Geboorten binnen de stad Burgerlijke stand der stad Een nieuw kunsthars voor sportpleinen St Jorisclub 14 Keizerlijke Plaats 02 Aalst RIETWERK KUNSTGLAZUUR POTTENBAKKEN NAAI- en BREICLUB nodigen U uit op 17, 18, 19 en 24, 25 en 26 januari van 19 u. 30 tot 22 u. op hun OPEN ATELIER Jongens en meisjes vanaf 17 jaar zijn welkom. van 9 tot en met 15 januari 1968 Stefaan Marinx, Hof ter Wilgen- str. 05 Erembodegem Yvan De Smet, Stoktstr. 32 Lede Yves Van Belle, Daalstr. 25 Teralfene Eddy De Braekeleer, Terlinden 4 Hekelgem Harry Lelièvre, Boudewijnlaan 23 Aalst Dirk Baeten, Houtmarkt 39B Haaltert Marnix Van Geyt, Landsheer- str. 31 Bambrugge Kathelijne Matthieu, Langestr. 234 Aalst Jan De Vroe, Klein Zottegem 5, Letterhoutem Marijke Schoof Bergweg 3 Hofstade Nadine Beeckman, Europastr. 49 Baar- degem Luc Callebaut, Molenstr. 138 Wieze Jurgen lemants, Oude Oendermondsestg. 277 Aalst Luc Arys, Groeneweg 47 Ter alfene Mare De Schryver, Gou den Leeuwstr. 20 Aalst Carine Joostens, Stg. op Dendermonde 186 Opwijk Geert Brondeel, Bosstr. 24 Wanzele Piet Del- court, Balleistr. 33 Teralfene Petra Lippens, Regentiestr. 65 Welle Christa Barbieur, Stg. op Aalst 53A Nederhasselt An- dré Meert, Dompelstr. 6 Aalst Pascal Vergucht, Edixvelde 93 Nieuwerkerken Johan De Neef Diepestr. 19 Haaltert José Gonzalez-Pineda, Geraardsbergse- str. 141 Aalst Gerlinde Van Mulders, Exterken 37 Moorsel Laurence Coekelberghs, L. De Be- thunelaan 35 Aalst Hans Brys, Groenstr. 16 Aalst Ignas Ver- vaeke, Wijk Mevr. Courtmans 63 Oudegem Henri Jooris, Loke- renveldstr. 15 Aalst -Pascal Jockin, Heuvel 66 Erembodegem Jules Dissenbergen, Woonwa gen Wetteren Luc Merckx, Fos- selstr. 12 Hekelgem Johan De Mulder, Gentsestg. 464 Aalst. Huis C O P P E N S Nestor de Tièrestraat, 15 Aalst Tel. 212.53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bond Grote Gezinnen Zegels Valois van 9 tot en met 15 januari 1968 Overlijdens Maurice Van Renterghem, zb, 75 j., wedr van Martha De Meule- meester, echt van Eugenia Vidts, Dr. De Moorstr. 20 Aalst. Joannes Wauters, zb 83 j., wedr van Julia Van den Bulcke, Binnen st.-. 217 Aalst. Camilla Bal, breister, 40 j., echte van Theofiel Van Mulders, Brakelstr. 84 Aalst. Camillus Wesemael, zb, 80 j., ongehuwd, Dr. De Moorstr. Aalst. Jan Flips, zb, 71 j., echt van Rosalia Weilekens, Diepestr. 29 Aalst. Julia Van Liedekerke, zb, 67 j„ echte van Franciscus De Vos, Ab- dijstr. 23 Ninove. Gustaaf De Kerpel, zb, 83 j., wedr van Celesta Van Cauteren en van Maria Van Cauteren, Steen- str. 17 Lede. Camilla De Sadeleer, zb, 83 j., wede van Adolf Verbeiren, Volks- verheffingstr. 23 Aalst. Palmyra De Saedeleer, zb, 74 j. wede van Jacobus Broothaers en van Servatius De Witte, Oude Oen dermondsestg. 69 Aalst. Edward De Ryck, zb, 65 j., echt van Isabella Van Nuffel, Groenstr. 129 Aalst. Joannes Tas, zb, 73 j., echt van Alice Verbestel, Nieuwbeek- str. 16 Aalst. Joseph Jansegers, zb, 82 j„ echt van Odila Latoir, Langestr. 273 Aalst. Emiel De Wilde, vellenbewerker 60 j., echt van Marcellina Schoof, Stg. op Aalst 13 Gijzegem. Catharina De Coninck, zb, 77 j. echte van Alfons Vermeir, Groen str. 25 Moorsel. Philemon Muylaert, stoker, 53 j. echt van Maria Van der Niepen, Hoezestr. 29 Nieuwerkerken. Carolus Rasschaert, zb, 77 j., wedr van Emilia Uyttersprot, Hei- plasstr. 68 Lede. Gustaaf De Vriendt, douanebe ambte, 51 j., echt van Anna Ver- havert, Sportstr. 30 Denderleeuw. Maria De Croock, zb, 80 j., echte van Benediktus Bonnarens, Statiestr. 20 Wichelen. Camiel Hendrickx, zb, 68 j., echt van Emilia Cornelis, Boek- veldbaan 5 Moorsel. Camiel Cooman, machinist aan spoor, 50 j., echt van Rosalia De Poorter, Hyacinthenstr. 8 Aalst. Emelie Van de Velde, zb, 62 j., echte van Philemon De Zwaef, Ninovestg. 