De kansen die er kwamen werden niet benut en de kleine malaise in de Aalsterse voorhoede is voor een week verlengd. EEN doelpunt in drie speeldagen is immers veel te De jongste cijfers in verband met het bezoek aan het stedelijk zwembad, stemmen tot nadenken. Het wordt meer en meer duidelijk dat de bouw van 'n tweede zwem bad noodzakelijk is geworden. Niet alleen het drukke bezoekcij fer, maar ook de bloei van de Aal sterse zwemklub laten geen enkele mogelijkheid meer om meer initia tieven te nemen. Zo waren er op 28 december 1967 326.827 bezoekers geno teerd, tegenover 307.529 in 1966, hetzij dus een vermeerdering van 19.298. De ontvangsten stegen van weinig. Zelfs voor een leidersploeg met veel zorgen, en zeker voor de ploeg die in enkele weken tijds de produktiefste van de Belgische voetbalkompetitie werd... NU NAAR LAUWE De kalenderman is niet mals voor Eendracht, daar men tijdens de komende speeldag weer op ver plaatsing moet. De reis gaat naar de Westvlamingen van Lauwe, die op eigen terrein een sterke repu tatie genieten. Indien de ploegopstelling van Eendracht niet in de sterkste plooi kan gelegd worden is de vrees voor nieuw puntenverlies zeker ge grond. Laat ons in elk geval hopen dat de gekwetste effektieven tijdig zullen kunnen klaar gestoomd wor den om deze moeilijke verplaat sing mee te maken. OOK EEN SOMBERE NIEUWJAAR VOOR S.K. AALST Net als voor Eendracht werd het ook voor de Sportkringers een sombere Nieuwjaar. Inderdaad, de Ajuinen verspeelden twee kostbare punten die bij de eindafrekening zwaar kunnen doorwegen. Voor velen is Wetteren immers de ploeg die in het titeldebat over veel troe ven beschikt, wat zij trouwens op het Haringveld hebben bewezen. Zeker, men zal als verontschul diging wijzen op het slippertje van Pie Van Der Meirsch, die feitelijk de Wetterse gasten een doelpunt als geschenk gaf, doch laat het ons eerlijk toegeven dat de Aal sterse ploeg niet marcheerde zo als het werkelijk moest. Er haper de iets in het middenveld, waar Wilfried Van Royen en Willy Bel- Ion geen vat kregen op de soepele veldbezetting van de bezoekers. Voeg daarbij het falen van doel man Van Der Meirsch en meteen is de nederlaag van de Ajuinen uitgelegd. Gelukkig is er nog niets verloren en men heeft zelfs nog de leiding in handen, maar de voorsprong op de achtervolgers wordt toch bitter klein... 1.925.728 fr. in '66 tot 2.071.076 fr. in '67, hetzij een vermeerdering van 145.348 fr. Het verbruik van de stoom lag nochtans niet in stijgende lijn, vermits in 1967 een besparing van 150.000 fr. werd verwezenlijkt. Over dit nieuwe zwembad wor den thans al onderhandelingen ge voerd en de inplanting zal heel waarschijnlijk langs de andere oe ver van de Dender voorzien wor den. Maar hoe zal men de finan ciële middelen kunnen samenbren gen Sport- en Kuituurcentrum nieuw ziekenhuis stijgen al tot ver boven de 100 miljoen...

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14