Talrijke personen uit de streek in onverkwikkelijke zaak betrokken. Wijlen PH. VANDERPUTTEN: voor de kerk m Nieuwerkerken Annie... zei de waarheid niet... De ingevoerde wagens uit Duitsland Herstellingswerken weldra voorzien een burgemeester van formaat IMalSttj Genezing voor Leukemiepatientje uit Denderleeuw De Gazet van 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 2 zaterdag 13 januari 1968 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD WEEKBLAD voor AALST en omliggende Het bedrog breidt zich uit... Na de benzine, de boter, is het thans de beurt aan tweedehandswagens. Een onverkwikkelijke zaak waar bij naar verluidt verschillende per sonen uit de Denderstreek zouden betrokken zijn. De zaak van de ingevoerde wa gens uit Duitsland is in feite al een hele tijd aan het rollen ge bracht. Maar pas nu is het duide lijk geworden hoeveel autobezit ters hiervan het slachtoffer zijn. «VERNUFTIG» «Vernuftige» autohandelaars zijn er inderdaad in geslaagd tweedehandswagens die uit West- Duitsland werden ingevoerd een verjongingskuur te geven. Omdat in West-Duitsland niet het bouw jaar, maar wel het autotype voor officiële formulieren in aanmerking komt, slaagden Belgische autohan delaars er in de tweedehandswa gens over de grens te brengen, via de wettelijke weg, maar veelal met een leugenachtige verklaring om trent het bouwjaar, bij het invullen der formulieren aan de grens. KONDERDEN WAGENS De zaak kwam in feite aan het licht toen een man die een wagen had aangekocht, bij het gerecht klacht indiende omdat hij niet te vreden was over het voertuig. Bij het inwinnen van informaties bij het betrokken automerk in ons lanc! bleek dat de wagen in feite enkele jaartjes ouder was. Het aantal tweedehandswagens dat op die wijze aan de man of de vrouw werd gebracht beloopt in de honderden. Tegen een viertal handelaars in tweedehandswagens uit de streek werden door de parketten van Den- dermonde en Oudenaarde vervol gingen ingespannen. zijn stad, wat duidelijk 'ot uiting kwam in zijn tussenkomster, op de vergaderingen der Elekti iciteits- maatschappij van Lessen. Hei overlijden van Ph. Vander- putten, burgemeester v. Geraards- bergen, op amper 58-jarige teel tijd, heeft verslagenheid verwekt bij de velen die deze markante streekpolitieke figuur kenden. Er zijn in de Denderstreek niet zoveel politieke figuren die, a's burgemeester Vanderputten, voor wie het belang van zijn stadje, van zijn streek, een bijna dagelijkse zorg was geworden, en die meteen toch een zekere vreugde beleefde aan zijn ambt, in het besef dat hij meteen ten dienste stond van de bevolking, van de gemeenschap Hij, wijten burgemeester Vander putten, liet deze opvattingen nooit verbaal gelden, maar Z'jn dyna misme, zijr inzet voor de belangen van een Kwijnende stad en omge ving, getuigden er des te mee' van. Hij had een voortreffelijke intel- lektuele bagage, wat niet altijd vanzelfsprekend is bij een "politiek man; hij had flair voor die Kontak ten die het belang van het Ge- raardsbergse konden ter, goede komen. Geraardsbergen, vlak bij de taalgrens, had in hem ook een bedachtzaam maar integer vech ter voor het Vlaamse karakter van Nieuwerkerken heeft een kerk waarvan de toren een zeldzaam heid is in de provincie. Hij is vier kant en opgebouwd met afwisse lende lagen Balegemse steen en baksteen. Het lijkt aldus een «ge streept» bouwwerk te zijn. Hij dagtekent uit de tweede helft van de 16e eeuw en werd gebouwd met stenen uit de groeven van Lede en Moorsel. De kerk zelf, met uitzondering van een deel van het koor, waar nog vijf Gothische vensters te zien zijn, is van 1774. Deze toren sa men met het koor overigens, werd geklasseerd. Een herstelling ervan was reeds een hele tijd nodig. Deze zal eer lang worden aangepakt. Men zal tevens van de gelegenheid gebruik maken om ook de andere niet-ge- klasseerde delen van deze mooie kerk aan te pakken. De restauratie is veelzijdig op gevat en zal ongeveer een jaar duren. De toren wordt eerst hele maal hersteld. Ook de daken wor den nagezien de schalieberden, PLAATSVERVANGENDE VREDERECHTER OVERLEDEN In de leeftijd van 51 jaar over leed te Gent de h. Lahousse, plaatsvervangende Vrederechter te Aalst. het 'kaphout, de goten e.d. In het koor zullen enkele scheuren wor den ingebonden. De mooie Gothi sche ramen zullen worden ver nieuwd. Dit geldt zowel voor de omlijstingen, voor het maaswerk en de monelen als voor het glas zelf. Ook het lood en de andere metalen delen worden nagezien en als het moet vervangen. De steun beren, evenals hun bekroning in natuursteen, worden een voor een hermetseld. Dit geldt ook voor de plint rondom het koor. De onkosten voor dit alles wor den voorlopig geraamd op onge veer 3.600.000 fr. Te Aaist is Annie spoorloos... Wat begrijpelijk is, want er is een onderzoek tegen haar ingesteld. Annie die we weten niet waar geboren is, wordt verdacht van oplichterij, zoals biijkt uit het relaas aan de B.O.B. van een winkelierster aan de Molendries te Aaist. Annie wist aan deze brave vrouw met veel resultaat ettelijke duizenden franken verbeeldingrijke verhaaltjes op te dissen, die er o.m. op neerkwamen dat zij, Annie, de toe komst van handelsbedrijven wist te voorspellen. Maar Annie is dan te voortvarend te werk gegaan, zodat de Aalsterse winke lierster argwaan kreeg... Lid van de Christelijke Volks partij was het zijn zorg een bur gemeester te zijn voor iedereen en in die zin was hij zektr geen par- tijianaticus. Nog niet zo lang geleden had den wij hem uitvoerig gesproken over de situatie van de Dender streek en in 't bijzonder over deze van het Geraardsbergse. Spijts een zekere moeheid, die zich toer. reeds aftekende, sprak hij vol enthousiasme over de aanstaande viering van het 900 jaar bes'aan van zijn stad, over diverse plannen die moesten bijdragen tot de her opleving van het Geraardsbergse. Zijn heengaan zai niet alieen de Geraardsbergse bevolking hebben aangegrepen, maar allen die hem ooit leerden kennen. En w.e bur gemeester Vanderputten leerde kennen, moest hem onvermijdelijk waarderen en hoogachten In deze streek, die niet zo rijk is aan mar kante figuren op het gemeentelijke vlak, was hij een man van formaat. CT.I Woensdag telefoneerde moeder Slosse zelf vanuit de Roemeense hoofdstad dat haar kleine Emilia over 3 maand zou genezen zijn. Aan het vertrek van de kleine patient naar het hoopgevend Boe karest waren onvermijdelijke moeilijkheden voorafgegaan, uiter aard financiële. Biijkens een Brusselse krant moest moeder Slosse overgaan tot 'n lening via een financieringskontrakt van 30.000 fr. Anderzijds kwam te Denderleeuw toch een spontane aktie tot stand voor steun aan het kind Het stortingsadres voor steun Aktiekomitee Leukemiepatientje, p.a. E. Pater Jenne, H. Kruis- kollege te Denderleeuw.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1