17 Erembodegem. Karei De Haeck, zb, 87 j., wedr van Rosalia Luyck, Dr. De Moor str. Aalst. Esther Roels, zb, 36 j., echte van Gaspar Keymeulen, Molenstr. 60 Hofstade. Huwelijken Hector Ruyssinck, metaalarbei der, F. de Hertstr. 104 Aalst, met Delphine Van Cauwenbergh, tex- tielweefster, Peperstr. 26 Aalst. Elodia Clauwaert, 'kuisvrouw, Brusselsestg. 22 Aalst, met Frank Goubert, polierder, Brusselsestg. 22 Aalst. Renato Padovani, hotelbediende Groenstr. 66 Zaventem, met Fryd- da Guns, air-hostess, Eikstr. 78 Aalst. VOLLEDIGE RUSTDAG OP HET VOETBALFRONT Ingevolge het barre weer is het zoals verwacht een voetbal- loze zondag geworden. Voor eer beloftevolle Eendracht jongere was zulks waarlijk jammer want door deze schrapping van de speeldag heeft hij de kans gemisl om zijn vuurdoop in het fanionelf tal te doen. Zulks was het geval voor dc klasrijke Rudy Vandenhaute die van F.C. Denderleeuw naar Een dracht is gekomen. Na een suk sesrijk optreden bij de invallers was nu voor hem tegen Marchien ne de kans gekomen om ook in de fanionploeg zijn strepen te verdie nen. Deze kans kreeg hij ingevolge het onbeschikbaar zijn van effec tief Everaert. Dat deze laatste er de volgende speeldag weer zal bijzijn zal de jeugdige Vandenhaute nog eer tijdje geduld moeten hebben voor aleer de grote poort voor hem weer zal opengaan. Tijdens de voorbije speeldag zou anderzijds ook Van den Eynde nog op het bankje hebben moe ten blijven zodat de sterke Brug geling Bossaer weer zijn kans zou hebben gekregen aan de zijde van Lockefeer. Indien Van den Eynde voor de komende speeldag weer beschikbaar is zal Eendracht met een voor een zeer moeilijke keuze geplaatst worden daar Bossaer ondertussen reeds ten overvloede heeft bewezen dat hij een plaatsje in het eerste eltal overwaardig is. Nu de selectieheren weten best wat zij te doen en te laten hebben en indien zij bijvoorbeeld van de regel zouden vertrekken dat het type-elftal steeds moet gerespek- ieerd worden zou niemand hen kunnen ongelijk geven. HEKKENSLUITER KOMT NAAR AALST De hekkensluiters van Oudenaar de zijn de volgende tegenstrevers van de Aalstenaars. Op het eerste gezicht dus een gemakkelijke wed strijd voor de witzwarten temeer dat zij dan nog in het vertrouwde Pierre Cornelisstadion kunnen strijden. Wij zeggen niet dat het op het Eendrachtveld een wedstrijd zal worden die druipt v. spanning, daarvoor is het huidig waardever schil tussen beide ploegen te groot maar dat het voor Eendracht zo maar van uit een gemakkelijke ze tel zal gaan geloven wij toch ook niet. Daarvoor baseren wij ons op de jongste wedstrijd van de Ou denaardse staartploeg, die er toch vrij vlot Jambes kon onderhouuen, zodat zij toch meer in hun mars schijnen te hebben dan hun plaats in de klassering zou laten vermoe den. Zo gezien kan het nog een pittige wedstrijd worden met Een dracht natuurlijk als overwinnaar. S.K. AALST NAAR BUGGENHOUT Sportkring heeft voor de vol gende speeldag een zeer moeilijke verplaatsing voor de boeg. Inder daad, men moet de gastheren van Buggenhout in de ogen kijken, een formatie die spijts een paar tegen slagen bij de grote tenoren van de reeks mag gerekend worden. Trouwens mits het winnen van het achterstallig partijtje zou Buggen hout op slechts twee puntjes van de Aalsterse leiders komen, wai bewijst dat de Sportkringers te genover een gevaarlijke tegenstre ver in de dans moeten. Indien de Ajuinen ook deze opdracht tot een goed einde brengen, dan zal men meteen weer een stap dichter bij de titel genaderd zijn. BASKETBAL Okapi heeft het nieuwe jaar suksesrijk ingezet met een over winning in het Oostvlaamse derby tegen Hellas. Zeer hoog moeten de Ajuinen met deze zege nu pre cies niet oplopen, daar het feitelijk gebleven is bij enkele flitsen van een beweeglijke