Wordt de «welvaart» te duur betaald? Regionaal 5 novemberkomitee richt protestbetoging in De beroering omtrent Leuven Houding v.d. parlementairen DEZE WEEK STREEKENQUETE 2 - Het ontslag van L. D'HAESELEER als L.V.V. voorzitter De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 4 zaterdag 27 januari 1968 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD y.cv i y "I VOOR AALSY EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Hot regionaal 5 november komitee Aalst kwam vorige woensdag in spoedverga dering bijeen. Behoudens vertegenwoor digers van verschillende politieke strekkingen, so ciale, kulturele en studen tenverenigingen, die tot het komitee behoren, waren ook de volksvertegenwoor digers Roger Otte en Dr. Van Leemputten aanwezig. Volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick, elders drin gend weerhouden, had zich laten vertegenwoordigen. MOTIE Ten aanzien van de recente ge beurtenissen in verband met de K.U.L. besliste het komitee in sa menwerking met de studentenver eniging Universitas, tot een por- testbetoging heden vrijdag, 26 jan. te 19.30 u. op de Grote Markt. In een motie die deze protest betoging motiveert veroordeelt het komitee de onaanvaardbare «GEEN DRUK» Door ons ondervraagd omtrent zijn ontslag als voorzitter van het Liberaal Vlaams Verbond, zei de h. L. D'Haeseleir dat dit ontslag is ingegeven om strikt persoonlijke redenen en niet zoals sommige kranten meldden onder druk van de P.V.V. voorzitter Vanaudenhove. De h. D Haeseleir zei in dit verband nog «dat hij reeds ander halve maand geleden om ontlasting van deze funktie had gevraagd, uit eigen beweging, gelet op te drukke werkzaamheden, mede het feit dat hij zich in allereerste instantie wil verder wijden aan de liberale sociale werken en politieke aktiviteiten in zijn arrondisse ment. Dit is, aldus de h. D'Haeseleir, mijn levenswerk en dit blijft voor mij primeren. Ik moet lachen om een versie die verwijst naar drukking vanwege om 't even wie.» In de reeks «Gesprekken» komt ditmaal Volksvertegenwoor diger Roger Otte aan de beurt Onderwerp van dit gesprek het brandpunt «LEUVEN». 5 t.h. van de Aalsterse bejaarden kregen via het nieuwe rustoord een goede huisvesting, voeding, geneeskundige en hygiënische verzorging. Maar wat met de 95 t.h. of 5.400 andere bejaarden in de Dirk Martensstede het instellen van een dienst voor bejaardenhulp. U leest daarover meer In ons blad. Er is verder de slotbijdrage over de Brouwerijsektor in de streek. Met de Aalsterse demografie 1967 verliep het niet zo gun stig, zoals kan blijken uit de uitvoerige gegevens, die U daar omtrent eveneens in dit nummer kunt vinden. Waarschijnlijke wegwijzer 40e karnavalstoet 1968 Probleem Leuven op dagorde C.V.P. arr. hoofdbestuur expansieplannen v. Leuven Frans en noemt het een «tergende pro- vokatie. Het komitee wenst verder de Vereniging van Vlaamse profes soren, de Akademische Raad van Leuven Nederlands en de Vlaamse studenten geluk voor hun spontane en gerechtvaardigde reaktie. Het betreurt verder het optreden van de rijkswacht en dringt aan op de vrijlating van de aangehouden stu denten. Het verzet zich tegen de inplan ting van de K.U.L. in de hoofdstad en dringt bij de overheid aan op de meest logische oplossing, nl. de doortrekking van de taalwet geving in het hoger onderwijs. Het eist de volledige overheveling van Leuven Frans naar het hart van Wallonië, alsmede de volledige verdubbeling van de V.U.B. Het komitee doet dus een be roep op alle verantwoordelijke personaliteiten, op de ganse be volking en de studerende jeugd om massaal en waardig deel te nemen aan deze betoging. Blijkens verscheidene verklarin gen zie ook elders in ons blad nemen de volksvertegenwoordi gers R. Otte (C.V.P.) en Bert Van Hoorick (B.S.P.) inzake «Leuven» een radikale Vlaamse houding aan. Volksvertegenwoor diger Van Hoorick verklaarde zich solidair met de Vlaamse