Op L.P. platenmarkt De hitparade D. KIECKENS Elvis PRESLEY: mysterieus geniaal en uniek talent! ST-JORISCLUB KLASSIEK «ioscamni» Het is zelden gebeurd dat we zoveel keus hadden aan goede plaatjes om het jaar muzikaal in te zetten. Zodanig zelfs dat we een ogenblik gaan twijfelen welke nummers we moeten weerhouden om te promoveren tot hits. Maar we willen niet als twijfelaars door gaan. Voor deze week houden we st bij... jies Regrets» k Michel Polnareff Het is eigenlijk door een louter toeval dat de Belgische platen- produktie beslag heeft kunnen leggen op de zanger-komponist Michel Polnareff. Maar aan deze ruil hebben zij een goede zaak gedaan. Het is nu toch reeds de derde hit die de talentvolle gitarist op ons afstuurt, Met «Mes regrets» zou hij wel eens kunnen inhaken op het sukses van «Pouppre» en «Ta Ta». Het voordeel met jongens als Pol nareff is, dat ze er zonder kleeurscheuren gerust een orkest als dit van Bouchety kunnen tegenaan smijten. Dat maakt zo'n plaatje sterk, geloof me.... (Palette 25697) «Kitty» CaS Stevens Het werd hoog tijd dat de En gelse zanger-komponist Cat Stevens nog eens een hitsong over het kanaal stuurde. Zijn jongste televisieoptreden heeft de moderne rattenvanger «Pied piper) terug in onze belangstel ling geplaatst. We hoeven na tuurlijk af te wachten of deze Kitty de weg zal opgaan van «Get me a gun», maar alles wijst er op dat onze Cat niet zonder handschoenen aan te pakken is. De pezige Cat Ste vens is vast van plan zijn be voorrecht plaatsje in de show business nog- niet zo vlug af te staan... (Deram DM 23) «Moeder» Jimmy Frey We hebben altijd ons (klassiek geworden) petje afgedaan voor 1. «I'M COMING HOME» Tom Jones (Decca) 2. «HELLO GOODBYE» The Beatles (Parlophone) 3. «ALL MY LOVE» Cliff Richard (Columbia) 4. «EEN HAAN EN 30 KIEKENS» De Klokzeel Singers (Granata Records) 5. «MIJN WINTERROOSJE» Will Tura (Palette) de persoonlijkheid van de Vlaamse zanger Jimmy Frey. Maar we vragen het in ge- moede Moeder, wat heeft hij toch misdaan om zulke tekst in de mond te worden gelegd. Na het uitbrengen van zijn lang speelplaat had Jimmy alle troe ven in handen om zijn naam als Vlaamse play-boy eer aan te doen. Maar we twijfelen er toch sterk aan of hij met deze «Moe der» het niveau kan behouden dat hij bereikte na «Aan de overkant» en «Niemand». Maar ja, niemand kan verrassingen voorzien... (Philips 319785) «At the Crossroads» Petula Clark Met deze (Frans) Engelse zangeres weten we nooit op voorhand welke hoofdvogel zij nu weer zal afschieten. «This is my song» was een filmmelo die waarin niemand geloofde als platensukses. Het werd een we reldhit Nu ook heeft de char mante Pet een nummertje gaan zoeken uit de filmwereld. «At te Crossroads» is getrokken uit de prent «Dr. Dolittle» en zal weldra toch weer op eenieders lippen liggen. Tenzij de A-kant van dit plaatje «The other man's grass» met het leeuwenaandeel gaat lopen. Met een produktie van Tony Hatch weet men nooit. (Vogue 1455) KEIZERLIJKE PLAATS 02 Programma muziekbelulsteren Elke zaterdagavond te 20.30 6 januari G. Pergolesi G. Frescobaldi 13 januari C. Monteverdi J. Stamitz 20 januari I. Stravinsky A. Delveaux 27 januari H. Purcell J.B. Loeillet tijdens de maand januari, u. in de kleine klub. Fluitkoncerten nr. 1 en nr. 2. Klavecimbel- en orgelmuziek Aria's en madrigalen Koncert voor viool, altviool, orkest Orpheus ballet Symfonia burleska Muziek voor de «Chapel Royal» Sonaten voor blokfluit, hobo en klavecimbel «Call my name» James Royal Waar deze Amerikaanse zanger in eigen land geen vaste voet aan wal kon krijgen, heeft hij dan maar zjjn koffers gepakt en is naar Europa afgezakt om er in Frankrijk zijn geluk te zoe ken. Dat heeft hij gevonden ook. Nu denkt James Royal er niet aan naar Amerika terug te ke ren. Ook al scanderen zij ginds zijn naam in alle talen. Toch wel eigenaardig in de showwereld. Men slooft zich jaren lang af in eigen midden en wordt ge woon met de rug bekeken. En plots ligt de populariteit in de vreemde zo maar voor het ra pen. Wie zegde ook weer «geen sant in eigen land» (CBS 2525) «Daydream Believer» The Monkees Sinds 1965 kregen deze Ameri kaanse tévé-jongens het verwijt te horen dat zij slechts een ge prefabriceerd groepje waren en dat hun rijk wei spoedig uit zou zijn. Met de regelmaat van een klok houden The Monkees niet enkel het tévéscherm, maar op platengebied valt er ook nog heel wat te rapen. Met hun ei gen kompositie zien deze vier