Verhulst. Alhoe wel er dus bij de Aalstenaars, evenals trouwens bij de thuisspe- lers van Hellas niet zoveel over tuiging in stak, dan toch heeft Okapi eens te meer bewezen dat de Aalsterse formatie in het spoor van de grote tenoren mag worden geplaatst. Ondertussen is ook weer de andere Aalsterse formatie van Osi ris met een overwinning uit het krijt gestapt. Deze ploeg deed het zeer goed in de Okapizaal, waar de gasten van Melle kordaat in het hoekje werden gezet met eventjes 39 punten verschil. HANDBAL Sparta heeft in het Antwerpse een zware afstraffing gekregen die veel verbazing heeft gewekt, na de verbluffende opgang van de voorbije weken. De Aalstenaars kunnen voor deze nederlaag als verontschuldiging laten gelden dat de kern niet volledig was, maar hiermee is alles natuurlijk niet goedgepraat. Wij geloven eerder dat de Ajuinen, toen men enkele puntjes achterstand telde de ar men hebben laten zakken, waar door de thuisspelers vrij spel kre gen om de voltreffers op te sta pelen. Hoe ook, Sparta zal daarom het moreel niet laten zakken, doch integendeel zo vlug mogelijk een wederopstanding trachten te be werken. Zaterdag 20 januari te 21 u. Restaurant De Klaroen GRANDIOOS NACHTBAL Voorbehouden van tafels Clubhuis op het plein S.K. Aalst De atleten uit alle landen die te Mexico hebben deel genomen aan de pré Olympische Spelen, werden in de gelegenheid gesteld zich ver trouwd te maken met een nieuw- soortige bekleding van de pistes. Die bekleding, «Tartan» ten, wordt als een belangrijke nieu wigheid beschouwd, omdat ze een gunstige invloed heeft op het ver loop van de wedstrijden ze stelt de atleten in staat betere presta ties te verrichten en ze is een waarborg voor de regelmatigheid van de proeven. Die bekleding bestaat eigenlijk uit een tapijt uit elastisch en slop- vrij kunsthars, dat oorspronkelijk werd uitgewerkt door de groep 3 M. (Minnesota Mining and Ma nufacturing Company) om er paar denrenbanen mee te bekleden, ten einde die in alle weersomstandig heden bruikbaar te maken. Alras bleek dat dit tapijt uitste kend geschikt was voor de beoe fening van allerhande sporttakken. Het wordt thans veelvuldig ge bruikt in talrijke sportstadia en op vele sportvelden in Amerika. De «Tartan», die goedgekeurd werd door de sportautoriteiten van de Verenigde Staten, werd voor het eerst bij internationale wed strijden gebruikt tijdens de jongste Pan-Amerikaanse Spelen te Winni peg. Door de I.A.A.F. (Internatio nal Amateur Athletic Federation) werd het nieuwe produkt be schouwd als 'n «ideaal materiaal om de beschadiging van de banen door de atleten en door de regen, te vermijden, dat aldus aan alle deelnemers gelijke kansen biedt». Pedro Ramirez Vasquez, voor zitter van het Organisatiekomitee van de 19e Olympische Spelen te Mexico, deelde die mening en be sloot de atletiekbanen en sport velden van het stadion evenals vijf oefenvelden met «Tartan» te doen bekleden. Al de voordelen van deze be kleding vloeien voort uit het feit dat ze tegelijk soepel, stevig en slipvrij is. Ze is bestand zowel tegen chemische produkten als tegen mechanische druk regen noch zon hebben er vat op, even min als de herhaalde druk van spikes en schoenijzers en van voertuigen. Het korrelig oppervlak ervan verhindert dat de «Tartan» bij regenweer glibberig wordt. Zo heeft men te Winnipeg sommige atleten blootsvoets zien lopen, zelfs tijdens langdurige en moei lijke loopwedstrijden. De val van de springers werd uitstekend op gevangen, terwijl zij over een een vormig vast aanloopveld beschik ten. Bij snelheidswedstrijden of lange afstandsrennen wordt de binnenste atletiekbaan zwaar op de proef gesteld te Winnipeg was zij na de wedstrijden nog onberis pelijk. (D.O.C.)

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14