Statuten interkommunaal ziekenhuis naar werkgroep 40 jaar karnaval Meubelfabriek totaal vernield door brand te Erondegem Raadszitting ten stadhuize N.M.K.N. Twintig miljoen voor Filature du Canal Nieuws in 't kort Galerie «DE KEIZER» De ekonomische expansie in de streek Philomena MOYERSOEN te Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 Bij afwezigheid, wegens ziekte van burgemeester Bianckaert, vergaderde de Aalsterse ge meenteraad onder voorzitter schap van schepen G. Claus. Alvorens de eigenlijke dag orde werd aangepakt legde schepen Claus een motie neer waarbij de gemeenteraad het standpunt van het 5 novem- berkomitee zou bijtreden, in zake de overheveling van Leuven Frans naar Wallonië. Op zijn beurt diende raadslid D'Haeseleer een motie in, be helzende een verzet tegen elke oplossing inzake Leuven los van het geheel van de uni versitaire expansie. De motie Claus werd goedge keurd door de C.V.P., B.S.P. en V.U. raadsleden, terwijl de motie D'Haeseleer werd ver worpen meerderheid en V.U. tegen P.V.V. Meteen was de Leuvense repliek in de ge meenteraad afgesloten. -ill a Prangende situatie Tijdens deze raadszitting is het tot een nieuw uitstel gekomen van de advisering van de statuten voor de oprichting van een interkommu- nale voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. Voorzitter K.O.O., Jules Van Droogenbroeck, had ten be hoeve van de raad reeds verwezen naar de prangende situatie van de ziekenzorg in het Aalsterse en ook op het feit dat een wijziging van de statuten onvermijdelijk zou lei den tot de herneming van de zaak door alle gemeentebesturen die de statuten reeds goedgekeurd heb ben. De raad besloot een werk groep op te richten bestaande uit twee leden van elke partij en de K.O.O.-leden. Er zal onderzocht worden welke wijzigingen eventueel moeten aangebracht worden. Beschuttende werkplaats Tijdens deze zitting werd ook gesproken over de oprichting van een beschuttende werkplaats voor gehandikapten. 'Reeds enkele tijd geleden werd door Levensvreugde, het Aalsters werk voor gehandikap ten, en door het stadsbestuur de oprichting van een dergelijke werk plaats overwogen. Toen reeds werd aangedrongen op een gemeen schappelijk overleg waarbij de twee besturen zouden betrokken zijn. De -kontakten resulteerden in de opstelling van statuten, waarbij de samenwerking tussen de school en het stadsbestuur wordt vast gelegd. Begroting K.O.O. De uitbreiding van het bestaande ziekenhuis met veertig bedden wordt voorzien. Dit vergt een be drag van 40 miljoen. Het stads bestuur wenst dat de K.O.O. hier voor een staatstoelage van 24 mil joen zou vragen. Het is immers een feit dat de stijgende inkomsten van de K.O.O. niet opwegen tegen de stijgende uitgaven, zodat de stadstoelage eveneens in stijgende lijn gaat. De begroting werd ten slotte zonder wijzigingen aangeno men, nadat raadsleden De Brul en Van Den Eede nog hun opvat tingen te kennen hadden gegeven inzake de kaderuitbreiding. De op positie stemde overigens tegen de voorgestelde K.O.O.-begroting. Elck wat wills... In verband met wegeniswerken kwamen o.m. tussen, de raadsleden D'Haeseleer, Van Den Eede en Waegeman. M. De Bisschop had het over de toestand in het stede lijk zwembad, E. Bogaert oordeel de een kommissie van toezicht op de straten in de stad nuttig. Verschillende leningen werden goedgekeurd, o.m. 175.000 fr. voor de aankoop van een politiewagen, 280.000 fr. voor de aankoop van twee kleine vrachtwagens. Voor het verbeteren van het Aalsters wegen net werd ook nog een lening goed gekeurd ten bedrage van 4 miljoen 595.000 fr. Zoals gewoonlijk een geringe publieke belangstelling voor deze raadszitting. AALST OUDENAARDE Een bedrag van 24.098.000 F als staatstoelage voor