Wordt de «welvaart te duur betaald? In 1967 Aalsterse bevolking verminderd li De situatie in de schoensektor Einde december 1967 telde de stad Aalst 45.881 inwoners. Dit betekent een vermindering van 19 inwo ners. EEN STREEKENQUETE Nieuws in 't kort 0 SM De Gazet van AaSsli 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 3 zaterdag 20 januari 1968 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Volledige demografische ge gevens van de stad Aalst eind volgende uitgave. Neen, mijnheer, ik ben werkelijk niet zeker of ik nog zou bouwen. Kijk, ik heb dat stuk grond gekocht voor een goede 200.000 fr., mijn huis kost me ca. 700.000 fr. en het is niet helemaal af. Ja, maar u hebt ook een mooi komfortabel huis... Mijnheer, mijn buurman heeft een moderne keuken van om en bij de 40.000 fr., heeft centrale verwarming, allemaal zaken die ik me momenteel niet kan veroorloven. ben geen kinderen, maar mijn vrouw beweert dat die 8.000 fr. amper volstaan om te «leven», maar zij er zeker geen cent kan van sparen. Goed, maar u spaart dan toch op een andere manier. U verwerft een huis. «Nief meet' bouwen» Hij, een bediende, was een van die tientallen uit Aalst en om geving die wij op de man af de vraag stelden Wat denkt u van deze wel- vaartstijd Evenals de meeste andere on dervraagden, schrok hij er toch wat van terug, toen wij hem vroegen of hij er geen bezwaar tegen had dat zijn naam in de krant kwam. Nee, dat niet, u be grijpt, meneer, dat ik mijn huis houden, mijn situatie zo maar niet publiek kan maken. Maar in zijn gegeven situatie zou hij niet meer zo vlug bou wen. Waarom eigenlijk - Waarom, tja, kijk eens, ik verdien een behoorlijke wedde als boekhouder, dat niet. Maar in totaal moet ik mijn huis en enkele andere zaken afbetalen. Dat is maandelijks om en bij de 4.000 fr. Blijft me zowat zuiver 8.000 fr. om te leven. Wij heb- Onze medewerker D.O.C., ge wapend met een goed humeur en een onuitputbaar geduld en een bandopnemer, ondervroeg tijdens de voorbije 4 weken een 50-tal mensen uit Aalst, Erpe, Erembodegem, Hofstade, Her- dersem, Lede, Haaltert, met als cruciale vraag «Wat denkt U van deze welvaartstijd Een eerste reeks «ongekuiste»» antwoorden leest U hiernaast. Het niet vermelden van de na men of uitsluitend initialen, ge beurt op het verzoek van vrijwel de meeste ondervraagden... Inderdaad, maar ik heb nog geen T.V., onze badkamer is nog niet volledig geinstalleerd. Wij zijn ook anders verplicht het kalmpjes aan te doen, geen rei zen, geen andere plezierige uit stapjes. We hebben wel een auto, maar dat is bijna noodza kelijk, want mijn werk is via trein of bus moeilijk te bereiken. «Het recht om beter te leven» Hoe lang is u gehuwd Bijna 10 jaar, wij hebben nu drie jaar geleden gebouwd. En uw buurman... dan - Ja, zijn vrouw werkt mee, zodat het totale inkomen hoger ligt. Mijn vrouw heeft van in het begin van ons huwelijk haar be- Pater De Bruecker komt pas terug van een tocht van 30 km., waar men rijst gevonden heeft. Lees hierover meer op blz. 15 KUTUNGIA. trekking moeten opzeggen op raad van de dokter. Ik wil eigen lijk maar zeggen dat ge van daag de dag, als kleine man, alleen nog kunt bouwen als uw vrouw ook meewerkt, tenzij ge een wedde hebt van rond de 20.000 fr. Mijn ouders verwijten me dat we alles ineens willen en dat ze het in hun tijd met heel wat minder deden. Maar verd. we hebben toch het recht BETER te leven dan onze ouders of niet Dat laatste was een argument dat we herhaaldelijk hoorden Wij hebben toch het recht om beter te leven, beter te wonen, meer van het leven te kunnen genieten dan onze ouders, dan onze grootouders. (vervolgt) Over het gesprek tussen de le den van het Aktiekomitee, de par lementairen en vertegenwoordigers van de schoensektor en de tussen komsten die dientengevolge ge daan werden, schreven wij enkele weken geleden reeds. Ingevolge de studie die van overheidswege werd verricht wer den ons thans op twee gebieden de resultaten ervan bekend ge maakt. 1. Van de zijde der producen ten moeten doorgevoerde inspan ningen geleverd worden, om de produktiviteit op te drijven door rationalisatie en doorgedreven specialisatie. De distributie en pre sentatie moet aangepast worden aan de noden van de moderne tijd en aan de speciale eisen en wensen van de buitenlandse mark ten. Kommerciele samenwerking tussen de bedrijven is noodzake lijk. Kollektief gerichte publiciteit is wenselijk. 2. Van overheidswege worden op gebied van buitenlandse handel volgende maatregelen overwogen: Een kiediet van 400 miljoen is ingeschreven in de begroting van 1968 om de forfaitaire teruggave van de taksen bij uitvoer uit te breiden, dit ten einde de verslech ting van de konkurrentiele positie ingevolge devaluatie op te vangen. In dat verband zou voor de schoen sektor de forfaitaire teruggave van de overdrachttaks kunnen worden opgedreven. De forfaitaire teruggave van de overdrachttaks kan voor alle markten gelden, zodat deze maat regel onze konkurrentiele positie ook zou verbeteren in de landen die niet gedevalueerd hebben. De Belgische Dienst voor Bui tenlandse Handel zal verzocht wor den, in samenwerking met de Bel gische Ambassades, bv. een vijftal potentiele gunstige markten uit te zoeken voor dewelke eveneens een bijzondere verkoopspromotie zou dienen georganiseerd. In de meeste landen bestaan geen handelspolitieke hinderpalen die de uitbreiding van de uitvoer ■in de weg staan. Voor 1968 staat een deelne ming aan de verschillende gespe cialiseerde jaarbeurzen voor schoeisel opnieuw op het aktie- programma. DENDERLEEUW De toestand v. de kleine Emilia Slosse, het leukemiepatientje dat momenteel te Boekarest in Roemenie wordt verzorgd, ver betert goed. De Roemeense dokters hopen het meisje te kun nen redden; aldus te Dender leeuw binnengekomen berichten. BELFORÏ De faling van de Brusselse ver zekering Belfort heeft ook in het Aalsterse tal van slachtoffers gemaakt tussen autovoerders. Naar raming een 100-tal. Bekend is het geval van enkele verzekerden uit het Aalsterse die nog enkele dagen geleden hun polisbedrag betaalden.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1