studenten een houding die ook deze is van Volksvertegenwoordigers Otte en Dr. Van Leemputten. Op de vergadering van het da gelijks bestuur van de C.V.P. ver klaarde zijnerzijds voorzitter Claus dat de Vlaamse C.V.P. zal door marcheren op basis van het wets voorstel Verroken. De C.V.P., al dus de arr. voorzitter, blijft op haar standpunt, dat zij door de overheveling van Leuven Frans naar Wallonië ook het belang van de Walen dient. Overigens, aldus G. Claus, niets belet dat na de overheveling van Leuven Frans de binding tussen de Nederlandse en Franse afdeling sterk blijft. Het is niet de afstand van enkele km. die dit kontakt onmogelijk rnaker, zo i. Op de dagorde van de voor he den vrijdag geplande vergadering van het arr. hoofdbestuur van de C.V.P. Aalst staat het probleem Leuven. Alois De Maeyer... zoals velen hem kenden in de jaren van het Vlaams Voikstc-neel en die eerlang 80 jaar wordt (zie een bijdrage in onze vorigs uitgave). «Moesten ei' kinderen komen» Kantoorsekretaresse, 25 jaar oud, gehuwd, zonder kinderen Mevrouw V.D woont pas sedert enkele weken op een aange kocht appartementsgebouw Wat ik ervan denk Och, ik voel me gelukkig. Ik ben tevre den dat ik dat appartement ge- koch; heb. (Ietwat nerveus gebaar) Het zou natuurlijk moeilijk zijn moes ten er kinderen komen. We heb ben maar twee slaapkamers en een ervan wordt betrokken door mijn moeder die weduwe is. Kan je sparen 't Is te zeggen Ik, allez, mijn man en ik werken voor óns appartement af te betalen. Hoelang moet je zo betalen? ('Er komt geen direkt antwoord) Hoelang, dat heeft toch ei genlijk geen belang, de afkor ting blijft, maar mettert.jd ver dienen wij toch meer en meer. Natuurlijk moet k kunnen bbj- ven werken. Mijn nan is univer sitair en ;s verbondon aan een groot Amer,kanos bedrijf te Brussel. Maar we moeten neg van alles kóper, nieuwe meu bels, want de oude passen hier niet in 't appartementskade'. «Soms denk ik dat wij toen gemakkelijker leefden» Mijnheer R. is geen geboren Aalstenaar, naar hij zelf, niet zonder fierheid zegt, een strop, maar woont sedert enkele jaren alhier. Wat ik van deze welvaarts- tijd denk Haha, er valt veel over te zeggen. Wat is uw beroep Technicus. - En uw echtgenote, werkt die Nee, dat gaat niet, want wij hebben twee kindjes. Komt ge «rond» met uw wedde Mijnheer R. bekijkt even la chend zijn vrouw. Zij antwoordt in zijn plaats We komen natuurlijk rond, wij eten goed, hé man, en gaan elk jaar met verlof naar zee. is dit uw eigen huis God, zo ver staan wij nog niet. Wanneer denkt U te bouwen of een huis of appartement te kopen Mijnheer R. We hebben daar al ernstig over nagedacht en wellicht zijn wij fout niet enkele jaren gele den daartoe beslist te hebben. Maar eerlijk, nu gaan bouwen. Ik durf het niet goed aan. De tijd begint me zo onzeker te worden. Mevrouw Weet u, mijnheer, ik zeg soms aan mijn man, dat het in de eerste jaren van ons huwelijk (Mijnheer R. glimlacht) toch gemakkelijker leven was. Mijn man verdiende toen, in 1957, maar de goede helft van zijn huidige wedde. En soms heb ik het gedacht dat wij toen gemak kelijker leefden. Ja, maar U hebt een kom fortabel huis. Ja, maar het is toch geen luxe als we ons nu geen T.V., geen bandopnemer meer mogen permiteren. Mijnheer R., die als Strop goed bespraakt is, argumenteert Vroeger, in de eerste jaren van ons huwelijk, gingen we min stens eens per week naar de bioscoop, 's zaterdags al eens met vrienden op uitstap. Dat uitstapjes hebben wij sedert enkele jaren afgeschreven. In bioscoopbezoek, de wekelijkse de plaats daarvan hebben wij onze huiselijke ontspanning via T.V., bandopnemer en stereo. Men verwijt nogal gemakkelijk aan de jongere generatie dat zij veeleisend is dat zij van in den beginne «alles» willen. Ik geloof dat wij recht hebben om in be tere kondities te leven dan vroe ger. (vervolgt) D.O.C.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1