de pro vinciale baan Aalst Ouden aarde werd goedgekeurd. Met de verbeteringswerken zal dan ook eerlang een aanvang kun nen genomen worden. DE KRIMINALITEIT De 82-jarige Maria Cammaert wonende Molenstraat, Aalst, werd deze week in haar win kel overvallen door een onbe kende. De bejaarde vrouw werd daarbij aan het hoofd gekwetst. SCHENKT UW VERTROUWEN AAN VLAANDERENSTRAAT, 6 AALST Tel. 242.81 ingang vrij Deze week werd bekend dat de Filature du Canal een lening van twintig miljoen heeft bekomen van de Nationale Maatschappij voor Krediet aan de Nijverheid. Het gevaar tot sluiting, waarmede meer dan driehonderd werk nemers uiteraard werden bedreigd zou daardoor voorkomen zijn. Gemeld wordt dat het textielfabriek met deze lening tot mo- dernnizering zou kunnen overgaan en aldus haar positie op de textielmarkt zou kunnen verbeteren. Het maatschappelijk kapitaal van de F.d.C. bedraagt 80 mil joen fr. verder zijn 20 miljoen reserves beschikbaar. Door enkele inwoners van de Koningdries te Erondegem werd woensdagochtend omstreeks 7u15 opgemerkt dat er rook opsteeg uit het meubelmagazijn Hanssens in de Kuilstraat. In een oogwenk was het ruime magazijn in een vuurpoel herschapen. Toen de brandweer rond de middag het onheil meester was, was het gebouw en de hele inboe del totaal vernield. De schade wordt op verschei dene miljoenen geraamd. ONTPLOFFING VOORKOMEN In het meubelmagazijn Hanssens werden de meubels voltooid en klaargemaakt voor verzending. Op het ogenblik van de brand stond een hele partij gereed om afgele verd te worden. Een chauffeur is rond 7 uur nog met een lading vertrokken en heeft geen enkel spoor van brand gezien. Een kwar tier later ontstond de vuurhaard, op het ogenblik dat niemand in de fabriek aanwezig was. De brand was geweldig en de Aalsterse brandweer, die in zeer korte tijd met alle beschikbare materiaal aanwezig was, moest zich vooral beijveren om uitbreiding naar een aanpalende woning te voorkomen. Ook bleek dat in de fabriek een grote stookolieketel lag, degelijk ommuurd. Men is er in geslaagd de ontploffing van de ketel te voorkomen. Van het magazijn bleven enkel de zwart berookte muren over. Gaston Vandenhauwe en Simon Dhondt, twee van de clochards anno 1967, nu aan het werk aan de nieuwe Aalsterse karnaval- figuul. De nieuwe karnavalstoet biedt niet alleen reuzen, nieuwe Aal sterse groepen en eigen vond sten, ook het ontwerp van de karnavalaffiche zal in de stoet uitgebeeld worden. Het bekroonde ontwerp werd op schets gebracht door de architekt Van Herreweghe en Simon Dhondt heeft de ganse iutbeeiding in schuimrubber uitgevoerd. Het is een keurige reuzen figuur die zeker kan wed ijveren met de vertrouwde reu zen van andere stoeten en vermits een leger van tien zal gebouwd worden, zal dit sym bool van de 40e karnavalstoet voldoende kunnen inslaan. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEVROUW echtgenote van de Heer Arseen MUYLAERT geboren te Aalst op 1 oktober 1897 en er. godvruchtig overleden op 7 februari 1968 gesterkt door de H.H. Sakramenten en de Pauselijke Zegen. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de bijzetting in de familie kelder, waartoe U beleefd wordt uitgenodigd^ zal plaats hebben op DINSDAG 13 FEBRUARI 1968 te 10 uur in de parochiale kerk van O. L. Vrouw Bijstand te Aalst. Begroeting in de kerk te 9.45 uut. Een autobus zal de rouwstoet volgen. De dertig Gregoriaanse Missen zullen gelezen worden in dezelf de kerk. Rouwhuis Binnenstraat 285. noch bloemen, noch kransen Vrienden en kennissen, die bij vergetelheid geen rouwbericht hebben ontvangen, worden verzocht dit als dusdanig te willen beschouwen. Begraf. Arijs, Hoogstr. Aalst.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16