puitige kèréls hun dagdromen werkelijkheid worden. «I'm a believer» was inderdaad maar een voorsmaakje van hetgeen ons nog te wachten stond... (RCA) Naar aanleiding van de geboor te van deze wereldberoemde dirigent (in 1867) werd een casette uitgegeven met vijf pla ten, die een overzicht geven van het talent van deze meester. Toscanini dirigeert het NBC Symphonie Orchester in werken van Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Felix Mendels- sohn-Bartholdy, Carl Maria von Weber, Johannes Brahms en Anton Dvorak. (RCA 25013/1-5) VARIÉTÉ «Ma jeunesse fout Ie camp» Franpoise Hardy De jeugdjaren van deze Franse chansonnière worden afgeslo ten met enkele merkwaardige komposities, zoals «Viens la», «Mon amour adieu», «La fin de l'été», «II est trop loin», «Voi- la» en «C'était charmant». We kunnen ons indenken dat die jeugdjaren van Franpoise inder daad onvergetelijk zijn... (Vogue CLD 720) «Scott» Scott Walker Wanneer Scott zong bij The Walker Brothers dan was hij slechts een onderdeel van een zanggroep, zonder dat hij vol doende aan zijn trekken mocht komen. Nu The Walker Brothers voorgoed een streep hebben ge trokken achter hun artistieke aktiviteiten, kan Scott er op los zingen in twaalf sterke num mers, waaronder een versie van Jacques Brel's «Amsterdam». Een goede versie nog wel... (Philips 844202) «The best of...» The Mama's and The Papa's Dit uniek Amerikaans kwartet sluit 'n eerste periode van haar glansrijke carière af met het beste dat zij gedurende die ja ren te bieden hadden. Oordeel zelf maar aan de titels «De dicated to the one I love», «Words of love», «Look trough my window», «Monday monday» «Creeque alley», «Twelve-thirty» «I saw her again last night» en «California dreamin». Hebben we overdreven wanneer we zeg den dat het de beste zijn (RCA 10151) !N DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUTSTRAAT 53 AALST TEL. 215.83 Ten overstaan van de Ameri kaanse zanger Elvis Presley be staan er bij het luisterpubliek maar twee kategorieen voor- of tegenstanders. Een tussenweg be staat er niet. In de meeste geval len zijn de meningen dan nog fa natiek ook Laat ons zeggen dat dit het lot is van alle grote arties ten Hoe ge het draait of keert, Elvis Presley is een uniek talent. Kijk nu eens Sinds 1956 (zijn eerste grote hit «Love me ten der») houdt hij regelmatig zijn plaatsje gereserveerd op de Ame rikaanse hitparade. «Big boss man» is zijn nieuwste aanwinst. Goed geteld is dit dus reeds een goeie twaalf jaar. Een hele pres tatie voor 'n pop-vedette I Elvis heeft in zijn carrière al heel wat kollega's weten sneuvelen. Hij zelf houdt stand in zijn burcht, zonder zich ook maar heel even aan de buitenwereld te tonen. Het is trouwens de taktiek van Elvis' manager, Colonel Parker, om een mysterie te scheppen rond de persoon van Elvis Presley. Het is daarbij een wonder te noemen dat zijn naam daardoor nog steeds vernoemd wordt. Elke artiest heeft het toch eens nodig een groot scheepse wereldtournee op touw te zetten om zich te tonen aan zijn fans. Elvis daarentegen sluit zich op in zijn geliefde verblijfplaats Graceland (Californie) en brengt zijn weekeinds door in zijn Bel Air House (Palm Springs), waar hij een eigen wereldje voor zich heeft opgebouwd. Die eigendommen kosten hem een fortuin. Maar, gezien zijn platensukses en talrijke films, kan Elvis wel tegen een fi nancieel stootje. Met zijn drie hui zen en een rollend bushuis heeft Elvis Presley kans genoeg om zich te verschuilen. Maar af en toe komt Elvis Pres ley opzetten met een plaat die het dan weer maanden aan een stuk doet en zijn naam laat rondtollen in 45 toeren per minuut Dan weer staat zijn naam in blokletters geafficheerd bij het uitbrengen van een volgende film. Nee, ke rels van het slag Presley krijgt men nog niet zo vlug klein. Ook al roept men daar nu reeds jaren op. Sinds enkele tijd is Elvis in het huwelijk getreden met de grijs- ogige brunette Priscilla Ann Beau- lieu, die hij reeds van in Duitsland leerde kennen tijdens zijn militaire dienst. Van trouwe vriendschap gesproken Alles verliep in de grootste eenvoud... zoals dit heet. Ook dat maakt deel uit van Elvis' levensschema. «Het huwelijk is een private aangelegenheid», verweert Elvis zich. «Dat is niet bestemd voor publiciteit.» En ook deze uitspraak is publi citeit temeer voor de onvolprezen king Elvis Presley Of behoort gij tot de tegenpartij J.R.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5